Я і Ксенія: в Берліні знайшовся ще один рятівник Росії

Колишній міністр економіки в уряді Єгора Гайдара, а нині лідер партії "Громадянська ініціатива" Андрій Нечаєв, як з'ясовується, теж витратив багато сил на боротьбу - боротьбу за створення демократичної коаліції. Підсумки сумні - від партії Нечаєва збирається балотуватися в президенти Ксенія Собчак. А пан Нечаєв гірко розчарувався в здатності російських лібералів до об'єднання. Колишній міністр економіки в уряді Єгора Гайдара, а нині   лідер   партії Громадянська ініціатива Андрій Нечаєв, як з'ясовується, теж витратив багато сил на боротьбу - боротьбу за створення демократичної коаліції

Андрій Нечаєв

Напередодні в Берліні пройшов форум Гайдара-Наумана. До речі, вчора ж відкрився і форум "Петербурзький діалог". Обидва заходи проводяться не перший рік, але форум Гайдара-Наумана це саме що ліберальний міжсобойчик. Власне, проводиться захід під егідою фонду Єгора Гайдара і фонду Фрідріха Наумана, який ідейно близький до Вільної демократичної партії Німеччини.

Нагадаємо, традиційно в Німеччині кожна велика політична організація має в своєму розпорядженні своїм фондом, які часто мають представництва за кордоном. У соціал-демократів, наприклад, це фонд Фрідріха Еберта, про який "Правда.Ру" недавно розповідала в зв'язку зі скандалом навколо виступу школяра Миколи Десятниченко в бундестазі. Так що фонди політичних партій відіграють дуже помітну роль у зовнішній політиці ФРН взагалі і контактах із зарубіжними політичними організаціями зокрема.

Звичайно, "Громадянська ініціатива" - та ще "організація", якщо говорити про її вплив. Але тим не менш, пару тижнів тому було оголошено, що Ксенія Собчак висуне свою кандидатуру на виборах президента Росії саме від партії Андрія Нечаєва. Відповідно, зріс інтерес і до персони колишнього міністра економіки.

І тут з'ясувалося, що останні кілька років Андрій Нечаєв невпинно боровся за створення демократичної коаліції. На цей вівтар, нагадаємо, багато жертв приніс і лідер "Парнасу" Михайло Касьянов. А тут, виявляється, конкуруюча фірма була ...

Хоча були часи, коли "Парнас" і "нечаївці" дійсно намагалися спорудити загальну конструкцію під назвою "демократична коаліція" - в початку 2015 року. Але ентузіазм сторін досить швидко вичерпався на грунті розбіжностей з приводу того, "хто тут головний". Михайло Касьянов і Ко створили союз з Олексієм Навальним, що протримався десь півроку або трохи більше. А "Громадянська ініціатива" вирішила самостійно взяти участь в регіональних виборах - з передбачувано плачевних результатом (якщо цифри в підсумкових протоколах виборів , Що починаються з нуля, взагалі можна назвати результатом).

Але в Берліні Андрій Нечаєв виглядав молодцем. Хоча це не те щоб досягнення - все вітчизняні ліберали, як тільки вибираються на закордонні форуми, різко додають в авторитеті і вплив. Мабуть, таке вплив повітря свободи, хоча однозначно стверджувати не беремося.

Загалом, з бесіди пана Нечаєва з Deutsche Welle з'ясувалося, що невдача в створенні демократичної коаліції має причину. Зараз буде складне слово, але з пісні його не викинеш - "недоговоропрігодни".

"В минулому році я чотири місяці вів переговори з паном Явлінським про спільну участь у думських виборах - без будь-яких умов з мого боку. Чотири місяці даремно: Явлінський бачить єдність опозиції в тому, що всі вступають до нього в партію і підтримують його. Олексій Навальний теж бачить себе єдиним лідером опозиції і не визнає ніяких конкурентів і варіантів. При тому, що його ідеологічна позиція викликає у мене більше питань, ніж схвалення ", - пояснив лідер" Громадянської ініціативи ".

Як і в історії з не відбувся висунення Собчак від "Парнасу" з'ясувалося, що це Андрій Нечаєв і його соратники зглянулися до потенційної кандидатки: "Ксенія публічно підписалася під тими цінностями, які сповідую я і моя партія. Це було моє головна умова по відношенню до неї. Мені здається, в силу її медійних здібностей, популярності та затребуваності вона зможе вдало донести нашу позицію ".

До слова сказати, саме "донесенням позиції" Андрій Нечаєв і пояснює бажання взяти участь у виборчій кампанії. Тобто йому зрозуміло, що якщо участь у виборах візьме президент Росії Володимир Путін, то їх виходить буде очевидний. Але потрібно ж показати, що "у країни є альтернатива тієї політики, яка зараз проводиться - і в сфері економіки, і в соціальній сфері, і у зовнішній політиці, і в рамках політичної реформи, яка напрошується".

Нагадаємо, раніше приблизно те ж саме говорив і Григорій Явлінський . Він теж збирається участю у виборчій кампанії показувати альтернативу. Інших варіантів її продемонструвати, мабуть, немає. А вірніше сказати, вони куди більш нудні, що вимагають постійної роботи день у день. Куди простіше блиснути за ті пару-трійку місяців, поки поки йде активна передвиборна агітація . Щоб потім, попрічітать про не той народ, знову повернутися до цікавих дискусій в "Твіттері" і "Фейсбуці".

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация