Ядерний кулак королівства: навіщо Тереза ​​Мей підсилює військовий потенціал Великобританії

  1. З місця в кар'єр
  2. позаштатне випробування
  3. Мовчи, один
  4. Спадщина Кемерона
  5. штатний переоснащення
  6. важливі підрахунки

Прес-служба Терези Мей заявила, що прем'єр-міністра Великобританії повідомляли про невдалий випробування балістичної ракети Trident II D5, яке пройшло в червні 2016 року біля берегів Флориди. Однак раніше ЗМІ повідомили, що дані про пуск приховали від британського парламенту - причому за домовленістю між Бараком Обамою і Девідом Кемероном. Чи знала про невдалий пуск сама Мей, невідомо. Так чи інакше, парламент вже ухвалив, що оновлення стратегічних ядерних сил буде профінансовано. Чому Сполучене королівство знадобилося ядерне переозброєння і в які терміни воно буде зроблено - в матеріалі RT.

З місця в кар'єр

Тереза ​​Мей вступила на посаду прем'єр-міністра 13 липня 2016 року, а вже через п'ять днів британський парламент більшістю голосів висловився за виділення £ 41 млрд на програму модернізації міжконтинентальних балістичних ракет британських сил ядерного стримування.

Лейбористи на чолі з Джеремі Корбін виступали проти прийняття цього законопроекту. Проти ініціативи також висловилися 58 з 59 шотландських парламентаріїв. Проте палата громад схвалила виділення £ 31 млрд за 30 років на заміну чотирьох підводних човнів типу Vanguard, що є носіями балістичних ракет Trident. Ще £ 10 млрд виділять в якості резерву.

Нові підводні човни будуть побудовані на верфях міста Барроу-ін-Фернесс - атомні субмарини тут будуються з 1960-х років.

позаштатне випробування

Кожне випробування ракети Trident обходиться в £ 17 млн, повідомляє Sky News, тому до теперішнього часу британськими підводними човнами було проведено всього п'ять випробувань - у 2000, 2005, 2009, 2012 і 2016 роках. Підводний човен Vengeance, з якої був зроблений невдалий пуск, в останній раз брала участь в успішних ракетні випробування в 2000 році.

Також по темі

Прес-служба Терези Мей заявила, що прем'єр-міністра Великобританії повідомляли про невдалий випробування балістичної ракети Trident II D5, яке пройшло в червні 2016 року біля берегів Флориди Зламаний «Тризуб»: Міноборони Британії приховало провал випробування ядерної ракети

Міністерство оборони Великобританії приховало від громадян країни факт невдалого пуску ракети Trident II в 2016 році. Повідомляється, що ...

Сухі факти такі: у червні 2016- го в рамках навчань в 200 милях від узбережжя Флориди з борта АПЛ Vengeance була запущена балістична ракета Trident з навчальної боєголовкою, яка повинна була вразити ціль, що знаходиться на відстані кількох тисяч миль в Атлантиці, на захід від Африки . Однак незабаром після запуску ракета пішла з курсу і була знищена.

Здавалося б, напередодні парламентських слухань з модернізації морських стратегічних ядерних сил Великобританії інформацію про позаштатному випробуванні повинні були якщо не оприлюднити, то повідомити парламентаріям, однак цього зроблено не було.

Грег Кларк, міністр у справах бізнесу, енергетики і промислової стратегії в кабінеті Терези Мей, в інтерв'ю Sky News підкреслив цей нюанс, адже результати всіх чотирьох попередніх випробувань ставали надбанням громадськості.

Мовчи, один

за даними The Times, тримати в секреті інформацію про невдалий пуск Trident II D5 в червні 2016 року Великобританію попросили США. Чиновники з американської адміністрації нібито звернулися з таким проханням до британського прем'єра Девіда Кемерона.

«Адміністрація Обами попросила адміністрацію Кемерона не давати коментарів з цього приводу. Американська влада могли бути стурбовані наявністю аналогічних проблем в інших ракет », - призводить слова свого джерела International Business Times.

Співрозмовник видання додав, що британська підводний човен успішно запустила ракету, однак причиною збою була технологія, розроблена США. Невідомо, встигли американці вирішити проблему або тривога була помилковою, але 31 серпня 2016 року американська підводний човен Maryland провела успішні випробування Trident в Атлантичному океані.

Спадщина Кемерона

Таємниця результату червневих випробувань Trident дісталася Терезі Мей в спадок від Девіда Кемерона. І прем'єр-міністр досі замовчує інформацію про інцидент.

«Мене регулярно інформують з питань національної безпеки. Мене повідомили про успішну атестації підводного човна Vengeance і її екіпажу. Ми не коментуємо оперативні дані з причин, пов'язаних з національною безпекою, - підкреслила Мей в інтерв'ю Sky News. - Ключове питання, яке ми обговорювали в палаті громад, говорячи про майбутнє Trident, - чи варто оновлювати його (ядерне озброєння. - RT), чи варто нам мати незалежну програму ядерного стримування. Я вірю в те, що нам це потрібно, і палата громад проголосувала за це <...> Ця частина національної оборони має ключове значення ».

Варто зазначити, що Великобританія є одним з дев'яти держав, що входять до «ядерного клубу» - групу країн, які володіють ядерною зброєю, - і однією з трьох ядерних держав в НАТО поряд з США і Францією.

У розмові з RT експерти зійшлися на думці, що боротьба Мей за збереження Британією статусу ядерної держави абсолютно розумна і важлива для країни.

Голова Союзу геополітиків, доктор військових наук Костянтин Сівков зазначив, що ядерний статус забезпечує країні гарантований суверенітет. Тому, з точки зору Британії, переозброєння морських стратегічних ядерних сил - це абсолютно правильне рішення.

Військовий оглядач «Газети.Ru» Михайло Ходарёнок вважає, що статус ядерної держави безумовно важливий для Великобританії і навряд чи вона коли-небудь від нього відмовиться.

«Звичайно, в повному складі стратегічної ядерної тріади вона не має і мати, по всій видимості, не буде, але від атомних підводних човнів з балістичними ракетами Великобританія, по всій видимості, не відмовиться ніколи. У всякому разі, в історично доступний для огляду термін », - висловив думку Ходарёнок.

штатний переоснащення

Експерти вважають, що в рамках поточного проекту переозброєння Великобританія проведе виключно технічне переоснащення при збереженні балансу ядерних сил.

«Ніякої зміни балансу сил це не викличе по тій простій причині, що різко збільшити склад своїх морських стратегічних ядерних сил Британія просто не зможе по бюджетним обмеженням, і в бойовому складі ВМС Великобританії, напевно, як було, так і залишиться не більше чотирьох атомних підводних човнів з балістичними ракетами, - зазначив Ходарёнок. - В минулому році вони оголосили, що це будуть човни нового типу, але ракети на них залишаться американської розробки - Trident II. Мова йде тільки про заміну власне носія Trident. Будуть човни нового проекту, розроблені в Великобританії ».

Вплив брексіта і Трампа

Експерти RT також не пов'язують схвалену модернізацію з відзначенням процедурою брексіта, вважаючи, що ці події просто збіглися. І незважаючи на те, що останнім часом явним центром військової сили в Європі була Німеччина, експерти не очікують ніякого загострення або конкуренції в регіоні.

«Зв'язок між брексітом і модернізацією морських стратегічних ядерних сил Великобританії знайти досить важко. І програма з модернізації пройде при будь-яких умовах, оскільки будь-яке інше рішення означає просто втрату ядерного статусу для Великобританії », - зазначив військовий оглядач« Газети.Ru ».

Також по темі

Без щита: що стане з безпекою Європи при зменшенні ролі НАТО

Майбутня політика обраного президента США Дональда Трампа щодо НАТО викликає стурбованість у європейців: занадто сильно ...

Михайло Ходарёнок підкреслив, що управління стратегічними ядерними силами - виключно суверенна справа Великобританії, і право на застосування ядерних сил вона ні з ким ділити не буде. Можливо лише певний узгодження з США рішень про застосування ядерних сил.

«Британія завжди була центром сили і центром ядерної сили. Все досить тривіально, тут немає нічого такого », - підтвердив Костянтин Сівков.

Вплив нової політики президента США Дональда Трампа на внутрішнє зміцнення і зменшення внеску країни в НАТО також не повинно надати помітного впливу на процес переозброєння. Експерти сходяться на думці, що йде планова модернізація для підтримки боєздатності збройних сил на необхідному рівні.

«Це просто переозброєння. Британці давно вже мають ці човни, їх модернізувати треба, вони дуже старі », - заявив Сівков.

Військовий оглядач «Газети.Ru» зазначив, що всі діючі тренди виділення бюджетних коштів на модернізацію Збройних сил Великої Британії в будь-якому випадку збережуться. «Не буде ні різкого зменшення, ні різкого збільшення. Британія матиме тільки ті збройні сили, які їй дозволить мати бюджет. Різких змін в бойовому і чисельний склад ЗС Британії, так само як і стратегічних ядерних сил Великобританії, найближчим часом не відбудеться », - підвів підсумок Ходарёнок.

важливі підрахунки

За даними Стокгольмського інституту дослідження проблем світу (SIPRI), в 2007 році оборонні витрати Великобританії становили майже $ 66 млрд, в 2015 році вони знизилися до $ 55,5 млрд. Значне скорочення військового бюджету позбавило британську армію здатності залишатися ефективною бойовою силою, пише Daily Mail з посиланням на доповідь експертів Центру історичного аналізу і дослідження конфліктів (CHACR).

Як зазначається в матеріалі, урізання оборонних витрат призводить до того, що єдине що залишилося бойовий підрозділ британської армії може бути повністю знищено за один день в разі зіткнення з Росією.

На думку експертів CHACR, наслідком зменшення фінансування є «спустошення і виснаження можливостей армії», особливо при протистоянні серйозним загрозам.

У доповіді говориться, що негайне прямий напад не загрожує Британії, проте країна може бути втягнута в конфлікт в разі «агресії по відношенню до союзників або стратегічно важливим країнам».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация