8 березня, день в календарі і день в історії

  1. православний календар
  2. події
  3. Дні народження
  4. скорботні дати

День працівників геодезії і картографії День працівників геодезії і картографії   Фотоархів Pravda

Фотоархів Pravda. Ru

православний календар

День пам'яті преподобного Полікарпа Брянського (помер в XVI столітті).

Іменинники: Олександр, Антонін, Дем'ян, Іван і Полікарп.

події

8 березня 1857 року можна вважати "днем народження" Міжнародного жіночого дня.

У цей день робітниці швейних і взуттєвих фабрик Нью-Йорка пройшли маршем по вулицях міста, протестуючи проти низьких заробітків і поганих умов праці. Вони вимагали 10-годинний робочий день, світлі і сухі робочі приміщення, рівну з чоловіками заробітну плату. Працювали в той час жінки по 16 годин на добу, отримуючи за свою працю гроші, в той час як чоловіки вже працювали по 10 годин. Після 8 березня 1857 року жінки вперше стали членами профспілок. У 1908-му в цей день жінки знову вийшли на вулиці і зажадали заборони дитячої праці, поліпшення умов на фабриках і надання жінкам права голосу. На наступний рік соціалістична партія Америки проголосила останню неділю лютого Національним жіночим днем.

У 1910 році відома німецька революціонерка Клара Цеткін на Міжнародній конференції жінок в данській столиці Копенгагені запропонувала щорічно відзначати Міжнародний жіночий день 8 Березня - в пам'ять про давні нью-йоркських події. І закликала жінок світу включитися в боротьбу за рівноправність. Відгукуючись на цей заклик, жінки багатьох країн включаються в боротьбу проти убогості, за право на працю, повагу до своєї гідності, за мир. У 1911 році це свято вперше відзначалося в Австрії, Данії, Німеччині і Швейцарії. Тоді більше мільйона чоловіків і жінок взяли участь в маніфестаціях. З кожним роком число країн, в яких на тому чи іншому рівні відзначалася ця дата, росло, і в 1975 року 8 березня було проголошено ООН як Міжнародний жіночий день.

У Росії вперше Міжнародний жіночий день відзначався в 1913 році в Петербурзі. У проханні на ім'я градоначальника було заявлено про організацію "... наукового ранку по жіночому питанню". Влада дала дозвіл, і 2 березня 1913 року в приміщенні Калашниковської хлібної біржі на Полтавській вулиці зібралося півтори тисячі людей. Порядок денний наукових читань включав питання: право голосу для жінок; державне забезпечення материнства; про дорожнечу життя. У наступному році в багатьох державах Європи 8 березня або приблизно в цей день жінки організували марші на знак протесту проти війни . З перших років радянської владі 8 березня став державним святом, з 1965 року цей день став неробочим.

Читайте також:

День захисника - не тільки для чоловіків

Вахтанг Кікабідзе: "Татуювання через любов"

Міняємо Жіночий день на День бандерівців

Жанна Гладкова: У дзеркалі запаху

Жінки: від створення світу до Христа

8 березня 1921 року розпочав роботу Х з'їзд РКП (б), який визначив перехід до нової економічної політики (непу).

Читайте також: Бунтівні матроси нагодували Росію

8 березня 1929 року в Ленінграді, в честь Міжнародного жіночого дня пройшли урочисті збори та концерт. Тут публіці вперше був представлений "оркестр театралізованого джазу" Леоніда Утьосова.

Читайте також: Історії кохання: роман Утьосов-Ленська

8 березня 1965 року народження, 50 років тому, США висадили перші частини своєї морської піхоти в Південному В'єтнамі. Не мине й півтора року, як у В'єтнамі буде вже 125 тисяч американських солдатів, а потім піде і безславне втеча "дядька Сема".

Читайте також: США воювали частіше, ніж щорічно

8 березня 1967 року дочка Сталіна Світлана Аллілуєва під час поїздки в Індію відмовилася повернутися в СРСР.

За півроку до цього, з дозволу Політбюро, вона вирушила до Індії, щоб розвіяти над Гангом прах свого цивільного чоловіка, індійського комуніста Браджеша Сінкха, який помер в Радянському Союзі. Для 41-річної дочки Сталіна це була перша поїздка за кордон. В Індії Аллілуєва пробула два місяці і хотіла залишитися ще, але радянський посол Бенедиктом вручив їй квиток на літак. Аллілуєва звернулася в американське посольство за політичним притулком: "Я сіла на стілець біля стіни, - згадує вона, - поставила валізу, поклала на нього пальто, і стала чекати - не знаю кого, не знаю чого. Мені було все одно, - будь що буде ... А про деталі нема чого хвилюватися: гірше, ніж було - не буде ". Одним з наслідків втечі Аллілуєвої стала відставка голови КДБ Семичастного.

Читайте також: Неспокійний дух Світлани Аллілуєвої

8 березня 1968 року в Тихому океані під час бойового патрулювання затонув радянський дизельний підводний човен К-129, загинуло 96 моряків.

Радянський дизельний підводний човен К-129 Тихоокеанського флоту затонула в 350 милях на північ від Гавайських островів на глибині 5500 м під час бойового патрулювання ... Існує три основні версії трагедії - затоплення через шахту РДП при зарядці батарей через технічну несправність клапана, вибух водню через поломки систем вентиляції та, нарешті, зіткнення з американським підводним човном. Перша - офіційна версія командування ВМФ СРСР, на другий - наполягала американська сторона. До версії зіткнення схилялися, правда неофіційно, радянські військово-морські фахівці.

Читайте також: Флот отримав з США речовий доказ для судового позову

8 березня 1983 року президент США Рональд Рейган, відкинувши пропозицію комітету у закордонних справах Палати представників Конгресу, про припинення разом з СРСР гонки озброєнь, назвав Радянський Союз осередком зла в сучасному світі, справжньої "імперією зла".

Читайте також: Рейган: політик-парадокс і "нищитель СРСР"

8 березня 1987 року в концертному залі "Орлятко" свою першу колекцію показав Валентин Юдашкін.

На фотовиставці, яку він робив з Юрієм Жолудєва, були показані перші 150 моделей. Через два роки була створена фірма "Vali-мода", в 1991 році перетворилася в Будинок моди "Валентин Юдашкін".

Читайте також: "Капуста в мундирі" замість "Цифровий флори"?

8 березня 1988 року в СРСР терористи захопили літак Ту-154.

Багатодітна сім'я Овечкіних з Іркутська: мати - Нінель Сергіївна, 51 рік, діти: Ольга - 28 років, Василь - 26, Дмитро - 24, Олег - 21, Олександр - 19, Ігор - 17 років, Тетяна - 14, Михайло - 13, Уляна - 10 років, Сергій - 9 - мала намір втекти з Радянського Союзу. Семеро з дітей Овечкіних були учасниками сімейного джазового ансамблю "Сім Симеонов". У 1999 році на основі історії сім'ї Овечкіних було знято художній фільм "Мама".

Читайте також: Піти за кордон - не поле перейти

Дні народження

8 березня 1906 року народився Олександр Артурович Роу (1906 - 28.12.1973), геніальний кінорежисер - постановник казок ( "Василиса Прекрасна", "Кощій Безсмертний", "Нові пригоди Кота в чоботях", "Морозко", "Вогонь, вода і мідні труби ").

Читайте також: Що пов'язує Кощія із заморськими орками

8 березня 1922 року народився Євген Семенович Матвія в (1922 - 1.6.2003), видатний кіноактор і режисер, народний артист СРСР.

Читайте також: ЄВГЕН МАТВЄЄВ ЛЮБИТЬ ТІЛЬКИ ПО-РУССКИ

8 березня 1941 року народився Андрій Олександрович Миронов (1941 - 16.8.1987), легендарний радянський актор театру і кіно.

Читайте також: ЖИТИ І ПОМЕРТИ НА СЦЕНІ

скорботні дати

8 березня 1814 померла Марія Михайлівна Лермонтова, уроджена Арсеньєва. Матері поета було від роду 21 рік, 11 місяців і 7 днів.

Читайте також: Містики: Лермонтов - містик по суті

8 березня 1825 року, 190 років тому, стало фатальним для композитора Олександра Аляб'єва.

У цей день він влаштував у себе вдома звану вечерю для друзів. Добряче випивши, стали грати в карти. І господар видав пару важких ляпасів воронезькому поміщику Тимофія Времеву, який відмовився сплатити великий програш, натякаючи на "нечисту" гру. Через три дні поміщик помер, і Аляб'єва пред'явили звинувачення у вбивстві. Слідство тривало три роки, і весь цей час композитор провів у в'язниці. Єдине, чого змогли домогтися родичі Аляб'єва, так це дозволу поставити в його камеру фортепіано. Тоді-то і був написаний знаменитий алябьевскій "Соловей". Незважаючи на те, що вина композитора так і не була доведена, його засудили: позбавили дворянства, всіх цивільних прав, чинів, бойових нагород і заслали до Сибіру.

8 березня 2004 помер Михайло Васильович Грешилов, офіцер-підводник, капітан 1 рангу, Герой Радянського Союзу.

Читайте також: Лики війни: підводник-рекордсмен

8 березня 2005 року, 10 років тому, був убитий Аслан Масхадов, колишній полковник, другий президент самопроголошеної Чеченської Республіки Ічкерія. Спочатку з ним вели переговори, як з державним діячем, поки він не став одним з лідерів терористів і бандитів.

Читайте також: Ад'ютант Басаєва зриває перезавантаження

Події прямо сьогодні, 8 березня 2015 року

- Москва і регіони РФ: Акції феміністських рухів.

- Швейцарія: Загальнонаціональний референдум.

- Франція: Багатоденна велогонка Світового туру UCI "Париж-Ніцца" (до 15.03).

- Париж (Франція): Акція ЮНЕСКО "Жінки створюють новини-2015" (до 30.04).

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация