Ядерний туризм в США

Військові навчання із застосуванням ядерної зброї, до речі, вперше відбулися зовсім не в СРСР, а в США, під час випробування «Buster Dog» (1 листопада 1951) і називалися «Desert Rock» Військові навчання із застосуванням ядерної зброї, до речі, вперше відбулися зовсім не в СРСР, а в США, під час випробування «Buster Dog» (1 листопада 1951) і називалися «Desert Rock».
Всього в США було проведено 8 навчань Desert Rock, з них 5 - до Тоцький навчань.

Навчання Desert Rock проводилися спільно з програмами випробування ядерної зброї (назви в дужках) в рамках розробки нових боєприпасів військовими або в дослідницьких цілях (Sandstone, Ranger, Greenhouse).

Американські війська спостерігають ядерний вибух. Невада, 1951 рік

Всього в цих навчаннях брало участь більше 50 000 військовослужбовців армії США.

Що стосується цивільних, тобто численні фото- і кіноматеріали, що демонструють як американські обивателі приїжджають подивитися на ядерні випробування і влаштовують пікніки.

Що стосується цивільних, тобто численні фото- і кіноматеріали, що демонструють як американські обивателі приїжджають подивитися на ядерні випробування і влаштовують пікніки

Оскільки американці оголошували про проведення випробувань заздалегідь, в 1950-х роках виник «ядерний туризм».
До наміченого терміну в Лас-Вегас з'їжджався народ і по 95-й дорозі прямував ближче до полігону, щоб спостерігати грандіозне видовище. Деякі залишалися в Лас-Вегасі - гриби були прекрасно видно прямо з вікон готелів та казино. Від полігону в Неваді до Лас-Вегаса, до речі, близько сотні км. Радіофобією приємною гри в рулетку.

Тим часом, американським солдатам пощастило менше, ніж «туристам» - у них не було таких «модних окулярів».
На кінохроніці під час навчань Desert Rock вони знаходяться у відкритих окопах ...
А після проходження ударної хвилі вибігають з окопів і йдуть в атаку ... без засобів захисту.

Для навчань був оголошений набір офіцерів-добровольців, які повинні були в стрілецьких осередках (т.зв. «лисячих норах») пересидіти вибух на відстані 1500-2000 ярдів (тобто бл 1,5-2 кілометрів).
Кілька десятків добровольців дійсно пережили вибухи в ході навчань Desert Rock V. Після цього програму тимчасово закрили через малу наукової цінності. Але в 1955 році добровольці знову «пішли на передній край» в ході навчань Teapot. За підсумками навчань Міністерством оборони було рекомендовано подальші експерименти проводити на ще меншому видаленні від епіцентру, «аж до порога переносимості», на умовах «розрахованого ризику».

Наукова служба відмовила в цьому, обґрунтовуючи невивченістю наслідків для здоров'я і небезпекою громадської реакції в разі смертей або інвалідностей добровольців.
Останнє випробування з використанням добровольців в «лисячих норах» відбулося в 57 році (Operation Plumbbob). В ході тих же випробувань в останній раз проводилися і звичні тактичні навчання, і для військ передбачалося таке оригінальне вправа, як «рух поповзом по зараженої місцевості». Чи не імітація, а саме повзання по щойно зараженій зоні вибуху.

В СРСР вибухи були повітряні, тоді як американці не гребували наземним, підземним (НЕ камуфлетного, прошу зауважити - це важливо) і вибухами на вишках - набагато більш «брудними», ніж повітряні.

При цьому протягом навчань за спеціальною методикою оцінювалися поведінку солдатів і офіцерів, на яких впливали вражаючі фактори вибуху, і їх реакція на накази. Вивчалися поведінкові і психологічні особливості військовослужбовців після впливу на них вражаючих факторів ядерного вибуху. Піддослідні кролики, в загальному.

PS
Тим часом з'ясовується, що і французька влада також навмисно піддавали своїх солдатів впливу радіації - під час перших випробувань атомної бомби, що проводилися в пустелі Сахара на початку 1960-х років. Це стверджує документ, наданий ВВС дослідниками Обсерваторії озброєнь в Ліоні.
Франція здійснила свій перший ядерний вибух 13 лютого 1960 на полігоні Регган на території Алжиру. А вже четверте за рахунком ядерне випробування, яке відбулося 25 квітня 1961 року, що було проведено спеціально для вивчення впливу ядерної зброї на людину. На полігон були відправлені призовники - по суті, в якості піддослідних кроликів.
Піхотинці отримали наказ через 45 хвилин після вибуху наблизитися на відстань кількох сотень метрів до його епіцентру і окопатися там протягом 45 хвилин. На них була тільки стандартна для пустелі польова уніформа.
«Влада знали, що піддають їх небезпеки, коли послали їх на ці маневри, і щонайменше вони повинні були вжити заходів для охорони їх здоров'я» - сказав в інтерв'ю ВВС співробітник обсерваторії озброєнь Патріс БУВЕР.
Французький уряд довго стверджувало, що воно ні до чого, але в 2009 році погодився на прийняття закону про компенсації ветеранам.

Для того, що-б залишити коментар - необхідно зареєструватися.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация