7 цитат з єврейської мудрості про багатство

«Хто (воістину) багатий? Той, хто радий своєму скуштують ».

(Пірке Авот, 4, 1)

Пояснення цього висловлювання читайте   тут Пояснення цього висловлювання читайте тут .

«Всі дні бідняка погані, а у того, хто задовольняється всім, постійне бенкет».

(Мішлен, 15, 15)

(Мішлен, 15, 15)

Віленський Гаон в коментарі на книгу Мишлей дає наступне пояснення:

У Пірке Авот ми вчили: «Хто (воістину) багатий? Той, хто радий своєму скуштують ». Якщо це так, тоді, хто ж воістину бідний? Той, хто не радий тому, що у нього є. Саме про такий злидаря і йде тут мова - про людину, яка постійно незадоволений тим, що у нього є. Що ж дивуватися тому, що всі дні таку людину погані, бо він вічно роздратований, сердитий і ніколи і нічому не радіє.

З іншого боку, той, хто задовольняється всьому, завжди радий самому малому, як ніби він постійно знаходиться на безперервному бенкеті життя.

«Все, що є в цьому світі, - випробування (для людини). Бідність з одного боку, а багатство - з іншого ».

( Рамхаль в кн. Месілат йешарім, гл.1, с.5)

Рамхаль   пише, що людина була створена тільки для того, щоб віддати йому найбільше благо, яке тільки може бути Рамхаль пише, що людина була створена тільки для того, щоб віддати йому найбільше благо, яке тільки може бути. А це можливо тільки в разі, якщо він отримає це благо як нагороду за своє старання, завдяки зусиллям, які він докладає, щоб виконати волю Творця. Цей світ, стверджує Рамхаль, - світ роботи і світ випробувань, а Майбутній Світ - світ нагороди і подяки.

Коль скоро цей світ є світом випробувань, все, що є в ньому, як хороше, так і погане, служить випробуванням для людини. Так, перш за все, стають випробуванням для нього багатство і бідність. Багата людина, з одного боку, може пишатися, забувши про Творця, а й бідність також може вплинути на людину і змінити його, бо бідолаха через своє тяжке долі стане бунтувати проти Творця і заперечувати існування Всесильного.

«Є ... багатство, збережене на біду своєму власникові!»

(Коѓелет, 5, 12)

Якщо хтось не може правильно розпорядитися своїм багатством, тоді воно стає для нього гірким випробуванням Якщо хтось не може правильно розпорядитися своїм багатством, тоді воно стає для нього гірким випробуванням. І в цьому випадку воно є для людини злом, бо воно веде до важким покаранням людини через отриманого ним багатства.

Крім того, велика кількість може служити злом для людини і з матеріальної точки зору. Через багатства у нього з'являються вороги, які стануть заздрити йому. Той, хто зазіхне на його багатство, захоче погубити багатія або заподіяти йому всілякі страждання, щоб відняти у нього належне йому. Також зайве багатство може привести і до того, що людина не зможе воістину насолоджуватися цим світом. Детальніше про це читайте тут .

«Всевишній дає пророчий дар тільки людині, який могутній, багатий, мудрий і скромний».

Талмуд, недарма (38 а)

Талмуд, недарма (38 а)

Багатство є великий повноцінністю для людини. А, оскільки тільки повноцінна людина може стати пророком, пророчий дар дається лише найбагатшій людині.

З цього ми вчимо, що добре і гідно бути багатим.

Подібне ми бачимо зі слів наших мудреців в трактаті Йома про те, що первосвященик повинен бути багатим.

Цей принцип можна також навчати з різних місцях Танаха, де сказано, що благословення, яким благословляється народ Ізраїлю, містять матеріальний достаток.

На перший погляд, цим принципом суперечить висказиваеніе наших мудреців в трактаті Аліреза Хагігі: «Не знайшов Всевишній для євреїв кращого блага, ніж бідність».

Щоб знайти відповідь на це позірна суперечність, читайте статтю «Багатство - добре чи погано? Єврейський погляд » .

«Убогий говорить благально, багатий же відповідає за зухвалістю».

(Мішлен, 18, 23)

Бідна людина потребує милосердя інших, тому він звертається до кожного м'яко, з благанням у голосі Бідна людина потребує милосердя інших, тому він звертається до кожного м'яко, з благанням у голосі. З іншого боку, багатий не потребує ні в кому і ні в чиїй допомоги, і тому він готовий відповідати зухвало.

«Що зробить людина для того, щоб розбагатіти? Нехай багато займається бізнесом і веде свій бізнес чесно і з вірою та молиться Тому, в чиїх руках багатство ».

(Ніда, 70 б).

(Ніда, 70 б)

Тільки в руках Творця можливість і здатність зробити людину багатою, бо багатство належить Йому, як сказано (Хага, 2, 8): «Мені срібло і Мені золото - сказав Бог Воинств». Однак після гріха Адама, для того щоб отримати ту чи іншу матеріальне благо, часто необхідно особливе старання, бо, як сказав Творець Адаму (Береш, 3, 19): «В поті чола свого їстимеш хліб свій ...».

І так пише Рамхаль (Месілат йешарім, 23):

«Взагалі людина могла б сидіти склавши руки, а постанову [про задоволення його потреб] виконувалося б, якби не покарання, послане на все людство ... через який людина зобов'язана прикладати зусилля для свого прожитку». Тому, крім молитви, необхідно докласти старання, щоб отримати те благо, якого він удостоєний за постановою з Небес.

Однак важливо вести свої справи чесно і з вірою, щоб показати, що людина повністю покладається на Творця.

Про сгулот, про те, як розбагатіти, читайте тут .

«Хто (воістину) багатий?
Якщо це так, тоді, хто ж воістину бідний?
«Що зробить людина для того, щоб розбагатіти?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация