50 років за стінами Кремля

  1. ювілейні зміни
  2. Новий сезон - нова програма
  3. Цікаві факти

Російський Державний Кремлівський палац (ГКД) відсвяткував свій півстолітній ювілей. До цієї дати в країні обмеженим тиражем вийшла колекційна марка, а в палаці відбулося святкове дійство. Напередодні золотого ювілею для журналістів влаштували прес-екскурсію, під час якої нам вдалося не тільки дізнатися цікаві факти з історії ГКД, а й поспілкуватися з його керівниками і простими працівниками.

ювілейні зміни

Кремлівський палац побудували далекого 1961 р рекордні 15 місяців. Як пояснив журналістам Володимир Кожин, керуючий справами президента РФ, зведений він був до ХХІІ з'їзду КПРС (до слова, до 1992 р ГКД офіційно звався саме Палацу з'їздів).

Аналогів цієї концертному майданчику в світі немає, тому що знаходиться вона на території резиденції глави Росії, особливо охоронюваному об'єкті. Хоча, згадує представник адміністрації, після розпаду СРСР у деяких гарячих голів були навіть пропозиції знести Кремлівський палац, як в той час робили з багатьма символами йде радянської епохи.

- Але, слава богу, ці висловлювання залишилися висловлюваннями. Це такий же пам'ятник, як і всі інші в Кремлі. Це частина нашої історії, - каже пан Кожин.

З 2004 р ГКД має охоронний статус як пам'ятка культурної спадщини народів Росії. Багато хто й не підозрюють, що цей монумент радянського конструктивізму на 16 м або майже на 5 поверхів (!) Йде під землю. Так спеціально задумано, щоб величезна будівля не стало архітектурною домінантою на території стародавнього Кремля.

До свого 50-річчя Кремлівський палац прийшов майже повністю оновленим. 7 останніх років його ретельно реконструювали і тільки недавно закінчили всі роботи. Ремонт, до речі, вирішили проводити без відриву від концертної діяльності, чим порадували багатьох глядачів. Після реконструкції, як кажуть у дирекції ГКД, цей зал став найсучаснішою концертним майданчиком Росії, але зберіг при цьому відомий всім історичний вигляд. З огляду на, що вся територія Московського Кремля - ​​охоронна зона ЮНЕСКО, роботи узгоджувалися з представниками цієї міжнародної організації. Ще до ремонту була вивчена структура палацу, і, як виявилося, серйозних проблем за 50 років існування будівлі не виявилося.

- Ми часто лаємо старі часи, стару техніку. Але коли я сам побачив механізми, сильно здивувався. Більшість з них 40-х років, але вони ще працювали! - зізнався в розмові з пресою Кожин.

Повністю поміняти довелося хіба що матеріали, з яких зроблена стеля, - вони не відповідали нинішнім вимогам. А ще тут з'явилася новітня «начинка» - концертне звукове та світлове обладнання. Наприклад, звукорежисерську пульт встановили точно такий же, який використовувався при проведенні в 2009 р «Євробачення» в Москві. Змінився навіть колір залу. Тепер він не червоний, як колись, а синій. Повністю поміняти довелося хіба що матеріали, з яких зроблена стеля, - вони не відповідали нинішнім вимогам

Недоторканими залишилися головні цінності палацу: гербовое фойє, оркестрова яма і сцена. Так, оркестрова яма вміщує не тільки 80 чоловік оркестру, а й пам'ятну фуру президії - свідка багатьох легендарних подій минулих років (наприклад, інавгурації Михайла Горбачова, а пізніше - і Бориса Єльцина). Каркас фури вагою 25 т зберігся тут з 1961 р Він може підніматися на 6 м в секунду. У радянські часи президія використовували регулярно 2 рази на місяць, а зараз - не частіше 2 разів на рік.

Сцена Кремлівського як і раніше вважається найбільшою в Європі (довжина 40 м, а ширина - 23 м). На ній одночасно можуть було 1000 артистів (!). Крім того, це сама по собі унікальна конструкція зі складними висувними частинами, підйомами і провалами.

Залишити як реліктового пам'ятника радянської епохи вирішили і гербовое фойє. Мозаїчне панно із зображенням гербів усіх радянських республік перебуває тут вже півстоліття. При реконструкції керівництво вважало, що це панно, як і сам палац, частина історичної пам'яті, яку слід берегти.

Новий сезон - нова програма

Втім, головним своїм надбанням за роки роботи в Кремлівському палаці вважають злагоджений колектив. А це, на хвилиночку, 800 чоловік різних спеціальностей: від артистів до гримерів, костюмерів, техніків і навіть кухарів (при ГКД працює кулінарний цех). Ось і 50 років тому першими відвідувачами палацу стали аж ніяк не знаменита публіка, а прості будівельники, яких запросили зводити концертний зал з усього СРСР.

У роботах тоді брали участь і ленінградські червонодеревці і Мраморщик, і каменотеси з Грузії і Вірменії, і майстри з України, Білорусі та інших в минулому союзних республік. Сьогодні своїми співробітниками в Кремлівському дорожать не менш, розповідають працівники ГКД, з якими нам вдалося поспілкуватися в кулуарах. Наталя Щиголева і Лариса Полякова ось уже 6 років працюють тут контролерами квитків. «Своїх» глядачів, стверджують, легко впізнають в натовпі - по інтелігентній увазі. У роботах тоді брали участь і ленінградські червонодеревці і Мраморщик, і каменотеси з Грузії і Вірменії, і майстри з України, Білорусі та інших в минулому союзних республік

- У нас публіка постійна. Відсотків 20 - це завжди іноземці.

Часто на концерти ходять цілими групами. Квитки у нас адже порівняно недорогі, на відміну від інших театрів, наприклад Великого після реконструкції, - поділилися своїми спостереженнями з «2000» жінки.

Величезний зал місткістю 6 тис. Чоловік вони знають як свої п'ять пальців і завжди охоче підказують глядачам, як пройти до потрібного місця. І правда, сьогодні ГКД - одна з небагатьох майданчиків в Росії такого неймовірного масштабу. Тут можна в повному обсязі представити творчість великих колективів - народних ансамблів, хорів. Ця перевага зазначає Олександра Пермякова, керівник легендарного хору ім. П'ятницького, без якого важко уявити класичну програму Кремлівського. Для її колективу, говорить г-жа Пермякова, ця сцена давно став рідний.

- Кремлівський палац - це не тільки шоу, тут багато уваги приділяється благодійним концертам: для дітей-сиріт, малозабезпечених, ветеранів, - нагадала вона журналістам. - До того ж 15 років тому вживу тут ніхто не співав, а в останні 5 років співають практично всі - це дозволяє нова хороша акустика.

Ще більшість артистів, яким пощастило виступати в Кремлівському, відзначають особливу дисципліну на сцені палацу, яка йде тільки на користь якості уявлень.

- Це видатні організаційні можливості. Наш брат-артист тут поставлений в такі жорсткі рамки, за які сам же потім буде вдячний, - підтвердив вищесказане на прес-конференції керівник арт-групи «Хор Турецького» Михайло Турецький.

У новий рік Кремлівський палац вступає не тільки в оновленому вигляді, але і з новою програмою. Родзинкою сезону стане спеціальне шоу, розроблене ГКД і Cirque du Soleil, легендарним канадським цирком. У новий рік Кремлівський палац вступає не тільки в оновленому вигляді, але і з новою програмою

- Це буде феєричний спектакль, придуманий саме для наших глядачів, - привідкрив завісу інтриги гендиректор і художній керівник Кремлівського Петро Шаболтай. За його словами, співпраця з Cirque du Soleil непроста. Довелося ретельно вивчати вистави цирку, щоб зрозуміти, як працює його команда. Презентація шоу вже пройшла в США. - Але друга і найголовніше уявлення відбудеться саме в стінах Кремлівського палацу, сказав художній керівник ГКД. Zarkana - так називається це шоу з'явиться в програмі вже 4 лютого 2012 року і буде йти в протягом двох місяців, до 8 квітня включно.

Втім, в новому сезоні відвідувачів обіцяють порадувати не тільки свіжою програмою, а й рішенням давньої проблеми - багатогодинного проходу на концерти. У дирекції ГКД розповіли, що незабаром пропускна здатність при вході на територію Кремля збільшиться в десять разів: з'явиться буде більше пропускних пунктів, рамок металошукачів, і черга буде рухатися набагато швидше. План реконструкції майданчика навколо Кутафьей вежі, через яку проходять на концерти в Кремлівський палац, уже розробили і виділили необхідні кошти.

Цікаві факти

Ініціатором зведення нової будівлі для проведення з'їздів КПРС в 1959 р став Микита Хрущов.

Про хід будівництва Кремлівського палацу регулярно інформувала газета «Ударна будівництво», яка видавалася 2 рази в тиждень Управлінням будівництва.

Головним архітектором проекту став головний архітектор Москви Михайло Посохин, автор спорткомплексу «Олімпійський», висотки на пл. Повстання, центру міжнародної торгівлі на Краснопресненській набережній і багатьох інших.

Від початку проектування до готовності будівлі пройшло приблизно 16 місяців.

Свій перший театрально-концертний сезон палац відкрив 23 грудня знаменитим балетом П.Чайковського «Лебедине озеро».

Першою балериною, що вийшла на сцену Кремлівського палацу, стала народна артистка СРСР Майя Плісецька.

Указ про перетворення Кремлівського палацу з'їздів в Державний Кремлівський Палац в 1992 р підписав президент РФ Борис Єльцин.

Щорічно понад 40 тис. Квитків адміністрація Кремлівського палацу безкоштовно виділяє для соціально-незахищених категорій населення.

Бажаєте вивчити англійську мову і не знаєте до кого звернутися? Спеціально для Вас репетитор англійської, спробуй .Заходіте на сайт englishon.ru і вивчайте нову мову із задоволенням.

Бажаєте вивчити англійську мову і не знаєте до кого звернутися?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация