7 травня - День працівників радіо, телебачення та зв'язку: історія свята

  1. Радянська історія
  2. День радіо в світі
  3. Поздоровлення від interfax.by

Один і найприємніших місяців в році для працівників засобів масової інформації - це травень Один і найприємніших місяців в році для працівників засобів масової інформації - це травень. Саме в перші дні травня на адресу журналістів, редакторів і оглядачів різних ЗМІ звучать найкращі і приємні слова від глядачів, читачів і слухачів.

Радянська історія


Подія, яке покладено в основу святкування сучасного Дня працівників радіо, телебачення та зв'язку, безпосередньо пов'язане з ім'ям російського фізика і електротехніка Попова, який саме 7 травня (25 квітня) 1895 року здійснив першу в світі радіопередачу. Сеанс обміну інформаційними сигналами пройшов на очах у здивованої публіки в Санкт-Петербурзькому університеті.


Однак, незважаючи на цей факт, перше урочисте святкування Дня радіо відбулося тільки в 1925 році, коли жителі планети вже 30-й рік користувалися сервісами радіоефіру. Перші десятиліття свого існування, особливо в ювілейні роки, День радіо не відзначався так пишно, як в своє 30-річчя, в зв'язку з важкою політичною обстановкою в Росії і СРСР.


А ось свою офіційну назву свято, «приурочений до винаходу в Росії бездротового телеграфу А. С. Поповим», отримав лише в 1945 році, коли в Москві відбулася перша післявоєнна телепередача. З цього року 7 травня в СРСР став іменуватися як «День радіо». Указом Президії Верховної Ради СРСР від 1 жовтня 1980 року «День радіо» був перейменований в «День радіо, свято працівників всіх галузей зв'язку».


День радіо в світі


Сьогодні День радіо, телебачення і працівників всіх галузей зв'язку на пострадянському просторі відзначається 7 травня лише в Росії, Білорусі, Вірменії та Киргизії. Після розпаду Радянського союзу інші республіки обрали собі інші дати для святкування Дня радіо. Наприклад, в Україні цей день сьогодні відзначається 16 листопада, а в Казахстані День радіо і зовсім був «замінений» на День журналіста.


Схожі на радянський День радіо свята в своїх святкових календарях мають і країни Європи, які, однак, до сих пір не визнають торжество і першість ідеї радіо від російського фізика Попова, більше довіряючи запатентованому в 1896 році англійським вченим Гульєльмо Марконі винаходу «бездротового телеграфу». Деякі європейські країни святкують день радіо, телебачення та журналістики в День свободи друку 3 травня, який був офіційно проголошений в 1993 році Генеральною Асамблеєю ООН.


Поздоровлення від interfax.by


Колектив інформаційного агентства і команда порталу www.interfax.by вітає всіх колег, які працюють в сфері зв'язку, а також радіо- і телемовлення з професійним святом! Особливу увагу в цей день ми хочемо приділити нашим партнерам - Радіо ОНТ, Радіо Пілот-FM, Радіо Unistar 99,5, Радіо Бі-Ей, Белтелерадіокомпанії, телеканалу СТВ, копанням velcom і МТС, багатьом іншим. Творчих успіхів вам, професійних перемог і безхмарного інформаційного простору, шановні колеги! Зі святом!


Тимур Кресник


[Video] http://www.youtube.com/watch?v=Msa4Bq5HMAo[/video]


Com/watch?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация