Абрикосові кісточки - користь чи шкода? Користь абрикосових кісточок і шкода

  1. Склад абрикосових кісточок
  2. Користь абрикосових кісточок

Абрикосові кісточки - шкода чи користь Абрикосові кісточки - шкода чи користь? Мова йде про ядрах абрикосових кісточок, які приховані під шкаралупою.
Існує міф про те, що абрикосові кісточки моторошно шкідливі і токсичні, так як в них міститься небезпечна синильна кислота.
Це всього лише міф.
Абрикосовими кісточками практично неможливо отруїтися.

Про безпеку абрикосових кісточок свідчить досвід багатьох поколінь людей. В Узбекистані традиційно вживають в їжу ці кісточки. Так само, як і в багатьох інших країнах, де ростуть абрикоси.

Я сама в дитинстві їла абрикосові кісточки в сирому вигляді цілими жменями. Благо, в Ташкенті вони коштували дешево. Продавалися на базарі і очищені, і в шкаралупі.

А ще ми завжди варили абрикосове варення з кісточками і ніяк інакше! Як і всі наші знайомі.
Кожен раз, коли їли абрикос, кісточки не викидали, а складали в спеціальну банку. Потім дружно сиділи на кухні і кололи ці кісточки для варення. Жодного разу ніхто не травився абрикосовими кісточками, навіть не чули про подібну можливість!

Тому я дуже сильно здивувалася, коли мені сказали, що абрикосові кісточки їсти не можна і вони шкідливі. Як це - не можна ?! Все життя їх їм і радію, а тут раптом шкідливі. Я впритул зайнялася цим питанням і з'ясувала багато цікавих фактів.

Я впритул зайнялася цим питанням і з'ясувала багато цікавих фактів

Склад абрикосових кісточок

Давайте розберемо детально склад абрикосових кісточок. Що в них міститься?

  • Перш за все - жирне масло,
  • а також білки,
  • ефірне масло,
  • вітаміни,
  • мікро- і макроелементи,
  • природні пігменти, в тому числі каротин.
  • Також в абрикосових кісточках містяться синильна кислота (в мізерно малих кількостях, нешкідливих для організму!)
  • і глікозид амігдалин. До речі, в мигдалі теж містяться синильна кислота і амигдалин - ви ж не боїтеся є мигдаль? Також джерелами амигдалина служать гречка, просо, квасоля і льон.

Давайте зупинимося на амігдаліна докладніше. Розберемося, що це за речовина.

Амігдалин - він же «лаетріл» (англ. Laetril), він же вітамін В17. Визначення з Вікіпедії:

Амігдалин - генцібіозід нітрит мигдальної кислоти C20H27NO11, глікозид, що міститься в кісточках багатьох рослин роду Слива (Prunus), надаючи їм гіркий смак. Вперше виділений з гіркого мигдалю Prunus amygdalus var. amara.

В організмі людини амигдалин розпадається на кілька простіших речовин, в тому числі з нього утворюється глюкоза і синильна кислота. Але здоровий людський організм виділяє спеціальний фермент для нейтралізації амигдалина. Цей фермент - роданаза. Вона блокує утворення синильної кислоти з амигдалина. Тому в здоровому організмі амигдалин розпадається тільки з утворенням глюкози, без синильної кислоти. Крім того, роданаза здатна пов'язувати синильну кислоту, якщо вона все ж надійшла в організм ззовні в невеликих кількостях. Роданаза перетворює її в безпечні солі, які виводяться з організму з сечею. Синильна кислота не накопичується в організмі.

Зміст амигдалина в абрикосових кісточках невисока і ніяк не шкодить людині. Більш того, за деякими даними амигдалин необхідний людському організму і значно знижує ризик захворювання на рак, а також здатний виліковувати ракових хворих при регулярному вживанні.

В організмі ракових хворих виробляється у великій кількості ензим бета-глюкозидази. Під дією цього ензиму амигдалин розпадається з утворенням синильної кислоти і бензальдегіду. Ці отрути Дейст на ракові клітини, вбиваючи їх. При цьому здорові клітини захищаються від отрут за допомогою роданази.

У деяких сортах абрикосів кісточки бувають несмачні, гіркі. В гірких кісточках амигдалин міститься в набагато більшій кількості, ніж в солодкуватий. У солодкуватому кісточках міститься в середньому близько 0.9% амигдалина, тоді як в гірких - в середньому 5% в залежності від сорту абрикосів.

Більш докладні цифри і опасання сортів см. В дослідженні: Fatma Akinci Yildirim and M. Atilla Askin: Variability of amygdalin content in seeds of sweet and bitter apricot cultivars in Turkey. African Journal of Biotechnology Vol. 9 (39), pp. 6522-6524, 27 September, 2010 року; Іслледованіе є онлайн за посиланням http://www.academicjournals.org/AJB; DOI: 10.5897 / AJB10.884

Можливо, якщо раковий хворий з'їсть велику кількість гірких абрикосових кісточок, то доб'ється отруєння - у нього в організмі просто не вистачить роданази для нейтралізації синильної кислоти і бензальдегіду. Але скажіть на милість, хто стане цим займатися спеціально? Це не привід оголошувати абрикосові кісточки шкідливими. У великих дозах будь-які ліки стає отрутою, і абрикосові кісточки - не виняток.

Користь абрикосових кісточок

Ядра абрикосових кісточок мають високу живильну цінність нарівні з мигдалем і горіхами.

Традиційно абрикосові кісточки використовують у народній медицині для лікування від різних захворювань. Наводжу цитату з книги доктора медичних наук, професора Пастушенкова Л.В. «Лікарські рослини: використання в народній медицині та побуті». - Л .: Лениздат, 1990 г.

У насінні абрикоса знайдені азотовмісні сполуки (амигдалин, синильна кислота), ефірне і жирне масла. У складі останнього містяться олеїнова, ліноленова, арахінова і інші кислоти.
З насіння виробляють «абрикосове молоко». Використовують його як засіб проти кашлю при кашлюку, бронхіті, гикавці, запаленні трахеї, глотки і нирок.
При лікуванні хвороб серця кісточки плодів заварюють як чай. У сирому вигляді вони є глистогінним засобом.

Абрикосова молоко готується точно так же, як мигдальне молоко - дивіться рецепт.

Завдяки вмісту амигдалина в абрикосових кісточках, їх використовують як профілактичний і лікарський засіб проти раку. рекомендую прочитати книгу Едуарда Гріффіна «Світ без раку» , В якій детально розписано дію амигдалина. Також автор розглядає питання, чому американському уряду невигідно поширення інформації про лікувальні властивості абрикосових кісточок і звідки пішли чутки про їх шкоду.

Як це - не можна ?
Що в них міститься?
До речі, в мигдалі теж містяться синильна кислота і амигдалин - ви ж не боїтеся є мигдаль?
Але скажіть на милість, хто стане цим займатися спеціально?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация