6. Лжедмитрій I

Прийом Лжедмитрием польських послів   У 1601 з Росії в Польщу втік монах кремлівського Чудова монастиря Григорій Отреп'єв - виходець з дворянського роду, пізніше - холоп бояр Романових

Прийом Лжедмитрием польських послів

У 1601 з Росії в Польщу втік монах кремлівського Чудова монастиря Григорій Отреп'єв - виходець з дворянського роду, пізніше - холоп бояр Романових. У Польщі він оголосив себе чудово врятувалися царевичем Дмитром. Просячи про сприяння в оволодінні московським престолом, Лжедмитрій обіцяв польському королю поступитися йому Чернігово-Сіверської землі і ввести в Росії католицизм. Офіційної допомоги самозванець не отримав, але король дозволив польським шляхтичам вступати в його військо.

Офіційної допомоги самозванець не отримав, але король дозволив польським шляхтичам вступати в його військо

Лжедмитрій I

Грошима підтримали Лжедмитрія польські магнати, особливо Юрій Мнішек, дочка якого Марина стала нареченою "царевича". Охоче приєднувалися до самозванцю і російські, в першу чергу козаки, з різних причин (через голод, побоюючись переслідувань після повстання Бавовни і т.д.) які втекли до Польщі. В ОК 1604 Лжедмитрій вторгся до Росії, маючи ок.четирёх тис.казаков і поляків. Незважаючи на невдачі в перших сутичках з урядовими військами, його сили швидко виросли за рахунок припливу незадоволених. Служиві люди переходили на його сторону, міста без бою відкривали ворота. 1 АП 1605 раптово помер Борис Годунов. Його 16-річний син Федір був повалений і убитий. 20 ІН 1605 в Москву вступив "цар Дмитро Іванович". Можна сказати, що Лжедмитрій опанував столицею на гребені починається громадянської війни.

Марина Мнішек

У цій обстановці люди охоче вірили в чудесний порятунок Дмитра - повернення законного царя обіцяло припинення лих. Зійшовши на трон, Лжедмитрій повів себе незвично для російського царя. Він особисто брав чолобитні, в поодинці розгулював по місту, переконував бояр в необхідності освіти народу, пропонував відправляти дворян за кордон для отримання освіти, не дотримувався статечних палацових звичаїв, одягався в європейське вбрання. Лжедмитрій досить швидко позбувся підтримки як з боку поляків, так і з боку росіян. Поляки були ним незадоволені, оскільки він не виконав обіцянок: ні про територіальні поступки, ні про введення католицизму. Православне духовенство побоювалося царя, нехтує православ'ям, який мав європейське вбрання, одруженого з католичкою. Служиві люди були ображені близькістю до царя поляків і козаків. Нарешті, селяни не справдилися у своїх надіях на відновлення Юр'єва дня. 17 МЙ 1606, незабаром після весілля з Мариною Мнішек, Лжедмитрій був повалений і убитий.

17 МЙ 1606, незабаром після весілля з Мариною Мнішек, Лжедмитрій був повалений і убитий

Цар Дмитро і Марина Мнішек а Московському кремлі

Правління Лжедмитрія I

Правління Лжедмитрія I

польський гусар

бояри війна голод 1601-1603 Громадянська війна громадянство палаци дворянство дія соціальне гроші закон козацтво католицизм Кремль монастир чернець народність Освіта звичай Православ'я Просвітництво Річ Посполита рід Росія сіверські міста Сіверське князівство служиві люди "Степенева книга царського родоводу" холопи цар Чернігівська земля після Батиєвої навали чолобитна Чернігівське і Смоленське князівства в період роздробленості Чудов монастир шляхетство Юріїв день Годунов Б.Ф. Лжедмитрій I Дмитро Іванович Мнішек Марина Бавовна, Хлопко, пластівці тисяча шістсот одна ОК 1604 1 АП 1605 20 ІН 1605 17 МЙ 1606

msimagelist>

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация