8 фактів про Місяць, які ви могли не знати

Перша людина ступила на Місяць 20 липня 1969, і ця подія відзначило пік в гонці з освоєння космосу, яка розгорнулася за десять років до цього між США і колишнім СРСР. Незважаючи на те, що Місяць поки залишається єдиним тілом, крім Землі, на якому побувала людина особисто, дуже мало хто знає про супутнику Землі всі подробиці. Перед вами вісім фактів, яких ви могли не знати про Місяць.

Перед вами вісім фактів, яких ви могли не знати про Місяць

  1. Місяць не обертається навколо Землі

Замість цього вона подорожує з нашою планетою - іноді ближче, іноді далі - у міру обертання Землі навколо Сонця. Причина, по якій ми думаємо, що Місяць обертається навколо Землі, полягає в тому, що саме так її рух виглядає з нашої точки зору.

Ми не знаємо, як все це виглядає на великій картині. З плином року ми повинні розуміти, що Місяць відносна Землі, як і Сонце. Місяць не робить петлі навколо Землі, подібно до того як Земля обертається навколо Сонця. Шлях Місяця пролягає навколо Сонця, і вона рухається в тандемі з Землею.

Шлях Місяця навколо Сонця виглядає приблизно так:
Шлях Місяця навколо Сонця виглядає приблизно так:

  1. На Землі є місячні дерева

Сотні насіння дерев були привезені на Місяць під час місії «Аполлона-14» 1971 року. Колишній співробітник американського лісництва (USFS) Стюарт Руза взяв насіння в якості особистого вантажу в рамках проекту NASA / USFS.

Після повернення на Землю ці насіння прорости, а отримані місячні саджанці висадили по всій території Сполучених Штатів, в рамках святкування двохсотріччя країни в 1977 році.

  1. Немає ніякої темної сторони

Покладіть кулак на стіл, пальцями вниз. Ви бачите його тильну сторону. Хтось по іншу сторону столу буде бачити кісточки пальців. Приблизно так ми бачимо Місяць. Оскільки вона припливно заблокована по відношенню до нашої планети, ми будемо завжди бачити її з однієї і тієї ж точки зору.

Поняття «темної сторони» Місяця вийшло з популярної культури - згадаємо альбом Pink Floyd 1973 року «Dark Side of the Moon» і однойменний трилер 1990 року - і означає насправді далеку, нічну, сторону. Ту, яку ми ніколи не бачимо і яка протилежна найближчій до нас стороні.

Втім, у нас є фотографії цієї самої «темної сторони».
Втім, у нас є фотографії цієї самої «темної сторони»

  1. На відрізку часу ми бачимо більше половини Місяця, завдяки лібрації

Місяць рухається по своїй орбітальному шляху і віддаляється від Землі (зі швидкістю близько одного дюйма в рік), проводжаючи нашу планету навколо Сонця.

Якби ви дивилися на Місяць в наближенні в міру її прискорення та уповільнення в процесі цієї подорожі, ви також побачили б, що вона похитується з півночі на південь і з заходу на схід в русі, відомому як либрация. В результаті цього руху ми бачимо частина сфери, яка зазвичай прихована (близько дев'яти відсотків).

Втім, ми ніколи не побачимо інший 41%.

  1. Гелій-3 з Місяця міг би вирішити енергетичні проблеми Землі

Сонячний вітер електрично заряджений і час від часу стикається з Місяцем і поглинається породами місячної поверхні. Один з найбільш цінних газів, які є в цьому вітрі і які поглинаються породами, це гелій-3, рідкісний ізотоп гелію-4 (який зазвичай використовується для повітряних кульок).

Гелій-3 відмінно підійде для задоволення потреб реакторів термоядерного синтезу з подальшою генерацією енергії.

Сто тонн гелію-3 могли б задовольнити потреби Землі в енергії на рік, якщо вірити підрахункам Extreme Tech. Поверхні Місяця містить близько п'яти мільйонів тонн гелію-3, тоді як на Землі його всього 15 тонн.

Ідея така: ми летимо на Місяць, видобуваємо гелій-3 в шахті, набираємо його в баки і відправляємо на Землю. Правда, це може статися дуже нескоро.
Ідея така: ми летимо на Місяць, видобуваємо гелій-3 в шахті, набираємо його в баки і відправляємо на Землю

  1. Чи є частка правди в міфах про божевіллі повного місяця?

Насправді ні. Припущення, що мозок, один з найбільш рідких органів людського тіла, відчуває вплив місяця, сягають корінням в легенди, яким кілька тисячоліть, ще за часів Аристотеля.

Оскільки гравітаційне тяжіння Місяця управляє приливами земних океанів, а люди перебувають на 60% з води (і мозок на 73%), Аристотель і римський вчений Пліній Старший вважали, що Місяць має надавати схожий ефект на нас самих.

Ця ідея породила термін «місячного божевілля», «трансільванського ефекту» (який отримав широке поширення в Європі в період середньовіччя) і «місячного божевілля». Особливої ​​масла у вогонь підлили фільми 20 століття, які зв'язали повний місяць з психіатричними розладами, автомобільними аваріями, вбивствами та іншими подіями.

У 2007 році уряд британського приморського містечка Брайтон розпорядився відправляти додаткові поліцейські патрулі під час повень (і в зарплатні дні теж).

І все ж наука говорить, що немає ніякої статистичної зв'язку між поведінкою людей і повним місяцем, згідно з кількома дослідженнями, одна з яких провели американські психологи Джон Роттон і Айвен Келлі. Навряд чи Місяць впливає на нашу психіку, скоріше вона просто додає світла, при якому зручно скоювати злочини.

  1. Зниклі місячні камені

У 70-х роках адміністрація Річарда Ніксона роздала камені, доставлені з місячної поверхні під час місій «Аполлон-11» і «Аполлон-17», лідерам 270 країн.

«Ми хотіли б поділитися цими каменями з усіма країнами нашого світу», - сказав астронавт «Аполлона-17» Юджин Сернан.

На жаль, більше сотні таких каменів виявилися зниклими без вести і, як передбачається, вирушили на чорний ринок. Працюючи в NASA в 1998 році, Джозеф Гутхайнц навіть провів таємну операцію під назвою «Місячне затемнення», щоб покласти край незаконному продажі цих каменів.

З чого була весь цей галас? Шматочок місячного каменю розміром з горошину оцінювався в 5 мільйонів доларів на чорному ринку.

  1. Місяць належить Деннісу Хоупу

Принаймні він так вважає.

У 1980 році, використовуючи лазівку в Договорі ООН про космічної власності 1967 року, що згідно з яким «жодна країна» не може претендувати на Сонячну систему, житель Невади Денніс Хоуп написав в ООН і оголосив про право на приватну власність. Йому не відповіли.

Але навіщо чекати? Хоуп відкрив місячне посольство і почав продавати одноакровие ділянки по 19,99 долара за кожен. для ООН сонячна система є майже такою ж, як світові океани: за межами економічної зони і належать кожному жителю Землі. Хоуп стверджував, що продав позаземне нерухомість знаменитостям і трьом колишнім президентам США.

Незрозуміло, дійсно Денніс Хоуп не розуміє формулювання договору або ж намагається змусити законодавчі сили зробити правову оцінку своїх дій, щоб розробка небесних ресурсів почалася при більш прозорих правових умовах.

Чи є частка правди в міфах про божевіллі повного місяця?
З чого була весь цей галас?
Але навіщо чекати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация