5 кращих пейзажів Івана Айвазовського

Народився Айвазовський (справжнє ім'я Ованнес Айвазян) в Феодосії в сім'ї вірменського купця. Дитинство Вані проходило в бідності, проте завдяки своєму таланту він був зарахований в сімферопольську гімназію, а потім і в Академію мистецтв Санкт-Петербурга, де навчався у М. Н. Воробйова і Ф. Таннера, від яких він перейняв необхідний для початку механізм писання води. Перша робота художника «Етюд повітря над морем», яку він написав у 1935 році, була в цьому роді. Саме за цю картину Айвазовський отримав свою першу срібну медаль. З тих самих пір художник присвятив себе виключно цього роду живопису.

Щорічно він здійснював подорожі по Фінській затоці, Чорному морю, де вивчав ефекти освітлення і природу моря. Завдяки своїй незвичайній художньої пам'яті він міг відтворити який-небудь підглянутий момент в природі через довгий проміжок часу.

У 1840 році художник відвідав Італію, навіщо попрямував до Німеччини, Франції, Англії та Іспанії.

У 1844 році Айвазовський став живописцем Головного морського штабу.

У 1845 році переїхав до Феодосії і на накопичені гроші відкрив школу мистецтв, яка згодом стала одним з художніх центрів Новоросії. У тому ж році на свої кошти він побудував нову будівлю для Феодосійського музею старожитностей з меморіалом П. С. Котляревського. За свої заслуги перед археологією він був обраний дійсним членом Одеського товариства історії та старожитностей.

Уже в 1947 Айвазовський викладав в Петербурзькій Академії мистецтв. Він також складався в європейських академіях Риму, Флоренції, Амстердама і Штутгарта.

Айвазовський помер 2 травня 1900 року в Феодосії в віці вісімдесяти двох років. В останній день життя він почав писати картину «Вибух турецького корабля», яка залишилася незавершеною.

Іван Костянтинович Айвазовський в основному писав морські пейзажі. Він створив серії портретів кримських прибережних міст. В цілому за свою успішну кар'єру художника Айвазовський написав більше 6 тисяч робіт.

У день народження знаменитого художника «Вечірка» пропонує згадати п'ять кращих морських пейзажів Івана Айвазовського.

1. «Дев'ятий вал»

Одна з найзнаменитіших картин Айвазовського, написана в 1850 році. Художник зобразив море після найсильнішого нічного шторму і людей, які зазнали корабельної аварії. На задньому плані зображені яскраві промені сонця, що висвітлюють величезні хвилі. Найбільша з хвиль - дев'ятий вал, готова обрушитися на людей, які намагаються врятуватися на уламках щогли. Картина розповідає про велич і міць морської стихії і безпорадності перед нею людини. Айвазовський, використовуючи теплі тони, зробив море не таким суворим - що дає надію на порятунок людей.

Натисніть на зображення для переходу в режим перегляду

Натисніть на зображення для переходу в режим перегляду

2. «Бриг« Меркурій », атакований двома турецькими кораблями»

Картина написана маслом в 1892 році. Художник зобразив історичний епізод перемоги російського брига «Меркурій» над турецькими лінійними кораблями «Селіміє» і «Реал-бей» під час патрулювання турецького протоки Босфор в Чорному морі.

Натисніть на зображення для переходу в режим перегляду

Натисніть на зображення для переходу в режим перегляду

3. «Пушкін на березі Чорного моря»

Картина була написала в 1887 році. Айвазовський, натхненний творчістю А. С. Пушкіна, створив цілий цикл робіт, присвячених поетові. Картина «Пушкін на березі Чорного моря» була написана Айвазовським в рік п'ятдесятиріччя від дня смерті Пушкіна. Згодом художник подарував картину Музею Академії мистецтв, який в свою чергу, передав її Миколаївському художньому музею імені В. В. Верещагіна, де і знаходиться до цього дня.

Натисніть на зображення для переходу в режим перегляду

Натисніть на зображення для переходу в режим перегляду

4. «Райдуга»

Картина була написала художником в 1873 році у відповідь на звинувачення з боку критиків в тому, що його «імпровізаційна» манера написання картин застаріла і обдарування вичерпується. Це полотно стало новим етапом у творчості художника. Айвазовський зобразив розбурхане море з гибнущим кораблем у скелястого берега. Ця робота відрізняється від інших картин художника стриманими відтінками. Незважаючи на очевидну романтичність, це полотно відрізняється безсумнівним ухилом в бік реалізму. Айвазовський зобразив бурю так правдоподібно, ніби сам побував в стихії.

Натисніть на зображення для переходу в режим перегляду

Натисніть на зображення для переходу в режим перегляду

5. «Чорне море»

Існує й інша назва картини «На Чорному морі починає розігруватися буря». Айвазовський написав цю картину в 1881 році. Це полотно є одним з найбільш значних творів живописця. Художник зобразив штормове Чорне море, далеко якого ледве проглядається корабель. Картина написана в суворій, стриманій колористичною гамою.

Натисніть на зображення для переходу в режим перегляду

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация