7 орденів Російської імперії

1

Орден Святого апостола Андрія Первозванного

Навесні 1698 року під час знаменитого Великого посольства Петро I відвідав Англію і зустрівся з місцевим королем - Вільгельмом III. Мабуть, щось підкупило англійського короля в амбітному російською правителя, і він запропонував йому стати членом шляхетного ордена Підв'язки. З одного боку, це була велика честь: членами найстарішого рицарського ордена Європи були найбільш шановані і впливові люди планети - в кількості 24 осіб. З іншого - прийнявши «англицкий підв'язку» російський суверен формально ставав підданим британського короля. Петро відмовився. Це був перший і останній відмова царя Романівської династії від «британського підданства»: Олександр I, Микола I, Олександр II, Олександр III і Микола II були кавалерами цього ордена.

Однак ідея царя-реформатора сподобалася. За свого повернення на Руську Землю, в серпні 1698 року Петро заснував свій орден - орден Святого апостола Андрія Первозванного, покровителя Русі. Монарх навіть самостійно створив ескізи нагородного ордена, які вельми нагадували емблему шотландського ордена Будяка. Відтепер орден Андрія Первозванного (з перервою з 1917-1997) став головною нагородою Росії.

девіз ордена

«За віру та вірність»

Деякі російські кавалери ордена

Олександр Суворов, Петро Багратіон, Михайло Кутузов, Олександр Єрмолов, Петро Семенов-Тян-Шанський.

Деякі іноземні кавалери ордена

Наполеон I, князь Талейран, герцог Веллінгтон.

Цікаві факти

Одночасно кавалерами ордена могло бути не більше 12 осіб з росіян. Загальна кількість кавалерів ордена (російських і іноземних підданих) не повинно перевищувати двадцяти чотирьох чоловік.

На аукціоні Sotheby's в 2008 році діамантова зірка до ордену Святого Андрія Первозванного, виготовлена ​​близько 1800 року, була продана за 2,729,250. Це був абсолютний рекорд не тільки для російських нагород, а й взагалі для орденів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация