40 днів після смерті: як рахувати, що означають, поминки, що відбувається з душею ...

  1. 40 днів після смерті: як рахувати, що означають, поминки, що відбувається з душею ... Зміст статті...
  2. Що відбувається з душею покійного 40 днів після смерті
  3. Поминки на 40 днів після смерті
  4. Чи можна 40 днів поминати раніше
  5. 40 днів після смерті - що робити родичам покійного
  6. Які молитви читати до 40 днів після смерті
  7. Панахида на 40 днів
  8. Читайте також
  9. Що означають 40 днів після смерті
  10. Що відбувається з душею покійного 40 днів після смерті
  11. Поминки на 40 днів після смерті
  12. Чи можна 40 днів поминати раніше
  13. 40 днів після смерті - що робити родичам покійного
  14. Які молитви читати до 40 днів після смерті
  15. Панахида на 40 днів
  16. Читайте також
  17. Що означають 40 днів після смерті
  18. Що відбувається з душею покійного 40 днів після смерті
  19. Поминки на 40 днів після смерті
  20. Чи можна 40 днів поминати раніше
  21. 40 днів після смерті - що робити родичам покійного
  22. Які молитви читати до 40 днів після смерті
  23. Панахида на 40 днів
  24. Читайте також
  25. Що означають 40 днів після смерті
  26. Що відбувається з душею покійного 40 днів після смерті
  27. Поминки на 40 днів після смерті
  28. Чи можна 40 днів поминати раніше
  29. 40 днів після смерті - що робити родичам покійного
  30. Які молитви читати до 40 днів після смерті
  31. Панахида на 40 днів

40 днів після смерті: як рахувати, що означають, поминки, що відбувається з душею ...

Зміст статті

40 днів після смерті, що означає ця дата для душі покійного людини і його близьких? Вони можуть тягнутися нескінченно довго або пройти дуже швидко. У всіх людей по-різному проходять стадії переживання горя. Але ми знаємо, що душа людини після смерті зустрічається з Отцем Небесним. І ми можемо допомогти душі покійного пройти посмертні випробування. Тому так важливо молитися за людину навіть після його смерті. Але як зробити це правильно? Як вести себе, щоб молитва про померлого була угодна Богові? У цій статті ми постаралися зібрати відповіді на найбільш поширені питання про те, чому саме в 40 днів після смерті прийнято поминати покійних родичів і близьких.

Що означають 40 днів після смерті

40 днів - важливий період, який часто зустрічається в Біблійної історії 40 днів - важливий період, який часто зустрічається в Біблійної історії. Пророк Мойсей постив 40 днів, перш ніж отримав скрижалі Закону. Ізраїльтяни мандрували по пустелі 40 днів, перш ніж прийшли в землю обітовану.

Згідно з православною традицією, після смерті душа людини не потрапляє відразу в рай чи в пекло. Три дні після смерті душа знаходиться поруч з тілом і не відразу залишає все земне. Лише на третій день Ангел Хранитель забирає душу людини і показує їй райські обителі. Це час триватиме недовго, лише до дев'ятого дня, коли душа людини постає перед Богом і під вагою нерозкаяних гріхів, ця зустріч може бути для покійного важкою. Тому так важлива молитовна підтримка рідних людей. Зрозуміло, Бог милосердний, але не можна представляти Небесного Отця так, як ми уявляємо людини. Душі може бути важко перед досконалим творцем від усвідомлення своєї негідності. До 40 дня людина дивиться, що таке пекло, життя без Бога.

Читайте також - похорон

Що відбувається з душею покійного 40 днів після смерті

На 40 день після смерті визначається, де буде перебувати душа людини - в райських обителях або в пеклі. Ми не знаємо точно, як виглядають пекло і рай, але у нас є обітниця про те, що в пеклі душа людини страждає. Це рішення залишається в силі до Страшного Суду. Ми припускаємо, що душі людини особливо важко в ці моменти, тому так важлива молитовна підтримка тих, хто залишився в земному житті і переживає про померлого. Гріхи людини лагодять йому перешкоди для радісної зустрічі з Господом. Але Ангел Хранитель і молитви близьких допомагають душі пройти важкі випробування, які тривають з 9 до 40 дня після смерті. Це важливо і для близьких. Після смерті дорогої людини ми вже нічого не можемо зробити для нього, крім молитов. Висловити свою любов людині, який пішов у Вічність ми можемо тільки через молитву.

Поминки на 40 днів після смерті

До 40 дня після смерті душа проходить випробування, митарства. У ці дні людина змушена відповідати за гріхи, які він зробив за життя, що не розкаявшись в них. На 40 день Церква намагається допомогти людині при зустрічі з Господом і в день визначення його подальшої долі. Щоб віддати данину добрих справ, досконалою людиною за життя, організовуються поминки, де близькі покійного можуть згадати хороші вчинки людини, знайти слова розради один для одного. У православній традиції смерть вважається горем і неминучим наслідком того, що зло прийшло в цей світ, тому скорботу про смерть людини природна. Господь створював всіх нас для вічного життя. Але ми знаємо, що Ісус Христос, Син Божий, прийшов, щоб подарувати нам життя вічне, тому відчай і зневіру не супроводжує перехід християнина із земного життя в Вічність. Дуже важливо, щоб у важку хвилину поруч з близькими покійного був той, хто міг би знайти слова і розради і нагадування про Вічного Життя, яку дарував нам Господь. Щоб хтось молився про душу людини поруч зі скорботними. А ось лайка і суперечки на поминках людини, спогади про минулі образи абсолютно недоречні.

Родичів на поминках об'єднує спільна трапеза. Православні поминки не передбачають вживання спиртного. Одягатися прийнято скромно, в одяг темних тонів. Одним з блюд поминальної трапези стає кутя - каша, яку готують з цілісних зерен пшениці, ячменю, рису або іншої крупи. У кутю додають горіхи, родзинки або інші солодощі. Блюдо поливають медом, а подають кутю на самому початку поминальної трапези. Якщо поминання покійного довелося на час посту, страви поминального столу повинні бути пісними. Трапезу закінчують млинцями або оладками, якщо це дозволяє в конкретний день церковний статут. На поминках, як правило, п'ють компот. Пам'ять про покійного іноді шанують хвилиною мовчання.

Чи можна 40 днів поминати раніше

Протягом 40 днів після смерті родичі оплакують померлого і посилено допомагають йому молитвою. 3, 9 і 40 днів після смерті відзначаються особливо, тому що саме в ці дні, згідно з вченням Православної Церкви з душею людини відбуваються важливі події. Особливо на 40 день, коли вирішується доля людини до Страшного Суду. Молитовно згадувати людини можна в будь-який день, але саме ці віхи в прощанні з людиною вважаються важливими. Ходити на кладовище, молитися про покійного чином келійною молитви для мирян можна завжди. Найголовніше для душі людини - це молитва, всі інші мирські традиції другорядні. Існують і винятки:

Якщо 40 днів після смерті випадають на останній тиждень перед Великоднем і першу неділю після Пасхального тижня. У саме свято Пасхи Панахиди не служать. У Різдво та інші двунадесяті свята теж не прийнято служити панахиду, але, за погодженням зі священиком, читають літію.

40 днів після смерті - що робити родичам покійного

40 днів після смерті - важлива віха в прощанні з покійним. У цей день замовляють заупокійну службу в Церкві. Збирають поминальний стіл. Читають молитви про померлого келійно. На жаль, існує дуже багато забобонів і мирських традицій, які часто приписують Церкви. Часто ставлять запитання: «Чи можна забиратися до 40 дня після смерті? Чи можна роздати речі покійного ». Церковний устав не забороняє збирання і немає особливих розпоряджень про те, як чинити з речами покійного, тому що все, що відноситься до матеріального світу вже не має значення для людини, який перейшов в Вічне життя. Головне, що ми можемо зробити - це молитися і не оскверняти пам'ять про людину спогадами про його погані вчинки або про минулі образи на нього.

Читайте також - Про поминання покійних: панахида, поминальна молитва, батьківські суботи

Які молитви читати до 40 днів після смерті

Чин літії (старанної молитви), яку здійснюють мирянином будинку і на кладовищі

Молитвами святих отців наших, Господи Ісусе Христе, Боже наш, помилуй нас. Амінь.
Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.
Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш. Скарб благих і життя подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.
Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас. (Читається тричі, з хресним знаменням і поясним поклоном.)
Слава Отцю і Сину і Святому Духу, і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імени твого ради.
Господи помилуй. (Тричі.)
Слава Отцю і Сину і Святому Духу, і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Отче наш, що єси на небесах! Хай святиться ім'я Твоє, нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам днесь; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.
Господи помилуй. (12 разів.)
Прийдіть, поклонімся Цареві нашому Богу. (Уклін.)
Прийдіть, поклонімся і припадемо Христу, Цареві нашому Богу. (Уклін.)
Прийдіть, поклонімся і припадемо Самому Христу, Цареві і Богу нашому. (Уклін.)

Псалом 90

Живий у допомозі Вишнього, під покровом Бога Небесного оселиться. Речет Господеві: Заступник мій єси і Прихисток моє. Бог мій, і я надіюся на Нього. Яко Той позбавить тя від мережі спритнішим, і від словес бунтівна, плещма своїм осінить тебе, і під Кріля Його сподіваєшся: зброєю обидет тя істина Його. Чи не бійся від страху нощнаго, від стріли летящи за днів, від речі в темряві минуще, від зустрічайте, і біса полуденнаго. Впаде від країни твоєї тисяща, і пітьма одесную тобі, до тебе ж таки не наблизиться, обаче очима Твоїми дивишся, і відплата грішників побачиш. Бо Ти, Господи, моя надія, Вишнього поклав єси Покрова твоя. Чи не прийде до тебе зло, і рана не наблизиться телеси твоєму, яко Ангелом Своїм заповесть про тебе, зберегтися тя у всіх путях твоїх. На руках обурив тя, та не коли вдарив об камінь ногу твою, на гаспида і василіска наступіші, і попереші лева і змія. Яко на Мя упова, і врятую і: покрию і, яко позна ім'я Моє. Буде кликати Мене, і почую його: з ним есмь в скорботі, ізму його, і прославлю його, довготою днів виконаю його, і він бачити буде спасіння Моє.
Слава Отцю і Сину і Святому Духу, і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Алилуя, Алилуя, Алилуя, слава Тобі, Боже (тричі).
З духи праведних померлих, душу раба Твого, Спасе, упокой, зберігаючи ю у блаженного життя, яже у Тобі, Чоловіколюбче.
У покоіще Твоєму, Господи, ідеже вей святії Твої спочивають, упокой і душу раба Твого, яко Єдін єси чоловіколюбець.
Слава Отцю і Сину і Святому Духу: Ти єси Бог, що зійшов у пекло і узи закованих дозволено. Сам і душу раба Твого упокой.
І нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь: Єдіна Чистий і Непорочна Діво, Бога без насіння породила, молі спастися душі його.

Кондак, глас 8:
Зі святими упокій, Христе, душу раба Твого, де немає хвороба, ні печаль, ні зітхання, але життя безконечне.

Ікос:
Сам Єдін єси Безсмертний, що створив і створюючи людини: земнії убо від землі создахомся і в землю туюжде підемо, якоже повелів єси, створюючи мене, і рекій ми: яко земля єси і в землю от'ідеші, аможе усі люди підемо, надгробне ридання творяще пісня: Алилуя, Алилуя, Алилуя.
Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.
Слава Отцю і Сину і Святому Духу, і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Господи, помилуй (тричі), благослови.
Молитвами святих отців наших, Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас. Амінь.
У блаженному Успіння, вічний спокій подай. Господи, покійному рабові Твоєму (ім'я) і сотвори йому вічну пам'ять.
Вічна пам'ять (тричі).
Душа його у благих оселиться, і пам'ять його в рід і рід.

Душа його у благих оселиться, і пам'ять його в рід і рід

Панахида на 40 днів

Існують молитви, які можуть вимовляти за душу покійного миряни і молитви, які відбуваються на 40 день після смерті в храмі. Панахида читається і на 3, і на 9 день після смерті. Така служба починається ввечері і триває всю ніч. Ця служба переходить в заутреню. За деяких покійних, на жаль, можна молитися тільки келійно. Церква не може молитися за тих, хто сам за життя не бажав цієї молитви, так як віра - це акт доброї волі. Не можна замовити панахиду по людині, яка не був хрещений, за богохульників і за людей, які закінчили життя самогубством, не страждаючи при цьому психічним захворюванням.

Навіть, якщо Церква з якихось причин не може молитися за покійного, близькі завжди можуть молиться в домашній молитві і сподіватися на милість Господа.

Велика панахида - Упокой, Господи душі покійних рабів Твоїх (Успенський храм, Єкатеринбург)

https://www.pravmir.ru/wp-content/uploads/2014/03/Velikaya_panihida_-_Pokoj_Gospodi_dushi_usopshih_rab_Tvoih.mp3

Читайте також

40 днів після смерті: як рахувати, що означають, поминки, що відбувається з душею ...

Зміст статті

40 днів після смерті, що означає ця дата для душі покійного людини і його близьких? Вони можуть тягнутися нескінченно довго або пройти дуже швидко. У всіх людей по-різному проходять стадії переживання горя. Але ми знаємо, що душа людини після смерті зустрічається з Отцем Небесним. І ми можемо допомогти душі покійного пройти посмертні випробування. Тому так важливо молитися за людину навіть після його смерті. Але як зробити це правильно? Як вести себе, щоб молитва про померлого була угодна Богові? У цій статті ми постаралися зібрати відповіді на найбільш поширені питання про те, чому саме в 40 днів після смерті прийнято поминати покійних родичів і близьких.

Що означають 40 днів після смерті

40 днів - важливий період, який часто зустрічається в Біблійної історії 40 днів - важливий період, який часто зустрічається в Біблійної історії. Пророк Мойсей постив 40 днів, перш ніж отримав скрижалі Закону. Ізраїльтяни мандрували по пустелі 40 днів, перш ніж прийшли в землю обітовану.

Згідно з православною традицією, після смерті душа людини не потрапляє відразу в рай чи в пекло. Три дні після смерті душа знаходиться поруч з тілом і не відразу залишає все земне. Лише на третій день Ангел Хранитель забирає душу людини і показує їй райські обителі. Це час триватиме недовго, лише до дев'ятого дня, коли душа людини постає перед Богом і під вагою нерозкаяних гріхів, ця зустріч може бути для покійного важкою. Тому так важлива молитовна підтримка рідних людей. Зрозуміло, Бог милосердний, але не можна представляти Небесного Отця так, як ми уявляємо людини. Душі може бути важко перед досконалим творцем від усвідомлення своєї негідності. До 40 дня людина дивиться, що таке пекло, життя без Бога.

Читайте також - похорон

Що відбувається з душею покійного 40 днів після смерті

На 40 день після смерті визначається, де буде перебувати душа людини - в райських обителях або в пеклі. Ми не знаємо точно, як виглядають пекло і рай, але у нас є обітниця про те, що в пеклі душа людини страждає. Це рішення залишається в силі до Страшного Суду. Ми припускаємо, що душі людини особливо важко в ці моменти, тому так важлива молитовна підтримка тих, хто залишився в земному житті і переживає про померлого. Гріхи людини лагодять йому перешкоди для радісної зустрічі з Господом. Але Ангел Хранитель і молитви близьких допомагають душі пройти важкі випробування, які тривають з 9 до 40 дня після смерті. Це важливо і для близьких. Після смерті дорогої людини ми вже нічого не можемо зробити для нього, крім молитов. Висловити свою любов людині, який пішов у Вічність ми можемо тільки через молитву.

Поминки на 40 днів після смерті

До 40 дня після смерті душа проходить випробування, митарства. У ці дні людина змушена відповідати за гріхи, які він зробив за життя, що не розкаявшись в них. На 40 день Церква намагається допомогти людині при зустрічі з Господом і в день визначення його подальшої долі. Щоб віддати данину добрих справ, досконалою людиною за життя, організовуються поминки, де близькі покійного можуть згадати хороші вчинки людини, знайти слова розради один для одного. У православній традиції смерть вважається горем і неминучим наслідком того, що зло прийшло в цей світ, тому скорботу про смерть людини природна. Господь створював всіх нас для вічного життя. Але ми знаємо, що Ісус Христос, Син Божий, прийшов, щоб подарувати нам життя вічне, тому відчай і зневіру не супроводжує перехід християнина із земного життя в Вічність. Дуже важливо, щоб у важку хвилину поруч з близькими покійного був той, хто міг би знайти слова і розради і нагадування про Вічного Життя, яку дарував нам Господь. Щоб хтось молився про душу людини поруч зі скорботними. А ось лайка і суперечки на поминках людини, спогади про минулі образи абсолютно недоречні.

Родичів на поминках об'єднує спільна трапеза. Православні поминки не передбачають вживання спиртного. Одягатися прийнято скромно, в одяг темних тонів. Одним з блюд поминальної трапези стає кутя - каша, яку готують з цілісних зерен пшениці, ячменю, рису або іншої крупи. У кутю додають горіхи, родзинки або інші солодощі. Блюдо поливають медом, а подають кутю на самому початку поминальної трапези. Якщо поминання покійного довелося на час посту, страви поминального столу повинні бути пісними. Трапезу закінчують млинцями або оладками, якщо це дозволяє в конкретний день церковний статут. На поминках, як правило, п'ють компот. Пам'ять про покійного іноді шанують хвилиною мовчання.

Чи можна 40 днів поминати раніше

Протягом 40 днів після смерті родичі оплакують померлого і посилено допомагають йому молитвою. 3, 9 і 40 днів після смерті відзначаються особливо, тому що саме в ці дні, згідно з вченням Православної Церкви з душею людини відбуваються важливі події. Особливо на 40 день, коли вирішується доля людини до Страшного Суду. Молитовно згадувати людини можна в будь-який день, але саме ці віхи в прощанні з людиною вважаються важливими. Ходити на кладовище, молитися про покійного чином келійною молитви для мирян можна завжди. Найголовніше для душі людини - це молитва, всі інші мирські традиції другорядні. Існують і винятки:

Якщо 40 днів після смерті випадають на останній тиждень перед Великоднем і першу неділю після Пасхального тижня. У саме свято Пасхи Панахиди не служать. У Різдво та інші двунадесяті свята теж не прийнято служити панахиду, але, за погодженням зі священиком, читають літію.

40 днів після смерті - що робити родичам покійного

40 днів після смерті - важлива віха в прощанні з покійним. У цей день замовляють заупокійну службу в Церкві. Збирають поминальний стіл. Читають молитви про померлого келійно. На жаль, існує дуже багато забобонів і мирських традицій, які часто приписують Церкви. Часто ставлять запитання: «Чи можна забиратися до 40 дня після смерті? Чи можна роздати речі покійного ». Церковний устав не забороняє збирання і немає особливих розпоряджень про те, як чинити з речами покійного, тому що все, що відноситься до матеріального світу вже не має значення для людини, який перейшов в Вічне життя. Головне, що ми можемо зробити - це молитися і не оскверняти пам'ять про людину спогадами про його погані вчинки або про минулі образи на нього.

Читайте також - Про поминання покійних: панахида, поминальна молитва, батьківські суботи

Які молитви читати до 40 днів після смерті

Чин літії (старанної молитви), яку здійснюють мирянином будинку і на кладовищі

Молитвами святих отців наших, Господи Ісусе Христе, Боже наш, помилуй нас. Амінь.
Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.
Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш. Скарб благих і життя подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.
Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас. (Читається тричі, з хресним знаменням і поясним поклоном.)
Слава Отцю і Сину і Святому Духу, і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імени твого ради.
Господи помилуй. (Тричі.)
Слава Отцю і Сину і Святому Духу, і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Отче наш, що єси на небесах! Хай святиться ім'я Твоє, нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам днесь; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.
Господи помилуй. (12 разів.)
Прийдіть, поклонімся Цареві нашому Богу. (Уклін.)
Прийдіть, поклонімся і припадемо Христу, Цареві нашому Богу. (Уклін.)
Прийдіть, поклонімся і припадемо Самому Христу, Цареві і Богу нашому. (Уклін.)

Псалом 90

Живий у допомозі Вишнього, під покровом Бога Небесного оселиться. Речет Господеві: Заступник мій єси і Прихисток моє. Бог мій, і я надіюся на Нього. Яко Той позбавить тя від мережі спритнішим, і від словес бунтівна, плещма своїм осінить тебе, і під Кріля Його сподіваєшся: зброєю обидет тя істина Його. Чи не бійся від страху нощнаго, від стріли летящи за днів, від речі в темряві минуще, від зустрічайте, і біса полуденнаго. Впаде від країни твоєї тисяща, і пітьма одесную тобі, до тебе ж таки не наблизиться, обаче очима Твоїми дивишся, і відплата грішників побачиш. Бо Ти, Господи, моя надія, Вишнього поклав єси Покрова твоя. Чи не прийде до тебе зло, і рана не наблизиться телеси твоєму, яко Ангелом Своїм заповесть про тебе, зберегтися тя у всіх путях твоїх. На руках обурив тя, та не коли вдарив об камінь ногу твою, на гаспида і василіска наступіші, і попереші лева і змія. Яко на Мя упова, і врятую і: покрию і, яко позна ім'я Моє. Буде кликати Мене, і почую його: з ним есмь в скорботі, ізму його, і прославлю його, довготою днів виконаю його, і він бачити буде спасіння Моє.
Слава Отцю і Сину і Святому Духу, і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Алилуя, Алилуя, Алилуя, слава Тобі, Боже (тричі).
З духи праведних померлих, душу раба Твого, Спасе, упокой, зберігаючи ю у блаженного життя, яже у Тобі, Чоловіколюбче.
У покоіще Твоєму, Господи, ідеже вей святії Твої спочивають, упокой і душу раба Твого, яко Єдін єси чоловіколюбець.
Слава Отцю і Сину і Святому Духу: Ти єси Бог, що зійшов у пекло і узи закованих дозволено. Сам і душу раба Твого упокой.
І нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь: Єдіна Чистий і Непорочна Діво, Бога без насіння породила, молі спастися душі його.

Кондак, глас 8:
Зі святими упокій, Христе, душу раба Твого, де немає хвороба, ні печаль, ні зітхання, але життя безконечне.

Ікос:
Сам Єдін єси Безсмертний, що створив і створюючи людини: земнії убо від землі создахомся і в землю туюжде підемо, якоже повелів єси, створюючи мене, і рекій ми: яко земля єси і в землю от'ідеші, аможе усі люди підемо, надгробне ридання творяще пісня: Алилуя, Алилуя, Алилуя.
Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.
Слава Отцю і Сину і Святому Духу, і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Господи, помилуй (тричі), благослови.
Молитвами святих отців наших, Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас. Амінь.
У блаженному Успіння, вічний спокій подай. Господи, покійному рабові Твоєму (ім'я) і сотвори йому вічну пам'ять.
Вічна пам'ять (тричі).
Душа його у благих оселиться, і пам'ять його в рід і рід.

Душа його у благих оселиться, і пам'ять його в рід і рід

Панахида на 40 днів

Існують молитви, які можуть вимовляти за душу покійного миряни і молитви, які відбуваються на 40 день після смерті в храмі. Панахида читається і на 3, і на 9 день після смерті. Така служба починається ввечері і триває всю ніч. Ця служба переходить в заутреню. За деяких покійних, на жаль, можна молитися тільки келійно. Церква не може молитися за тих, хто сам за життя не бажав цієї молитви, так як віра - це акт доброї волі. Не можна замовити панахиду по людині, яка не був хрещений, за богохульників і за людей, які закінчили життя самогубством, не страждаючи при цьому психічним захворюванням.

Навіть, якщо Церква з якихось причин не може молитися за покійного, близькі завжди можуть молиться в домашній молитві і сподіватися на милість Господа.

Велика панахида - Упокой, Господи душі покійних рабів Твоїх (Успенський храм, Єкатеринбург)

https://www.pravmir.ru/wp-content/uploads/2014/03/Velikaya_panihida_-_Pokoj_Gospodi_dushi_usopshih_rab_Tvoih.mp3

Читайте також

40 днів після смерті: як рахувати, що означають, поминки, що відбувається з душею ...

Зміст статті

40 днів після смерті, що означає ця дата для душі покійного людини і його близьких? Вони можуть тягнутися нескінченно довго або пройти дуже швидко. У всіх людей по-різному проходять стадії переживання горя. Але ми знаємо, що душа людини після смерті зустрічається з Отцем Небесним. І ми можемо допомогти душі покійного пройти посмертні випробування. Тому так важливо молитися за людину навіть після його смерті. Але як зробити це правильно? Як вести себе, щоб молитва про померлого була угодна Богові? У цій статті ми постаралися зібрати відповіді на найбільш поширені питання про те, чому саме в 40 днів після смерті прийнято поминати покійних родичів і близьких.

Що означають 40 днів після смерті

40 днів - важливий період, який часто зустрічається в Біблійної історії 40 днів - важливий період, який часто зустрічається в Біблійної історії. Пророк Мойсей постив 40 днів, перш ніж отримав скрижалі Закону. Ізраїльтяни мандрували по пустелі 40 днів, перш ніж прийшли в землю обітовану.

Згідно з православною традицією, після смерті душа людини не потрапляє відразу в рай чи в пекло. Три дні після смерті душа знаходиться поруч з тілом і не відразу залишає все земне. Лише на третій день Ангел Хранитель забирає душу людини і показує їй райські обителі. Це час триватиме недовго, лише до дев'ятого дня, коли душа людини постає перед Богом і під вагою нерозкаяних гріхів, ця зустріч може бути для покійного важкою. Тому так важлива молитовна підтримка рідних людей. Зрозуміло, Бог милосердний, але не можна представляти Небесного Отця так, як ми уявляємо людини. Душі може бути важко перед досконалим творцем від усвідомлення своєї негідності. До 40 дня людина дивиться, що таке пекло, життя без Бога.

Читайте також - похорон

Що відбувається з душею покійного 40 днів після смерті

На 40 день після смерті визначається, де буде перебувати душа людини - в райських обителях або в пеклі. Ми не знаємо точно, як виглядають пекло і рай, але у нас є обітниця про те, що в пеклі душа людини страждає. Це рішення залишається в силі до Страшного Суду. Ми припускаємо, що душі людини особливо важко в ці моменти, тому так важлива молитовна підтримка тих, хто залишився в земному житті і переживає про померлого. Гріхи людини лагодять йому перешкоди для радісної зустрічі з Господом. Але Ангел Хранитель і молитви близьких допомагають душі пройти важкі випробування, які тривають з 9 до 40 дня після смерті. Це важливо і для близьких. Після смерті дорогої людини ми вже нічого не можемо зробити для нього, крім молитов. Висловити свою любов людині, який пішов у Вічність ми можемо тільки через молитву.

Поминки на 40 днів після смерті

До 40 дня після смерті душа проходить випробування, митарства. У ці дні людина змушена відповідати за гріхи, які він зробив за життя, що не розкаявшись в них. На 40 день Церква намагається допомогти людині при зустрічі з Господом і в день визначення його подальшої долі. Щоб віддати данину добрих справ, досконалою людиною за життя, організовуються поминки, де близькі покійного можуть згадати хороші вчинки людини, знайти слова розради один для одного. У православній традиції смерть вважається горем і неминучим наслідком того, що зло прийшло в цей світ, тому скорботу про смерть людини природна. Господь створював всіх нас для вічного життя. Але ми знаємо, що Ісус Христос, Син Божий, прийшов, щоб подарувати нам життя вічне, тому відчай і зневіру не супроводжує перехід християнина із земного життя в Вічність. Дуже важливо, щоб у важку хвилину поруч з близькими покійного був той, хто міг би знайти слова і розради і нагадування про Вічного Життя, яку дарував нам Господь. Щоб хтось молився про душу людини поруч зі скорботними. А ось лайка і суперечки на поминках людини, спогади про минулі образи абсолютно недоречні.

Родичів на поминках об'єднує спільна трапеза. Православні поминки не передбачають вживання спиртного. Одягатися прийнято скромно, в одяг темних тонів. Одним з блюд поминальної трапези стає кутя - каша, яку готують з цілісних зерен пшениці, ячменю, рису або іншої крупи. У кутю додають горіхи, родзинки або інші солодощі. Блюдо поливають медом, а подають кутю на самому початку поминальної трапези. Якщо поминання покійного довелося на час посту, страви поминального столу повинні бути пісними. Трапезу закінчують млинцями або оладками, якщо це дозволяє в конкретний день церковний статут. На поминках, як правило, п'ють компот. Пам'ять про покійного іноді шанують хвилиною мовчання.

Чи можна 40 днів поминати раніше

Протягом 40 днів після смерті родичі оплакують померлого і посилено допомагають йому молитвою. 3, 9 і 40 днів після смерті відзначаються особливо, тому що саме в ці дні, згідно з вченням Православної Церкви з душею людини відбуваються важливі події. Особливо на 40 день, коли вирішується доля людини до Страшного Суду. Молитовно згадувати людини можна в будь-який день, але саме ці віхи в прощанні з людиною вважаються важливими. Ходити на кладовище, молитися про покійного чином келійною молитви для мирян можна завжди. Найголовніше для душі людини - це молитва, всі інші мирські традиції другорядні. Існують і винятки:

Якщо 40 днів після смерті випадають на останній тиждень перед Великоднем і першу неділю після Пасхального тижня. У саме свято Пасхи Панахиди не служать. У Різдво та інші двунадесяті свята теж не прийнято служити панахиду, але, за погодженням зі священиком, читають літію.

40 днів після смерті - що робити родичам покійного

40 днів після смерті - важлива віха в прощанні з покійним. У цей день замовляють заупокійну службу в Церкві. Збирають поминальний стіл. Читають молитви про померлого келійно. На жаль, існує дуже багато забобонів і мирських традицій, які часто приписують Церкви. Часто ставлять запитання: «Чи можна забиратися до 40 дня після смерті? Чи можна роздати речі покійного ». Церковний устав не забороняє збирання і немає особливих розпоряджень про те, як чинити з речами покійного, тому що все, що відноситься до матеріального світу вже не має значення для людини, який перейшов в Вічне життя. Головне, що ми можемо зробити - це молитися і не оскверняти пам'ять про людину спогадами про його погані вчинки або про минулі образи на нього.

Читайте також - Про поминання покійних: панахида, поминальна молитва, батьківські суботи

Які молитви читати до 40 днів після смерті

Чин літії (старанної молитви), яку здійснюють мирянином будинку і на кладовищі

Молитвами святих отців наших, Господи Ісусе Христе, Боже наш, помилуй нас. Амінь.
Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.
Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш. Скарб благих і життя подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.
Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас. (Читається тричі, з хресним знаменням і поясним поклоном.)
Слава Отцю і Сину і Святому Духу, і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імени твого ради.
Господи помилуй. (Тричі.)
Слава Отцю і Сину і Святому Духу, і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Отче наш, що єси на небесах! Хай святиться ім'я Твоє, нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам днесь; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.
Господи помилуй. (12 разів.)
Прийдіть, поклонімся Цареві нашому Богу. (Уклін.)
Прийдіть, поклонімся і припадемо Христу, Цареві нашому Богу. (Уклін.)
Прийдіть, поклонімся і припадемо Самому Христу, Цареві і Богу нашому. (Уклін.)

Псалом 90

Живий у допомозі Вишнього, під покровом Бога Небесного оселиться. Речет Господеві: Заступник мій єси і Прихисток моє. Бог мій, і я надіюся на Нього. Яко Той позбавить тя від мережі спритнішим, і від словес бунтівна, плещма своїм осінить тебе, і під Кріля Його сподіваєшся: зброєю обидет тя істина Його. Чи не бійся від страху нощнаго, від стріли летящи за днів, від речі в темряві минуще, від зустрічайте, і біса полуденнаго. Впаде від країни твоєї тисяща, і пітьма одесную тобі, до тебе ж таки не наблизиться, обаче очима Твоїми дивишся, і відплата грішників побачиш. Бо Ти, Господи, моя надія, Вишнього поклав єси Покрова твоя. Чи не прийде до тебе зло, і рана не наблизиться телеси твоєму, яко Ангелом Своїм заповесть про тебе, зберегтися тя у всіх путях твоїх. На руках обурив тя, та не коли вдарив об камінь ногу твою, на гаспида і василіска наступіші, і попереші лева і змія. Яко на Мя упова, і врятую і: покрию і, яко позна ім'я Моє. Буде кликати Мене, і почую його: з ним есмь в скорботі, ізму його, і прославлю його, довготою днів виконаю його, і він бачити буде спасіння Моє.
Слава Отцю і Сину і Святому Духу, і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Алилуя, Алилуя, Алилуя, слава Тобі, Боже (тричі).
З духи праведних померлих, душу раба Твого, Спасе, упокой, зберігаючи ю у блаженного життя, яже у Тобі, Чоловіколюбче.
У покоіще Твоєму, Господи, ідеже вей святії Твої спочивають, упокой і душу раба Твого, яко Єдін єси чоловіколюбець.
Слава Отцю і Сину і Святому Духу: Ти єси Бог, що зійшов у пекло і узи закованих дозволено. Сам і душу раба Твого упокой.
І нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь: Єдіна Чистий і Непорочна Діво, Бога без насіння породила, молі спастися душі його.

Кондак, глас 8:
Зі святими упокій, Христе, душу раба Твого, де немає хвороба, ні печаль, ні зітхання, але життя безконечне.

Ікос:
Сам Єдін єси Безсмертний, що створив і створюючи людини: земнії убо від землі создахомся і в землю туюжде підемо, якоже повелів єси, створюючи мене, і рекій ми: яко земля єси і в землю от'ідеші, аможе усі люди підемо, надгробне ридання творяще пісня: Алилуя, Алилуя, Алилуя.
Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.
Слава Отцю і Сину і Святому Духу, і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Господи, помилуй (тричі), благослови.
Молитвами святих отців наших, Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас. Амінь.
У блаженному Успіння, вічний спокій подай. Господи, покійному рабові Твоєму (ім'я) і сотвори йому вічну пам'ять.
Вічна пам'ять (тричі).
Душа його у благих оселиться, і пам'ять його в рід і рід.

Душа його у благих оселиться, і пам'ять його в рід і рід

Панахида на 40 днів

Існують молитви, які можуть вимовляти за душу покійного миряни і молитви, які відбуваються на 40 день після смерті в храмі. Панахида читається і на 3, і на 9 день після смерті. Така служба починається ввечері і триває всю ніч. Ця служба переходить в заутреню. За деяких покійних, на жаль, можна молитися тільки келійно. Церква не може молитися за тих, хто сам за життя не бажав цієї молитви, так як віра - це акт доброї волі. Не можна замовити панахиду по людині, яка не був хрещений, за богохульників і за людей, які закінчили життя самогубством, не страждаючи при цьому психічним захворюванням.

Навіть, якщо Церква з якихось причин не може молитися за покійного, близькі завжди можуть молиться в домашній молитві і сподіватися на милість Господа.

Велика панахида - Упокой, Господи душі покійних рабів Твоїх (Успенський храм, Єкатеринбург)

https://www.pravmir.ru/wp-content/uploads/2014/03/Velikaya_panihida_-_Pokoj_Gospodi_dushi_usopshih_rab_Tvoih.mp3

Читайте також

40 днів після смерті: як рахувати, що означають, поминки, що відбувається з душею ...

Зміст статті

40 днів після смерті, що означає ця дата для душі покійного людини і його близьких? Вони можуть тягнутися нескінченно довго або пройти дуже швидко. У всіх людей по-різному проходять стадії переживання горя. Але ми знаємо, що душа людини після смерті зустрічається з Отцем Небесним. І ми можемо допомогти душі покійного пройти посмертні випробування. Тому так важливо молитися за людину навіть після його смерті. Але як зробити це правильно? Як вести себе, щоб молитва про померлого була угодна Богові? У цій статті ми постаралися зібрати відповіді на найбільш поширені питання про те, чому саме в 40 днів після смерті прийнято поминати покійних родичів і близьких.

Що означають 40 днів після смерті

40 днів - важливий період, який часто зустрічається в Біблійної історії 40 днів - важливий період, який часто зустрічається в Біблійної історії. Пророк Мойсей постив 40 днів, перш ніж отримав скрижалі Закону. Ізраїльтяни мандрували по пустелі 40 днів, перш ніж прийшли в землю обітовану.

Згідно з православною традицією, після смерті душа людини не потрапляє відразу в рай чи в пекло. Три дні після смерті душа знаходиться поруч з тілом і не відразу залишає все земне. Лише на третій день Ангел Хранитель забирає душу людини і показує їй райські обителі. Це час триватиме недовго, лише до дев'ятого дня, коли душа людини постає перед Богом і під вагою нерозкаяних гріхів, ця зустріч може бути для покійного важкою. Тому так важлива молитовна підтримка рідних людей. Зрозуміло, Бог милосердний, але не можна представляти Небесного Отця так, як ми уявляємо людини. Душі може бути важко перед досконалим творцем від усвідомлення своєї негідності. До 40 дня людина дивиться, що таке пекло, життя без Бога.

Читайте також - похорон

Що відбувається з душею покійного 40 днів після смерті

На 40 день після смерті визначається, де буде перебувати душа людини - в райських обителях або в пеклі. Ми не знаємо точно, як виглядають пекло і рай, але у нас є обітниця про те, що в пеклі душа людини страждає. Це рішення залишається в силі до Страшного Суду. Ми припускаємо, що душі людини особливо важко в ці моменти, тому так важлива молитовна підтримка тих, хто залишився в земному житті і переживає про померлого. Гріхи людини лагодять йому перешкоди для радісної зустрічі з Господом. Але Ангел Хранитель і молитви близьких допомагають душі пройти важкі випробування, які тривають з 9 до 40 дня після смерті. Це важливо і для близьких. Після смерті дорогої людини ми вже нічого не можемо зробити для нього, крім молитов. Висловити свою любов людині, який пішов у Вічність ми можемо тільки через молитву.

Поминки на 40 днів після смерті

До 40 дня після смерті душа проходить випробування, митарства. У ці дні людина змушена відповідати за гріхи, які він зробив за життя, що не розкаявшись в них. На 40 день Церква намагається допомогти людині при зустрічі з Господом і в день визначення його подальшої долі. Щоб віддати данину добрих справ, досконалою людиною за життя, організовуються поминки, де близькі покійного можуть згадати хороші вчинки людини, знайти слова розради один для одного. У православній традиції смерть вважається горем і неминучим наслідком того, що зло прийшло в цей світ, тому скорботу про смерть людини природна. Господь створював всіх нас для вічного життя. Але ми знаємо, що Ісус Христос, Син Божий, прийшов, щоб подарувати нам життя вічне, тому відчай і зневіру не супроводжує перехід християнина із земного життя в Вічність. Дуже важливо, щоб у важку хвилину поруч з близькими покійного був той, хто міг би знайти слова і розради і нагадування про Вічного Життя, яку дарував нам Господь. Щоб хтось молився про душу людини поруч зі скорботними. А ось лайка і суперечки на поминках людини, спогади про минулі образи абсолютно недоречні.

Родичів на поминках об'єднує спільна трапеза. Православні поминки не передбачають вживання спиртного. Одягатися прийнято скромно, в одяг темних тонів. Одним з блюд поминальної трапези стає кутя - каша, яку готують з цілісних зерен пшениці, ячменю, рису або іншої крупи. У кутю додають горіхи, родзинки або інші солодощі. Блюдо поливають медом, а подають кутю на самому початку поминальної трапези. Якщо поминання покійного довелося на час посту, страви поминального столу повинні бути пісними. Трапезу закінчують млинцями або оладками, якщо це дозволяє в конкретний день церковний статут. На поминках, як правило, п'ють компот. Пам'ять про покійного іноді шанують хвилиною мовчання.

Чи можна 40 днів поминати раніше

Протягом 40 днів після смерті родичі оплакують померлого і посилено допомагають йому молитвою. 3, 9 і 40 днів після смерті відзначаються особливо, тому що саме в ці дні, згідно з вченням Православної Церкви з душею людини відбуваються важливі події. Особливо на 40 день, коли вирішується доля людини до Страшного Суду. Молитовно згадувати людини можна в будь-який день, але саме ці віхи в прощанні з людиною вважаються важливими. Ходити на кладовище, молитися про покійного чином келійною молитви для мирян можна завжди. Найголовніше для душі людини - це молитва, всі інші мирські традиції другорядні. Існують і винятки:

Якщо 40 днів після смерті випадають на останній тиждень перед Великоднем і першу неділю після Пасхального тижня. У саме свято Пасхи Панахиди не служать. У Різдво та інші двунадесяті свята теж не прийнято служити панахиду, але, за погодженням зі священиком, читають літію.

40 днів після смерті - що робити родичам покійного

40 днів після смерті - важлива віха в прощанні з покійним. У цей день замовляють заупокійну службу в Церкві. Збирають поминальний стіл. Читають молитви про померлого келійно. На жаль, існує дуже багато забобонів і мирських традицій, які часто приписують Церкви. Часто ставлять запитання: «Чи можна забиратися до 40 дня після смерті? Чи можна роздати речі покійного ». Церковний устав не забороняє збирання і немає особливих розпоряджень про те, як чинити з речами покійного, тому що все, що відноситься до матеріального світу вже не має значення для людини, який перейшов в Вічне життя. Головне, що ми можемо зробити - це молитися і не оскверняти пам'ять про людину спогадами про його погані вчинки або про минулі образи на нього.

Читайте також - Про поминання покійних: панахида, поминальна молитва, батьківські суботи

Які молитви читати до 40 днів після смерті

Чин літії (старанної молитви), яку здійснюють мирянином будинку і на кладовищі

Молитвами святих отців наших, Господи Ісусе Христе, Боже наш, помилуй нас. Амінь.
Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.
Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш. Скарб благих і життя подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.
Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас. (Читається тричі, з хресним знаменням і поясним поклоном.)
Слава Отцю і Сину і Святому Духу, і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші імени твого ради.
Господи помилуй. (Тричі.)
Слава Отцю і Сину і Святому Духу, і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Отче наш, що єси на небесах! Хай святиться ім'я Твоє, нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам днесь; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.
Господи помилуй. (12 разів.)
Прийдіть, поклонімся Цареві нашому Богу. (Уклін.)
Прийдіть, поклонімся і припадемо Христу, Цареві нашому Богу. (Уклін.)
Прийдіть, поклонімся і припадемо Самому Христу, Цареві і Богу нашому. (Уклін.)

Псалом 90

Живий у допомозі Вишнього, під покровом Бога Небесного оселиться. Речет Господеві: Заступник мій єси і Прихисток моє. Бог мій, і я надіюся на Нього. Яко Той позбавить тя від мережі спритнішим, і від словес бунтівна, плещма своїм осінить тебе, і під Кріля Його сподіваєшся: зброєю обидет тя істина Його. Чи не бійся від страху нощнаго, від стріли летящи за днів, від речі в темряві минуще, від зустрічайте, і біса полуденнаго. Впаде від країни твоєї тисяща, і пітьма одесную тобі, до тебе ж таки не наблизиться, обаче очима Твоїми дивишся, і відплата грішників побачиш. Бо Ти, Господи, моя надія, Вишнього поклав єси Покрова твоя. Чи не прийде до тебе зло, і рана не наблизиться телеси твоєму, яко Ангелом Своїм заповесть про тебе, зберегтися тя у всіх путях твоїх. На руках обурив тя, та не коли вдарив об камінь ногу твою, на гаспида і василіска наступіші, і попереші лева і змія. Яко на Мя упова, і врятую і: покрию і, яко позна ім'я Моє. Буде кликати Мене, і почую його: з ним есмь в скорботі, ізму його, і прославлю його, довготою днів виконаю його, і він бачити буде спасіння Моє.
Слава Отцю і Сину і Святому Духу, і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Алилуя, Алилуя, Алилуя, слава Тобі, Боже (тричі).
З духи праведних померлих, душу раба Твого, Спасе, упокой, зберігаючи ю у блаженного життя, яже у Тобі, Чоловіколюбче.
У покоіще Твоєму, Господи, ідеже вей святії Твої спочивають, упокой і душу раба Твого, яко Єдін єси чоловіколюбець.
Слава Отцю і Сину і Святому Духу: Ти єси Бог, що зійшов у пекло і узи закованих дозволено. Сам і душу раба Твого упокой.
І нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь: Єдіна Чистий і Непорочна Діво, Бога без насіння породила, молі спастися душі його.

Кондак, глас 8:
Зі святими упокій, Христе, душу раба Твого, де немає хвороба, ні печаль, ні зітхання, але життя безконечне.

Ікос:
Сам Єдін єси Безсмертний, що створив і створюючи людини: земнії убо від землі создахомся і в землю туюжде підемо, якоже повелів єси, створюючи мене, і рекій ми: яко земля єси і в землю от'ідеші, аможе усі люди підемо, надгробне ридання творяще пісня: Алилуя, Алилуя, Алилуя.
Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.
Слава Отцю і Сину і Святому Духу, і нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Господи, помилуй (тричі), благослови.
Молитвами святих отців наших, Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас. Амінь.
У блаженному Успіння, вічний спокій подай. Господи, покійному рабові Твоєму (ім'я) і сотвори йому вічну пам'ять.
Вічна пам'ять (тричі).
Душа його у благих оселиться, і пам'ять його в рід і рід.

Душа його у благих оселиться, і пам'ять його в рід і рід

Панахида на 40 днів

Існують молитви, які можуть вимовляти за душу покійного миряни і молитви, які відбуваються на 40 день після смерті в храмі. Панахида читається і на 3, і на 9 день після смерті. Така служба починається ввечері і триває всю ніч. Ця служба переходить в заутреню. За деяких покійних, на жаль, можна молитися тільки келійно. Церква не може молитися за тих, хто сам за життя не бажав цієї молитви, так як віра - це акт доброї волі. Не можна замовити панахиду по людині, яка не був хрещений, за богохульників і за людей, які закінчили життя самогубством, не страждаючи при цьому психічним захворюванням.

Навіть, якщо Церква з якихось причин не може молитися за покійного, близькі завжди можуть молиться в домашній молитві і сподіватися на милість Господа.

Велика панахида - Упокой, Господи душі покійних рабів Твоїх (Успенський храм, Єкатеринбург)

https://www.pravmir.ru/wp-content/uploads/2014/03/Velikaya_panihida_-_Pokoj_Gospodi_dushi_usopshih_rab_Tvoih.mp3

Читайте також

Але як зробити це правильно?
Як вести себе, щоб молитва про померлого була угодна Богові?
Часто ставлять запитання: «Чи можна забиратися до 40 дня після смерті?
Але як зробити це правильно?
Як вести себе, щоб молитва про померлого була угодна Богові?
Часто ставлять запитання: «Чи можна забиратися до 40 дня після смерті?
Але як зробити це правильно?
Як вести себе, щоб молитва про померлого була угодна Богові?
Часто ставлять запитання: «Чи можна забиратися до 40 дня після смерті?
Але як зробити це правильно?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация