5 найпотужніших ядерних вибухів, які вдалося з?

  1. Операція Айві-Майк
  2. Операція Касл-Ромео
  3. Операція Касл-Янки
  4. Операція Касл-Браво
  5. Цар-бомба

На початку січня КНДР провела випробування водневої бомби. Вибух пристрою фіксувався тільки корейською стороною, тому громадськість не побачила результатів цих досліджень. Ми ж вирішили згадати найпотужніші ядерні вибухи, які поранили нашу планету, а також залишили слід на плівці.

Операція Айві-Майк

popsci popsci.com

1 листопада 1952 відбулося перше вдале випробування термоядерного вибухового пристрою. Піонерами у вибухах на своїй території стали Сполучені Штати. Оціночна потужність вибуху склала 10-12 мегатонн тротилового еквівалента, що могутніше вибуху від бомби, скинутої на Нагасакі, в 500 разів.

dallasnews dallasnews.com

Ці випробування були зняті телевізійною групою ВПС США. Завдяки їм люди вперше побачили на плівці ядерний гриб. Хмара від нього піднявся на 37 кілометрів, а діаметр самого гриба перевищував 160 кілометрів.

Операція Касл-Ромео

telegraf telegraf.rs

Під час цієї операції був проведений третій найпотужніший вибух на території США. Його потужність склала 11 мегатонн тротилового еквівалента.

zhjunshi zhjunshi.com

Це сталося 27 березня 1954 року на баржі, яка була пришвартований в середині кратера, що залишився після попередніх випробувань. Вперше для випробувань використовували баржу, так як вчені хотіли уберегти від руйнування штучний острів на рифі, атол Бікіні, де і проходили випробування.

Операція Касл-Янки

newsfeed newsfeed.time.com

Уже через два місяці після Касл-Ромео американці провели наступне випробування. 5 травня 1954 року на тому ж атолі Бікіні прогримів вибух потужністю 13.5 мегатонн у тротиловому еквіваленті. Він став другим найпотужнішим ядерним вибухом, який справили вчені США.

Висота гриба склала 40 кілометрів, а діаметр «капелюшки» - 16 кілометрів.

Операція Касл-Браво

occasionalplanet occasionalplanet.org

В цьому ж році відбувся і найпотужніший вибух, вироблений США. 1 березня 1954 року було підірвано ядерна бомба, потужність вибуху якої оцінюється в 15 мегатонн тротилового еквівалента. Через ці випробувань катастрофічно постраждала навколишнє середовище - величезної шкоди завдало радіаційне забруднення. Після Касл-Браво світ почав переглядати свої погляди на ядерну зброю.

techinsider techinsider.io

Хмара від вибуху піднялася на рекордну висоту в 40 кілометрів. Діаметр «капелюшки» склав 100 кілометрів. Вражає уяву кратер, який залишився після вибуху: його ширина склала 2 кілометри, а глибина 75 метрів.

Цар-бомба

kankokunohannou kankokunohannou.org

Як не намагалися американці, їм все ж не вдалося створити найпотужніший ядерний вибух. Це вдалося радянським вченим. 30 жовтня 1961 був проведений вибух, енергія якого склала близько 55 мегатонн у тротиловому еквіваленті. Для порівняння це в 10 разів могутніше вибухів всіх бомб, які були підірвані під час Другої світової війни.

prettyawfulthings prettyawfulthings.com

Цю бомбу скинули з літака ТУ-95В, вона вибухнула на висоті 4200 метрів над рівнем моря.

Висота гриба склала 64 кілометри, а ширина - 40 кілометрів. Потужність вибуху була настільки сильною, що світлове випромінювання провокувало опіки третього ступеня на відстані до 100 кілометрів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация