8 березня пам'ять святої Матрони Московської

8 березня Російська православна церква завжди згадує святу Матрону Московську. Особливості дня, традиції шанування святого, квіти від Матронушки.

8 березня 2018 року - день обрітення мощей святої блаженної стариці Матрони Московської. Щороку згадують цю знаменну подію, яка відбулася ввечері 8 березня 1998 року. Кожен год 8 березня припадає на різні періоди Великого посту, в той рік цей день припадав на седмицю торжества Православ'я . У 2018 року свято Матрони Московської доводиться на третю седмицю .

Матрона Московська, одна з найбільш шанованих з прославлених недавно святих, особливо улюблена православними жінками.

Віруючі вдаються до її заступництву в складних життєвих ситуаціях. Блаженна просить у Господа зцілення хворим, які вдаються до неї з молитвою.

8 березня пам'ять святої Матрони Московської

Матрона Никонова народилася в кінці XIX століття і від народження була незрячою. З дитинства з нею відбувалися різні чудові явища, вони описані в Житії святого. Матрона мала від народження мітку від Господа - на її грудній клітці була опуклість в формі хреста. В юності Матрона зі своєю благодійниця паломнічала по святих місцях і навіть зустрічалася з Іваном Кронштадського, який передбачив їй особливу місію.

У сімнадцять років до відсутності тілесного зору додалося нове страждання - у Матронушки віднялися ноги.

Її благочестива життя з малих років впливала на оточуючих. Двічі після чудесного бачення вона починала збирати кошти на придбання ікон «СТЯГНЕННЯ ЗАГИБЛИХ». Одну з цих ікон можна бачити в Покровському жіночому монастирі м Москви недалеко від мощей Блаженної. Друга знаходиться в Успенському чоловічому монастирі м Новомосковська.

Друга знаходиться в Успенському чоловічому монастирі м Новомосковська

8 березня пам'ять святої Матрони Московської

Значну молитовну підтримку надавала Матрона віруючим в складний період початку ХХ століття. Багато людей приходило до неї за душевним зміцненням і тілесним лікуванням. Вона передбачала випробування під час революційних подій, пророкувала про Велику Вітчизняну Війну.

Читати також: Третя седмиця Великого посту 2018

Другу половину свого життя блаженна Матрона прожила в Москві, де до неї приходило до 40 осіб щодня. Праведниця упокоїлася в 1952 році і була похована на Даниловському кладовищі Москви. На її могилку не припинявся людський потік, там регулярно служились панахиди. У 1998 року 8 березня патріарх Алексій II благословив набуття мощей Блаженної.

8 березня пам'ять святої Матрони Московської

Після вилучення чесні мощі Матрони були перенесені на постійне місце їх перебування - в ПОКРОВСЬКИЙ ЖІНОЧИЙ МОНАСТИР. По завершенні роботи комісії з канонізації 2 травня 1999 року Блаженна Матрона Московська була зарахована до лику святих.

По завершенні роботи комісії з канонізації 2 травня 1999 року Блаженна Матрона Московська була зарахована до лику святих

8 березня пам'ять святої Матрони Московської

Відомо, що при житті Матронушка дуже любила квіти і завжди просила приносити їх їй. З її смертю встановилася традиція приносити квіти на могилку стариці. Зараз віруючі приходять в Покровський монастир до мощів Матрони з букетами. Після освячення на мощах, насельниці обителі роздають квіти віруючим. Паломники надходять з ними по-різному. Квітами від Матронушки можна прикрасити ікони в киотах, можна зберегти висушені квіти в усипальня подушечку, деякі віруючі додають квіти в чай.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация