адвокат Бердянськ

  1. 1. Рішення суду.

Відразу слід зазначити, що рішення суду вживається як у вузькому сенсі, власне як виключно рішення суду, так і в більш широкому, оскільки рішення суду може бути і в формі визначення ( «Ухвала»), судового наказу ( «суднового наказу»), постанови ( «постанови») Відразу слід зазначити, що рішення суду вживається як у вузькому сенсі, власне як виключно рішення суду, так і в більш широкому, оскільки рішення суду може бути і в формі визначення ( «Ухвала»), судового наказу ( «суднового наказу»), постанови ( «постанови»).

Таким чином, для того щоб правильно визначити коли рішення суду набирає законної сили необхідно визначити його форму, оскільки для різних судових рішень встановлені і різні терміни вступу в законну силу.

1. Рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Тому, за загальним правилом рішення суду набирає чинності через 30 днів з моменту його проголошення.

Але, як завжди, є нюанси і тонкощі. Читати далі Вступ рішення суду в законну силу в Україні 2019

Пільги зі сплати судового збору залежать від статусу особи та / або категорії справ Пільги зі сплати судового збору залежать від статусу особи та / або категорії справ.

Так, судовий збір не стягується за подачу:

1) заяви про перегляд Верховним Судом України судового рішення у разі встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом;

2) заяви про скасування судового наказу;

3) заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення;

4) заяви про поворот виконання судового рішення;

5) заяви про винесення додаткового судового рішення;

см. додатково по темі: " ЯК НЕ ПЛАТИТИ СУДОВИЙ ЗБІР. ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД СПЛАТИ СУДОВОГО ЗБОРУ "

6) заяви про розірвання шлюбу з особою, визнаною в установленому законом порядку безвісно відсутнім;

7) заяви про встановлення факту каліцтва, якщо це необхідно для призначення пенсії або одержання допомоги по загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню; Читати далі Як не платити судовий збір або пільги по сплаті судового збору в 2019 році

Не секрет, що і іноземні громадяни можуть бути спадкоємцями і отримати в спадок В Україні визначене майно (нерухомість, землю, транспортні засоби і так далі) Не секрет, що і іноземні громадяни можуть бути спадкоємцями і отримати в спадок В Україні визначене майно (нерухомість, землю, транспортні засоби і так далі).

І якщо для громадян України діють пільгові ставки, то іноземці (в тому числі і громадяни Білорусі, Російської Федерації та інших країн СНД) отримуючи спадок зобов'язані заплатити податок.

Нерезиденти (іноземці) отримуючи спадок зобов'язані сплатити податок за ставкою 18% як дохід фізичної особи і 1,5% ставки в якості військового збору.

Податок обчислюється з оціночної вартості успадкованих майна. Оцінку майна проводить незалежний експерт-оцінювач.

При цьому спадкоємці-нерезиденти, зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини.

Якщо рішення суду про стягнення аліментів пред'явлено до виконавчої служби, то всі питання пов'язані з визначенням розміру аліментів, суми аліментів, заборгованості по аліментах вирішує державний виконавець у провадженні якого перебуває виконавчий лист про стягнення аліментів Якщо рішення суду про стягнення аліментів пред'явлено до виконавчої служби, то всі питання пов'язані з визначенням розміру аліментів, суми аліментів, заборгованості по аліментах вирішує державний виконавець у провадженні якого перебуває виконавчий лист про стягнення аліментів.

В Україні створено і діє Єдиний реєстр боржників . В тому числі, ведеться окремо і реєстр злісних неплатників аліментів.

Однак, в цьому реєстрі ви не знайдете розмір заборгованості по аліментах або інші суми, які повинен виплатити боржник.

Для того щоб дізнатися конкретний розмір заборгованості по аліментах необхідно звернутися до державного виконавця у якого на виконанні перебуває рішення суду. Виконавець зобов'язаний за заявою стягувача або боржника зробити розрахунок заборгованості по аліментах (ст. 71 Закону України "Про виконавче провадження"). У цьому розрахунку і буде вказана цифра і розмір заборгованості, а так же період, за який вона утворилася.

Якщо виникли інші питання стосовно аліментів, то див. " Все про аліменти в Україні "

Часто доводиться чути питання: «Ось, мовляв, позбавили прав« за п'янку »і як забрати права після їх позбавлення» Часто доводиться чути питання: «Ось, мовляв, позбавили прав« за п'янку »і як забрати права після їх позбавлення»?

Відповідь на це питання міститься в «Порядку Тимчасова вилучення посвідчення водія на транспортний засіб та его повернення».

Вилучене посвідчення водія протягом трьох днів з дати надходження ухвали суду, згідно з яким особа позбавлена права керування транспортним засобом, передається до територіального органу з надання сервісних послуг МВС за місцем проживання з копією такого постанови.

Таким чином, повернути права після закінчення терміну позбавлення прав можна звернувшись до територіального сервісний центр МВС за місцем проживання.

Див. Ще статтю за темою: " Вилучення прав в Україні. Випадки. Порядок. Підстави ".

Але! Все не так просто!

Якщо раніше після закінчення терміну вилучені права просто поверталися, то тепер в разі винесення судом постанови про позбавлення водія права керування транспортним засобом (за винятком осіб, які отримали посвідчення водія вперше) після закінчення терміну позбавлення права керування транспортним засобом, ще необхідно пройти позачерговий медичний огляд і успішно здати в територіальному органі з надання сервісних послуг МВС теоретичний і практичний іспит для отримання права на керування транспортним засобом відповідної категорії.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация