5 кг нових доказів. Підсумки виборів в Ногінську і на дагестанських УІКах теж переписали. Фальсифікатори повинні бути покарані

  1. від редакції Вже пора складати протокол. Підсумки виборів повинні бути скасовані, фальсифікатори...
  2. Ногінськ: у нас 5 кілограмів доказів
  3. Дагестан: Буйство фантазії
  4. звернення до читачів і спостерігачам

від редакції

Вже пора складати протокол. Підсумки виборів повинні бути скасовані, фальсифікатори - покарані


Ми чудово розуміємо - результати виборів ніхто не скасує. До 22 грудня - терміну давності - не встигнути.

Тоді навіщо і для кого ми це робимо?

Перше: тому що після публікації «Митищі-гейт» до редакції пішли люди з документами в руках. І ці документи зухвало красномовні.

Друге: повинні понести кримінальне покарання безпосередні фальсифікатори. Ті, хто з завірених протоколів вносив в систему ГАС «Вибори» фальшиві цифри. І ті керівники регіонів, які організували цю систему для підвищення рейтингів особистої успішності.

Редакція звертається до ЦВК Росії та до Державної думи з пропозицією про створення спільної комісії для проведення парламентського розслідування наших фактів.

Продовження - слід.

«Нова газета»

Ногінськ: у нас 5 кілограмів доказів

Вибори в Ногінську: кількість бюлетенів збільшили на 805, і 525 з них додали «Єдиної Росії»

На виборах в Держдуму і Мособлдуми в підмосковному Ногінську фальсифікатори діяли за принципом «краще рідше, але помногу». Переробка протоколів на п'яти виборчих дільницях дозволила приписати «Єдиної Росії» майже 900 голосів з виборів до Держдуми і понад 1700 голосів з виборів до Мособлдуми. Нам вдалося отримати дані з 69 дільниць з виборів до Держдуми і з 73 по виборам в Мособлдуми. Всього в Ногинском районі 128 ділянок.

- Що ж ви так пізно щось зі своїми протоколами, - дорікнула мене голова ЦВК Елла Памфілова. Наша зустріч в будівлі у Великому Черкаському провулку, 9, готувалася дуже швидко, на наступний день після виходу в «Новой газете» розслідування «Митищі-гейт» з доказами фальсифікації підсумків голосування в цьому підмосковному місті. До 22 грудня, коли за законом можна оскаржити підсумки виборів, залишалося зовсім небагато часу.

За словами Памфиловой, сама ЦВК не може звернутися до суду, тільки в Слідчий комітет або в прокуратуру. Елла Олександрівна висловила твердий намір розібратися в історії з масовим переписуванням протоколів в Митищах. Вона включила нас з спостерігачем Ігорем Синцовим в спеціально створену робочу групу і попросила представити завірені копії протоколів.

На наступний ранок Ігор приніс в ЦВК оригінал, виданий йому в ДВК № 1665. Також документи підвезли представники Митищинського міськкому КПРФ Валерій Сергєєв і Андрій Щетинін, оперативно відгукнулися на прохання Елли Памфілова. Кілька годин співробітники ЦВК копіювали документи, а потім, перерахувавши, взяли за описом 299 сторінок. «Ми відразу почнемо з ними працювати», - запевнила мене начальник у правління прес-служби і інформації Юлія Фелоніна.

Тоді я ще не знала, що мені теж треба буде працювати з протоколами. У той же день скан свого протоколу надіслав спостерігач з Красногорського району. Після публікації «Нової» він звірив містяться в ньому дані з результатами в ГАС «Вибори» і виявив, що у «Єдиної Росії» виявилося на 64 голоси більше, тоді як у ряду невеликих партій - на стільки ж менше. Знайомі переслали зведену таблицю з дивовижними результатами голосування в підмосковному Лосіно-Петровському. Там на виборах в Держдуму по одномандатному округу на одній ділянці кандидат від КПРФ випереджала кандидата-фаворита, а на сусідньому не просто програвала, а набирала в 15 разів менше голосів, ніж він.

Я подзвонила кандидату від КПРФ Наталії Еремейцевой, нині члену бюро Московського обкому КПРФ. Вона вислухала мене і сказала: «Приїжджайте, у мене є копії протоколів по партіях, які ми не звіряли з ГАС».

- У Щелковском районі я виграла, так як там були Коіба, а програла в Ногинском, де їх не було! - з досадою говорить Наталія Миколаївна.

Після успішних для партії виборів 2011 року обласна влада змінила районне керівництво, а одномандатний округ, де Еремейцева двічі перемагала на виборах в Мособлдуми, «переформатували»: розрізали на три частини і приєднали до сусідніх районах. Еремейцева була змушена балотуватися в Держдуму по округу, куди в тому числі входив і Ногінський район. За її словами, «ЕР» «поступилася» цей округ ЛДПР. Кандидат від цієї партії Жигарев був її основним конкурентом, якого «підтримував адміністративний ресурс».

- Згідно з копією протоколу, отриманої нашим спостерігачем на дільниці № 1 862, Жигарев отримав 197 голосів, а в ГАС «Вибори» коштує 797. Звідки взялися ці 600 голосів? - обурюється Еремейцева. Вона розповідає, як в ніч після виборів за сигналом спостерігача приїхала в школу, де розташовувалися дві виборчі дільниці: на одному вони з кандидатом від ЛДПР набирали порівнянне число голосів, а на іншому - її результат був в кілька разів менше. Як кандидат у депутати, вона попросила голови ДВК № 1837 перерахувати бюлетені за кандидата ЛДПР. Однак та відмовилася, навіть незважаючи на те, що її про це особисто попросила глава виборчкому Московської області Коновалова, до якої додзвонилася Еремейцева.

Переговори закінчилися гонитвою: голова ДВК, зібравши бюлетені, підсумковий протокол і копії для спостерігачів, стрибнула в машину і помчала - в адміністрацію Ногінська. Еремейцева говорить про це з упевненістю, тому що їхала слідом. І коли увечері 19 вересня після неодноразових дзвінків Коновалової голові ДВК провели повторний підрахунок, то кількість бюлетенів за Жігарева виявилося в два рази менше, ніж було вказано в першому протоколі.

«Нова газета» виявила, що тільки на 7 ділянках Сергію Жігарева приписали 994 голоси (скільки всього було приписано в його користь в Щелковском районі ми поки не знаємо, тому що протоколи продовжують надходити до редакції в режимі реального часу).

- У Ногинском районі фальсифікації носили масовий характер, - припускає Еремейцева.

Як доказ вона дає мені три стоси копій протоколів загальною вагою п'ять кілограмів.

Увечері починаю вивчати протоколи і звіряти з ГАС. Одна ДВК, друга, третя, четверта, десята - все чисто.

І раптом на тому самому «прожігаревском» дільниці № 1862 по виборам до Держдуми у «ЕР» виявляється відразу на 525 голосів більше (780 замість 255 в протоколі), а в Мособлдуми - на 515! Правда, на відміну від Митищах, іншим партіям теж накидають: «Батьківщині» і КПКВ - по 20 голосів, а «Зеленим», «Громадянської сили» і навіть ПАРНАС - і зовсім по 50. Зате парламентським партіям і «Яблуку" не дістається нічого. Швидко виявляю джерело настільки нечуваної щедрості - маніпуляції з кількістю бюлетенів. У протоколі зазначено, що в приміщенні для голосування було видано 613 бюлетенів, а в ГАС «Вибори» - вже 1418. Різниця - 805 бюлетенів.

«Домовитися» з «ЕР» кандидату Жігарева приписали 600 голосів

Більшу частину вони за доброю традицією розподілили на користь «ЕР», а залишки - між дрібними партіями.

Дивлюся далі - на ділянці № 1868 по виборам до Держдуми «ЕР» додали трохи менше, але теж пристойно - 358 голосів. Зате з виборів в Мособлдуми Ногінську фальсифікатори конкурують з колегами з південних регіонів - «ЕР» додалося 832 голоси!

Показую ці та інші подібні протоколи Андрію Щетиніну, який пропрацював 10 років в Митіщинського ТВК. Той довго звіряє всі контрольні співвідношення і цифри, а потім каже, що такого ще не бачив. На його думку, в Ногінську використовували іншу тактику маніпуляцій: якщо в Митищах накидали на багатьох ділянках, але «все» по 15-20-60 голосів, то в Ногінську, мабуть, вибрали п'ять-десять ДВК і накидали ті ж 2000 голосів. «Думаю, кидали на тих ділянках, де зазвичай невисока явка», - припускає Щетинін.

Подробиці про хід виборів в Ногинском районі мені розповів політтехнолог Гнат Еремейцев, син кандидата Еремейцевой. За його словами, Ногінський район вважається вотчиною губернатора Андрія Воробйова і видного єдинороса Володимира Пекарєва (на цій території розташовуються компанії «Русское море», нині - «Російська аквакультура», і група «ОСТ»), тому на останніх виборах проти кандидата Еремейцевой міг бути задіяний сильний адміністративний ресурс.

- «В Ногінську міську прокуратуру про копії протоколів дільничних виборчих комісій», - зачитує мені заяву місцевого відділення КПРФ член Ногинской ТВК Володимир Осипов. Розбіжність даних виявлено на 10 ділянках, причому на п'яти ділянках мова йде про фальсифікації підсумків голосування. Судячи з наявних у розпорядженні «Нової» протоколам по 70 дільницям, маніпуляції з воскресінням непогашених бюлетенів «збільшили» явку на 1555 голосів. За рахунок цього тільки по виборам до Держдуми «ЕР» додатково отримала 883 голоси. На виборах в Мособлдуми виграш був ще більше - 1766 голосів, тому що поряд з цими маніпуляціями фальсифікатори також накидали голосу, вкрадені у інших партій.

Тетяна Юрасова -
спеціально для «Нової»

Дагестан: Буйство фантазії

У Буйнакську просто приписали кілька тисяч голосів

Після публікації розслідування «Митищі-гейт» про фальсифікації виборів до Держдуми в Підмосков'ї до нас в редакцію продовжують приходити відомості про аналогічну «технології», реалізованої в інших регіонах, - на виборах не тільки в Госудми, але також і в місцеві органи самоврядування.

До редакції «Нової газети» звернулися представники КПРФ, ЛДПР і партії «Яблуко» міста Буйнакську, а також представник партії «Яблуко» з селища Ендірей Хасавюртовского району. Вони представили нам протоколи, видані спостерігачам після завершення підрахунку голосів на дільницях. Дані протоколів, як і в Підмосков'ї, розходяться з даними системи ГАС «Вибори» за цими ж ділянках.

За офіційними даними, в Дагестані явка виборців склала 87% (у республіці проживає близько трьох мільйонів чоловік). При цьому по всій республіці члени ДВК і ТВК, з якими «Нової» вдалося поговорити, скаржилися на рекордно низьку явку виборців. Показовим є приклад великого села Ендірей в Хасавюртовском районі. Згідно з протоколом (копію протоколу ви можете знайти на сайті «Новой»), підписаного головою виборчої комісії № +1573 села Ендірей, за результатами голосування з 2439 виборців, зареєстрованих на ділянці, проголосував 171 чоловік. Тоді як за даними ГАС «Вибори», на дільниці проголосувало 2202 людини, тобто на 2031 осіб більше. Основна частина «хто проголосував» віддала голоси кандидату від «Єдиної Росії» Умаханов Умаханова (15 голосів в протоколі проти 1990 системі ГАС «Вибори»).

За партійними списками в Держдуму в селі Ендірей беззастережно «лідирує» «Єдина Росія»: в протоколі значаться 110 голосів, в системі ГАС «Вибори» - 2011 голосів виборців.

Не менш показовою є ситуація по місту Буйнакську.

Буйнакськ - досить велике муніципальне утворення: 70 тисяч жителів плюс близько чотирьох тисяч військовослужбовців (на території міста розташовується військова частина, де дислокується мотострілецька бригада).

Всього в місті 24 виборчі дільниці, і нам вдалося отримати протоколи з 20 з них.

На основі зіставлення протоколів, представлених «Нової» спостерігачами, і даних в системі ГАС «Вибори» (копії всіх протоколів, а також підсумкову таблицю ви можете знайти на сайті «Новой») з виборів депутатів до Народних зборів Дагестану, вимальовується наступна картина.

«Єдина Росія» отримала зайвих 7496 голосів, у «Справедливої ​​Росії» з'явилося зайвих 4378 голосів.

А ось комуністи, навпаки, недорахувалися 2152 голосів.

Грунтуючись на первинних протоколах, ми підрахували реальні результати виборів в місті «Єдина Росія» отримала 38,46% (в ГАС - 60,14%), КПРФ - 25,32% (у ГАС - 3,77%), «Справедлива Росія »- 23,67% (у ГАС - 33,48%).

Значні розбіжності в підрахунку голосів виявилися і за результатами виборів до Держдуми. (Ці дані надійдуть до редакції найближчим часом.)

Цифри підсумкових протоколів збігаються з офіційними даними на сайті ГАС «Вибори» тільки на семи ділянках. На інших же спостерігаються істотні розбіжності в цифрах.

Так, наприклад, на дільниці № 256 по Буйнакську число погашених бюлетенів, згідно з протоколом, склало 4371, а в системі ГАС «Вибори» значиться тільки 497. Значить, 3874 бюлетеня кудись «зникли». Вони легко могли бути перерозподілені між іншими ділянками, на яких було необхідно «підправити ситуацію».

Ірина Гордієнко,
«Нова»

Ірина Гордієнко,   «Нова»

Протокол голосування і дані ГАС «Вибори»: «Єдиної Росії» приписали 913голосов, а у КПРФ вкрали 100 голосів ВСЕ ПРОТОКОЛИ ДОСТУПНІ ДЛЯ СКАЧУВАННЯ ЗА ПОСИЛАННЯМ .

звернення до читачів і спостерігачам


Судячи з усього, технологія переписування протоколів голосування і крадіжки голосів у опозиційних партій на користь «Єдиної Росії» мала всеросійський масштаб.

У зв'язку з цим «Нова газета» планує провести тотальну ревізію виборів до Держдуми у вересні 2016 року.

І нам дуже потрібна допомога незалежних спостерігачів і членів виборчих комісій.

Надсилайте копії протоколів з виборів на електронну пошту [email protected] , А ми будемо звіряти результати голосування з даними ГАС «Вибори».

Тоді навіщо і для кого ми це робимо?
797. Звідки взялися ці 600 голосів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация