7 міфів про вищу освіту в картинках

  1. Міф 1: Вища освіта потрібна тільки «заради галочки»
  2. Міф 2: Успіх в житті не пов'язаний з рівнем освіти
  3. Міф 3: В університеті не готують до реального життя
  4. Міф 4: Червоний диплом - гарантія працевлаштування
  5. Міф 5: Диплом бакалавра не має цінності
  6. Міф 6: Неможливо вивчити всю вузівську програму
  7. Міф 7: Диплом гуманітарія нікуди не знадобиться, а з технічною освітою всюди беруть

Все ще сумніваєтеся, чи потрібно вам вищу освіту? Навколо стільки домислів і чуток. Давайте разом розбиратися, яким з них можна довіряти.

Міф 1: Вища освіта потрібна тільки «заради галочки»

Більшість роботодавців віддає перевагу фахівцям з вищою освітою. Адже наявність диплома гарантує, що його власник володіє початковими навичками і базовими знаннями в професії, вміє працювати з інформацією, має високий інтелект і достатній рівень культури. Але тільки за умови, що диплом не куплений в найближчому метро. Тому якщо ви сумлінно ставитеся до навчання, вища освіта стане заслуженим підтвердженням ваших знань і умінь.

Тому якщо ви сумлінно ставитеся до навчання, вища освіта стане заслуженим підтвердженням ваших знань і умінь

Цінність має документ, отриманий своєю працею

Міф 2: Успіх в житті не пов'язаний з рівнем освіти

У цьому твердженні є частка правди. Освіта не може гарантувати успішність в кар'єрі і якихось суперльгот від життя за красиві очі. Все залежить тільки від ваших особистих якостей, вміння добиватися поставлених цілей. Але в деяких сферах без освіти не обійтися. Наприклад, ви ніколи не станете успішним лікарем без спеціальних знань і багатьох років практики.

Наприклад, ви ніколи не станете успішним лікарем без спеціальних знань і багатьох років практики

Але не все так щасливі

Міф 3: В університеті не готують до реального життя

Це частково так. Далеко не всі випускники отечественнх вузів здатні працювати за своєю спеціальністю: їм не вистачає для цього потрібних знань і практичних навичок. Саме тому зараз проходить реформа вищої освіти для поліпшення його якості. Планується посилити контроль знань студентів, переглянути кадровий склад вузів. До речі, на необхідність давати студентам саме практичні навички вже відреагували деякі топові вузи: ВШЕ , МГУ , МІФІ .

До речі, на необхідність давати студентам саме практичні навички вже відреагували деякі топові вузи:   ВШЕ   ,   МГУ   ,   МІФІ

Студентам, які отримали неякісну освіту, доводиться швидко переучуватися

Міф 4: Червоний диплом - гарантія працевлаштування

Це дійсно міф. Червоний диплом не є головним критерієм при відборі кандидатів на вакансію. Він може стати лише додатковим аргументом на вашу користь. Але це не означає, що не потрібно добре вчитися. Адже роботодавцям потрібні грамотні фахівці з високим рівнем знань.

Адже роботодавцям потрібні грамотні фахівці з високим рівнем знань

Рівень освіченості кандидата роботодавці з'ясовують на співбесіді

Міф 5: Диплом бакалавра не має цінності

Це не зовсім так. Бакалаврат - це вища освіта за прискореною програмою. Воно дає загальну базову підготовку за обраним напрямом. Тобто це повноцінна вища освіта. Магістрат і аспірантура потрібна для поглиблення знань в якійсь приватній області і для того, щоб бути більш підкованим з точки зору науки. Чи допомагає ступінь магістра зайняти керівну посаду? І так і ні. Якщо магістратура була для вас спробою сховатися від дорослого життя, то користі від неї немає. Якщо ви з кожним роком підвищуєте свої компетенції, то відповідь: "Так, допомагає!".

Студенти з дипломом бакалавра можуть вступати до магістратури

Міф 6: Неможливо вивчити всю вузівську програму

Це правда. Але повністю ігнорувати навчання не можна. Нехай не все, але частина знань у вас відкладеться. Крім того, ви придбаєте масу корисних навичок, серед яких: швидкий пошук інформації, вміння робити кілька справ одночасно, здатність домовлятися з іншими людьми, вміння працювати в Microsoft Word і Excel.

Крім того, ви придбаєте масу корисних навичок, серед яких: швидкий пошук інформації, вміння робити кілька справ одночасно, здатність домовлятися з іншими людьми, вміння працювати в Microsoft Word і Excel

Ви навчитеся самі шукати потрібну інформацію

Міф 7: Диплом гуманітарія нікуди не знадобиться, а з технічною освітою всюди беруть

Міф, брехня і наклеп. А правда в тому, що беруть розумних, гнучких, готових працювати над своїми помилками і тих, хто готовий весь час підвищувати кваліфікацію. Попит на технічні професії високий, але без гуманітарної сфери вони не зможуть існувати. При виборі спеціальності враховуйте не лише її престижність і затребуваність, а й свій творчий хист.

При виборі спеціальності враховуйте не лише її престижність і затребуваність, а й свій творчий хист

Головне не престиж професії, а бажання в ній працювати

Поставтеся серйозно до здобуття вищої освіти. Вибирайте тільки ту сферу, в якій дійсно збираєтеся працювати. Прагніть отримати знання, а не «корочку». Тільки в цьому випадку ви не витратите час даремно.

Чи допомагає ступінь магістра зайняти керівну посаду?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация