5 причин, чому не варто спрощувати доступ до вогнепальної зброї

1

1. Чим більше вогнепальної зброї на руках, тим сильніше епідемія суїциду

У сучасному світі більше самогубств, ніж вбивств. Від суїциду вмирають більше людей, ніж на війнах або від тероризму. за даними Всесвітньої організації здоров'я, щорічно більше 800 тис. Чоловік кінчають життя самогубством. Крім того, «самогубства є другою провідною причиною смерті серед молодих людей 15-29 років». Суїцид сьогодні - це глобальна епідемія, яка вкрай дорого (в тому числі і в прямому сенсі слова) обходитися суспільству.

Те, що доступ до вогнепальної зброї є фактором ризику для суїциду, давно вже не є секретом. Це визнає і ВООЗ , І національні міністерства і департаменти охорони здоров'я, і ​​різноманітні дослідники цього питання. Національна стратегія щодо запобігання суїциду від «Національного альянсу для дій щодо запобігання самогубств» (National Action Alliance for Suicide Prevention) і Головний хірург Офіцерського корпусу служби охорони здоров'я США, Служба психічного здоров'я (Office of Mental Health) Нью-Йорка, Гарвардська школа громадського здоров'я, безліч експертних статей кажуть саме про це.

У стратегії щодо запобігання суїциду в Англії вказано , що

одним з найбільш ефективних способів запобігання самогубствам є обмеження доступу до засобів самогубства з високою летальністю. [...] Це пояснюється тим, що люди іноді роблять спроби самогубства імпульсивно, і якщо кошти для здійснення суїциду нелегко доступні, або якщо вони роблять спробу, але виживають, суїцидальний імпульс може зникнути.

Про те ж говорить і доповідь ВООЗ :

У момент кризи ... легкий доступ до засобу скоєння самогубства - наприклад, до отрутохімікатів або вогнепальної зброї - стає вирішальним фактором, від якого залежить, чи залишиться людина жити або загине.

При цьому вогнепальну зброю є летальним способом самогубства. Вогнепальна зброя не дає часу передумати і з набагато більшою часткою ймовірності призводить до смерті.

Чи варто дивуватися, що дослідження показують: у тих країнах, штатах або на інших територіях, де у населення на руках більше вогнепальної зброї, більше і самогубств за допомогою вогнепальної зброї. Більш того, там, де більше вогнепальної зброї, більше в цілому успішних спроб суїциду. Будинки, де присутня зброю, з більшою ймовірністю ніж удома, де вогнепальна зброя відсутня, зіткнутися зі смертю, яку жителі завдають самі собі.

Що кажуть дослідження?

Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско в дослідженні 2014 року , Заснованому на огляді і метааналізу існуючих наукових текстів, прийшли до висновку, що доступність вогнепальної зброї збільшує ризик суїциду.

13 з 14 проаналізованих досліджень знайшли значиму залежність між імовірністю самогубства людей, які мали доступ до зброї, і тих, хто його не мав.

Важливе уточнення: Ризик суїциду, пов'язаний з присутністю вогнепальної зброї вдома, не стосується тільки людей з психічними розладами. В першу чергу в групі ризику швидше ті, хто робить імпульсивну спробу самогубства.

Інші висновки: Імпульсивність може грати роль не тільки в разі самогубств, але і в разі вбивств. Простіше кажучи, присутність вогнепальної збільшує ймовірність того, що домашня сварка закінчиться смертю (див. Докладніше нижче).

Крім того, дослідження показали, що якщо зброя зберігається зарядженим або не заблокований, то воно з більшою ймовірністю буде використано для самогубства.

А решта дослідження?

З тим, що наявність вогнепальної зброї збільшує ймовірність суїциду, згодні також дослідники університету Піттсбурга , університету Теннессі , Відділу охорони здоров'я штату Колорадо , автори статті в New England Journal of Medicine, Група дослідників попередження насильства , дослідники Західного інституту та клініки психіатрії в Піттсбурзі (доступна і інша стаття від цього інституту), дослідники Національного центру статистики про здоров'я в США (і ще одна стаття від цього центру), автори статті в American Journal of Geriatric Psychiatry, статті в American Journal of Public Health, дослідники Центру контролю і попередження хвороб , А також автори багатьох інших наукових статей. Публікації 2015 роки від дослідників Університету південного Міссісіпі і Центру політики та досліджень у сфері обігу зброї також підтверджують зв'язок між доступністю вогнепальної зброї та самогубствами.

2. Вогнепальна зброя робить домашнє насильство смертельним

Якщо вогнепальну зброю і є для кого-то особливо небезпечним, так це для жінок. У будинках, де є вогнепальна зброя, жінки частіше стають жертвами вбивства. У країнах і штатах, де більше вогнепальної зброї, більша кількість жінок вбивають як за допомогою вогнепальної зброї, так і в цілому. Деякі дослідження показують, що жінки частіше роблять самогубство і частіше вмирають від необережного використання зброї. Це легко пояснити, якщо звернути увагу на те, хто і де здійснює насильство по відношенню до жінок, а також де зазвичай відбуваються вбивства жінок.

Хоча сцени з популярних телесеріалів і фільмів рясніють образами маніяків, які переслідують дівчат по темних провулках, зазвичай все відбувається зовсім інакше. З набагато більшою ймовірністю жінкам варто побоюватися своїх «домашніх», чоловіків, хлопців, «колишніх». Жінки типово піддаються насильству будинку, а не на вулиці, а їх типовий вбивця з великою часткою ймовірності буде «близькою людиною». Близько 74,0% всіх вбивств жінок відбувається будинки (Для чоловіків ця цифра також є значною і становить 45,5%). При цьому у жінки більш ніж в 3,5 рази більше, ніж у чоловіка, шансів бути убитої своїм сексуальним партнером - а саме , Близько 40% (по іншими даними , 32%) убитих жінок у віці 15-50 років були вбиті своїми нинішніми або колишніми партнерами.

одне дослідження показало, що ризик бути вбитою будинку вище більш ніж в три рази для жінок, у яких вдома знаходиться один або більше пістолет. Це ж дослідження виявило, що ймовірність того, що вбиті сексуальними партнерами, знайомими або близькими родичами жінки жили в будинках, де була зброя, в сім разів більше, ніж ймовірність того, що у них вдома зброї не було.

До того ж, домашнє насильство і насильство партнерів, в яке залучено вогнепальну зброю, з більшою в 12 разів ймовірністю закінчується смертю, ніж насильство, в яке залучено вогнепальну зброю.

При цьому дослідження Сюзен Соренсон (Susan B. Sorenson) і Дугласа Вібе (Douglas J. Wiebe) c промовистою за себе назвою «Зброя в життя постраждалих від побутового насильства жінок» показало, що тільки 7% жінок, які піддавалися домашньому насильству, успішно використовували вогнепальну зброю для самозахисту. При цьому близько третини жінок, з якими проводилися інтерв'ю і які піддалися домашньому насильству, мали зброю вдома. У двох третинах таких будинків саме чоловіки використовували вогнепальну зброю проти жінок.

Присутність вогнепальної зброї вдома робить насильство по відношенню до жінок більш летальним. Конфлікт, сварка, лайка з більшою ймовірністю закінчиться смертю, коли поруч буде пістолет (особливо якщо він буде заряджений і буде лежати десь на тумбочці). Причому часто смерть загрожує обом партнерам. дослідження 2005 року показало, що ті сексуальні партнери (intimate partners), які вбивали близьких їм жінок за допомогою вогнепальної зброї, у двох третинах випадків після цього вчиняли самогубство. Використання вогнепальної зброї зазвичай є емоційним, непродуманим актом, який призводить до ненавмисним наслідків і небажаної смерті.

3. «Легалізація» вогнепальної зброї не зменшує злочинність

Що б там не казали прихильники легалізації короткоствольної зброї, насправді немає ніяких підстав вважати, що збільшення кількості «вогнепалу» на руках у населення призводить до зменшення злочинності. Дані існуючих досліджень скоріше говорять про зворотне.

Наприклад, зовсім свіже дослідження , Опубліковане в American Journal of Preventive Medicine, показало, що більша кількість вогнепальної зброї на руках у населення не тільки не пов'язано зі зменшенням кількості злочинів, а й навпаки, пов'язане з б про льшим кількістю вбивств не тільки від вогнепальної зброї, але і в цілому . Крім того, більша кількість зброї в штаті також корелювало з б про льшим кількістю нападів із застосуванням вогнепальної зброї, а також розбою із застосуванням вогнепальної зброї.

Інша кількісне дослідження в 2013 році було опубліковано в American Journal of Public Health. Автори прийшли до висновку, що існує кореляція між б про льшим кількістю вогнепальної зброї на руках у населення штату і кількістю вбивств із застосуванням вогнепальної зброї. За їх підрахунками, підвищення кількості вогнепальної зброї на руках у населення на 1% співвідноситься з підвищенням кількості убитих з вогнепальної зброї на 0,9%. У деяких випадках - якщо слідувати цій моделі - гіпотетичне зменшення кількості зброї може призводити до суттєвих змін. Так, якби штат Міссісіпі зменшив кількість зброї на руках до середньостатистичного по країні, то можна було б очікувати зменшення кількості вбивств з вогнепальної зброї на величезні 17%.

Варто згадати і схоже дослідження , Результати якого були опубліковані в журналі Injury Prevention в 2014 році. Воно показало, що збільшення кількості вогнепальної зброї в домогосподарствах має зв'язок не тільки з б про льшим кількістю вбивств із застосуванням вогнепальної зброї, але і зі збільшенням вбивств як таких. Збільшення кількості «стволів» на 1% в середньому призводить до збільшення кількості убитих на 0,7%.

Слід зазначити також і метааналіз інших досліджень 2014 року, який ми вже згадували вище. Це дослідження також показало, що доступність зброї співвідноситься з більшою ймовірністю бути вбитим. 15 з 16 проаналізованих вченими наукових статей підтверджували таку взаємозв'язок.

Чому так?

Віру в те, що збільшення кількості короткоствольної вогнепальної зброї на руках у населення може призвести до падіння рівня насильницької злочинності, можна пояснити карикатурними уявленнями про останню. Ну, а ще «моральної панікою» перед злочинністю, яка «накрила нашу країну».

Слід розуміти, наприклад, що звичайне вбивство відбувається не незнайомою людиною на вулиці або тим більше маніяком. Воно також зазвичай не є продуманим і заздалегідь спланованим. Найчастіше все виглядає скоріше так :

Двоє жителів Мукачева давно ворогують через кордони між земельними ділянками ... Сусіди зустрілися в обідній час на городі, на якому не можуть поділити шматок землі. Молодший схопив з землі півметровий металевий куточок і кинув їм в голову своєму опонентові ... З відкритою черепно-мозковою травмою та переломом черепа 61-річний потерпілий потрапив до лікарні.

або так :

Працівники міліції встановили, що до скоєння злочину причетний пасинок загиблого, який зловживає спиртними напоями і неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності. 34-річний місцевий житель зізнався в скоєнні злочину. Як виявилося, у нерідного сина склалися неприязні стосунки з потерпілим. Того трагічного дня пасинок був добряче напідпитку і під час чергової сварки завдав вітчиму удар кухонним ножем, від якого пенсіонер помер.

«Класичне» вбивство - це «битовуха», яка відбувається між знайомими людьми (особливо це стосується тих випадків, коли жертвою виступає жінка) - друзями, товаришами по чарці, членами сім'ї, знайомими - в результаті конфлікту і скоріше є випадковістю. Вбивства між знайомими людьми «зазвичай є результатом вибуху емоцій внаслідок сварки »Наявність зброї в таких випадках ніяк не вирішить цю проблему, а скоріше погіршить її.

Вбивства між знайомими людьми «зазвичай є результатом вибуху   емоцій   внаслідок сварки »Наявність зброї в таких випадках ніяк не вирішить цю проблему, а скоріше погіршить її

Статистика ФБР за 2010 рік. Незнайомці зробили 12,4% всіх відомих вбивств, в той час як члени сім'ї зробили 13,9%, а інші знайомі жертві особи - 29,7%.

У American Journal of Public Health в жовтні 2014 року була опублікована вкрай цікаве дослідження . Автори і авторки спробували відповісти на питання: кількість яких саме вбивств стає більше зі збільшенням кількості зброї? Результати виявилися дійсно важливими: між кількістю зброї на руках у населення і вбивствами незнайомців не було знайдено жодної істотної кореляції, в той час як значуща позитивна кореляція була знайдена між кількістю зброї і вбивствами тих, з ким власники вогнепальної зброї були знайомі. Простіше кажучи, збільшення кількості зброї пов'язане з тим, що більша кількість конфліктів між знайомими, друзями, членами сім'ї, партнерами будуть закінчуватися смертю.

А що ж з іншими злочинами?

Для того, щоб зрозуміти, чи допомагає поширення вогнепальної зброї в боротьбі з іншими злочинами, давайте подивимося на США - країну, в якій більше вогнепальної зброї на руках у населення, ніж в будь-якому іншому куточку світу. У США близько 270 мільйонів «Стволів», в той час як на другому місці розмістилася Індія, у населення якої, імовірно, 46 мільйонів одиниць вогнепальної зброї. Де, якщо не в США, люди повинні масово використовувати вогнепальну зброю для самозахисту?

Де, якщо не в США, люди повинні масово використовувати вогнепальну зброю для самозахисту

Завдяки опитуванню National Crime Victimization Survey, який проходить двічі рік в США, можна встановити, як часто люди використовують вогнепальну зброю для самозахисту. дослідники призводять (у відкритому доступі см. тут на стор. 646 або в книзі Private Guns, Public Health Девіда Хеменвея, яка доступна на Лібгене ) Такі цифри. На 1119 випадків сексуального насильства тільки одна жертва використовувала вогнепальну зброю або загрожувала його використанням для самозахисту (15 використовували не вогнепальну зброю; 38 звали поліцію або охорону; 161 тікали і т. Д.); тільки 1,2% всіх жертв пограбувань використовували вогнепальну зброю для самозахисту. Під час крадіжок зі зломом, коли господарі були вдома, зброю для захисту використовували 2,7%. У всіх злочинах, в яких жертва стикалася зі злочинцем, всього 0,9% використовували вогнепальну зброю для самозахисту.

До того ж, свіже дослідження показує, що використання вогнепальної зброї для самозахисту просто не є ефективним.

4. Люди все одно не використовують зброю для самозахисту ефективно

Університет Маунт-Сент-Мері (а саме дослідники Джозеф Вінс - молодший, Тімоті Вольф і Лейтон Філд) провів дослідження , Яке також допомагає зрозуміти, чому люди так рідко ефективно використовують вогнепальну зброю для самозахисту. Вони провели симуляції різних ситуацій, під час яких збройні люди намагалися скоїти злочин (викрасти машину, пограбувати магазин, скоїти крадіжку). Учасники симуляцій (всього 77 осіб, розділені на три групи за рівнем володіння зброєю) повинні були спробувати скористатися своїм пістолетом, щоб зупинити злочинців. Звичайні люди охоче стріляли в невинних і неозброєних людей або ж не могли вполювати злочинця і самі ставали його жертвою. І це при тому, що їх пістолет був готовий до використання - заряджений, а курок зведений - що дуже нечасто зустрічається в звичайному житті.

Тільки навчені стрілки використовували прикриття (яке давало їм деякий захист), постійно виконували правила поводження з курком (не ставили пальці на курок до того, як були готові вистрілити, таким чином зменшуючи можливість ненавмисної стрільби), оголошували команди в спробі втихомирити потенційного злочинця і таким чином зменшити ймовірність смертельної розв'язки і іншими способами демонстрували зосередженість і контроль над ситуацією, якого вочевидь не вистачало в групі, яка не мала навичок поводження зі зброєю (там же, стор. 29).

Як роблять висновок дослідники, навички і знання про те, коли і як скористатися зброєю в небезпечній для життя ситуації, з'являються тільки внаслідок належного навчання і тренувань. Нетренована людина з пістолетом в небезпечній ситуації з вкрай маленькою ймовірністю зможе ефективно використовувати свою зброю для самозахисту. Більш того, це навіть може призвести до летальних наслідків як для такого володаря вогнепальної зброї, так і для оточуючих.

Якщо люди почнуть носити з собою зброю, то це навряд чи зробить їх самозахист більш ефективною.

Сержант Джейсон Халіфакс, навчальний поліцейських поведінки зі зброєю, говорить про це так: «Стріляти по цілям в тирі - це одна справа. Ви можете весь час потрапляти в самий центр, коли контролюєте ситуацію і можете вирішувати, коли стріляти. Але коли у вас зашкалює адреналін, а серце часто б'ється, ви не будете стріляти також, як і в тирі - якщо тільки ви багато не тренувалися »( там же , Стр. 15).

Деякі факти:

- Середня насильницька атака закінчується протягом трьох секунд ( там же , Ст. 19).

- Непідготовлені люди схільні завміраті або застігаті Якраз на три або более секунд, коли стікаються з Раптовий Напад. Ми відчуваємо стрес, і, всупереч багатьом стереотипам, реакцією далеко не завжди стає оборона або відступ ( стр. 19 ). Як пише соціолог Ренделл Коллінз: «Страх паралізує; іноді військові підрозділи під його впливом навіть не здатні здатися в полон, і вже тим більше не можуть вести бій ... »( ст. 47 ).

Ті, хто стріляє по людях, зазвичай перебувають в надзвичайно стресовому стані, яке характеризується прискореному серцебиттям і порушеннями сприйняття дійсності. Такі люди мають проблеми із зором (так зване «тунельний зір») і слухом, а також сприйняттям часу (здається, що все відбувається в уповільненому режимі). Деякі поліцейські після перестрілок взагалі не пригадували про те, що робили постріли.

- За статистикою, зібраною поліцією Нью-Йорка, 77% пострілів навіть підготовлених стрільців, вироблених в ситуації самооборони, не потрапляли в ціль ( ст. 19 ). дослідження RAND Corporation в 2008 році показало, що поліцейські Нью-Йорка в період між 1998 і 2006 роками потрапляли в ціль під час перестрілок тільки в 18 випадків з 100. Коли ж у відповідь вогню не було, то потрапляння відбувалося в 30% випадків.

У 2006 році Нью-Йоркські поліцейські 364 рази стріляли в людини, а потрапили тільки в 103 випадках - а значить, тільки в 28,3% випадків. У 2005 вони випустили 472 кулі, але потрапили лише в 82 випадках, убивши при цьому 9 осіб.

Поліція Лас-Вегаса рапортує про досить високих (в порівнянні з Нью-Йорком) показниках, які, втім, теж говорять про те, що навіть підготовлені люди мають проблеми з тим, щоб потрапити в ціль хоча б в половині випадків. 42% всіх пострілів досягло своєї мети в 2011 році (53 пострілу з 126). У 2010 - 41% (57 з 140). Точність стрільби на відстані в 6,4 метра (21 футів) була 49% в 2011 році і 48% в 2010. На довших дистанціях точність падала до 34% в 2011 році і 22% в 2010.

- Чи відомі дані, зібрані під кінець Другої світової війни серед американських військових, які показали, що навіть під час бою за все від 15% до 25% всіх солдатів відкривали вогонь по противнику ( стр. 46-47 ). Більш того, точність їх стрільби також залишала бажати кращого, а випадки дружнього вогню є типовими для більшої частини масштабних військових дій ( стр. 59-66 ).

Звичайні люди в небезпечній ситуації зазвичай не зможуть зупинити озброєного злочинця.

Чи буде у всіх можливість проходити подібні тренування? Питання риторичне.

«Візьміть стрільців з Олімпійських ігор, які весь час тренуються і можуть підстрелити муху на носі у корови зі ста ярдів, - сказав якось New York Times один відставний поліцейський, - Але якщо ви корові вкладіть пістолет в руку, ви отримаєте зовсім інший результат від цього олімпійського стрілка ».

5. Можливо, ви будете здивовані, але існує науковий консенсус з приводу вогнепального зброї

Девід Хеменвей, один з провідних дослідників цього питання з Гарвардської школи громадської охорони здоров'я, зовсім недавно порівняв дискусію з приводу регулювання вогнепальної зброї з тим, що відбувалося навколо глобального потепління. Тоді - як і зараз в питанні вогнепальної зброї - журналісти завжди намагалися знайти дві сторони. Він провів опитування серед дослідників і прийшов до висновку, що в їх середовищі є консенсус з приводу впливу вогнепальної зброї на суспільство. «Те, що я виявив, зовсім не потішить Національну стрілецьку асоціацію», - писав він в матеріалі для Los Angeles Times.

Розіславши опитувальники 280 дослідникам, він отримав такі цифри. 84% вчених вважали, що присутність вогнепальної зброї вдома збільшує ризик суїциду. 72% були згодні з тезою, що ризик того, що жінка живе в будинку, де є зброя, буде убитої, більше, ніж ризик вбивства жінки в будинку без зброї (в той час як лише 11% не погоджувалися з цим). Більшість дослідників вважали, що вогнепальна зброя робить вдома більш небезпечним місцем (64%), і лише 5% стверджували протилежне. Крім того, більшість опитаних заперечували, що вогнепальна зброя набагато частіше використовується для самозахисту, ніж для вчинення злочинів (73% проти 8%), а також стверджували, що зміни в регуляції вогнепальної зброї, які дозволяють носити зброю з собою, не зменшили рівень злочинності (62% проти 9%). Нарешті, 71% дослідників сказали, що більш суворе законодавство щодо вогнепальної зброї зменшує кількість скоєних вбивств (71% проти 12%).

Звичайно, говорить Хеменвей, більшість вчених можуть помилятися, але наука, тим не менше, залишається кращим з того, що у нас є. Нерозумно до неї не прислухатися, і зовсім вже безумство - надходити рівно протилежним чином, поширюючи вогнепальну зброю.

Хеменвей в кінці своєї статті на Los Angeles Times просить журналістів перестати робити вигляд, що світ науки розділений з питання вогнепальної зброї. Але що було б, якби він дізнався, що в Україні голос науки з цього питання не чути взагалі?

ДЖЕРЕЛО

Що кажуть дослідження?
А решта дослідження?
Чому так?
Автори і авторки спробували відповісти на питання: кількість яких саме вбивств стає більше зі збільшенням кількості зброї?
А що ж з іншими злочинами?
Де, якщо не в США, люди повинні масово використовувати вогнепальну зброю для самозахисту?
Чи буде у всіх можливість проходити подібні тренування?
Але що було б, якби він дізнався, що в Україні голос науки з цього питання не чути взагалі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация