8 найжахливіших свят, від яких холоне кров

1. Ніч відьом.

Вальпургієва ніч, Європа

Свято відзначається в багатьох європейських країнах в ніч з 30 квітня на 1 травня. У цю ніч всі відьми світу злітаються на свій головний шабаш на Лису гору. Щоб відлякати нечисту силу, в селах прийнято проводити церемонію вигнання відьом: розводять багаття, на яких спалюються опудала чаклунок, відбувається обхід будинків з факелами, дзвонять у церковні дзвони і т. Д. До речі, трави, зібрані в Вальпургієву ніч, мають особливу силу. У різних європейських країнах існують свої особливості святкування. Наприклад, у скандинавів прийнято спалювати усе сміття, яке накопичилося за рік, а в Чехії, щоб жодна відьма не потрапила в будинок і не нашкодила людям, на поріг насипають пісок. За переказами, будь-яка чаклунка, перш ніж потрапити в приміщення, перераховує все, що лежить на порозі.

1

1

Вальпургієва ніч (Європа)

© Ridus

2. Вуду people

День Кладовища і день поваги до духу «Вуду» (Гаїті).

Свята Геде або Фітдемо зазвичай проводяться 1 і 2 листопада. У ці дні люди приходять на кладовища, щоб славити повелителя мертвих - «Барона Самеда», і проводять барвисті церемонії навколо хрестів, прикрашених свічками, черепами і квітами нагідок. Святкова уніформа Геде - покровителів кладовища і повелителів еротики, складається з чорних і фіолетових одягу, циліндра і численних крихітних дзеркал, нашитих на одяг. Традиція відзначати ці містичні свята відноситься до культу Вуду, який набув значного поширення в цій колишній французькій колонії.

2

День Кладовища і день поваги до духу «Вуду» (Гаїті).

© Ridus

3. Сумоїсти проти демонів

Сецубун. Свято вигнання злих духів (Японія).

Відзначається 3 лютого і є частиною фестивалю настання весни Хару-мацурі. Свято пов'язане з ритуалом вигнання злих демонів. Для цього використовуються соєві, які розкидаються як в житлових будинках, так і в храмах по всій Японії. Вважається, що найкраще злих духів проганяють чоловіки, які народилися в рік відповідного тваринного за місячним календарем, але іноді спеціально запрошують прославлених борців сумо. Під час розкидання бобів потрібно вимовляти особливу формулу вигнання духів.

3

Сецубун. Свято вигнання злих духів (Японія).

© Ridus

4. Великий китайський привид

Фестиваль голодного примари, Китай.

Відзначається в п'ятнадцятий день сьомого місяця за місячним календарем (кінець серпня). Це свято символізує собою закінчення «місяця мертвих». Згідно з легендою, саме в сьомий місяць місячного календаря відкриваються ворота в пекло і примари померлих можуть спокійно розгулювати по землі в пошуках їжі і розваг.

Розважають покійних предків китайці за допомогою костюмованих танцювальних ходів і та запуску мініатюрні паперові човни і ліхтарі на воду. Це робиться, щоб вказати напрямок «назад» заблукали привидам, духам предків і іншим божествам.

Це робиться, щоб вказати напрямок «назад» заблукали привидам, духам предків і іншим божествам

4

Фестиваль голодного примари, Китай.

© Ridus

5. День Великого Козла

Aquelarre. Іспанія.

Проходить в кінці серпня і триває рівно три дні свято щороку приваблює в невеликій каталонський містечко Сервера кілька тисяч туристів, охочих подивитися на хід ряджених в нечисть учасників фестивалю. Важливою традицією свята є коррефокс - біг зі смолоскипами одягнених в чортів жителів міста, які гучними криками віднаджують злісні потойбічні сили від своїх будинків. Кульмінацією урочистостей є ритуальний заклик до міста істоти під ім'ям Гран Мачо Кабрио (Великий Козел) з метою його подальшого вигнання.

5

Aquelarre. Іспанія.

© Ridus

6. Іноді вони повертаються

День мертвих. Мексика.

Мексиканський аналог Хеллоуїна - Día de los Muertos, або День мертвих. Відзначається на початку листопада. Традиція вшановувати мерців перейшла до мексиканцям від ацтеків. Послений зберігали черепа предків у себе вдома і пару раз на рік влаштовували застілля для пішли в світ інший. У день мертвих в Мексиці прийнято відвідувати кладовища і накривати стіл для померлих. Вважається, що мертві можуть заглянути в гості до своїх родичів. Тому мексиканці готують спеціальні частування і накривають стіл спеціально для своїх покійних предків. Ще однією важливою традицією Día de los Muertos є маскарад «мертвих»: жителі Мексики вбираються в чортів і привидів і таким чином вітають небіжчиків.

6

День мертвих. Мексика.

© Ridus

7. А іноді вони залишаються ...

Галунган. Балі.

Свято перемоги добрих духів над злими. Відзначається щороку з кінця жовтня по початок листопада. Вважається, що протягом десяти святкових днів всі боги на чолі з головним божеством Сангхьянг Віді сходять на землю і приєднуються до людей. Духи померлих предків також беруть участь в урочистостях, і до їх приходу готуються заздалегідь. Балійці встановлюють поруч з будинками невеликі вівтарі з подарунками померлим родичам. В кінці свята проводиться обов'язковий обряд вигнання «засиділися» в цьому світі предків. В іншому випадку, на думку балійців, ті можуть затриматися на землі до наступного Галугана.

7

Галунган. Балі.

© Ridus

8. Поховані живцем

День Живих Мерців, Іспанія.

29 липня в галісійському місті Понтеведра жителі кладуть в труни живих людей, а потім спрямовуються в траурній процесії до дверей храму, зведеного на честь Марії Магдалени. Потім «небіжчиків» відспівують. Цікаво, що в якості «мерців» виступають люди, що пережили клінічну смерть. Після цього «живих небіжчиків» несуть на місцеве кладовище, де чи не заривають в могилу, але в останній момент зупиняються - і процесія вирушає назад. Свято символізує повернення зі світу мертвих у світ живих.

8

День Живих Мерців, Іспанія.

© Ridus

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация