Яценюк розповів, як перемогти кризу

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

14 березня 2016, 7:49 Переглядів:

Фото: AFP.

У своєму щотижневому зверненні прем'єр-міністр Арсеній Яценюк розповів українцям, чому уряду доводиться приймати непопулярні рішення, і з якими проблемами зіткнувся Кабмін . За його словами, політична криза в країні створено штучно, і виходом з нього повинні стати не зміна персоналій, а консолідація сил і посилення політичної волі. "Коли півтора роки тому я був обраний на посаду глави уряду, я добре розумів, що буде важко. Не міг уявити всього масштабу проблем, але знав, що історичний шанс змінити Україну буде коштувати дорого", - каже Яценюк.

Криза: популісти проти технократів

На думку глави уряду, нинішня політична криза в країні створено штучно. "Це не тільки моя оцінка. Така думка багатьох авторитетних світових лідерів і фахівців. Наприклад, автор реформ, які врятували Польщу - Лешек Бальцерович, - дуже відверто розповів, що думає більшість наших партнерів. На їхню думку, головна проблема в Україні - не економічна (що означає: реформаторська), а політична (що означає: відсутність відповідальності). Для нинішньої кризи немає раціональних підстав. Його ідейна основа - це абсурдна зацикленість на рейтингах і надія на безпідставні політичні проекти ", - рах тане Яценюк.

Серед них прем'єр найбільш загрозливому вважає твердження про приреченість нинішньої політичної ситуації і про те, що єдиний вихід з неї - проведення дострокових парламентських виборів в країні. "Найбільш зацікавленими в дострокових виборах в Україні є три сили: популісти, олігархи і Кремль. У нинішніх важких обставинах довірою людей скористаються популісти і радикали. Це закономірно, оскільки в критичних умовах кожна людина інтуїтивно довіряє не жорсткою правді, а краще обіцянці. Популісти обіцяють моментально подолати корупцію, тисячі євро зарплат і пенсій вже завтра, роботу, житло і благополуччя кожному вже зараз, курс долара на рівні п'яти гривень, а газ - безкоштовно завжди ... Це - звичайна брехня, розрахована на вашу довіру і голоси! Тим часом, інтерес олігархічних сил, які обмежені нашим урядом, полягає в хиткому новому парламенті. І, як наслідок - в слабкій владі в цілому. Тому що це створює сприятливі умови для відновлення старих схем. У свою чергу, Кремль зацікавлений в знесиленою Україні, роздертою чварами і суперечностями. Фіаско України буде використано Путіним для розколу в Європейському союзі, для зняття санкцій, для виправдання свого злочину проти української держави. Той, хто в нинішньому положенні свідомо прокладає шлях для дострокових парламентських виборів - відкриває ворота для Путіна ", - вважає Яценюк.

При цьому невдоволення народу нинішнім урядом Яценюк пояснює тим, що сьогодні Кабмін діє як технократичний орган. А значить, він приймає не політично доцільні, а довгострокові і державно правильні рішення, які на даний момент, на жаль, є непопулярними у народу. "Головне завдання уряду - витягти Україну з прірви, а це вимагає виняткової мобілізації зусиль. Тому справжніх реформ на велику перспективу у нас не було майже ніколи. Я переконаний, що інших рецептів не існує, - упевнений глава уряду. - Сьогодні людям кажуть, що всі раптом стане добре, якщо замінити ту чи іншу особу в уряді. Це звичайна брехня, адже справа не в особистостях. без єдності в парламенті, без реального єдності між президентом, урядом і парламентом ніякого прориву не буде. Сьогодні єдиний тво політичного класу в Україні - це не право або можливість. Це борг кожного, хто хоче добра державі ".

Вихід: посилити або зібрати новий КМУ

Оскільки дострокові парламентські вибори як спосіб виходу з політичної кризи прем'єр вважає неприйнятним варіантом, він запропонував політикам дві інших можливості. "Перша, яку підтримую я, передбачає відновлення парламентської коаліції, посилення діючого складу Кабміну, тісний контакт між БПП," Народним фронтом "і демократичними парламентськими силами, і продовження реформ в країні, які засновані цим урядом, - пояснив Яценюк. - Другий варіант: президент і його фракція, яка є найбільшою у Верховній Раді, беруть на себе відповідальність і представляють новий склад Кабміну, нового прем'єр-міністра, нову програму і проводять переговори з парламентськими ними силами про підтримку як іншого уряду, так і альтернативної програми ".

Також прем'єр закликав всі політичні сили не допустити антиконституційного втручання в діяльність виконавчої влади і незаконного політичного тиску. "Ціна зволікання - це економічне падіння, втрата керованості країною, втрата підтримки з боку наших західних друзів, і в підсумку - втрата всього, що ми досягли за останні два роки", - вважає прем'єр.

План: податки, робота і стандарти життя

На думку Яценюка, оскільки заміна уряду не стане вирішенням кризи, політичного класу треба навчитися брати на себе відповідальність за свої дії. "Уряд, який я маю честь очолювати, запропонував парламенту і нашому народові програму дій на 2016 рік. Наша програма ґрунтується на принципах суворої економії, справедливого і розумного розподілу витрат, економічної дерегуляції та демонополізації, бюджетної децентралізації, прозорої приватизації державних компаній і створенні умов для очікуваного зростання ", - розповів глава уряду.

За словами прем'єр-міністра, програма передбачає конкретні, а не абстрактні, пріоритети діяльності на поточний рік: "Це - боротьба з бідністю, створення робочих місць, спрощення надання послуг людям, створення нових якісних шкіл і лікарень, розвиток інфраструктури, реформа податкової та митної служб, використання переваг угоди про зону вільної торгівлі з Європейським союзом, - перераховує прем'єр. - Я називаю нагальні справи, що вимагають зусиль не завтра, а вже сьогодні! І для цього нам потрібна стабільна парламентська я коаліція і взаємна підтримка між президентом і урядом ".

Важкий шлях до порядку

Окремо Яценюк зупинився на досягненнях, яких уряду вдалося досягти за останні два роки, незважаючи на численні спроби недоброзичливців зірвати його роботу. "Ми захистили державу від російської агресії і вперше в історії забезпечили повну енергетичну незалежність від Кремля. Ми запобігли дефолт, навели порядок на енергетичному ринку, безперебійно виплачували пенсії і заробітні плати, створили нову армію і поліцію, будували дороги, наповнили державну скарбницю. Ми зробили багато, але могли зробити набагато більше. але хронічною проблемою на шляху будь-яких дій є елементарний брак політичної єдності, - зазначив прем'єр. - Ні дня уряд не існувало в ум овіях спокійної роботи. Разом з моїми колегами ми щодня буквально боролися за кожне правильне рішення і життєво необхідні надзвичайні заходи! ". При цьому прем'єр нагадав, що всі учасники конституційної більшості, сформованої в Раді після виборів, уклали єдиний план реформ і зобов'язалися його виконувати.

Потрібні реформи і воля

Також глава уряду нагадав: існують реалії, здатні заохочувати такі кризи. Наприклад, зараз Україна зіткнулася з відсутністю політичної волі і відповідальності. "У критичний момент життя народу, який йде через випробування, колективну долю вирішує тверда воля справжніх лідерів. Чуття єдиної і чесної волі керівництва - це доказ майбутнього і приклад для всього народу. У цьому, на жаль, полягає наша ключова проблема", - вважає Яценюк. Другий же складною проблемою, на його думку, є недосконалість нинішньої української Конституції: "В Основному законі закладені концептуальні суперечності, які підривають єдність виконавчої влади, створюють умови для багатовладдя і корумпованого судочинства, а в підсумку - призводять до неефективності і несправедливості. Саме конституційна реформа , а не торг або боротьба проти уряду, повинні стати найважливішим пріоритетом ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Яценюк розповів, як перемогти кризу". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Алевтина Нагорна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация