5 відомих всім картин, таємниці яких знають одиниці.

  1. богатирі
  2. Явище Христа народу
  3. Нерівноправний шлюб
  4. Ранок у сосновому лісі
  5. Московський дворик

Є картини, які з першого погляду дізнається кожен, від дошкільника до сивочолого патріарха. Їх репродукції поміщають в шкільні підручники, вони миготять в рекламних роликах і кінофільмах. Однак справжні історії цих шедеврів знають лише одиниці.

П'ять картин з Третьяковської галереї, представлених тут, знайомі нам всім. Сподіваємося, що інформація з цієї статті допоможе тобі поглянути на них зовсім іншими очима!

богатирі

Над всесвітньо відомими «Богатирями» Віктор Васнецов працював більше 20 років. Першим прообразом Іллі Муромця став для художника селянин-візник. Дослідники вважають, що в величному і представницькому Добрині простежуються риси самого Васнецова. Прототип Альоші Поповича, на жаль, точно невідомий.

Більшість тих, хто дивиться на картину вперше, думають, що богатирі знаходяться в спокійному роз'їзді. Ось тільки настрій полотна далекий від безтурботності. Наполовину витягнуте з піхов клинок Добрині, приготувався стріляти Альоша і згущаються над героями чорні хмари натякають - ворог неподалік!

Явище Христа народу

Олександр Іванов почав писати «Явлення Христа народу» в 1837 році в Італії. За 20 років роботи над картиною художник зробив понад 600 етюдів з натури. Сам Іванов називав обраний ним сюжет «всесвітнім».

На жаль, під кінець життя Олександр почав розчаровуватися в своїй роботі. Художник помер, не заставши свого тріумфу, адже незабаром після смерті Іванова його творіння купив сам Олександр Другий, причому не за 10 тисяч, які колись планував виручити Іванов, а за 15!

Нерівноправний шлюб

За «Нерівний шлюб» Імператорська академія мистецтв присудила Василю Пукиреву звання професора. Тема його полотна була для Росії XIX століття вкрай злободенною. Всього за рік до появи картини на світло, в 1861, Священний Синод випустив указ, що засуджує такі шлюби.

Щодо прототипів дійових осіб «Нерівний шлюб» думки фахівців розходяться. Вони майже всі згодні з тим, що боярином зі схрещеними на грудях руками є сам Пукирев.

Дехто вважає, що картина автобіографічна і розповідає про реальну трагедію з життя художника. Інші ж кажуть, що сюжет полотна пов'язаний з любовної драмою знайомих Василя.

Ранок у сосновому лісі

Про те, що «Ранок в сосновому лісі» належить пензлю Івана Шишкіна, знають мільйони. Однак мало хто в курсі, що знаменитий художник виконав тут тільки сам пейзаж. Виявляється, маленьких ведмежат написав Костянтин Савицький, близький друг Шишкіна.

На жаль, Третьяков після покупки наказав прибрати з полотна прізвище Савицького. За легендою, колекціонеру просто не сподобалися ведмеді. Сьогодні ж, втім, всі погодяться - ведмедики Савицького стали невід'ємною частиною історії російського живопису.

Московський дворик

«Московський дворик» був написаний в 1878 році художником-передвижником Василем Полєновим. Шукаючи собі квартиру, чоловік випадково побачив цей пейзаж у вікно. Видовище настільки надихнуло художника, що він тут же сів і переніс його на полотно. Пізніше, для виставки 1878 року Поленов трохи змінив ракурс свого творіння, розширив його і додав у двір людей.

Підсумковий результат був незабаром після виставки викуплений Третьяковим для своєї галереї. Так миттєве натхнення принесло художнику заслужену популярність і славу. Варто зауважити, що в тому ж 1878 Полєнов створив полотно «Бабусин сад», де зобразив все той же садибний будинок, що і в «Московському дворику».

Як бачиш, після ознайомлення з обставинами створення картин шедеври постають перед нашими очима в іншому, ніж раніше, світлі. Покажи статтю друзям, поділися з ними цими цікавими історіями!

джерело

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация