Абрикосовий компот - його склад і користь; рецепти, як зробити на зиму

  1. Корисні властивості
  2. Використання в кулінарії
  3. Як зробити?
  4. Рецепт приготування на зиму
  5. Користь абрикосового компоту і лікування
  6. Шкода абрикосового компоту і протипоказання

Абрикосовий компот - смачний і корисний напій, приготований на основі свіжих абрикосів Абрикосовий компот - смачний і корисний напій, приготований на основі свіжих абрикосів. За зовнішнім виглядом він більше схожий на шампанське. При цьому компот з абрикосів він дуже ароматний, з легкою кислинкою. Його вживають соло або ж змішують з іншими напоями, готують десерти. Компот прекрасно поєднується зі свіжими, більш кислими фруктами, добре для цієї мети підійдуть абрикоси і персики.

Батьківщиною абрикоса вчені вважають Китай, одомашнили ця рослина багато століть назад. Дерево є представником сімейства сливовий. Згадки про абрикосу були знайдені в письмових джерелах до нашої ери. З Китаю абрикос потрапив в Середню Азію, а потім поширився по Європі.

Корисні властивості

Корисні властивості абрикосового компоту обумовлені наявністю в ньому соку абрикоса.

Крім високих смакових якостей, компот є справжнім джерелом корисних вітамінів, органічних кислот.

Абрикос вважається цінним джерелом калію, який так необхідний для підтримки серцево-судинної системи. Також абрикос містить вітамін А, необхідний для зору, шкіри, імунної та інших систем і органів. Калій зберігається також в компоті, тому його можна в помірних кількостях вживати людям похилого віку, вагітним жінкам, дітям. Абрикосовий компот містить такі важливі мінерали, як магній і фосфор. Магній ефективно знижує артеріальний тиск, фосфор ж сприяє мозкової діяльності.

У порівнянні з іншими напоями, компот містить більше корисних речовин, але, звичайно ж, його не варто вживати людям, які стежать за своєю фігурою. Для приготування компоту підходять стиглі плоди з вираженим помаранчевим забарвленням, вони повинні бути свіжими і соковитими. Сік повинен зберігати запах солодких плодів. Відсутність вираженого запаху свідчить про те, що плід був зірваний давно, надто різкий же запах вкаже на те, що плід зіпсувався. Збирають плоди в період з червня по липень, це найбільш сприятлива пора для їх збору і переробки.

Абрикосовий компот можна пити також при вагітності. Він містить вітамін А, аскорбінову кислоту, залізо і кальцій. Звичайно, жінкам в положенні не рекомендується вживати абрикосовий компот, як і будь-який інший, в надмірній кількості.

Використання в кулінарії

Використання в кулінарії

У кулінарії абрикосовий компот використовують для приготування десертів. У кондитерській справі його застосовують для виробництва фруктових просочень для бісквітів. Фрукти з компоту можна використовувати як начинку для пирогів або ж вживати самостійно як ласощі.

Абрикосовий компот добре розчиняється в рідинах, що дозволяє його використовувати для приготування коктейлів, різних безалкогольних напоїв. Коктейлі з додаванням компоту набувають особливого смаку, привабливий колір і запах. Він поєднується з виноградними винами, шампанським. Абрикосовий компот з легкістю замінить в рецепті абрикосовий сік.

Пропонуємо приготувати річний коктейль «Веселий». Для нього знадобляться 3 лікерних склянки горілки або білого вина, по 1/5 ст. абрикосового соку, абрикосового компоту і напівсухого шампанського. Всі інгредієнти ретельно перемішують. Подають коктейль, оформивши його половинками свіжих абрикосів. Порція коктейлю за цим рецептом розрахована на 6-8 чоловік.

Як зробити?

Абрикосовий компот в сезон можна зробити зі свіжих фруктів, взимку для цієї мети підійде абрикосове варення або ж заготовка з абрикосом. У приготуванні компоту дозволяється використовувати пом'яті або просто залежалися абрикоси. Фрукти ретельно миють, видаляють плодоніжки. Далі абрикоси розрізають навпіл і видаляють кісточки. Плоди кладуть у велику миску і засипають цукром. Далі абрикоси заливають холодною водою і відправляють на середній вогонь. Компот доводять до кипіння і залишають настоюватися на 30 хвилин. П'ють компот в гарячому або охолодженому вигляді.

Добре втамовує спрагу абрикосово-м'ятний напій, це кращий варіант для спекотного літа. Він складається з абрикосового компоту, декількох гілочок м'яти, а також кубиків льоду.

Рецепт приготування на зиму

На зиму абрикосовий компот готують по одному з численних рецептів. Одні господині пропонують закривати абрикоси цілком, інші - половинками. Консервація абрикосового компоту має свої особливості. Варіантів приготування цього фруктового напою багато: хтось із господинь його стерилізує, хтось варить. У будь-якому випадку, яким би рецептом ви не скористалися, вийде дуже смачний напій з абрикосів.

Для початку необхідно ретельно очистити абрикоси, розрізати їх на половинки Для початку необхідно ретельно очистити абрикоси, розрізати їх на половинки. Тепер потрібно простерилізувати банки, обшпаривши їх крутим окропом. У банки викладають половинки абрикосів, фрукти повинні займати приблизно одну третину банки. Далі можна надходити кількома способами. Перший передбачає приготування цукрового сиропу. Цукровий сироп доводять до кипіння і відразу ж заливають їм банки з абрикосами. Банки закривають кришками, закочують, перевертають, накривають ковдрою, залишають до повного охолодження. Відповідно до другого способу цукровий сироп окремо не готують, а просто засипають цукор в банки з абрикосами і заливають окропом. Далі банки прикривають кришками і кип'ятять ще одну порцію води. Коли вона закипить, нею заливають абрикоси і закочують.

Абрикосовий компот можна приготувати також з цілих плодів. Для цього стиглі абрикоси ретельно миють, проколюють в декількох місцях зубочисткою і кладуть в стерилізовані банки. Плоди заливають гарячим цукровим сиропом. Після охолодження сироп зливають, доводять до кипіння ще раз, а потім знову заливають абрикоси. Потім операцію повторюють ще раз. Після банки закочують і перевертають.

Для консервації вибирають стиглі, але щільні абрикоси. Якщо плоди будуть переспілі, вони втратять форму.

Найголовніше при консервуванні абрикосів - розрахувати потрібну кількість цукру. Закривають плоди з кісточкою або без кісточки.

Користь абрикосового компоту і лікування

Користь абрикосового компоту полягає в тому, що його часто використовують для підвищення імунітету Користь абрикосового компоту полягає в тому, що його часто використовують для підвищення імунітету. Компот з цих соковитих плодів містить мікроелементи і вітаміни, тому його можна вживати для підтримки імунної системи.

Абрикос підвищує рівень гемоглобіну, покращує кровообіг, нормалізує обмінні процеси. Абрикосовий компот має ті ж властивості, що і свіжі або сушені плоди, правда, в меншій мірі. Він виводить зайву воду з організму і покращує стан шкіри завдяки високому вмісту вітаміну А. З тієї ж причини компот буде корисний людям зі слабким зором.

Незважаючи на те, що навіть короткочасна термічна обробка призводить до знищення більшої частини корисних речовин, компот містить чимало природних сполук, які позитивно впливають на організм.

Шкода абрикосового компоту і протипоказання

Шкоди організму продукт може завдати при індивідуальній непереносимості. Також абрикосовий компот може бути шкідливий при цукровому діабеті. Не рекомендується вживати продукт у великих кількостях. Якщо ви закриваєте абрикоси з кісточками, будьте обережні: у них міститься синильна кислота - сильна отрута, яка через рік зберігання переходить з кісточок в плоди. Перед вживанням продукту необхідно візуально оцінити його стан. Якщо сироп в банку помутнел, її слід розкрити і якомога швидше використовувати вміст. Якщо ж кришка на банці здулася, вживати вміст не можна.

Як зробити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация