90% таксі в Україні працюють в тіні

  1. Олександр Кава: Дешеві таксі заповнюють брак міського транспорту
  2. Володимир Шемаєв: Таксистів-нелегалів нікому контролювати
  3. Андрій Антонюк: З нелегальних таксі потрібно стягувати дуже високі штрафи, аж до конфіскації автомобілів
  4. FaceNews попросив Міністерство інфраструктури прокоментувати лист Української таксомоторної асоціації,...

17:19

В Україні легально працюють менше 10% таксі, повідомляє Мінінфраструктури. Експерти-транспортники відзначають, що послуги таких таксі обходяться набагато дешевше, однак небезпечні для пасажирів через відсутність гарантій. У березні представники Української таксомоторної асоціації адресували владі лист, в якому заявили про необхідність реформ і виведення таксі в легальну площину. Сьогодні вони звинувачують Міністерство інфраструктури в бездіяльності і впевнені, що при нинішньому уряді реформ бути не може. Чи варто боротися з тіньовими таксі або залишити українцям можливість заробітку? Про це FaceNews розпитав експертів.

В Україні легально працюють менше 10% таксі, повідомляє Мінінфраструктури. Експерти-транспортники відзначають, що послуги таких таксі обходяться набагато дешевше, однак небезпечні для пасажирів через відсутність гарантій. У березні представники Української таксомоторної асоціації адресували владі лист , В якому заявили про необхідність реформ і виведення таксі в легальну площину. Сьогодні вони звинувачують Міністерство інфраструктури в бездіяльності і впевнені, що при нинішньому уряді реформ бути не може. Чи варто боротися з тіньовими таксі або залишити українцям можливість заробітку? Про це FaceNews розпитав експертів.

Олександр Кава: Дешеві таксі заповнюють брак міського транспорту

Екс-заступник міністра інфраструктури Олександр Кава відзначає, що в складній економічній ситуації цей ринок дозволяє багатьом українцям виживати, тому боротися з тіньовими таксі зараз абсолютно не на часі.

Проблема на ринку таксі у нас в країні існує, але гострої її я назвати не можу, тому що ринок саморегулюється. Будь-яка людина, яка хоче скористатися послугою таксі, може на ринку майже завжди підібрати те, що задовольняє пасажира за вартістю і за якістю. Плюс, сучасний і адекватний наземний міський транспорт є тільки в одному місті України, в Вінниці, а дешеві таксі, по суті, заповнюють ці прогалини в багатьох містах.

На ринку дійсно дуже велика тіньова частина. Я знаю про ініціативу, яку просуває Українська таксомоторна асоціація, але якоїсь особливої ​​терміновості в цьому питанні я зараз не бачу. Тим більше, що зміна правил роботи цього ринку відразу ж приведе до майже десятикратного підвищення вартості проїзду. Наші співвітчизники здебільшого не готові платити за таксі дорого.

Тобто зараз недоцільно боротися з тіньовими таксі?

Ні, абсолютно не на часі. Тим більше що в складній економічній ситуації в країні цей ринок, по суті, дозволяє багатьом українцям виживати і отримувати хоча б якусь «копійку» в період, коли всі тарифи істотно зростають.

Упевнений, що на ринку автомобільного транспорту профільному відомству зараз необхідно кинути всі сили на впровадження європейських стандартів на ринку автобусних перевезень, де щорічно перевозиться 3 млрд пасажирів, найчастіше в умовах, які не можна назвати людськими.

Володимир Шемаєв: Таксистів-нелегалів нікому контролювати

У свою чергу експерт з питань інфраструктури Володимир Шемаєв зазначає, що в першу чергу нелегальне таксі - це велика загроза для пасажира, а потім вже для бюджету. Говорити про те, що всі таксі - це люті порушники, не варто, однак боротися з цим потрібно.

Більшість операторів ринку таксі не платять податки, бо працюють через диспетчерські центри з автолюбителями, які займаються приватними перевезеннями. На всю Україну одиниці великих фірм, у яких дійсно є свій парк в кількості від п'ятдесяти машин з обладнаними кондиціонерами.

Така велика тінізація відбувається з тієї причини, що ринок таксі регулюється на центральному рівні, тобто за допомогою Міністерства інфраструктури. У всіх успішних країнах в Європі та США ринок таксі відданий на місцевий рівень. Тобто, наприклад, Київська міська адміністрація вирішує, що їй потрібно дві або три тисячі машин. Видається таку кількість ліцензій, і за допомогою загального конкурсу половина з них продається. У конкурсі можуть брати участь як індивідуальні перевізники, так і фірми, у яких є парк. Далі ці ліцензії можуть перепродувати, але їх кількість не може збільшуватися. Таким чином, на ринку підтримується конкуренція, але залишається якийсь ліміт.

Що стосується сьогоднішньої ситуації в цілому, за великим рахунком, які працюють нелегально таксистів нікому контролювати. Крім того, в нашій країні невеликий хабарем можна відкупитися і далі спокійно собі працювати. В першу чергу нелегальне таксі - це велика загроза для пасажира, а потім вже для бюджету. Немає гарантії безпеки, страхування.

Чи потрібно боротися з тіньовими таксі?

У нашій країні добропорядні безробітні іноді підробляють приватним візництвом. І говорити про те, що всі таксі - це люті порушники, я б не став. Але боротися з цим, звичайно, потрібно. Патрульна поліція і територіальні управління Укртрансінспекції повинні контролювати, щоб люди працювали легально. Але спочатку потрібно спробувати привести таксистів в цей легальний сектор.

Перший етап - максимальна дерегуляція. Вивести перевізників з тіні, дозволити їм реєструватися як приватним підприємцям без індивідуальних ліцензійних карток, щоб вони платили єдиний соціальний внесок за певну ставку єдиного податку. Але всіх попередити, що наступний етап реформи таксі гряде через 3-5 років. З того моменту місцева влада вже будуть повідомляти, які ліцензійні вимоги висувають для таксі. Чи може це бути машина 30-річного віку, без кондиціонера і так далі. Щоб фірми готувалися, що тільки такі-то машини будуть дозволені, а водії акумулювали свої фінансові ресурси до закупівлі більш нової машини. А далі, після передачі функцій регулювання ринку на місцевому рівні, вводити більш жорсткі вимоги до дотримання правил.

Андрій Антонюк: З нелегальних таксі потрібно стягувати дуже високі штрафи, аж до конфіскації автомобілів

Глава Української таксомоторної асоціації Андрій Антонюк налаштований вельми радикально в питанні нелегальних таксі. Він вважає, що з порушників потрібно стягувати дуже високі штрафи, аж до конфіскації автомобілів.

У нелегальному таксі пасажири ніяк не можуть себе захистити. Якщо людині наносяться каліцтва або хтось гине, водій може тут же викинути шашку і сказати, що просто підвозив людини. У нормальному таксі пасажир застрахований - є компанії, які це роблять за своєю ініціативою. І дуже дратує, коли один працює совісно, ​​платить податки, а поруч ті, хто цього не роблять.

В аеропорту «Бориспіль» з 1 липня в тестовому режимі почав працювати легальне таксі. Тільки ліцензію два місяці ніхто не може отримати. Ліцензовані органи приймають документи, але ліцензії не видають - такі реформи.

Чому ж реформи не працюють?

Якби було бажання здійснювати ці реформи, політична воля і розуміння - все вийшло б. Закон про таксі вже давали на зовнішнє узгодження при міністрі Бурбак - законопроект не пройшов. При міністрі Пивоварський вивішують на сайт той же текст, хоча і знають, що у законопроекту немає шансів. Спочатку кажуть, що ліцензійну картку для таксі повинні видавати органи місцевої влади, пізніше її відміняють, а потім прописують взагалі інші ліцензійні умови. Чи не простіше зібрати людей і написати правильну концепцію? А то виходить, що кожен з десяти департаментів пише по якомусь своєму закону.

Як вивести таксі з тіні?

Держава повинна виконувати свою функцію - стежити за виконанням законів. Повинен бути чіткий контроль. По-перше, потрібно трохи поміняти законодавство, щоб люди повірили державі. Заохотити людей працювати в поле ліцензії, на якийсь період знизити оподаткування. І, по-друге, забезпечити жорсткий контроль за виконанням цих законів. За нелегальну діяльність повинні бути дуже високі штрафи, аж до конфіскації автомобілів. Тінізація таксі дуже велика, а це не соціальний вид транспорту. Тут держава могла б показати свій характер.

Лист до влади, в якому Ви вимагали реформу таксі, датується березнем. Щось змінилося за цей час?

Ми отримали ряд відписок. Міністерство інфраструктури повідомило, що реформи йдуть шаленими темпами. Податкова сказала, що 2 млрд - це добре, але не відповідає курсу регуляції країни, плану реформ президента до 2020 року. Всі говорять, але толку ніякого. Ніяких реформ немає і при цьому уряді 100% бути не може.

FaceNews попросив Міністерство інфраструктури прокоментувати лист Української таксомоторної асоціації, яка пропонувала своє бачення реформи таксі. Пропонуємо читачам повний варіант отриманої відповіді.

Мінінфраструктури співпрацює з ВГО «УТМА» в питаннях вдосконалення законодавства вже кілька років. Надані ними пропозиції, як і ті, які надавалися раніше, актуальні, в зв'язку з чим, їх прийняли до роботи.

До розробленим Мінінфраструктури проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання роботи таксі, легкових автомобілів на замовлення та інформаційно-диспетчерських служб», включені норми, які дозволять вирішити підняті питання, зокрема, забезпечити надходження в бюджет коштів, які в нині не сплачуються перевізниками.

Нещодавно проект закону був доопрацьований з урахуванням пропозицій громадськості та переданий народним депутатам на реєстрацію у Верховній Раді з метою прискорення його проходження.

Чи варто боротися з тіньовими таксі або залишити українцям можливість заробітку?
Чи варто боротися з тіньовими таксі або залишити українцям можливість заробітку?
Тобто зараз недоцільно боротися з тіньовими таксі?
Чи потрібно боротися з тіньовими таксі?
Чому ж реформи не працюють?
Чи не простіше зібрати людей і написати правильну концепцію?
Як вивести таксі з тіні?
Щось змінилося за цей час?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация