4 лютого 1717 року в Росії вийшов підручник «Юності чесне зерцало»

Підручник «Юності чесне зерцало» (повна назва «Юності чесне зерцало, або Показання до життєвого обходження, зібране від різних авторів») складався з двох частин.
Одна включала абетку, цифри і духовні настанови. Її можна вважати одним з перших посібників з навчання цивільного шрифту і арабському написанню цифр, введеними указом Петра I в 1708 році замість колишнього церковно-слов'янського позначення.
Друга містила правила поведінки, що відображають основні принципи російського дворянського суспільства для «молодих отроків» і дівчат дворянського стану.
Молодому дворянину ставилося вчитися іноземним мовам, фехтування, танців і верховій їзді, слухняність батькам і старшим. Дівчатам мало вчитися смирення, працелюбності, мовчазності, також з повагою ставитися до батьків. Приділено в книзі увагу правилам поведінки на державній службі, за столом, при спілкуванні з іншими людьми.

«Юності чесне зерцало» просякнуте духом петровських перетворень, несло в собі заклик не хизуватися розкішшю і знатністю, а пишатися справами
«Юності чесне зерцало» просякнуте духом петровських перетворень, несло в собі заклик не хизуватися розкішшю і знатністю, а пишатися справами. Книга формувала новий стереотип поведінки світської людини, який уникає поганих компаній, марнотратства, пияцтва, грубості, і дотримується європейських світських манер. Фактично, це перший в Росії підручник етикету.
Посібник мало великий успіх. Воно було перевидано двічі в 1717 році. Популярність допомоги не падала протягом всього XVIII-го століття.

Соціальна мережа любителів книг

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация