7 травня Володимир Путін вступить на посаду Президента Росії

  1. Поштові марки на честь президентів
  2. Сімейна біблія і парад
  3. Можна відсвяткувати і з безпритульними
  4. Нові президенти для Старого Світу
  5. Білосніжна кошма для обраного хана
  6. Зелені мішки для колонізаторів

Церемонія вступу Володимира Путіна на посаду Президента Росії, 2012 рік. Фото: Прес-служба Президента Росії

У понеділок, 7 травня в Кремлі пройде інавгурація Президента Росії - Володимир Путін офіційно вступить на посаду на черговий шестирічний термін.

Поштові марки на честь президентів

інавгурація Володимира Путіна 7 травня буде сьомий за рахунком такий церемонією в історії нашої країни. Раніше інавгурації проводилися в 1991, 1996, 2000, 2004, 2008 і 2012 роках. Перша з них проходила в залі засідань З'їзду народних депутатів РРФСР 10 липня 1991 року. Президент Борис Єльцин приніс присягу на Конституції РРФСР і Декларації про державний суверенітет Росії. Потім його благословив патріарх, а хор виконав партію «Слався» з опери Глінки «Життя за царя».

Спеціального закону, що регламентує церемонію, в Росії не існує, однак за 27 років існування інституту президентства склалися неписані традиції. Так, з 2000 року інавгурація проходить в Андріївському залі Великого Кремлівського палацу. Спочатку в зал входять солдати Президентського полку, одягнені в форму XIX століття, і вносять символи президентської влади - штандарт і знак президента (унікальна копія ордена «За заслуги перед Вітчизною» I ступеня). Рівно опівдні з боєм курантів у зал входить обраний глава держави. Він підходить до трибуни, де його чекають приймає президентську клятву голова Конституційного суду і спікери обох палат парламенту. Після проголошення слів присяги голова Конституційного суду передає новому державному лідеру символи влади.

Церемонія зазвичай завершується промовою президента і салютом на Кремлівській набережній. Відповідно до сформованої традиції, після інавгурації президент приймає парад Президентського полку, а потім відвідує урочистий молебень в Благовіщенському соборі Кремля. Потім в Кремлівському палаці влаштовується урочистий банкет для гостей, яких зазвичай налічується від 1,5 до 2,5 тисячі. Цього разу гостей очікується на порядок більше. Традиційний в колишні роки проїзд лідера по Москві на лімузині в Кремль не відбудеться.

Цікавим відмінністю російської інавгурації є те, що до цього заходу випускають поштові марки. Наприклад 7 травня 2008 року було випущено марка номіналом сім рублів із зображенням національних герба і прапора і написом: "2 березня 2008 Президентом Російської Федерації обраний Дмитро Медведєв». На поштовій марці номіналом 15 рублів, присвяченій інавгурації Володимира Путіна в 2012 році, були зображені ланцюг і знак Президента Росії. А до нинішньої інавгурації випущена пам'ятна поштова марка із зображенням Спаської башти і Сенатського палацу Московського Кремля і з написом «7 травня 2018 року В.В. Путін вступив на посаду Президента Російської Федерації ».

Сімейна біблія і парад

У США церемонія проводиться завжди опівдні 20 січня у столиці країни Вашингтоні. Автомобіль, в якому колишній президент сидить праворуч, а вступник - зліва, під'їжджає до будівлі Капітолію. На західній сходах будівлі глава Верховного суду в присутності конгресменів і сенаторів призводить обраного президента до присяги. Поклавши руку на сімейну Біблію, той повторює слова клятви: «Урочисто присягаю, що буду чесно виконувати обов'язки президента Сполучених Штатів і буду в міру моїх сил зберігати, оберігати і захищати конституцію США. І хай допоможе мені Бог ».

Після приведення до присяги президента і віце-президента глава держави звертається до нації з інавгураційної промовою. Потім президентський кортеж урочисто рухається від Капітолію до Білого дому. В кінці церемонії новий президент приймає парад, стоячи на трибуні біля Білого дому.

Можна відсвяткувати і з безпритульними

Країни Латинської Америки перейняли інавгураційний протокол США. Церемонія зазвичай проводиться в будівлі національного парламенту. Перед вступом на посаду президент дає клятву на вірність батьківщині і конституції. До присяги його призводить глава парламенту. Він же одягає на нового президента символ влади - стрічку кольорів національного прапора. Потім вступив на посаду президент приводить до присяги віце-президента. Церемонія зазвичай закінчується виходом колишніх і приступили до виконання обов'язків президентів і віце-президентів на балкон, декорований національними прапорами, з якого глава держави звертається з промовою до громадян.

Втім, бувають і відступу від загальних правил. Наприклад, 2000 року мексиканський президент Вісенте Фокс провів свою інавгурацію в нетрях Мехіко - районі Тепіто, де поснідав з безпритульними.

Нові президенти для Старого Світу

У країнах, де релігія встановлена в якості державної (наприклад, Ірландія, Італія та Греція), один з обов'язкових елементів церемонії - цілування хреста або Біблії. Держави Центральної та Східної Європи поки ще створюють свої інавгураційні протоколи. А певним еталоном інавгурації президента в європейських країнах є французька схема.

До початку пройшла в Залі урочистостей Єлисейського палацу травневої церемонії 2017 року екс-президент Франції Франсуа Олланд і обраний глава держави Еммануель Макрон провели закриту нараду, в ході якого Олланд передав новому лідеру код від так званого ядерної валізки. Церемонія інавгурації включала в себе передачу новому главі держави атрибутики, що символізує владу, передачу державних таємниць, прийняття присяги і мова винуватця торжества вже в ролі президента. За традицією президент Франції є Великим магістром Ордену почесного легіону, в зв'язку з чим на час його повноважень глава Конституційної ради вручив Макрона Велику ланцюг ордена Почесного легіону - атрибут верховної влади республіки, що належав ще Наполеону I. Потім президент вийшов в сад Єлисейського палацу, де його вітали національні гвардійці. Церемонія за традицією закінчилася салютом.

Білосніжна кошма для обраного хана

У більшості країн СНД церемоніал інавгурації майже повністю повторює російський. Наприклад, президенту України після складення присяги вручають три символи державної влади - булаву, ланцюг і друк.

У республіках Середньої Азії традиційно проводять більш пишні ритуали. Так, після складання присяги новим президентом Туркменії головуючий на урочистому засіданні в супроводі почесних старійшин, які представляють п'ять велаятів країни і місто Ашхабад, вручає главі держави посвідчення і відмітний знак президента. Потім перед президентом розстеляється біла кошма (великий шматок повсті), йому підносять традиційний туркменський сачак (спеціальна скатертину, в яку загортають хліб), сагайдак зі стрілами і священні книги - Коран і Рухнаму. Після цього президент виступає з коротким зверненням до громадян Туркменії.

Так само і в Казахстані інавгурація доповнюється елементами, що увібрав в себе як національні, так і західні традиції. Біла дорога довжиною 450 метрів, по якій 20 січня 1999 року президент Нурсултан Назарбаєв почав шлях до конгрес-холу, супроводжувалася урочистими гарматними залпами. Дотримуючись стародавніх казахським традиціям, за якими хана піднімали на білій кошмі, присягу Нурсултан Назарбаєв також брав, стоячи на білосніжній повстині.

Зелені мішки для колонізаторів

У країнах Азії церемонії вступу президента на посаду в тій чи іншій мірі повторюють американську модель. Наприклад, в Індонезії президента, якого обирають депутати парламенту, приводить до присяги його голова. Президент виголошує клятву на Корані, після чого його благословляє мусульманський священнослужитель. Після закінчення церемонії вступив на посаду президент виступає з інавгураційної промовою.

Своїми відмінними рисами володіють церемонії інавгурації в державах Африканського континенту. Наприклад, в честь інавгурації другого в історії ПАР чорношкірого президента Табо Мбекі на статуї людей, які встановили в минулому панування білої меншості над чорним більшістю ПАР, були надіті зелені мішки. А на церемонії вступу на посаду президента Гани Джона Куфуора 7 січня 2001 він отримав з рук свого попередника символічний меч президента Гани.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация