А як же народна воля?

  1. «Герої на слуху сексу»
  2. Замовник і виконавець
  3. «Диверсія»

У школах Севастополя показали фільм про «справжніх героїв« Кримської весни »: ні« народного мера »Олексія Чалого, ні самих севастопольців серед героїв не виявилося. Всі події березня 2014 року описаніще виключно як спецоперація російських силовиків

Скріншот з фільму про «справжніх героїв« Кримської весни »
Скріншот з фільму про «справжніх героїв« Кримської весни »

«Герої на слуху сексу»

Вчителям севастопольських шкіл показали «Четверту оборону Севастополя». Картина хронометражем 19 хвилин починається з миготливою написи: «Увага! Фільм призначений для закритого показу. Демонстрація в ЗМІ та розміщення в інтернеті строго заборонені! »Перший кадр - артилерійська бухта. Голос диктора читає: «21 листопада 2015 року м слави російських моряків несподівано занурився в непроглядну темряву». Далі - кадри блекаута і хвилююча озвучка: «У ці перші години здавалося, що в життя втілено якийсь апокаліптичний сценарій». ( Фільм викладений в Youtube )

У фільмі використовується забута, здається, на федеральному телебаченні лексика: «українські терористи», «жорстокі автори блекаута». Останні, стверджує диктор, «розраховували, що влада Севастополя і Криму не впораються з ситуацією і все виллється в масові заворушення і грабежі на вулицях».

Далі - кадри прес-конференції губернатора Севастополя Сергія Меняйло, який говорить, що в місті ситуація краща, ніж в іншому Криму. Цю ж думку повторює диктор: світлові вежі і генератори в Севастополі розподілили і задіяли оперативно. Потім - знову слова Меняйло: уряд Севастополя розпорядилося збільшити число патрульних поліцейських на вулицях, сформувало народні дружини, домовилося з козаками.

Довга прелюдія йде до головної думки, яка звучить після декількох кадрів з патрульними: севастопольці стали забувати, хто їх справжні герої.

Мова, нарешті, заходить про «Російської весни».

«Безумовно, народна підтримка девяностопроцентная тут була, - включається в кадр політолог Олег Матвейчев. - Але потрібно мати голову на плечах. Адже народна підтримка була і в Донбасі, і в Луганську, і в Харкові, і де завгодно. Але, як кажуть українці, «шо це їм дало?» Тобто без підтримки військових, без спецоперації з нейтралізації знаходяться тут українських військових частин ніякі суспільні герої «Російської весни» нічого б зробити не змогли ».

Диктор пояснює: не про все можна було говорити під час возз'єднання. Навіть президент був змушений приховувати частину правди. Тоді потрібно було показати, що «ввічливі люди» - це лише декорація.

Потім називаються імена «справжніх героїв»: повпреда президента в Кримському федеральному окрузі Олега Белавенцева і віце-адмірала Сергія Меняйло. Саме вони, говориться в фільмі, керували спецоперацією, проводили переговори з «впливовими людьми» Криму і Севастополя, вирішували, хто буде «публічною фігурою» і навіть «виховували диверсантів».

Нинішнього повпреда і губернатора автори фільму порівнюють з Суворовим і Ушаковим і називають їх «скромними героями».

Самі автори фільму, до речі, зі скромності вирішили не називати своїх імен. Можливо, їм просто стало соромно за якість роботи: субтитри до фільму абсолютно не відповідають тому, що вимовляється на екрані. Як вам фрази: «Але росіяни автомобілістів Сечіним відстояти свою честь і незалежність», «Коли Крим марала Катерина в історії залишилися імена Суворова, Потьомкіна, пішоходів», «з'явилося законне можливість назвати імена героїв, які, виявляється вже давно на слуху сексу»?

І все ж постараємося розібратися в передісторії появи цього фільму.

Замовник і виконавець

Про закритому показі «Четвертої оборони» севастопольським вчителям першими повідомили місцеві ЗМІ - з посиланням на співрозмовника в міській школі № 3. Пізніше інформацію підтвердили в Законодавчих зборах. При цьому депутати запропонували спікеру Закса Олексію Чалому викликати на чергове засідання директора департаменту освіти Севастополя Михайла Родікова. Чому саме його? Справа в тому, що сам Сергій Меняйло від причетності до створення фільму відхрестився, заявивши, що «дізнався про нього від журналістів». У полпредстве президента інформацію про фільм не коментують. А ось єдиний, хто «засвітився» - саме Родиков.

У розпорядженні «Нової газети» опинився лист директора департаменту освіти, розіслане керівникам освітніх установ міста 2 лютого 2016 року. «У зв'язку з другою річницею возз'єднання Севастополя і Республіки Крим з РФ ТОВ« Науково-дослідний інститут ПР »проводить соціологічне дослідження. Дане дослідження спрямоване на з'ясування настрої населення дворічного періоду свого життя в РФ і подій «Російської весни». Просимо Вас посприяти », - йдеться в листі Родікова.

«Зовсім недавно за дорученням президента Володимира Путіна проводився зріз, як кримчани і севастопольці ставляться до пропозиції України визнати Крим українським. Це (показ фільму - І.Ж.) в рамках чергового соціологічного дослідження », - пояснив чиновник. Він також підтвердив, що особисто був присутній на показі фільму в ЗОШ № 3.

При цьому директор департаменту освіти не зміг називати замовника фільму. У Законодавчих зборах Севастополя впевнені, що ініціатива виходила не від самого Родікова. Хто саме міг замовити зйомки - з'ясується на «парламентській годині», сподіваються депутати.

Що ж стосується виробника картини, то їм, найімовірніше, виступає зазначених в листі ТОВ «Науково-дослідний інститут ПР» - організація, директором якої є політолог Костянтин Лістратов. Лістратову приписується реалізація ряду політичних проектів на замовлення уряду Ростовської області, а також - маркетиногової співпрацю з компаніями РАО «ЄЕС» і «Інтеко».

Також в документі за підписом Родікова вказано якесь контактна особа - Василь Осинцев. «Нова газета» спробувала зв'язатися з паном Осінцева, але він обговорювати фільм відмовився категорично.

Цікавий факт: після кінопоказу вчителям були видані анкети, в яких їм пропонувалося відповісти на наступні питання:

1) Чи згодні Ви з тим, що багато важливих подій, причини та підґрунтя «Російської весни» виявилися невідомі основній масі жителів Росії?

2) «Чи згодні Ви з тим, що головні герої« Російської весни »зараз маловідомі, а їх місця в публічному просторі зайняли випадкові люди?»

3) Оцініть від 1 до 5 роль і значення даних учасників у подіях «Російської весни»: 1. Російська армія і флот; 2. Ополченці і громадські працівники; 3. Володимир Путін, Олег Белавенцев Олег Євгенович, Сергій Меняйло.

4) Чи згодні Ви з тим, що основну правду про події «Російської весни» потрібно і далі приховувати від широких мас населення Росії?

«Диверсія»

«Четверта оборона» могла б не викликати такого резонансу, якби вся диспозиція фільму прямо не суперечила тому, що говорилося про «Російської весни» раніше. У тому числі - численним заявам президента Володимира Путіна про ключову роль кримчан в тих подіях.

«З цього фільму випливає, що Приєднання Криму, виявляється, було не народним волевиявленням, а добре спланованою акцією. Я це розцінюю як якусь диверсію по відношенню до Росії », - заявила депутат севастопольського Закса Тетяна Щербакова.

«Диверсії», до слова, вже оцінили на Україні. Українські журналісти закликали офіційний Київ звернути на картину увагу світової спільноти.

Але, як кажуть українці, «шо це їм дало?
Чому саме його?
«Чи згодні Ви з тим, що головні герої« Російської весни »зараз маловідомі, а їх місця в публічному просторі зайняли випадкові люди?
Чи згодні Ви з тим, що основну правду про події «Російської весни» потрібно і далі приховувати від широких мас населення Росії?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация