5 міфів про США, які тиражувалися в Росії.

Антиамериканізм, як відомо, став найважливішою складовою частиною офіційної пропаганди і мало-помалу перетворюється в елемент російської національної ідентичності. Сьогодні, за різними опитуваннями, переважна більшість росіян негативно ставляться до США, а небезпечним супротивником і ворогом Росії Сполучені Штати вважають 59% наших співгромадян. Тим часом, як і в ряді інших випадків, подібне ставлення грунтується на створених на швидку руку і тиражованих пропагандою міфах. Погляньмо побіжно на п'ять найбільш поширених, які в той же час виглядають і самими навіженими (як економіст, я вибрав ті, які так чи інакше стосуються господарських проблем).

Почнемо з історії. Одне з найжахливіших вигадок, повторюваних в Росії практично постійно, - соціальні наслідки Великої депресії. Не далі як пару тижнів назад Михайло Хазін менторськи заявілв ефірі «Ехо Москви»: «Я нагадую, що в США під час Великої депресії два мільйони [людина] від голоду померло». Примітно, що еховскіе провідні навіть не прокоментували цей нонсенс. Так, депресія була складним часом в Америці, але, за офіційною статистикою, з 1928 по 1934 рік виробництво продовольства в країні виросло на 12%, а тривалість життя підвищилася з 56,9 до 61,3 року. Останнє в країні з населенням 122 млн чоловік було б неможливо навіть в разі смерті від сторонніх причин 100-200 тисяч чоловік. Крім того, якщо припустити, що за кілька років в країні з відкритими кордонами померли від голоду 1,6% жителів, наслідки були б схожими з голодом в Ірландії в середині 1850-х: тоді з 9,8 млн жителів від голоду померли 800 тисяч - і це спровокувало масову еміграцію - поїхали 1,2 млн чоловік. Екстраполювавши ситуацію на США, можна отримати цифри, які відразу покажуть безглуздість висунутого припущення: ніколи ні 1,2 млн, ні 15 млн (як повинно було бути, враховуючи різницю в населенні) людина не емігрували з США в інші країни.

Не менш видатний міф про те, що Америка живе за рахунок решти світу. Тут вже і не тільки Хазін (хоча і без нього не обійшлося), але і авторижурнала «Експерт», як багато нинішніх російських політиків і навіть колишній президент СРСР Михайло Горбачов, роками тиражують твердження про те, що «Америка виробляє 20% світового ВВП, а споживає 40% ». Чи може таке бути?

Чи може таке бути

Канал існує тільки завдяки увазі і підтримці глядачів. Для бажаючих підтримати фінансово - реквізити дані у вкладці ПРО КАНАЛ на головній сторінці OmTV. З питань співпраці та реклами пишіть на [email protected]
Посилання:
головна сторінка OmTV - https://goo.gl/q953kQ
ререзв.адрес - https://goo.gl/CwjNLc
сайт - http://www.ominform.com.ua/
Фб - група https://goo.gl/3OD1Q5 і сторінка https://goo.gl/DdH2ki
ВК - https://vk.com/omtvvk
Твіттер - https://twitter.com/OmTV2015
Одн - http://ok.ru/omtv.omtv

Чи може таке бути?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация