Яблука-користь і шкода

  1. зміст
  2. Склад яблук - енергетична і харчова цінність
  3. Вибираємо яблука правильно
  4. Яблука в міфології і мистецтві
  5. Яблука і краса
  6. Яблука і кулінарія
  7. Протипоказання

Поділитися статтею з друзями!



Живучи на Кубані складно не розповісти про те, яку користь і шкоду приносять яблука організму людини. Краснодарський край завжди славився багатим урожаєм яблук різних сортів. Благо південний клімат дозволяє вирощувати яблука в величезних кількостях, радуючи урожаєм жителів не тільки Кубані, а й інших регіонів.

Знавці даної культури стверджують, що батьківщиною дикої яблуні прийнято вважати Центральну Азію. Дослідники яблуневої культури вважають, що перші їстівні плоди знаменитого фрукта з'явилися в гірських районах, що з'єднують сучасний Китай з Казахстаном. Пізніше яблука з'явилися в Єгипті і Палестині. Слідом за ними яблучну естафету перейняла Стародавня Греція.

Європа дізналася про яблука завдяки Персії і римським легіонерам.

зміст

Саме від якості придбаних яблук залежить користь від їх застосування, на яку розраховуєте ви і наш організм. Вживання в їжу корисних яблук допоможе заспокоїти нервову систему, яка страждає від стресів, нормалізує обмін речовин, позбавить від запорів, що при грамотному харчуванні в цілому призведе до втрати ваги, зміцнить судини, допоможе швидко відновитися після хвороби. І це лише малий список тієї користі, яку може принести здоров'ю людини щоденне вживання яблук.

Склад яблук - енергетична і харчова цінність

Звернемося до сухих цифр соковитого плоду Звернемося до сухих цифр соковитого плоду. 100 г звичайного яблука порадує організм людини:

Вітамінами А (0,03 мг), В1 (0,03 мг), В2 (0,02 мг), В3 (0,07 мг), В6 (0,08 мг), В9 (2 мкг), С (10 мг), Е (0,6 мг), Н (0,3 мг), К (2,2 мкг).

Мікроелементами алюмінію (110 мкг), бору (245 мкг), ванадію (4 мкг), заліза (2,2 мг), йоду (2 мкг), кобальту (1 мкг), міді (110 мкг), молібдену (6 мкг) , нікелю (17 мкг), рубідію (63 мкг), фтору (8 мкг), хрому (4 мкг), цинку (150 мкг).

Макроелементами калію (278 мг), кальцію (16 мг), магнію (9 мг), натрію (26 мг), сірки (5 мг), фосфору (11 мг), хлору (2 мг).

Склад поживних речовин на 100 г яблук вражає не менше - калорії (42 ккал), вода (85 г), білки (0.4 г), насичені жирні кислоти (0,2 г), ненасичені жирні кислоти (0,2 г), пектин (1 г), крохмаль (0,8 г), моносахариди і дисахариди (9 г), харчові волокна (1,8 г), зола (0,6 г).

Вибираємо яблука правильно

Звичайної людини радує той факт, що придбати яблука можна в будь-який час року практично в кожному продуктовому магазині або продає сільгосппродукцію ринку. І все це завдяки здатності яблук рости практично у всіх кліматичних умовах.

Нас як споживачів в першу чергу хвилює питання, як правильно вибрати яблука. І це зрозуміло. Хочеться отримати максимальну користь від споживаного фрукта. А це, на жаль, не завжди виходить. Бо за зовнішньою найчастіше красивою оболонкою яблука може ховатися досить сумнівне зміст. Існує кілька правил при виборі яблук, на які слід звернути увагу.

♦ Зверніть увагу на країну виробника. Бажано купувати яблука тієї місцевості, в якій ви проживаєте. Наприклад, росіянам слід звернути увагу на яблука, які вирощені в середній смузі Росії. Яблука даного регіону вважаються одними з найбільш корисних для організму людини фруктів.

♦ Важливо. Обходьте стороною надмірно блискучі яблука, глянсовий вид яких так і манить покупця своєї «красою». Інакше ви ризикуєте придбати яблука, покриті спеціальним воском, який дозволяє запобігти псуванню яблука з зовнішньої сторони. Найчастіше такий віск використовується виробником при тривалих перевезеннях. Цей віск погано змивається. Тому замість корисного ви ризикуєте «порадувати» організм шкідливим.

♦ Зверніть увагу на аромат, шкірку і розмір яблук. Якщо яблука, які вам сподобалися, розміром ближче до середнього, з рівною шкіркою без зайвих зморшок і потемніння, досить тверді на дотик, смачно пахнуть, так як повинні пахнути справжні яблука, сміливо купуйте.

Яблука в міфології і мистецтві

Яблука настільки популярні, що з давніх часів активно використовуються народами всього світу в творчості, обрядах. З ними пов'язано багато звичаїв і традицій, починаючи з міфології стародавнього світу і закінчуючи сьогоднішнім днем.

Природно, що розповіді про історії пов'язаних з яблуками найчастіше починають з головного плода людства, яблука Адами і Єви. Далі слід яблуко розбрату, яке стало причиною початку Троянської війни. Завдяки яблукам Ісаак Ньютон відкрив відомий всім нам зі школи закон всесвітнього тяжіння. Напевно, самий популярний і запам'ятовується закон. Надкушене яблуко стало символом відомої на весь світ корпорації Apple, створеної вже пішли від нас Стівом Джобсом. У Росії багато років існує політична партія з смачною назвою «Яблуко». Визначити смак і сорт яблука в даному випадку досить проблематично. Але, на щастя, в даній статті ми не ставимо собі такої мети.

Не забувають про яблука знамениті на весь світ художники. Іноді роблячи фрукт мало не головним персонажем своїх картин.

«Яблука і листя», Ілля Рєпін

«Яблука і листя», Ілля Рєпін

«Яблука», Фредерік Морган

«Яблука», Фредерік Морган

«Відро з яблуками», Дмитро Анненков

«Відро з яблуками», Дмитро Анненков

«Натюрморт», Н. П. Богданов-Бєльський

Не відстають від художників композитори і поети. Справедливо буде згадати деякі добре відомі публіки музичні твори.

Не можна не згадати величезну кількість народних казок, в яких яблука відігравали важливу казкову роль. А, як відомо здавна, в кожній казці є частка правди.

«Казка про молодильні яблука і живу воду» одна з найвідоміших казок, в якій образ яблука є ключовим.

Яблука завжди вважалися символом молодості, краси і здоров'я. Саме молодильні яблука побачив уві сні цар в російській народній казці і, недовго думаючи, послав за ними трьох своїх синів. З'їж то яблуко і будеш жити вічно.

Казка «Срібне блюдечко і наливне яблучко» перетворює яблуко не тільки в провісника долі, але і дає можливість побачити за допомогою тарілочки все, що відбувається з героями в сьогоденні, минулому і майбутньому.

«Котись, йди, яблучко

За срібному блюдечку,

Покажи ти мені на блюдечку

Міста і поля,

І ліси і моря,

І гір висоту,

І небес красу ... »

У деяких казках не тільки яблуко, а й сама яблуня стає дійовою особою. Таких казок багато і у кожного народу вона своя. Яблунька закриває своїми гілками героїв, рятуючи від ворогів і всякої іншої нечисті.

Якщо ви дівчина на виданні, то вам просто не обійтися без наливної яблучка. Народні казки тому підтвердження. У них дівиці використовують яблука для того, щоб зв'язати себе з милим серцю героєм.

А є такі казки, в яких яблуку відведена незавидна роль. Згадаймо для прикладу А. С. Пушкіна і його «Казку про мертву царівну і про сім богатирів».

«Довго цар був невтішний,

Але як бути? І він був грішний ... »

Якщо перед вами на порозі стоїть бабуся з соковитим яблуком в руці, це не завжди на добро.

«... У руку яблучко взяла,

До червоним губках піднесла,

потихеньку прокусила

І шматочок проковтнула ... »

Яблука і краса

Про властивості молодильні яблук не забувають і сучасні красуні, активно використовуючи корисні властивості яблук у професійній і народної косметології. У домашніх умовах можна приготувати маски для обличчя і тіла, лосьйони, воду для вмивання, мазь для загоєння ранок, ополіскувач для волосся.

Яблука і кулінарія

І що тільки не готують з яблук професійні кулінари і любителі домашньої кухні. Яблука сушать, консервують, запікають, додають в салати, використовують для приготування гарячих страв, додають в квашену капусту, роблять з них пюре і соки, улюблений багатьма ласунами мармелад, варять варення. А які смачні виходять пироги з яблуками.

Протипоказання

Окремо варто відзначити, що деяким людям все-таки варто обмежити споживання яблук або прибрати їх зі свого раціону зовсім. Особливо уважними треба бути тим, хто страждає різними захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

Знаменитий танець моряків «Яблучко»


Поділитися статтею з друзями!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация