5 королівських палаців Сеула

У Сеулі збереглося п'ять королівських палаців, що зберігають в собі 500-річну історію династії Чосон. це палаци Чхандоккун , Кенбоккун , Токсугун , Чхангенгун , і Кёнхігун . Чхандоккун - це другий палац, побудований слідом за Кенбоккун після початку епохи династії Чосон. Якщо Кенбоккун був офіційною резиденцією короля і служив символом держави Чосон, то Чхандоккун був додаткової резиденцією, яка використовувалася в разі війни або лиха. Однак Кенбоккун згорів під час Імчжінской війни (1592-1598 рр.) І лежав в руїнах до 1868 року, коли був заново відбудований королем Кочжон, а ось відновлений після війни Чхандоккун виконував функції королівського палацу аж до смерті короля Сунчжона в 1910 році. Більш того, Чхандоккун цікавий ще й тим, що був побудований так, щоб максимально гармоніювати з ландшафтом, без впроваджень в природне середовище.

Кенбоккун

Палац Кенбоккун, побудований в 1395 році, розташований трохи на північ від «Східного Палацу» (Чхандоккун) і «Західного Палацу» (Кёнхігун), тому його ще називають «Північним Палацом». Серед усіх п'яти палаців в Сеулі, Кенбоккун по праву вважається найбільшим і пишається своєю красою і багатою історією.

Палац сильно постраждав і був практично повністю зруйнований під час Імчжінской війни (1592-1598), але за часів правління династії Лі (1852-1919) він був заново відбудований під керівництвом генерала Хинсона.

Одне з найкрасивіших місць в палаці, що збереглося ще з часів династії Чосон - це споруди «Кёнхвару», «Хянвончжон» і Лотосовий ставок, яскраво відображають незвичайну красу древньої Кореї.

Біля воріт Хоннемун розташовується Національний палацовий музей, а в Хянвончжон знаходиться Національний фольклорний музей.

Чхандоккун

Палац Чхандоккун був включений в список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 1995 році, разом з гротом Соккурам , храмом Пульгукса і королівської усипальницею Чонме . . .

Знайомство з палацом Чхандоккун починається після того, як ви пройдете через найстаріші зі збережених ворота Тонхвамун і побудований 600 років тому кам'яний місток Кимчхонгё. Спочатку ви побачите павільйон Інчжончжон. Назва цієї будівлі походить від поєднання «великодушна політика», однак тут проводилися не тільки наради з чиновниками, але і коронації, весільні церемонії; в цьому ж павільйоні приймали іноземних послів. Інчжончжон також називали «Чочжон», що вказувало на проведення нарад у дворі перед павільйоном. Сам двір вимощений камінням, а з східної і західної сторони стоять два ряди по дванадцять каменів, що вказують на ранги чиновників (від першого до дев'ятого). Крім того, тут також можна побачити споруди Сончжончжон і Хічжондан, де король також займався державними справами, і Течжочжон, що служив королівської опочивальнею і місцем народження дітей короля і королеви.

Якщо ненадовго зійти зі стежки, що веде до саду Хувон, можна побачити споруду Наксончже. Розташований поруч з палацом Чхангенгун павільйон Наксончже був побудований при 24-м королі династії Чосон, Хончжоне, і використовувався королем як кабінет і вітальні. Також можна зайти в задній дворик Наксончже, який став відкритий для відвідувань в цьому році. Тут ви побачите красивий квітник і огорожу. Навесні у дворику розпускаються квіти сливи, вишні і півонії, що надає йому ще більше зачарування.

Сад Хувон

Званий «Таємним садом» сад Хувон - це найпрекрасніше місце в палаці, його обов'язково потрібно відвідати. На відміну від будівлі палацу, яке було штучно створено для того, щоб символізувати владу короля, Хувон - це куточок незайманої природи. У цьому саду король і члени королівської сім'ї відпочивали і займалися читанням, милуючись природою.

Прекрасний сад Хувон, розбитий так, щоб залишити гори, ущелини і дерева недоторканими, розділений на чотири зони. Першою з них є Пуёнчжон, що знаходиться за невеликим пагорбом. Гармонійно розташовані поряд з павільйоном Пуёнчжон альтанка Чухамну, ворота Осумун і павільйон Енхвачжон створюють гарний ансамбль. Пуёнчжон ніби ширяє над квардратним ставком, а на іншій стороні від нього на п'ятиступінчастою квітнику височить 2-х поверхова альтанка Чухамну.

За Пуёнчжоном знаходиться Ерёнчжі. Поряд з Пуёнчжі він є одним з головних ставків саду Хувон. Над ставом елегантно возвишатся павільйон Ерёнчжон. За воротами Пулломун можна побачити YOнгёндан - невеличке приміщення, яке знамените в якості одного з кращих прикладів традиційних будівель в Кореї. Поруч зі струмком Оннючхон, що відбувається в самій глибині саду, збереглося безліч альтанок, серед яких Тхегикчжон, Чхонийчжон, Соёчжон, Чхвіханчжон і Нонсанчжон. Щодня в саду Хувон проводиться 15 спеціальних екскурсій на корейському, англійською, японською і китайською мовами. Максимальна кількість учасників для кожної екскурсії - 100 чоловік. Забронювати екскурсію краще по інтернету.

Чонме - королівська усипальниця династії Чосон

Після закінчення епохи Корі і підстави нової династії Чосон почалося будівництво багатьох основних державних будівель. Тоді були зведені кріпосна стіна навколо міста Ханя (колишня назва Сеула) і палац Кенбоккун. Відповідно до принципу "Чвамёуса» (좌 묘우 사, букв. «Зліва - усипальниця, праворуч - вівтар») праворуч від головного палацу був побудований вівтар для жертвоприношень духам землі і родючості, а зліва - королівська усипальниця Чонме, що стала місцем поклоніння предкам. Чонме - це місце, де зберігалися похоронні таблички з іменами королів і королев, а також тих, кому титул короля чи королеви був привласнений посмертно. Усипальниця Чонме була внесена в список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 1995 році, вона також включена в список історичних місць Кореї під номером 125. Основними будівлями Чонме є Чончжон і YOннёнчжон. У Чончжоне знаходяться таблички з іменами 19 королів і 30 королев, а в YOннёнчжоне - таблички з іменами 15 королів, 17 королев і Лі Ина, останнього наслідного принца і сина короля Кочжона, а також його дружини. Королі епохи Чосон здійснювали обряди жертвоприношень предкам. Оскільки в обрядах брав участь сам імператор, вони вважалися подіями державного масштабу і проводилися з особливою урочистістю. У 2001 році обряд поминання предків «чере» і ритуальна музика «Чонме череак», яка звучить під час самого обряду, були внесені до Списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. В даний час обряд «чере» проводиться щорічно в першу неділю травня.

Токсугун

Палац Токсугун розташований в самому центрі Сеула і відомий своїми акуратно викладеними кам'яними доріжками. Це єдиний палац, всередині якого побудовані будівлі в західному стилі, що додає його зовнішньому вигляду значну унікальність. Спочатку палац належав принцу Вольсану (1454-1488 рр.), Старшого брата короля Сончжона (1469-1494 рр.) Династії Чосон. У 1611 р імператор Кванхегун (1575-1641 рр.) Перейменував палац в Кён'юнгун, але пізніше назву знову змінили на Токсугун.

Увійдіть до палацу і побачите там павільйон Теханмунчжон і міст Кимчхон, який настільки широкий, що по ньому могла проїхати королівська візок. Далі височить павільйон Попчон Чунхвачжон, який зберігає в собі багату історію. Павільйон Чікчодан отримав свою назву завдяки тому, що саме тут імператори Кванхегун і Інчжи зійшли на престол. Напис на передньому фасаді Чікчодан була зроблена особисто імператором Кочжон в 1905 році після того, як він прийшов до влади.

Павільйон Хамнёнчжон був опочивальнею імператора Кочжона. У східному крилі були покої короля, в західному - покої королеви. Чонгванхон було першою будівлею в західному стилі, побудованим в палаці в 1900 році. Імператор Кочжон любив проводити тут час. Сокчончжон - це іншу будівлю, побудоване в західному стилі, яке збереглося до теперішнього часу. Його будівництво почалося в 1900 році і заверішілось в 1910 році, будучи вже належить японським колонізаторів. Після смерті імператора Кочжона Сокчончжон став японської художньою галереєю, а після проголошення Незалежності Кореї в цій будівлі проходили спільні російсько-американські переговори в травні 1946 року. Східне крило будівлі Сокчончжон в даний час служить для виставки палацових скарбів, і західне крило використовується як частина Національного центру сучасного мистецтва.

Чхангенгун

У 1418 році, після сходження на престол короля Сечжона (1397-1450) спеціально для нового монарха на місці старого палацу Сугангун, в якому жив попередній король Тхечжон (1367-1422), був побудований палац Чхангенгун. За часів японської окупації на території палацу був розбитий парк з ботанічним садом і зоопарком. Набагато пізніше, в 1983 році палац був повністю відновлений, і йому було повернуто первісну назву - Чхангенгун. Увійшовши до палацу через ворота Хонхвамун, ви опинитеся перед мостом Окчхонгё. Ставки з арковими містками, такими як Окчхонгё, - одна з особливостей палацової архітек тури епохи Чосон. Перейшовши міст і пройшовши через ворота Мёнчжонмун, ви опинитеся біля павільйону Мёнчжончжон. Мёнчжончжон, який був офіційною резиденцією короля, - це одна з найдавніших палацових споруд періоду Чосон. Передня частина палацу звернена на південь, а Мёнчжончжон дивиться на схід. Це тому, що усипальниця королів знаходиться на півдні. У плануванні палацу ми бачимо явне проходження конфуцианским традиціям. На подвір'ї встановлено камені з вигравіруваним на них написами чинів придворних. Позаду Мёнчжончжона, в далекій лівій частині знаходиться зал Сунмундан. Цей зал постоїв на схилі гори. Різнорівневі даху павільйонів Мёнчжончжон і Мунчжончжон виглядають дуже мальовничо.

Павільйон Тхонмёнчжон був побудований для королеви. Це найбільша споруда на території палацу Чхангенгун. Підніміться вгору по камненной сходах, пройдіть через Тхонмёнчжон, і ви побачите Чагёнчжон. На південний схід від Чагёнчжон знаходиться "пхунгіде". Це довгу жердину, до кінця якого приєднаний шматок тканини. Він використовувався для вимірювання швидкості і напряму вітру. Якщо ви повернете на північ, то прийдете до великого ставу Чунданчжі. Раніше половина ставка була рисовим полем, за яким доглядав сам король. Але під час японської окупації рисове поле перетворили на ставок, за яким плавали маленькі човники. Ботанічний сад, розбитий за ставком, існує до цих пір.

Кёнхігун

Палац Кёнхігун виконував функцію додаткової резиденції короля в період правління династії Чосон. Розташований в західній частині Сеула палац так само називався Согволь, що дослівно перекладається: «палац в західній частині». Додатковий палац використовувався як королівська резиденція в екстрених случаях.Дворец був зведений з дотриманням всіх архітектурних традицій того часу. Це свого роду витвір мистецтва, що представляє історичну цінність Спочатку територія палацу була досить обширна, і навіть існував міст, що з'єднує Палац Кёнхігун з палацом Токсугун.

На території палацу було зведено кілька будівель: Хвесанчжон, Химчжондан, Чіпкёндан, Сунчжончжон і т.д. У 1829 році в результаті пожежі більшість будівель палацу було знищено, а в 1831 відновлено. У роки японської анексії більшість будівель палацу були знову знищені, а на його території була споруджена середня школа Кенсон (нинішня назва Сеульская вища школа). Надалі Сеульская школа в 1987 році була переведена в район Каннам, а територія палацу на даний момент є паркову зону. У парку розташований Сеульський історичний музей, прогулянкові алеї і т.д.

Головні ворота палацу - Хинхвамун, які довгий час використовувалися як головний вхід в готель Сілла, були повернуті на своє колишнє місце. Посторойка Сунчжончжон, яка була переміщена до головного входу універститету Тонгук, була відновлена ​​і так само повернута на своє початкове місце.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация