«Аби від голоду не вмерти». Історія пенсіонерки з Ясинуватського району

«Аби від голоду не вмерти». Історія пенсіонерки з Ясинуватського району

Для жителів сірої зони на Донбасі світ став сірим три роки тому. Війна якщо не прокотилася убивчим колесом по домівках і життям людей, то як мінімум зачепила їх, змусила забути звичний спосіб життя, не думати про майбутнє, не будувати планів, а займатися тільки виживанням. За три роки в свідомості людей оселилася і зміцніла впевненість в тому, що сподіватися в важкий час ні на кого. Кожен сам за себе і виживає як може.

НЕ докричишся. У селах Ясинуватського району жителі думали так до тих пір, поки вперше не побачили вантажівку Гуманітарного штабу Ріната Ахметова з пакетами продуктів. Які роздавали людям похилого віку, сім'ям з немовлятами, наляканими постійними вибухами поблизу, інвалідам, які не здатні навіть вийти за хвіртку будинку, не кажучи вже про похід в магазин. Волонтери просили повідомити, в яких будинках залишилися люди, яким потрібна допомога. Односельці приводили, показували, заспокоювали людей, які не могли повірити, що хтось прийде і допоможе.

«Магазин наш закрився ще влітку 2014 року, господар просто поїхав. Звичайно, людину можна зрозуміти, у нього сім'я і самому жити хочеться. У нас вибухи прямо під вікнами були ... Так чому були, до сих пір слухаємо, як увечері починається «перекличка». Діти вже не здригаються, звикли. Люди похилого віку бояться. А продуктів у нас немає, доводиться ходити до магазину далеко, кілометрів п'ять », - говорить 85-річна мешканка Ясинуватського району Раїса Ягодкіна.

Для старої жінок, яка погано ходить і насилу пересувається по будинку, залишитися без продуктів і можливості їх отримати означає вірну смерть від голоду. Найближчі сусіди давно виїхали, залишилися живуть за три будинки від Раїси Петрівни. Чи не докричишся, що не докличешся.

«Два роки тому у нас тут так стріляли страшно, що я думала: все, кінець. Спускатися в підвал не стала, як з такими ногами хворими спустишся? Лягла на ліжко і чекала, потрапить в будинок, або не потрапить. Тільки осколками побило стіни та город переорав. Але все осколки я зібрала абияк і викинула. Від долі не втечеш. Мабуть, не судилося мені від снарядів померти. Аби тільки не від голоду ».

Бадилля і МОРКОВЬ. Як виглядає болісна смерть від голоду Раїса Петрівна знає добре - бачила під час Другої світової війни. Завжди у неї був запас їжі в будинку, але і він закінчився. «Два роки тому стало страшно. Будинки ні крихітки хліба, нічого. Валялися у мене крихітні морквини підв'ялі, так я їх їла кілька днів. Бадилля буряків їла, - каже пенсіонерка. І стає страшно за те, що в XXI столітті таке можливо. - А потім прибігли сусіди, сказали, що привезли і роздають їжу від Штабу Ріната Ахметова. Я мало не заплакала - не зможу же дійти! Але виявилося, що можна паспорт сусідам дати, вони все оформлять і принесуть. Притягли мені такий пакет величезний, сказали, через час ще такий же буде. Вже як мені погано не було - я слабка така була, а довелося встати і коржів напекти. Низький уклін моїм рятівникам! ».

Продуктові набори Гумштаба, як зізнаються мешканці сірої зони, часто єдині засоби прогодуватися. Адже в селах у лінії розмежування, де видно і чути війна, підприємці не поспішають відкривати торгові точки. З початку своєї роботи Гуманітарний штаб Ріната Ахметова видав по обидва боки лінії розмежування більш 11,7 млн ​​продуктових наборів.

ДЖЕРЕЛО: щоденна газета «Сегодня», 14.04.2017

Спускатися в підвал не стала, як з такими ногами хворими спустишся?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация