аеропорт Якутськ

  1. Сфера діяльності
  2. Контактні особи
  3. проекти
  4. Сертифікати та ліцензії:
  5. Історична довідка:
  6. інше:
  7. Участь в об'єднаннях
  8. Соціальні мережі
  • Адреса: 677014, Росія, Саха (Якутія) респ., М Якутськ, вул. Привокзальна площа аеропорту, будинок 10
  • Телефон: +7 (4112) 491-001
  • Факс: +7 (4112) 443-233
  • E-mail: [email protected]
  • Web: http://yks.aero/
  • Код АФТН: УЕЕЕАПДУ
  • Дата організації підприємства: 27 жовтня 1997 р
  • Анкета створена: 12.03.2012, змінена: 27.09.2018

Сфера діяльності

Основними видами діяльності Товариства є:
- Забезпечення зльоту і посадки повітряних суден на аеродромі (в тому числі аеродромне забезпечення, пошукове та аварійно-рятувальне забезпечення, штурманське забезпечення, електросвітлотехнічному забезпечення польотів повітряних суден);
- Забезпечення авіаційної безпеки;
- Надання місць стоянок для повітряних суден;
- Персональна охорона повітряних суден;
- Обслуговування пасажирів, багажу, вантажів і пошти;
- інженерно-авіаційне забезпечення та ремонт авіаційної техніки;
- забезпечення користування аеровокзал;
- забезпечення спецтехнікою і механізмами;
- забезпечення бортовим харчуванням;
- Зовнішньоекономічна діяльність;
- здійснення заходів у сфері захисту державної таємниці;
- готельні послуги;
- послуги камери схову;
- здача в оренду вільних площ і приміщень;
- організація туристичної діяльності;
- організація дозвілля населення;
- рекламна діяльність;
- послуги охорони стороннім організаціям та фізичним особам;
- послуга з пакування багажу;
- реалізація паливно-мастильних матеріалів;
- консалтингові послуги;
- будівництво і реконструкція будівель та споруд;
- проектування будівель і споруд 1-2 рівня відповідальності;
- послуги по здійсненню фінансового моніторингу;
- послуги з надання місцевого телефонного зв'язку;
- послуги паркування;
- перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом;
- надання послуг автотранспорту, спецавтотранспорту та механізмів стороннім організаціям та фізичним особам;
- технічне обслуговування та ремонт автомобілів;
- торгово-закупівельна діяльність;
- послуги з організації безмитної торгівлі;
- продаж підакцизних товарів;
- продаж товарів народного споживання;
- організація громадського харчування;
- надання місць для оптової та роздрібної торгівлі;
- надання послуг носіїв;
- маркетингова і інвестиційна діяльність;
- надання послуг з передачі електроенергії;
- надання послуг з видачі та підготовці технічної документації;
- агентська діяльність з продажу і бронювання пасажирських і вантажних авіаперевезень;
- послуги зі спеціального обслуговування пасажирів і вантажний клієнтури;
- послуги поліграфії;
- надання орендних площ для зовнішньої і внутрішньої реклами стороннім організаціям та фізичним особам;
- надання перекладацьких послуг;
- медична діяльність;
- архівна справа;
Окремими видами діяльності, перелік яких визначається федеральними законами, Суспільство може займатися тільки на підставі спеціального дозволу (ліцензії).
Право Товариства здійснювати діяльність, на заняття яку слід отримання ліцензії, виникає з моменту отримання такої ліцензії або в зазначений у ній термін і припиняється після закінчення терміну її дії, якщо інше не встановлено законом або іншими правовими актами.
Товариство має право здійснювати будь-які види діяльності, не заборонені законодавством.

Контактні особи

Генеральний директор - Сергій Ігнатенко

проекти

- Продовження робіт з модернізації, реконструкції, технічного переоснащення об'єктів інфраструктури аеродрому (ЗПС-2) з метою підвищення авіаційної безпеки і забезпечення високої регулярності польотів
- Придбання сучасної багатофункціональної спецтехніки та обладнання для поліпшення і вдосконалення якості наземного обслуговування повітряних суден
- Сертифікація аеропорту "Якутськ" відповідно до вимог міжнародних стандартів ISAGO (безпеку наземного обслуговування), ISO (система менеджменту якості)
- Реконструкція старого аеровокзального комплексу аеропорту Якутськ під відокремлений міжнародний термінал з метою збільшення пропускної спроможності повітряного пункту пропуску через державний кордон РФ, створення сприятливих умов та підвищення якості обслуговування пасажирів на міжнародних повітряних лініях

Сертифікати та ліцензії:

Сертифікат оператора аеродрому цивільної авіації від 14 березня 2017 року № ФАВТ.ОА-053 виданий Управлінням аеропортової діяльністю Федерального агентства повітряного транспорту (Росавіації).
Інші сертифікати:
1) Діяльність в галузі використання джерел іонізуючого випромінювання (генеруючих);
2) Послуги місцевого телефонного зв'язку, за винятком послуг місцевого телефонного зв'язку з використанням таксофонів і коштів колективного доступу;
3) Експлуатація радіаційних джерел в частині виконання робіт і надання послуг експлуатуючим організаціям;
4) Роздрібний продаж алкогольної продукції;
5) Заходи та (або) надання послуг із захисту відомостей, що становлять державну таємницю;
6) Робіт, пов'язаних з використанням відомостей, що становлять державну таємницю;
7) Експлуатація вибухопожежонебезпечних та хімічно небезпечних виробничих об'єктів I, II і III класів небезпеки;
8) Діяльність по гасінню пожеж в населених пунктах, на виробничих об'єктах і об'єктах інфраструктури.

Історична довідка:

Аеропорт Якутськ має славну історію, яка нерозривно пов'язана із становленням і розвитком авіації. Це одна з найстаріших повітряних гаваней Якутії, що не змінювала свого місця розташування 80 років. 14 квітня 1932 року був підписаний акт приймання декількох споруд сухопутного Якутського аеропорту, який поклав початок нинішнього аеропортового комплексу. Йшлося про будівництво станції першого класу, так раніше називалися аеровокзали, водомаслогрейкі і ангара для двох літаків АНТ-9. З боку замовника акт підписав перший начальник аеропорту Петро Баринов, а з боку підрядника - виконроб Якутстройоб'едіненія шечку.
Варто зауважити, що перші польоти в Якутії почалися на кілька років раніше - в 1928 році, з моменту відкриття повітряної лінії Іркутськ - Якутськ. Посадочним майданчиком служила річка Лена, точніше, західна її протоки. Літаки не приземлялися, а приводнювалися, та й сама траса, протяжністю 2706 км, проходила по руслах річок Лена і Ангара. На невеликій за нинішніми мірками ділянку шляху йшло від трьох до п'яти діб. Літаки експлуатувалися не цілий рік, а лише 9 місяців.
З введенням в дію сухопутного аеродрому авіація Якутії отримала надійну опору і базу для подальшого розвитку. У тому ж 1932 році аеростанціі стали називатися аеропортами.
З сухопутного аеродрому злітали легендарні АІР-6, Р-6 (АНТ-7) і знамениті У-2 так званої "Виконкомівській авіації", створеної для оперативного зв'язку з районами республіки, вперше доставили в райони республіки свіжі газети.
За укладеним Сталіним і Рузвельтом угодою, США повинні були постачати Радянському Союзу гуманітарні та військові вантажі. У липні 1941 року Державний комітет оборони прийняв рішення про будівництво Особливої ​​повітряної лінії, яка з'єднала б стали союзниками СРСР і США. Так з'явився знаменитий алсиб.
Штабом одного з ділянок будівництва було обрано Якутськ. У жовтні 1941 командування Якутській авіагрупи отримало завдання розширити аеродром, що складається з трьох пересічних льотних смуг, і має форму трикутника. Роботи були закінчені всього за вісім днів! За один-два місяці, суворої якутської взимку, при короткому світловому дні і тріскучі морози, зводилися нові будівлі і споруди аеропорту. Ціною неймовірних зусиль, і героїчної праці авіаторів і будівельників, в надзвичайно короткі терміни траса була побудована.
У 1942 році почалася перегонка поставляються з США по ленд-лізу літаків. Транспортні "Сі-47", знамениті "Аерокобри", "бостони" і "Мітчел", відправлялися по трасі "Аляска- Сибір" на поля битв. У Якутську базувалася Перша Червонопрапорна авіперегоночная дивізія, якою командували Герої Радянського Союзу генерали І. П. Мазурук і М. І. Шевельов.
За три роки існування траси по повітряному мосту Аляска - Сибір для фронту було доставлено близько 8 тисяч бойових і транспортних літаків, які відіграли важливу роль у перемозі над ворогом.
У спадок від Перегоночна траси залишилася розгалужена мережа добре обладнаних аеродромів, в тому числі аеропорт першого класу Якутськ. Вже в 1946 році в Якутську була здана в експлуатацію Гудронований злітна смуга.
Багато з тих, хто працював на трасі, після демобілізації залишилися в Якутії і склали кістяк особового складу авіації республіки. До середини 60-х років відбувалося освоєння сучасних, на ті часи, пасажирських літаків Як-12, Ан-2, Лі-2, Іл-12, Іл-14. Нові типи літаків проходили в Якутську випробування холодом, багато хто з них потім надходили на постійне базування. Аеропорт ріс і вдосконалювався. У 1962 році почалися регулярні польоти лайнерів Іл-18 за маршрутом Москва - Свердловськ - Красноярськ - Якутськ. У 1963 році був побудований кам'яний двоповерховий аеровокзал, ангари для технічного обслуговування повітряних суден. У 1965 році Якутськ - найбільший аеропорт республіки, обслуговував 33 вилітають і прибувають рейси на добу.
У грудні 1980 року здано в експлуатацію цех бортового харчування на 300 раціонів на годину. Постійну "прописку" в Якутську отримали повітряні судна Ан-24, Ан-26, Ан-12, Як-42, Ту-154 і вантажний гігант Іл-76 ТД, які вчиняють перельоти по всій країні. У 1982 році для прийому літаків першого класу була зведена ШЗПС-2. У 1983 році на повітряному судні Іл-62 вперше був здійснений безпосадочний рейс Москва - Якутськ. У 1995 році відкрився міжнародний аеровокзальний комплекс, побудований за канадським проектом. У 1996 році аеропорт отримав статус міжнародного. У 1997 році аеропорт став самостійним, ставши державним унітарним підприємством. Незважаючи на те, що довелося перенести багато труднощів, аеропорт Якутськ не тільки вижив, а й став одним з провідних підприємств транспортного комплексу республіки.
У 2011 році аеропорт став відкритим акціонерним товариством. 29 червня 2012 року було введено в експлуатацію новий, сучасний і комфортабельний аеровокзал.
Відкрито оновлений Цех бортового харчування аеропорту "Якутськ", отриманий сертифікат відповідності міжнародному стандарту безпеки харчової продукції НАССР.
У 2015 році відкрите акціонерне товариство "Аеропорт Якутськ" змінило найменування на Акціонерне товариство "Аеропорт Якутськ" (скорочене найменування - АТ "Аеропорт Якутськ").
З березня 2015 року розпочато реконструкцію аеродрому аеропорту "Якутськ". У День 90-річчя цивільної авіації Якутії, 8 жовтня 2015 року, в аеровокзалі аеропорту "Якутськ" відбулося урочисте відкриття Музею авіації Якутії.
У 2016 році готель "Лайнер" аеропорту "Якутськ" отримала свідоцтво про присвоєння категорії "Три зірки", а ресторан "Лайнер" підтвердив відповідність міжнародному сертифікату безпеки ХАССП.
У жовтні 2016 р відкрито новий вантажний термінал аеропорту "Якутськ".

інше:

Суспільство створено 9 грудня 2010 року в результаті перетворення Державного унітарного підприємства "Аеропорт Якутськ". Його єдиним акціонером є Республіка Саха (Якутія) в особі Міністерства майнових і земельних відносин Республіки Саха (Якутія), якому належить 100% пакет акцій. Статутний капітал Товариства становить - 746 993 000 руб.
- єдиний в Республіці Саха (Якутія) міжнародний аеропорт, що дозволяє базуватися всім видам повітряних суден;
- географічне розташування аеропорту "Якутськ" дозволяє використовувати його в якості запасного міжнародного аеропорту, а також для технічної посадки (дозаправки, технічного обслуговування) на кроссполярного, трансполярний і транссибірських міжнародних повітряних трасах. Над південною частиною Якутії проходять транссибірські і трансполярний траси, що з'єднують Японію і країни Європи, 2 трансконтинентальні кроссполярного траси Polar-3, Polar-4, які з'єднують країни Північної Америки та Південно-Східної Азії;
- суворі природно-кліматичні умови розташування аеропорту "Якутськ" дозволяють використовувати його російськими і міжнародними авіавиробниками як полігон для випробування нових типів літаків в умовах екстремально низьких температур.
- в перспективі можливість роботи за принципом аеропорту-хаба.
Стратегічним завданням є розвиток аеропорту "Якутськ" в якості одного з провідних авіатранспортних вузлів на північному сході Росії, обслуговуючого трансферні пасажирські та вантажні потоки між регіонами Сибіру і Далекого Сходу. Особливе значення при вирішенні цього завдання має інтеграція аеропорту в Якутський Мультимодальний транспортний вузол, що формується на стику повітряних, залізничних та водних шляхів сполучення і мережі опорних федеральних і регіональних автодоріг.
Участь в програмах і проектах (внутрішньоросійських, міжнародних):
- Член Асоціації "Аеропорт" Цивільної авіації
- Бере активну участь в роботі Міжнародної асоціації керівників авіапідприємств (МАРАП).

Участь в об'єднаннях

Прес-релізи | Всі прес-релізи

Соціальні мережі

Зміни до відомостей про авіапідприємстві Аеропорт Якутськ вносилися: 27.09.2018. Доповнити розміщену інформацію або внести в неї зміни можна звернувшись в агентство «Авіапорти».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация