8 цитат з Тори про добре ставлення до ближнього

  1. «Сказав раббі Аківа: Полюби ближнього свого, як самого себе, - велике правило в Торі». Єрусалимський...
  2. пояснення
  3. «Попросили учні раббі Еліезера навчити їх шляху, на якому вони здобудуть майбутнього світу. Сказав...
  4. «Хай буде честь твого ближнього дорога тобі, як твоя власна честь».
  5. «Хай буде шана твого учня доріг тобі, як твій власний шану; а шана твого товариша, як трепет перед...
  6. Сказали учні раббі Еліезер: «Нехай навчить нас наш учитель [праведним] шляхах життя, і ми удостоїлись...
  7. пояснення
  8. «Приймай кожної людини з приємним виразом обличчя».
  9. «Кожного разу, коли людина дає милостиню бідному з неприємним особою, він втрачає свою заслугу, навіть...
  10. пояснення

«Сказав раббі Аківа: Полюби ближнього свого, як самого себе, - велике правило в Торі».

Єрусалимський Талмуд 9, 4

«Гілель сказав: Суть всієї Тори полягає в правилі: не роби ближньому своєму те, що ненависно тобі; все інше - коментар до цього правила »

Шаббат, 31а

пояснення

Пише Маараль в книзі «Шляхи мудрості»:

Яким чином зможе людина полюбити ближнього свого? Тільки за допомогою того, що буде відчувати його частиною самого себе (див. Про це статтю «Що таке любов у очах єврейських мудреців?» ). А як людина відчує іншого частиною себе? Тільки за допомогою того, що знайде щось спільне в них обох. А що є спільного між двома людьми, часто настільки різними? Той факт, що вони обидва були створені за образом і подобою Творця (див. Про це Як розуміти, що Всевишній створив людину «за Своїм образом і подобою»? ). Виходить, що люблячи ближнього, людина зміцнює в собі розуміння, що і він, і всі людство були створені за образом і подобою Творця, і таким чином він наближається до Всевишнього. А наближення до Всевишнього є основою всієї Тори (як пише про це Рамхаль на початку книги «Месілат Йешарім»).

А наближення до Всевишнього є основою всієї Тори (як пише про це Рамхаль на початку книги «Месілат Йешарім»)

«Попросили учні раббі Еліезера навчити їх шляху, на якому вони здобудуть майбутнього світу. Сказав раббі Еліезер: «Будьте обережні стосовно честі ваших товаришів»

Брахот, 28б.

«Хай буде честь твого ближнього дорога тобі, як твоя власна честь».

Пірке Авот, 2:10

«Хай буде шана твого учня доріг тобі, як твій власний шану; а шана твого товариша, як трепет перед учителем (який навчає тебе Торі); а трепет перед учителем, як трепет перед Небесами ».

Пірке Авот, 4:12

Сказали учні раббі Еліезер: «Нехай навчить нас наш учитель [праведним] шляхах життя, і ми удостоїлись завдяки їм частини в Майбутньому світі». Сказав рабі Еліезер: «Почитайте друзів своїх ... і завдяки цьому ви удостоїтеся частини в Майбутньому світі».

Брахот, 28

пояснення

Великий каббалист РамаКо пише в книзі Томер Двору (2-а частина), що необхідно «поважати будь-яке створення, усвідомивши, що всі вони - прояв Творця, який створив людину в мудрості, і у всякій тварі - мудрість Творця. І потрібно розуміти, що всі вони дуже і дуже шановані, адже Сам Всевишній займався їх створенням, і презирство до них - це неповага до Творця ». З цих слів ми вчимо, що, виявляючи пошану до будь-яких створінням Творця, людина проявляє пошану до Творця. Тим більше, якщо людина проявляє пошану до свого ближнього, який створений за образом і подобою Всевишнього і у якого є Б-жественная душа, він проявляє тим самим велику шану до Творця.

«Приймай кожної людини з приємним виразом обличчя».

Пірке Авот, 1:15

«Кожного разу, коли людина дає милостиню бідному з неприємним особою, він втрачає свою заслугу, навіть якщо він дає йому 1000 золотих монет. Замість цього він повинен дати йому з радісним обличчям і з привітністю ».

Рамбам, «Закони милостині», 10: 4

пояснення

Для людини дуже важливо відчувати себе значущим і улюбленим в очах інших. Тому добре ставлення до людини не менш важливо, ніж милостиня.

А як людина відчує іншого частиною себе?
А що є спільного між двома людьми, часто настільки різними?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация