Адвокат про від'їзд Романової: «Вона не збирається емігрувати»

Сама глава організації «Русь сидить» зв'язала від'їзд з Росії з «доносом» заступник голови Федеральної служби виконання покарань Сама глава організації «Русь сидить» зв'язала від'їзд з Росії з «доносом» заступник голови Федеральної служби виконання покарань   Ольга Романова

Ольга Романова. Фото: Зураб Джавахадзе / ТАСС

Оновлене о 13:51

Голова благодійного фонду «Русь сидить» Ольга Романова розповіла про від'їзд з Росії після «доносу» заступник голови Федеральної служби виконання покарань (ФСВП). Про це вона написала у себе в Facebook .

За словами Романової, все літо вона була у Франції і Італії, зупинялася у друзів, а з 1 вересня живе і працює в Німеччині. Її запросили в один з німецьких фондів.
Романова нагадала, що в червні 2017 року «Русі сидить» пройшли обшуки - нібито після «доносу», який написав заступник директора ФСВП Анатолій Рудий. У звинуваченні мовилося, що Романова «викрала бюджетні гроші в особливо великому розмірі».
Глава організації детально пояснює, як «Русь сидить» отримує гроші і як ними розпоряджається. Романова пише, що протягом дев'яти років існування було два джерела фінансування: це, зокрема, добровільні пожертвування, які давали майже 90% всіх коштів, і роботи за контрактами.

«Пожертвування повністю надходять на рахунки Благодійного фонду допомоги засудженим та їх сім'ям. Це одна організація. Є й друга організація - ТОВ «ЕрЕс» (тобто «Русь сидить)», де я - єдиний засновник і гендиректор, і компанія раз на рік проходить незалежний аудит. «ЕрЕс» заробляє гроші для «Русі сидить»: прибуток переходить в Благодійний фонд допомоги засудженим як внесок засновника », - пише Романова.
Вона зазначила, що організація заробляє за допомогою проведення соцопитувань та роботи зі сторонніми організаціями: наприклад, писала для Центру стратегічних розробок Кудріна свої пропозиції щодо пенітенціарної реформи. В рамках проекту зі Світовим банком була прочитана «майже сотня лекцій родичам засуджених, самим засудженим та співробітникам в'язниць - як платити аліменти в зоні, як отримувати пенсії».

Однак, за словами Романової, у ФСВП написали донос про те, що «Русь сидить» не читала лекцій і привласнила гроші. Організація зуміла через суд довести, що контракт був виконаний, після чого подала претензію до ФСВП і, не отримавши відповіді, направила позов до суду.

Адвокат Алхас Абгаджава заявив Business FM, що поки не ясно, коли саме Романова може повернутися назад в Росію:

- ФСВП в даному випадку вчинила дуже негарно, тому що вона всіляко перешкоджала відправленню наших лекторів і нашої продукції, яку в рамках цього контракту поставляли в колонії, в СІЗО, в місця позбавлення волі. Проходу наших лекторів не сприяли, і вони проходили туди тільки за допомогою суспільно-спостережних комісій (ОНК), тобто на свій, як то кажуть, страх і ризик. Вся ця робота тим не менш була проведена, але, оскільки офіційно ФСВП цього не схвалювала і не допомагала, вони потім, після виконання цього контракту, заявили: «А ми нічого не знаємо, нічого« Русь сидить »не робила». Ну, природно, отримали всі докази офіційні паперові з усіх територіальних ФСВП по Росії. У тому числі від прокуратури, що наглядає за установами виконання покарань, отримали документи про те, що все туди надійшло. Відповідно, у «Русі сидить» є все чеки, квитанції, інші фінансові документи, що підтверджують витрачання кожної гривні і кожної копійки. Кримінальної справи на даний момент немає, і ми сподіваємося, що не буде. Ольга як просто досвідчений правозахисник в цій сфері прекрасно знає, що наявність або відсутність справи або обґрунтованих, необгрунтованих підозр ще зовсім не означає, що ти в безпеці. Тому ми їй порадили зробити собі такий творчу відпустку, відрядження з користю для себе і зі спокоєм для нас. А коли все з'ясується і коли все стане на свої місця, вона абсолютно спокійно повернеться. Емігрувати не збирається. Поки ми не будемо впевнені в її безпеки, ми її підставляти під наш «каток правосуддя» не будемо.

- А чоловік її тут залишився поки?

- Він вільна людина. Він переміщається, він їздить до неї, знаходиться тут, займається своїми справами, своїм бізнесом. Ніякої еміграції.

Від'їзд Романової з країни прокоментувала член Ради з прав людини при президенті, голова громадської ради при ФСВП Марія Каннабих:

- Чому люди їдуть? По крайней мере, навколо мене жодної людини нікуди не виїхало. Я і суспільно-спостережні комісії (цим) займаємося, займаємося всією країною ... І говорити про те, що хтось у мене поїхав, такого навколо мене немає, повірте.

- Як ви можете взагалі в цілому оцінити ситуацію навколо «Русі сидить» і безпосередньо Ольги Романової?

- Вона працює в громадській організації. Громадські організації завжди непрості, важкі. Я 20 років працюю в громадській організації. Нічого жахливого немає. І говорити, що там якісь жахи відбуваються - нічого не відбувається. Важко, важко в сенсі. Мало грошей, багато проблем. Але тим не менше працюємо.

«Я дуже хотіла повернутися в грудні і особисто в суді взяти участь. Але не виходить. Після всіх перевірок небезпеки менше не стало », - написала Романова. Вона також підкреслила, що незабаром будуть опубліковані пов'язані зі справою документи. У своїй публікації на Facebook Ольга Романова також написала: «Я твердо знаю одне: щоб якісно довести, що ти не верблюд, добре б неверблюду в цей момент бути на свободі. І відразу після обшуків я поїхала ».

Чому ФСВП могла бути проти діяльності «Русі сидить»? З якої причини проти організації виступив саме замдиректора служби Анатолій Рудий (у всякому разі, його звинувачує в цьому Романова)? Business FM запитала про це головного редактора видання «Медіазона» Сергія Смирнова:

- Немає жодних сумнівів, що ФСВП дуже напружує діяльність «Русі сидить» Ольги Романової. І я думаю, заступник голови відомства Рудий довго шукав і, нарешті, знайшов привід, за яким можна якимось чином причепитися до неї. Ольга Романова розумно боїться і чекає якогось продовження цієї історії з обшуками, тому вона на деякий час залишилася за кордоном.

- Правильно ми розуміємо, що, в принципі, ця людина, Рудий, курирує громадські організації?

- Усередині відомства, звичайно, він відповідає, умовно кажучи, за зв'язок з громадськими організаціями, тому, я думаю, всі ці жорсткі слова Ольги Романової він сприймав насамперед на свою адресу. Схожа історія була з від'їздом за кордон іншої людини, який активно критикував ФСВП, це був Володимир Осечкин, який півтора року тому виїхав з країни. Це засновник мережі «Гулагу.нет». Там, до речі, схема була схожа, теж пов'язана з нібито фінансовими порушеннями.

- Виходить, Осечкин займався теж Рудий?

- Наскільки я пам'ятаю, так, він точно був одним з ініціаторів. ФСВП знаєте, як вважає: почнеться з пояснення, як правильно вирішувати побутові проблеми, а закінчиться тим, що правозахисники почнуть вчити, як правильно писати скарги на ФСВП, як скаржитися в прокуратуру, як відстоювати свої права. Тобто вони впевнені, що все правозахисники тільки і збираються, що розхитувати тюремну систему.

У Кремлі відзначили, що ніяк не реагуватимуть на ситуацію навколо організації «Русь сидить». Прес-секретар президента Дмитро Пєсков, відповідаючи на питання Business FM, сказав, що дана ситуація не питання глави держави:

- Ви знаєте, що у нас багато громадських і неурядових організацій, які займаються тематикою надання соціальних послуг. Багато хто отримує з тих чи інших каналах державні гроші в безкоштовній формі або в іншій формі. Ви знаєте, що така волонтерська діяльність та надання соціальних послуг громадськими організаціями підтримується і в Адміністрації президента, і в уряді. Але, безумовно, кожен раз, коли виділяються гроші державні, звичайно, вони підлягають суворому обліку і контролю. Це абсолютно нормальна лінія держави в будь-якій країні. Що стосується цього конкретного випадку, то я не володію жодною інформацією, тому не став би давати якихось оцінок.

- Якщо я правильно вас розумію, ніяких звернень на адресу президента від сторін, в даному випадку від ФСВП і від «Русі сидить», не надходило?

- Ні. Ну і навряд чи, напевно, тут повинен президент займатися. Якщо є якісь підозри, то у нас є правоохоронна організація. І, якщо підозр немає і є всі матеріали, які підтверджують, скажімо так, витрачення державних коштів, то вони повинні бути представлені. Навряд чи, напевно, потрібно подібні питання виносити на рівень президента.

Ольга Романова у своєму повідомленні нагадала, що влітку «Русь сидить» виграла президентський грант, але в підсумку відмовилася від нього.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

А чоловік її тут залишився поки?
Як ви можете взагалі в цілому оцінити ситуацію навколо «Русі сидить» і безпосередньо Ольги Романової?
Чому ФСВП могла бути проти діяльності «Русі сидить»?
З якої причини проти організації виступив саме замдиректора служби Анатолій Рудий (у всякому разі, його звинувачує в цьому Романова)?
Правильно ми розуміємо, що, в принципі, ця людина, Рудий, курирує громадські організації?
Виходить, Осечкин займався теж Рудий?
Якщо я правильно вас розумію, ніяких звернень на адресу президента від сторін, в даному випадку від ФСВП і від «Русі сидить», не надходило?
Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация