Аеропорт «Бориспіль»: злітна смуга корупції

Здати самому собі в управління всю оренду аеропорту «Бориспіль» додумався гендиректор цього державного підприємства Олександр Шишков. Цинізм цього чиновника і його глибока віра в свою безкарність просто вражають. Міцною опорою таким переконанням запеклого корупціонера служать: надійний «дах» в Мінтрансі і чудове спорідненість ... Недавня публічна гіперактивність вищого керівництва аеропорту «Бориспіль» спочатку викликала здивування і здивованість журналістів. Все виявилося просто. І пояснилося в день, коли в офіси компаній, які орендують площі на території державного міжнародного аеропорту «Бориспіль» прийшло цікавий лист, підписаний гендиректором Олександром Шишковим.

«У зв'язку з підписанням Договору управління майном між ДМА« Бориспіль »і ТОВ« Юридично-комерційне агентство », починаючи з 1.01.2006 р, права та обов'язки за договорами оренди передані від ДМА« Бориспіль »ТОВ« Юридично-комерційне агентство ». Для подальшої співпраці з питань взятих на себе зобов'язань просимо звертатися до директора ТОВ «Юридично-комерційне агентство» Симакову Станіславу Геннадійовичу, за телефоном 8 (050) .... »

Сказати, що лист шокувало юристів компаній, які орендують площі на території держпідприємства, - не сказати нічого. Бентежать вже той факт, що лист прийшов тільки зараз, тобто на початку лютого, а права були передані ще місяць тому. Виходило, що вже більше місяця компанії орендують площі не у держпідприємства, а у невідомого їм суспільства з обмеженою відповідальністю. По-друге, ставив в глухий кут факт переуступки прав і фактичного розриву договору оренди, який просто в даному випадку неможливий за Законом про оренду комунального та державного майна. В якому чітко прописано, що в односторонньому порядку договір оренди розірвати не можна. Виходило, що або у юристів компаній, які орендують площі, щось із зором, або ж керівництво «Борисполя» злісно порушило закон.

Інтернет-видання «Трибуна», раніше вже писала про проблеми аеропорту, зацікавилася, що представляє собою компанія, якій державний міжнародний аеропорт «Бориспіль» віддав в управління цілий шматок вельми і вельми прибуткового бізнесу. Відзначимо відразу: дізнатися, в яку цифру вимірюється прибуток аеропорту від здачі в оренду площ, нам так і не вдалося. Можемо тільки припустити, що цифра ця не з одним і навіть не з п'ятьма нулями - досить уявити цілісний комплекс аеропорту «Бориспіль» - з терміналами, готелями і т.д. і т.п. Зате в повній мірі вдалося з'ясувати, що з себе представляє товариство з обмеженою відповідальністю «Юридично-комерційне агентство», «прописане» в Борисполі за адресою вулиця Київський шлях, 2 і представлене паном Сімаковим С.Г. Але спершу про договір управління майном, укладеним між ДМА «Бориспіль» і ТОВ «Юридично-комерційне агентство», який вдалося роздобути редакції.

Текст договору приводити не має сенсу. Але для компетентних органів, ймовірно, досить буде і витягів. Наприклад, дуже цікавий пункт 1.9 Договору, в якому розписується плата за утримання майна аеропорту ТОВ. Визначаючи плату як «винагороду, яка виплачується уставщика майна (ДМА« Бориспіль ») Управителю в порядку і розмірах, визначених цим Договором», документ уточнює далі, що плата не включає в себе виплати щодо відшкодування витрат на утримання майна - за ремонти, реконструкції та так далі. «А також будь-які інші витрати Управителя в зв'язку з управлінням майном, які відшкодовуються уставщика управління, за винятком витрат на персонал Управителя». Пункт, як нескладно помітити, чудовий саме цими «іншими витратами» ТОВ, яке зобов'язується компенсувати держпідприємство. Що криється за цим формулюванням, мабуть, відомо лише керівництву «Борисполя» і ТОВ «Юридично-комерційне агентство».

Тепер про саму плату Управителю. Скажемо відразу, що в договорі вона, в принципі, побожна. Принаймні «Борисполю» також щось дістається. Але і тут є нюанси. Плата визначена як «25% від доходу, отриманого управителем від діяльності з управління понад суму доходу, яку Уставщик отримував від здійснення діяльності з управління майном до моменту передачі майна». Нюанс в тому, що документ чітко не говорить, скільки ж отримував Бориспіль до передачі майна, припускаючи, що ця цифра «узгоджується в момент передачі майна та підписання акта купівлі-продажу». Вже сама необхідність держпідприємству «узгоджувати» з ТОВ цілком конкретну цифру спантеличує.

Ще більше спантеличує подальше читання «узгодження плати». Виявляється, що якщо коштів, які заробить ТОВ, буде недостатньо для виплати йому винагороди та відшкодування необхідних збитків по управлінню майном, і при цьому Бориспіль не побачить у діях ТОВ «Юридично-комерційне агентство» «невиконання або ненадлежащаго виконання» зобов'язань, ці платежі все одно виконуються аеропортом - «за рахунок інших власних коштів». Розшифровуємо: якщо ТОВ не поворухне пальцем для збільшення надходжень «Борисполю» від оренди, фірма все одно отримає винагороду.

Втім, це квіточки. А ось пункт, що дозволяє ТОВ «отримувати кредити і залучати інші інвестиції (в тому числі іноземні) під гарантію уставщика» (для фінансування капбудівництва або ремонтів) - вже ягідки. Погодьтеся, що багато хто, незважаючи на всі свої чесноти, хоч раз в житті мріяли відхопити кредит мільйонів десь в сто під гарантії держпідприємства (а міжнародному аеропорту такий, не сумнівайтеся, дадуть) і махнути з усім цим на Канари ...

Втім, якщо ДМА «Бориспіль» підписав такий ризикований договір, він, мабуть, більш ніж впевнений в іншій стороні Втім, якщо ДМА «Бориспіль» підписав такий ризикований договір, він, мабуть, більш ніж впевнений в іншій стороні. Відомо, що в світовій практиці управління майном, тим більше держпідприємств, довіряється виключно солідним компаніям з ім'ям і багаторічним успішним досвідом роботи. Напевно, припустили ми, ТОВ «Юридично-комерційне агентство» також має бездоганну репутацію і великий досвід. А щоб відпали всі сумніви, подзвонили пану Симакову по тому самому єдиному номеру мобільного телефону, який значився на всіх офіційних документах. І ось який вийшов розмова:

-Станіслав Геннадійович, добрий день! Ми чули, що ваша компанія виграла тендер по розпорядженню всім нерухомим майном аеропорту Бориспіль?
-Не всім, а тільки тим, що здається в оренду. На мене покладено окрема функція - укладання договорів оренди, тобто підписання. Всі інші функції, тобто надання приміщення і так далі - все залишилося у бориспільського аеропорту.
-А чому «Бориспіль» відмовився від такого «шматка щастя»?
-Це їм задайте питання. А якщо вам цікаво суть зрозуміти, є в Цивільному кодексі розділ, називається «управління майном». Який дає компаніям, передає в управління, масу пільг і масу захисних моментів, робить безпечною роботу аеропорту з кредиторами. Тобто ми виступаємо як захисний буфер.
-У вашій компанії великий досвід управління подібними комплексами?
-Річ в тому, що це управління не має аналогів. В Україні на сьогодні немає жодного підприємства, яке має такий досвід, і немає підприємства, яке впровадило б це. Аеропорт «Бориспіль» першим ввів систему управління.
-Був якийсь тендер?
-Так, був тендер, публікація в «Бізнесі» була про цей тендер.
-А багато компаній брало участь?
-Скільки компаній, я не знаю. Але ось наша компанія виявилася найбільш вигідною.

У подальшій бесіді директор ТОВ «Юридично-комерційне агентство» коротко розповів про умови оплати послуг з управління (див. Вище), повідомив про бізнес-плані ТОВ з управління майном державного аеропорту (вірніше, про відсутність такого) і пообіцяв поділитися досвідом з охочими зайнятися таким же бізнесом. Мабуть, після того, як він сам цей досвід (напевно - ведення великого бізнесу без бізнес-плану) в «Борисполі» придбає. А також запросив журналістів на особисту зустріч - в аеропорт Бориспіль, де ТОВ отримало офіс після підписання договору.

Чому саме в аеропорт, а не за адресою, де зареєстровано ТОВ, «Трибуна» зрозуміла трохи пізніше, коли відправилася в місто Бориспіль, на вулицю Київський шлях, 2, де зареєстровано товариство з обмеженою відповідальністю. Забігаючи наперед, скажемо, що там-то якраз і чекав найбільший сюрприз всій цій історії.

Відшукати офіс ТОВ виявилося справою нелегкою. Київський шлях, 2 сьогодні активно відбудовується. Будинки з таким номером (плюс біс) розтягнулися в Борисполі на добрий кілометр. Однак в добротних новобудовах офіс тепер уже процвітаючої фірми виявлений не був. Знайшли ми адреса вулиця Київський шлях, 2 випадково, запитавши перехожого.

Знайшли ми адреса вулиця Київський шлях, 2 випадково, запитавши перехожого

-Вам в компанію Шишкова? У «Авіаспецмонтаж»? .. - ошелешив боріспольчанін. Подумавши, що помилилися, перепитали, якого такого Шишкова.
-Так директора аеропорту же! - дивувався нашій нетямущих абориген.

Загалом, новина, яку нам підтвердили ще з десяток випадкових перехожих, виявилася крутіше всіх договорів і плат разом узятих. З'ясувалося, що в Борисполі кожен знає, що «Авіаспецмонтаж» - «компанія Шишкова». А Станіслав Симаков чи родич, чи то близький товариш директора аеропорту.

Та й, власне, в «Авіаспецмонтаж», на перевірку опинився пересічної конторою з вантажівками і зламаними тракторами на території, що не заперечували зв'язок з начальником аеропорту. Що вийшов з одноповерхової халупки людина повідомив, що таки да, «це компанія Шишкова». А ось про «Юридично-комерційному агентстві», що живе тут же, він нічого не чув.

В принципі, це пояснювало все. І незрозуміле, на перший погляд, бажання держпідприємства відмовитися від частини бізнесу на користь невідомої фірми з «обмеженою відповідальністю» (що, до речі, також заборонено законодавством. Декрет Кабміну «Про довірчі товариства», що датується ще 1993 роком і з тих пір поки ніким не скасований, наказує, що в таких випадках юридична особа має бути товариством з додатковою відповідальністю). І дуже непогані умови для ТОВ, іноді виступають за грань розумного. І, нарешті, чому саме це ТОВ виграло тендер (якщо він взагалі був)?

В принципі, все ця історія цілком претендує на статтю в кримінальному кодеку персонально для пана Шишкова. Залишалося тільки з'ясувати, як держава могла дозволити власному підприємству віддати права на оренду всього нерухомого майна такого, за висловом С.Сімакова, «буферу». Компанії з нульовим досвідом управління складним комплексом. Компанії, у якій елементарно немає бізнес-плану з управління правами оренди. І яка не має за душею не те що багатомільйонних оборотів (щоб захистити «Бориспіль» від, не дай Бог, недобросовісних орендарів), але навіть власного офісу і телефону.

Цим ми поцікавилися у голови постійно діючої комісії Державіаслужби по організації і контролю за договірною роботою Олександра Давидова, підпис якого стоїть під документом, що дає пану Шишкову дозвіл на угоду з ТОВ. На жаль, раніше особистий пілот Павла Івановича Лазаренка і Юлії Володимирівни Тимошенко, а нині перший заступник начальника Державіаслужби ні щирий, або ж виявився по-дівочому забудькуватий. Невже пан Давидов пачками підписує документи, що дозволяють угоди подібного масштабу щодо обного з найбільших стратегічних об'єктів України і тому забув про одну з них? Судіть самі:

-Олександр Миколайович, ми готуємо публікацію з приводу досвіду ТОВ «Юридично-комерційне агентство» з управління орендою нерухомим майном аеропорту Бориспіль. Це ви дозвіл давали?
-Ми не вирішення давали, а давали погодження. Взагалі-то договір в «Борисполі» нашими юристами опрацьовувався ...
-Але це Державіаслужба дає або не дає дозвіл на укладення договорів?
-Ми взагалі на багато договорів давали дозвіл, я, чесно сказати, ще не дивився.
-А «Юридично-комерційне агентство» - серйозна компанія?
-Я хочу сказати, що на конкретні компанії ми дозволу не даємо. Ми даємо в загальному, а там вже «Бориспіль» визначає.
-Тобто ви до цього питання відношення взагалі не маєте?
-К конкретну структуру - немає.
-Тобто не знаєте, що за структура?
-Поняття не маю, сто відсотків.

Зізнаємося, важко вести розмову з людиною, начисто заперечує свою власну підпис під документом, де значиться саме «конкретна компанія». Ще важче зрозуміти, чому людина, не дивлячись підписує подібні документи, до сих пір залишається на такій відповідальній службі ...

Цікаво, чи знає трудовий колектив про таку форму захисту його інтересів, як передача майна аеропорту в управління згаданому ТОВ?

джерело:

ІНТЕРНЕТ-ГАЗЕТА «ТРИБУНА»

А тим часом: Мінтрансзв'язку візьме кадрові рішення щодо керівництва «Борисполя»

Міністерство транспорту та зв'язку України має намір приймати кадрові рішення щодо керівництва аеропорту «Бориспіль». Про це вчора в ході першої конференції представників трудових колективів підприємств, які базуються в аеропорту «Бориспіль», повідомив міністр транспорту і зв'язку Віктор Бондар.

За його словами, він розмовляв з президентом і прем'єр-міністром. «... я буду доповідати, і по керівництву аеропорту ми будемо приймати кадрові рішення». При цьому міністр додав, що в суботу міністерство прийме більш стратегічні рішення щодо авіаційної галузі.

В.Бондар зазначив, що якщо ситуація в «Борисполі», зокрема щодо протистояння з авіакомпанією «АероСвіт», протягом тижня не увійде в нормальне русло, то міністерство включить всі важелі «і серйозно займеться аеропортом і перевіркою його діяльності і всім, що Щодо аеропорту ». Це відноситься до земельних ділянок, компаніям, які їх обслуговують, купівлі-продажу майна, - уточнив він.
Як вважає міністр, позиція керівництва аеропорту не конструктивна і носить «суто особистий характер».

«За рік (2005 рік) збільшити доходів на 100 млн. Грн. і ефективно не означити це вкладення - я такого керівництва не розумію. Зараз ми поставили під сумнів всю діяльність в «Борисполі», і всю діяльність Державної авіаційної служби України. Такий підхід, такі закулісні дії більше не будуть відбуватися », - сказав він.

Нагадаємо, що конфлікт між аеропортом «Бориспіль» та авікомпанією «АероСвіт» виник через нового терміналу, який будує в аеропорту авіакомпанія. Сторони наполягають на своєму праві володіння терміналом. // УНІАН

Ми чули, що ваша компанія виграла тендер по розпорядженню всім нерухомим майном аеропорту Бориспіль?
А чому «Бориспіль» відмовився від такого «шматка щастя»?
У вашій компанії великий досвід управління подібними комплексами?
Був якийсь тендер?
А багато компаній брало участь?
Вам в компанію Шишкова?
У «Авіаспецмонтаж»?
І, нарешті, чому саме це ТОВ виграло тендер (якщо він взагалі був)?
Невже пан Давидов пачками підписує документи, що дозволяють угоди подібного масштабу щодо обного з найбільших стратегічних об'єктів України і тому забув про одну з них?
Це ви дозвіл давали?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация