Ядерна війна, треба вижити

  1. Ядерна війна, це питання тільки часу. Як нормальний, думаюча людина, я розумію, що ядерна війна може...
  2. Ядерна зима і інші міфи про повне вимирання людства:
  3. Як вижити при ядерній війні?
  4. До речі, про бункерах
  5. Пролог

Ядерна війна, це питання тільки часу.

Як нормальний, думаюча людина, я розумію, що ядерна війна може трапитися. На цій темі хочу зупинитися більш докладно. На підставі ще своїх шкільних та інститутських знань про атомну зброю стає зрозуміло, що міф про повне знищення людей на землі при ядерній війні не відповідає дійсності. Подивіться, наприклад, на Японію. Під час другої світової війни американці підірвали дві ядерні бомби в містах Хіросіми і Нагасакі. Зовсім недавно сталася велика аварія на АЕС Факусіма-1. І що? Японці не вимерли. Були наслідки, пов'язані з радіоактивним забрудненням навколишнього середовища в даних районах, але не було катастрофічних кліматичних і біологічних наслідків на всіх островах.

У разі початку ядерної війни шансів на виживання у підготовлених до цього людей буде більше, ніж у не готових до цього. Після нанесення ядерного удару саме складно пережити перші три дні. За три дні рівень радіації падає в 100 разів. Через два тижні радіоактивність знижується в 1000 разів. Далі у людини і у всіх живих істот розвивається радіоадаптація. Радіостійкість зростає при тривалому знаходженні організмів в умовах підвищених рівнях радіації. Прикладом можуть служити люди, які працюють або проживають поруч з урановими рудниками.

Прикладом можуть служити люди, які працюють або проживають поруч з урановими рудниками

Чому ядерна війна неминуча:

У сучасному світі існує багато ядерних боєголовок. Причому кількість країн, які володіють атомною зброєю зростає. Відбувається повільне, але поширення ядерної зброї. Рано чи пізно у когось не витримають нерви, або просто випадково ядерна бомба випаде з бомбардувальника, що вже бувало, але на щастя ядерного вибуху не було. Ядерна війна помилково цілком можлива.

З'являються на світовій арені малі країни з ядерною зброєю. Ядерна війна може виникнути не між двома ядерними державами, а між однією ядерної і не ядерною країною.

Ще Америка і Росія в 90-х роках підписали мораторій на заборону випробування ядерної зброї. З одного боку це добре, а з іншого боку, це погано, тому що наявне ядерну зброю тепер не зрозуміло як себе може повести з часом. Воно може стати небезпечним навіть при зберіганні.

У театрі, якщо на сцені важить рушницю, то вона обов'язково вистрілить. Теж саме і з ядерною зброєю. Поки вона перебуває на озброєнні хоч однієї країни, воно обов'язково коли-небудь буде використано. Питання тільки часу. Ядерна зброя або треба повністю знищити в усьому світі, що неможливо (ніхто з доброго не роззброїтися), або людям потрібно бути готовим до ядерної війни.

Незважаючи на підписані міжнародні угоди про запобігання ядерної війни, про обмеження систем протиракетної оборони, про не розповсюдження ядерної зброї, небезпека застосування ядерної зброї зберігається. Насправді, ядерну зброю поширюється, протиракетна оборона будуватися (наприклад в Європі), що веде до нарощування кількості ядерних боєголовок, для забезпечення гарантійного подолання протиракетної оборони і відновлення рівноваги.

Навіть якщо ядерна зброя не буде застосовано, то зберігається небезпека аварій і катастроф, при яких можливі несанкціоновані пуски ракет і вибухи на пускових установках, терористичні акти.

Якщо вибухне конфлікт глобального масштабу, не кожному куточку світу в рівній мірі загрожуватиме пожежа. Театром «великої війни» стануть, якщо в ній зіткнуться США і Китай, в першу чергу Тихий океан і Східна Азія; і, якщо Альянс набуде зіткнення з Москвою, смуга між Росією і державами НАТО - від Арктики до Середземного моря. Слід зазначити, що в другому випадку Латвія виявиться посередині потенційного фронту.

Якщо між Росією і НАТО вибухне «велика війна», ймовірність застосування в ній ядерної зброї буде набагато вище, ніж в разі зіткнення США з Китаєм. Адже російські лідери прекрасно усвідомлюють, що їх конвенціональні війська поступаються західним.

«Велика війна» може розгорнутися також між Китаєм і Індією або Росією і Китаєм. В обох випадках велика ймовірність застосування ядерної зброї.

За Російському телебаченню пройшло багато передач про Ядерну війну:

  1. Як НАТО знищать Росію:
  2. Зіткнення Росії та США неминуче переросте в ядерну війну:
  3. Навчання ядерної тріади Росії стали противоєнним посланням США:

Дуже цікаво описує очевидець приходу війни в своє місто:

ПОЧАТОК ВІЙНИ

Як і будь-який процес, війна ніколи не починається раптово. Раптовість може бути тільки для тих хто не пильнує. Будь-який процес має народження, дозрівання і смерть (як перехідна фаза на інший рівень). За словами багатьох очевидців, війна не приходила раптово. Багато потім дивувалися своїй «сліпоти», своєму обмеженому зору, своєї безпечності. Звичайно, ніхто не хоче війни, тому це їх і призводить до того, що вони видають бажане за дійсне. Цим і пояснюється повільність і сумнів замість рішучих, практичних дій для виживання.

Це можна простежити на прикладі війни в Чечні. У Грозному про неї багато і наполегливо говорилося, обговорювалося, але мало хто зробив щось практичне, мало хто рішуче зрозумів, що війна неминуча. Потім вже, вони згадували ті попереджувальні «дзвінки», на які вони не звертали належної уваги. Ось деякі з цих провісників:

Фінансові проблеми (затримка зарплат тривалий час)
Часті розмови про війну в ЗМІ і суспільстві
Часта прокрутка патріотичних фільмів, тематично спрямованих передач.особенно перед самим її початком
І тільки лише коли почалася бомбування, кров і смерть, тільки тоді люди зрозуміли серйозність становища, зрозуміли що треба щось робити конкретно, практично і рішуче. Відразу для людини визначилися справжні людські цінності і змусили його рухатися.

Перша хвиля страху і паніки змінювалась іншою, але вже охоплює великі маси, вся ця маса засувалася і кинулася з міста. Їдучи вони кидали все, не потрібні були ні вдома, ні ділянки, хапали лише найнеобхідніше, на інше не було ні часу, ні можливості. Їхали кварталами. Хто не зміг або не встиг виїхати, шукали притулок в підземеллях або льохах. Більшість з втекли не знали куди, до кого вони біжать, що вони будуть робити потім, як будуть жити і т.д. вони тікали в невідомість. А адже був час і можливість продумати, зробити план і хоч якось підготуватися до цього.

Після того, що сталося багато з них зрозуміли, що потрібно чесно дивитися правді в очі і визначати фантазії від реальності, головне від другорядного. Але як би ви не готувалися до будь-яких екстремальних ситуацій, вони завжди будуть для вас несподіваними, страхітливими і стрессорное.

«Велика війна» може вибухнути, але вона не вирішена. Зараз імовірність того, що запал буде підпалено, невисока, проте темп світових подій помітно прискорився. Розбіжності в інтересах великих гравців виявляються все сильніше, все виразніше артикулюється амбіції висхідних держав, особливо Китаю та Росії. У зонах виникнення потенційних конфліктів посилюються територіальні суперечки (Крим, Донбас, Арктика, острови в Південно-Китайському морі), які ще десятиліття тому були заморожені. Поки це всього лише тихе бурчання, але армії головних держав вже готові до світового конфлікту, і тоді воно перетвориться в рик.

Ядерна зима і інші міфи про повне вимирання людства:

Ядерна зима і інші міфи про повне вимирання людства:

Є багато міфів:

  • Ядерна Зима;
  • Ядерна Ніч;
  • Ядерна війна - остання епідемія людства.

На сьогоднішній день Росією і Америкою накопичений ядерний потенціал менший, ніж при Радянському Союзі в період «холодної війни». Ядерні держави світу в кінці 80-х років мали близько 50 000 ядерних боєприпасів загальної потужності 13 000 Мт. В даний час кількості боєприпасів і їх потужність засекречена, але їх кількість і потужність значна зменшена, як в результаті міжнародних угод щодо скорочення ядерних озброєнь, так і в зв'язку з закінченням гарантійного терміну експлуатації.

Тому обмін ядерними ударами між Росією і Америкою, для Європи і всього Південної півкулі летальність катастрофічний. І відповідно не буде прощальним ударом дзвону по життю на планеті.

У нас в школі були уроки, які називалися НВП, що розшифровувалося як Початкова Військова Підготовка. Учитель, колишній учасник Другої світової війни, часто повторював: «Людина це дуже живуче тварина, це я вам кажу як ветеран війни.»

А чи настільки фатальна ядерна війна для людства?

Розглянемо наприклад Латвію, так як я в ній живу. У Латвії немає ядерної зброї і сподіваюся не буде. Значить бомбити ядерними бомбами Латвію ніхто не буде. Це добре.

Якщо Росія з Америкою і стара Європа поб'ються, то будуть бомбити Росію, Німеччину, Польщу, Туреччину і т.п. Не будемо вдаватися в політику хто буде правий, а хто неправий. Сконцентруємося на сухих фактах, які впливають на виживаність в умовах ядерної війни. Отже Латвії дістанеться тільки вторинне вплив ядерних вибухів, а саме радіоактивне зараження зі Сходу і з Заходу. Тому в яку б сторону не дулі вітру в момент ядерної катастрофи у світі, Латвії дістанеться по будь-кому. До речі, вірогідність західного вітру 70%, а східного 6%.

Відомо, що сценарії ядерно війни можуть бути різними, тому розглянемо один з найбільш ймовірних, коли протягом декількох днів в північній півкулі буде підірвано близько 40% наявних ядерних боєприпасів, загальної потужності 5 000 Мт, то будуть такі втрати, з якими згодні більшість вчених світу:

Прямі втрати від вражаючих факторів ядерних вибухів. У перші дні загине приблизно 1 млрд 150 дорогенький, стільки ж буде тяжкопоранених, з них помре не менше 70%. З урахуванням радіоактивного зараження втрати складуть 30-50% від населення Земної кулі. Які залишилися доведеться не солодко.

На скільки небезпечне радіоактивне забруднення від ядерного вибуху?

Всі пам'ятають Чорнобильську аварію на атомній станції і скільки території було заражено і досі заражено радіоактивними матеріалами. Велика частина Білорусії досі небезпечна для проживання. Але чи знаєте Ви, що вибух ядерної бомби набагато менше забруднює територію, ніж вибух атомної електростанції, особливо тієї, яка довго працювала?

Але чи знаєте Ви, що вибух ядерної бомби набагато менше забруднює територію, ніж вибух атомної електростанції, особливо тієї, яка довго працювала

Аварія на АЕС Фукусіма-1

У разі аварії на АЕС забруднення місцевості суттєво відрізняється від її забруднення в результаті ядерного вибуху: конфігурацією зони, масштабами, ступенем забруднення, складом радіоактивних речовин і вражаючим їх дією

  1. При руйнуванні ректора ділення ядер не припиняється, а після ядерного вибуху припиняється;
  2. При руйнуванні реактора забруднення відбувається, в основному, за рахунок ядер з великим періодом напіврозпаду, тому різкого спаду рівнів радіації немає. При ядерних вибухах превалюють коротко- або середньоживучі ізотопи;
  3. При руйнування реактора утворюється аерозольна хмара з радіоактивних частинок розміром близько 1 мікрона. Утримати їх засобами індивідуального захисту не можливо. При ядерному вибуху забруднення відбувається за рахунок ґрунтової пилу, адсорбована радіоактивні структури. Частинки легко утримуються будь-якими засобами індивідуального захисту;
  4. Після аварії на АЕС викид радіоактивних речовин зі зруйнованого реактора триває тривалий час.

Я думаю, що залякуванням ядерною війною в кінці 80-х років було зроблено спеціально, щоб люди й не думали навіть застосовувати ядерну зброю. А так як все живе загине, то немає необхідності готуватися до ядерної війни, проводити навчання з Цивільну оборону (ЦО) і будувати бомбосховища. За цим принципом зараз і живуть більшість країн світу. Нема бомбосховищ, немає курсів Цивільної Оборони і навіть не можливо купити індивідуальні засоби захисту (протигаз, дозиметр, йодні таблетки).

Як вижити при ядерній війні?

Ядерна зброя характеризується такими особливостями: раптовість і значний радіус ураження; величезна руйнівна сила; масовий і комбінований характер ураження людей, техніки і екологічне лихо; важке морально-психологічний вплив на людей.

Врятуватися при ядерній війні можна, якщо жити і працювати в сільській місцевості або в містах не представляють інтересу для воюючих держав. Наприклад місто Рига, Латвія. Ні військових об'єктів, а великі промислові підприємства давно попив на металом. Значить з усіх п'яти вражаючих факторів ядерного вибуху (проникаюча радіація, електромагнітний імпульс, світлове випромінювання, ударна хвиля, радіоактивне зараження) треба боятися тільки останнього - радіоактивного зараження, яке випаде з хмар, принесених вітром.

Радіоактивне зараження - результат випадання опадів з радіоактивної хмари, яке під впливом вітру може переміщатися від місця вибуху на відстань від 200-600 км і більше в залежності від потужності вибуху і швидкості вітру.

У планах військового командування ядерних держав при використанні ядерної зброї планується застосовувати по містах боєприпаси в основному середнього калібру і наносити тільки повітряні вибухи, це краще для нас (вижівальщік), ніж наземні або підземні вибухи (застосовуються по військових об'єктах), так як при повітряному вибуху радіоактивне зараження мінімально.

При ядерному вибуху радіація спадає згідно закону про 7. Тобто при збільшенні часу в 7 разів рівень радіації падає в 10 рази. Тобто через 7 годин після вибуху рівень радіації впаде в 10 разів, через 49 годин (2 дні) впаде в 100 разів, через 343 ч (14 днів) в 1000 разів, через 2401 год (100 днів) в 10 000 разів і т.д . Тому найважливіше в перші години після ядерного вибуху бути в укриття і зачищені від радіації. Це можна забезпечити тільки якщо у Вас у дворі є свій персональний бункер в якому можна швидко сховатися.

Ось так передбачалося діяти за часів «Холодної Війни»:

При сигналі «Радіаційна небезпека» по місцевим радіо-і телевізійних мереж: диктор протягом 2-3 хв повторює: «Увага! Громадяни! Радіаційна небезпека! »

Почувши сигнал, кожен житель зобов'язаний:

  1. Прийняти з аптечки 0індівідуальной АІ-2 Радиозащитное засіб №1 (цистамін 0,2 г) і Радиозащитное засіб №2 (калію йодид, 0,125 г);

    Аптечка індивідуальна (АІ-2, АІ-II)

  2. Надіти респіратор або протигаз, а також надіти пристосованої для захисту шкіри одяг, взуття, рукавички;

    Протигаз ГП-7 і ядерний вибух

  3. Взяти приготований запас продуктів, води, медикаменти, предмети першої необхідності і слідувати в бомбосховищі або протирадіаційне укриття. Запас мінімум на 3 дні.

    бомбосховище

Я намагався купити сучасний протигаз в Латвії, але ніхто, навіть пожежники не продають протигази. У продажу на блошиних ринках є тільки Радянські протигази 80-х років випуску. Сучасний протигаз можна купити тільки у далекобійника, що возять товар з Росії або на Ebay.com. Сучасні Російські протигази самого останнього покоління, дозволяють пити воду з фляги не знімаючи протигаза, мають подвійні (теплі для зими) НЕ потіють скла, сучасна фільтруюча коробка, трапецієподібні вигнуті скла, для роботи з оптичними приладами, наприклад протигаз ГП-7ВМ. Рекомендую.

Рекомендую

Протигаз цивільний фільтруючий ГП7

До речі, Радянські протигази найкращі протигази в світі, незважаючи на свій похилий вік, вони до сих пір працюють. Я сам випробував Радянський протигаз ГП-5 на дачі при обприскуванні дерев від комах інсектицидом Актара. Мій сусід обприскував без протигаза, а я в протигазі. Так от мені не чого не було, а сусідові стало погано.

Купити нормальний дозиметр який міряє все (Альфа, Бета і Гамма випромінювання) в моїй країні не можливо. Їх просто не продають, довелося купувати в Росії. До речі, відразу ж зробив відкриття на своїй ділянці. У деяких місцях рівень радіації у мене був в два рази більше, ніж природний радіоактивний фон. Виявилося, що звичайні камені з граніту, які були на моїй дільниці, випромінюють радіацію приблизно в 2 рази більше ніж вуличний фон. Це обумовлено присутністю урану в граніті.

Для вимірювання фону радіації у себе на ділянці, в квартирі і на роботі використовував багатофункціональний дозиметр-радіометр МКС-08П:

Дозиметри-радіометри: МКС-08П від фірми СНІІП-Аверс

З приводу купівлі медикаментів спеціальних: Коли прийшов в одну з великих аптек міста Риги і попросив, що-небудь для йодної терапії, то фармацевт сказав, що таких препараторів у них не буває.

Про наявність бомбосховищ я взагалі мовчу. Нові не будуються, а старі Радянські давно занедбані і розграбовані.

Тому на прикладі Латвії, по сигналу Радіоактивне зараження, а я думаю і сигналу не буде, просто в новинах покажуть, що сталася НП і далі народ робіть, що хочете, рятуйтеся самі. Кожен сам за себе. Цікаво, а скільки будуть коштувати протигази, якщо їх немає в країні?

Для прикладу наведу порядок поведінки людей при радіаційного захисту від ядерного вибуху за правилами Радянської Цивільної Оборони. Порядок дії розбивався на 3 етапи:

  1. Це період часу, протягом якого ви повинні постійно перебувати в бомбосховищі. За Радянським стандартам все бомбосховища розраховувалися на перебування ховається в перебігу 3-х днів. Протягом цього періоду рівень радіації максимальний. Потрібно профілактичний прийом йодовмісних препаратів з метою попередження накопичення радіоактивного йоду в щитовидній залозі. Прийом радіопротекторів - це хімічні речовини, що підвищують стійкість організму до впливу іонізуючих випромінювань і знижують ступінь променевої хвороби або запобігають загибель при опроміненні в летальних дозах. Виключити або обмежити споживання з їжею забруднених продуктів харчування. Тому приховувані повинні приходити в бомбосховищі з триденним запасів харчування і води;
  2. Включає в себе час, в перебігу якого ви повинні знаходитися по черзі в бомбосховищі і в своєму житловому будинку (квартирі);
  3. Це час перебування в своєму будинку (квартирі) з короткочасним виходом назовні по невідкладних справах

За радянських часів було випущено багато інструкцій і статей на тему Цивільної оборони. Спеціальні інструкції «Особливості харчування на радіоактивно забруднених територіях», «Поведінка населення при тривалому перебуванні на радіоактивно забрудненій території» і т.п.

З усього сказаних починаєш розуміти, що чисто теоретично можна вижити при ядерній війні. Для цього потрібно запастися засобами індивідуального захисту, спеціальними медикаментами, запасом їжі та персональним бункером.

Бункер для сім'ї

До речі, про бункерах

Бункер забезпечує найбільш надійний захист людей від усіх вражаючих факторів (високих температур і шкідливих газів у зонах пожеж, вибухонебезпечних, радіоактивних і сильнодіючих отруйних речовин, обвалів і уламків зруйнованих будівель і споруд та ін.).

При перегляді проектів бункерів сучасних проектувальників, як Європейських, так і Російських, а також Американських, я прийшов до висновку, що найкращі проекти, це Радянські проекти бомбосховищ малої місткості для командних пунктів управління.

Ось наприклад дуже цікавих проект бомбосховища 35 м2 для 50 чоловік. В такому бункері може з комфортом розміститися одна сім'я, наприклад 4 людини:

В такому бункері може з комфортом розміститися одна сім'я, наприклад 4 людини:

Проект бомбосховища зі збірних фундаментних блоків

Проект бомбосховища зі збірних фундаментних блоків

Проект бомбосховища з ланок водопропускних квадратних труб

Проект бомбосховища з ланок водопропускних квадратних труб

Проект бомбосховища з ланок водопропускних круглих труб

При проектуванні передбачається застосування типових збірних залізобетонних конструкцій промислового і цивільного будівництва з необхідним посиленням. Розроблено такі конструктивні варіанти:

  • зі збірних бетонних фундаментних блоків;
  • з ланок водопропускних прямокутних труб;
  • з ланок водопропускних круглих труб

Тому бункер дешево і швидко можна побудувати на своїй дачній участке.В залежності від розташування ґрунтових вод, проектом передбачається заглиблений або підлозі заглиблений варіант по відношенню до рівня землі.

Планування бомбосховища:

  • Два приміщення для укриття людей;
  • Місце для розміщення фільтро-вентиляційної установки;
  • санвузол;
  • Місце для розміщення баків з водою;
  • Місце для ємностей з покидьками.
  • Передбачено один вхід і аварійних вихід (лаз).

Бомбосховище запроектовано прямокутної форми в плані, двопрольотні і однопролітного для варіанту з ланок водопропускних круглих труб.

За ступенем захисту від ударної хвилі і проникаючої радіації проектом передбачається 3 варіанти будівництва: 2, 3 і 4 клас захисту.

Клас захистуВитримує надлишковий тиск, кгс / см2Коефіцієнт ослаблення радіації, раз

2 3 3000 3 2 2000 4 1 1000

Для довідки: Зона повних руйнувань будівель (промислових і житлових) при ядерному вибуху має на кордоні надлишковий тиск у фронті ударної хвилі 0,5 кгс / см2 (50 кПа).

Склад проекту Альбом 1. Пояснювальна записка і креслення:

  1. Пояснювальна записка
  2. Архітектурна частина
    • Варіант зі збірних блоків
    • Варіант з ланок водопропускних прямокутних труб
    • Варіант водопропускних круглих труб
    • фундамент входу
    • План фундаментів. розкладка стін
    • план перекриття
    • Вхід. Плани фундаментів і перекриття
    • панелі перекриття
    • Сітки. Закладні деталі. анкера
    • Герметична двері ГД 80-180. За альбому «Притулку зі спрощеним обладнанням. Штабу цивільної оборони СРСР »
    • Дерев'яні нари. Сходи 1 і 2
    • Зведена специфікація
  3. Санітарно-технічна і електрична частини
    • Принципова схема вентиляції бомбосховища
    • Витяжна установка ВУ
    • Припливна установка ПУ-1. Забір повітря по режиму чистої вентиляції
    • Припливна установка ПУ-2. Забір повітря по режиму фильтро вентиляції
    • Специфікація на ВУ, ПУ-1, ПУ-2
    • Бак на 100 літрів для зберігання запасів води
    • фекальний резервуар
    • Електрообладнання специфікація
    • Принципова схема розподільної ланцюга
  4. Організація проведення робіт

Всього 45 аркушів формату А3

Такий проект продається за 500 євро. Висилаються оригінальні, скановані листи по електронній пошті, після отримання передоплати.

Доопрацьований сучасним Європейським архітектором під вимоги проживання однієї сім'ї коштує 1000 євро.

Замовити проект можна за телефоном +371 26785118

Пролог

Тільки щоб ніхто не подумав, що ядерна війна це не так і погано. Я вважаю що:

  • ядерна війна була б найбільшою катастрофою в історії людства;
  • не існує ніяких способів ефективної і надійної захисту проти ядерного нападу;

А може бути я помиляюся. Адже людям властиво помилятися.

Ядерна війна стане кінцем людства. Як 60 мільйонів років тому при домінуванні динозаврів, астероїд стер їх з лиця землі. Але зате це дало можливість розквітнути епосі ссавців і з'явитися на світло людині. Так може бути ядерна війна зітре з лиця землі людей, які не можуть до сих пір знайти мир і спокій на їх загальним блакитному кульці, який називається Земля. А на зміну цим не вміють домовлятися і жити дружно людям, прийдуть добрі і миролюбні таргани - нові володарі Землі на наступні 65 мільйонів років.

А на зміну цим не вміють домовлятися і жити дружно людям, прийдуть добрі і миролюбні таргани - нові володарі Землі на наступні 65 мільйонів років

добрі таргани

Мітки: бомбосховище , бункер , радіація , ядерна війна

1. І що?
На скільки небезпечне радіоактивне забруднення від ядерного вибуху?
Але чи знаєте Ви, що вибух ядерної бомби набагато менше забруднює територію, ніж вибух атомної електростанції, особливо тієї, яка довго працювала?
Як вижити при ядерній війні?
Цікаво, а скільки будуть коштувати протигази, якщо їх немає в країні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация