Яблука користь і шкода для організму

  1. Скільки важить яблуко
  2. Чим корисні яблука
  3. Які вітаміни містяться в яблуках
  4. Харчова цінність яблук
  5. У яких яблуках більше корисних речовин
  6. Склад і користь яблучного соку
  7. Протипоказання до вживання
  8. Як правильно вживати яблука

«Гарне яблуко доктора варто» - говорить народна мудрість. Цей фрукт завжди на слух, часто на столі, і давно став символом родючості і достатку. Плоди добре зберігаються, тому їх можна цілий рік знайти на прилавках магазинів. У цьому розмаїтті відтінків смаку кожен знайде для себе відповідний варіант.

Яблуко - це фрукт не тільки смачний і доступний, воно є кладезью вітамінів і мікроелементів. Корисні властивості яблук роблять його королем фруктів. Яблука - користь і шкода для організму, в чому ж вона полягає?

Скільки важить яблуко

Плід відноситься до дієтичних продуктів, без нього важко уявити собі більшість очищувальних дієт. Знати вага яблука потрібно для того, щоб вважати його калорійність . Середня вага фрукта з шкіркою становить 176 грам, без неї він буде дорівнювати 138 грамам.

Чим корисні яблука

Всі численні сорти об'єднають одне - незмінна користь яблук для організму людини. Вона полягає в профілактичний ефект, який отримують при регулярному вживанні плодів в їжу. Вони допомагають впоратися з багатьма недугами і запобігти розвитку ряду захворювань. Так наприклад:

  • позитивно впливає на роботу серця і судин, знижуючи рівень холестерину в крові за рахунок пектину, аскорбінової кислоти і магнію, допомагає стабілізувати кров'яний тиск;
  • стимулює імунну систему, захистить організм від хвороби. Чи стане прекрасною профілактикою простудних захворювань і авітамінозу в зимовий період;
  • кислоти нейтралізують дію бактерій, що викликають карієс;
  • клітковина стимулює перистальтику, допомагаючи, природним чином, позбавиться від запорів. Так само клітковина може поглинати токсини, знижуючи ризик розвитку онкологічних захворювань кишечника;
  • підтримує молодість шкіри і красу волосся;
  • є профілактикою хвороби щитовидної залози;
  • стимулюють роботу нирок, запобігають утворенню каменів;
  • в силу своєї дієтичної спрямованості допоможе зберегти фігуру;

Таким чином, щоденне вживання цього цілющого фрукта подарує жінкам міцні волосся і нігті, здоровий колір обличчя і допоможе зберегти фігуру. Яблука корисні не тільки як продукт харчування, різні маски для обличчя і тіла допоможуть уповільнити процес старіння шкіри, зробити її гладкою та еластичною.

Чоловіки при регулярному вживанні яблук підвищать фізичну активність, зміцнять кістки, нормалізують склад крові. За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров'я чоловіча стать частіше піддаються ризику захворювань серцево судинної системи, саме цей плід стане відмінним засобом профілактики цієї недуги.

Які вітаміни містяться в яблуках

Вивчивши хімічний склад молодильні яблучок, вчені довели, що вони дійсно дуже корисні. Два, три фрукта в день подарують організму «запас» необхідних вітамінів і мінеральних речовин. Чим саме вони багаті?

  • вітамін С в яблуках є основним, в одному фрукті може міститися чверть добової норми цього вітаміну. Він підніме загальний тонус, поліпшить самопочуття;
  • вітамін А - сильний антиоксидант і природний антибіотик, в 100 грамах яблука вітаміну А в два рази більше ніж в цитрусовом фрукті . Він підвищує опірність до інфекцій;
  • вітаміни групи В - зміцнюють нервову систему;
  • вітамін РР в яблуках допоможе очистити організм, поліпшить діяльність ендокринних залоз;
  • великий вміст вітаміну Е поліпшить стан шкіри і нігтів;
  • залізо - великий вміст стане відмінною профілактикою анемії;
  • калій підтримає серцевий м'яз. Має легку сечогінну дію, виводячи зайві солі;
  • багато клітковини в яблучках нормалізує кишкову мікрофлору, виводить шлаки і токсини;
  • дубильні речовини - відмінна профілактика сечокам'яної хвороби і подагри;
  • фолієва кислота - знижує відчуття голоду, показана при вагітності для гармонійного формування плоду;
  • йод допоможе уникнути хвороб щитовидної залози;
  • пектини підвищують здатність організму виводити важкі метали;
  • фотонутріенти стимулюють мозкову активність, позитивно впливають на пам'ять;
  • магній знімає емоційне навантаження, підвищує опірність до стресів.

Харчова цінність яблук

Харчова цінність яблука змінюється в залежності від сорту. В червоні сорти відносяться до солодких сортів яблук. У них більше фруктози і крохмалю, відповідно, вони будуть калорійною , Ніж зелені. Енергетична цінність яблука червоних сортів може досягати 70 Ккал на 100 гр., Тоді як зелені побратими чи дотягнуть до 48 Ккал.

Співвідношення БЖУ розподіляється наступним чином - 0% добової норми білка, 0% жирів, 5% вуглеводів.

Хімічний склад яблука:

  • 80% вода
  • вміст цукру близько 5%, солодкі сорти до 15%
  • харчові волокна - 1,6%
  • органічні кислоти - 0,8%
  • жирні насичені і ненасичені кислоти - 0,1%

У яких яблуках більше корисних речовин

Вміст корисних речовин буде залежати від сорту, умов зберігання і навіть від місця зростання фрукта. Свіжозібране яблука містять максимальну концентрацію вітамінів. Зверніть увагу на деякі корисні властивості різних сортів:

  1. Фрукти, які виросли в умовах дикої середовища, мають більшу кількість речовин, які мають протизапальну дію.
  2. Яскраво виражений кислий смак говорить про те, що в фрукті багато вітаміну С.
  3. Зелене яблуко багате залізом, не викликає алергії.
  4. Червоні яблука відносяться до солодких сортів багаті фруктозою, тому стануть відмінним джерелом енергії.
  5. Жовті яблука відновлюють імунітет і поліпшують зір.

Жовті яблука відновлюють імунітет і поліпшують зір

Вважається, що цей фрукт можна вживати без обмежень, проте норма повинна бути завжди. Адже надлишок вітамінів може перешкоджати засвоєнню інших важливих компонентів їжі. Дієтологи рекомендують щодня вживати 2-3 яблука, краще, якщо вони будуть різних сортів. Яблучка не втрачають своїх корисних властивостей і після термічної обробки. У запеченому вигляді стануть відмінним десертом.

Склад і користь яблучного соку

Ще одним прекрасним способом переробки є приготування свіжовичавленого соку. Багато вітамінний склад і неповторний смак якого нікого не залишить байдужим. Єдиною відмінністю соку від натуральних фруктів буде знижений вміст клітковини і харчових волокон. Вітаміни та мінеральні речовини зберігаються в повному обсязі після переробки.

За рахунок низької калорійності (47 Ккал на 100 г продукту), дуже часто застосовується в різних дієтах і системах правильного харчування. Крім того, він прекрасно засвоюється організмом, не викликаючи алергічних реакцій. На думку медиків, даний сік один з найбільш універсальних і нейтральних у використанні.

Вживати напій рекомендується відразу після приготування, щоб зберегти максимум корисних речовин. Використання трубочки допоможе захистити зубну емаль. Не варто пити свіжовичавлені соки натщесерце.

З обережністю фруктовий сік слід вживати людям з цукровим діабетом, захворюваннями шлунково-кишкового тракту, дітям до одного року.

Досить випивати склянку (250 мл) свіжовичавленого напою в день, щоб отримати відчутну користь для організму, схуднути і підвищити загальний тонус.

Протипоказання до вживання

Зверніть увагу, що шкода яблук може перекрити можливу користь. Кому ж не можна їсти яблука? Наприклад, людям, що страждають на гастрит або виразку шлунка. Вони можуть спровокувати приступ загострення хвороби.

Якщо ви любите їсти плоди разом з кісточками, то обмежте їх кількість до 4 штук в день, так як в них знаходиться отруйна синильна кислота, що провокує інтоксикацію організму.

Не їжте зіпсовані фрукти. Прибрати всю гниль у вас все одно не вийде і в організм потрапить отрута мітоксін. Він завдає непоправної шкоди внутрішнім органам, може сприяти розвитку ракових клітин.

Як правильно вживати яблука

Найбільше користі принесе вживання плодів у свіжому вигляді, можна запікати або вимочувати, варити варення або використовувати в кулінарії. В процесі термічної обробки корисні властивості цього фрукта втрачаються повністю.

Бажано не прибирати шкірку перед вживанням, так як ближче до неї знаходиться максимальна кількість вітаміну С і пектину. Зверніть увагу:

  1. Вживати в їжу фрукти відразу після їжі не варто, краще почекати два три години. Це запобігає виникненню процесів бродіння в шлунку і допоможе корисним речовинам з яблук краще засвоїтися.
  2. Для бажаючих схуднути краще їсти ці фрукти за 30 хвилин до їди.
  3. Яблучні розвантажувальні дні стануть чудовою альтернативою дієт. Раз в тиждень за день потрібно з'їдати 1,5 кг фруктів.

Їжте яблучка і не хворійте!

Яблука - користь і шкода для організму, в чому ж вона полягає?
Чим саме вони багаті?
Кому ж не можна їсти яблука?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация