Аеропорт "Бориспіль" заявив про ультимативних вимог Ryanair і політичний тиск, а Володимир Омелян передрік відмова лоукостера від польотів в Україну (квитки вже зняли з продажу)

Сьогодні відбулася прес-конференція гендиректора аеропорту «Бориспіль» Павла Рябікіна, на якій він розповів про пункти контракту, за якими не може домовитися з авіакомпанією Ryanair

Сьогодні відбулася прес-конференція гендиректора аеропорту «Бориспіль» Павла Рябікіна, на якій він розповів про пункти контракту, за якими не може домовитися з авіакомпанією Ryanair. У відповідь на це міністр інфраструктури України Володимир Омелян зазначив, що найімовірніше, вже сьогодні буде оголошення про скасування польотів Ryanair в Україні.

Отже, за словами Павла Рябікіна існує три ключові пункти, за якими аеропорт «Бориспіль» і авіакомпанія Ryanair не можуть досягти компромісного рішення. За його словами, основними розбіжністю між сторонами є: надання знижки на польоти за маршрутом Бориспіль-Лондон (Станстед, Англія), терміни дії знижки, порядок нарахування пасажирського збору на цьому маршруті, а також порядок вирішення спірних моментів. За підрахунками Борисполя в разі підписання угоди на якому наполягає Ryanair аеропорт ризикує недоотримувати щорічно близько 2 млрд грн.

За словами Рябікіна, серед списку вимог Ryanair є також безкоштовна аеронавігація, безкоштовні стійки реєстрації, безкоштовні стоянки для таксі, безкоштовні площі для реклами, безкоштовна оренда площ в терміналі, безкоштовна система прийому багажу, безкоштовні офіси для продажу авіаквитків, безкоштовна земля для будівництва готелю, закріплення місць стоянок для літаків, безкоштовні офіси для служби оренди автомобілів, єдина ставка аеропортового збору на пасажира на 4 роки в розмірі 7,5 доларів, виплата аеропортам 35% з доходів магаз інів duty-free, 60-денний кредитування з боку аеропорту.

Авіакомпанія пропонує розглянути спірні моменти в Лондонському арбітражі, із застосуванням норм англійського права, однак Рябикин вважає, що це недоречне вимога, так як взаємовідносини пов'язані з виконанням зобов'язань на території України, а значить вони повинні розглядатися в судовому порядку на території України із застосуванням норм українського законодавства.

«Наступна вимога Ryanair - пасажирський збір $ 7,5 за людину, закріплений на 5 років. При цьому Ryanair наполягає гарантовано закріпити цю ставку якщо вони забезпечують нам 150 000 пасажирів на рік. Це момент за яким ми не можемо зійтися, оскільки даючи $ 7,5 за пасажира, ми давали ціни які знаходяться за багатьма показниками нижче нашої собівартості. За рахунок субсидування нових ліній ми сподіваємося на зростання пасажиропотоку. Якщо перевізник не гарантує це зростання, ми не можемо гарантувати продовження йому такої знижки, яка надається на перший рік перевезень », - сказав глава Борисполя.

Третє розбіжність між Борисполем і Ryanair - порядок нарахування знижки, а також застосування правила 100-кілометрової зони. За розрахунками керівництва через це пункту аеропорт ризикує недоотримати близько $ 25 млн на рік, (якщо ставка $ 7,5 буде надана всім іноземним компаніям). Також Рябикин підкреслив, що в переговорах між Борисполем і авіакомпанією багато політики, але закликав дивитися тільки на економіку взаємовідносин сторін. При цьому він зазначив, що готовий піти зі своєї посади, але підписувати договір в такому форматі не збирається.

У свою чергу Володимир Омелян відреагував на прес-конференцію представників Борисполя на своїй facebook-сторінці . З поста можна зробити висновок, що міністр інфраструктури не вважає доводи Борисполя логічними і передрікає повну відмову лоукостера від польотів в Україні:

«Швидше за все, сьогодні буде оголошення про скасування польотів Ryanair в Україні. Що хотіли - те й отримали. Можна відкривати ще один офіс з підтримки інвестицій. Reform is happening »

«Щодо політичного тиску: Президент, Прем'єр-міністр і міністр, політичні партії виступають за присутність лоу-кост перевізників в Україні, щоб українці мали можливість літати по світу дешево. «Безвіз» - це великий крок для нашої держави, але його сенс втрачається, якщо подорожі в Європу так і залишатимуться для українців недоступними. Так у чому тиск? І чого в такому разі більше: «тиску» з боку держави або відвертого шантажу з боку «аеропорту»?

Оновлене.

На сайті лоукостера Ryanair пропала можливість покупки квитків у напрямку з аеропортів «Бориспіль» і «Львів».

джерело: Liga.net

  • 6 липня 2017 року аеропорт «Бориспіль» підписав власну версію контракту з Ryanair і відправив її лоукостерів в надії на те, що європейська компанія піде на компроміс і не буде наполягати на важливих для неї пунктах.
  • 8 червня 2017 року Володимира Омелян анонсував, що після Києва та Львова Ryanair запустить рейси з інших міст України , Причому станеться це вже в наступному 2018 році.
  • 12 травня 2017 року аеропорт «Бориспіль» представив програму знижок для авіаперевізників , Яка повинна була привести до суттєвого здешевлення авіаквитків. Дане рішення було сприйнято як крок назустріч лоукостерам в загальному і Ryanair зокрема.
  • 26 квітня 2017 року міністр інфраструктури України Володимир Омелян офіційно заявив, що лоукостер Ryanair остаточно домовився з Борисполем про обслуговування рейсів , Проте як показали подальші заяви, ця заява виявилося занадто оптимістичним.
  • В кінці квітня глава аеропорту "Бориспіль" запропонував використовувати для Ryanair і інших лоукостерів аеродром Гостомель , А на базі "Бориспіль" я розвивати міжнародний хаб. Тоді ж глава "Жулян" розповів, що під час переговорів Ryanair хотів отримати знижку на обслуговування в 60-80%, що за його словами неможливо без державних дотацій .
  • 15 березня 2017 року найбільший лоукостер Європи Ryanair офіційно оголосив про вихід на ринок України , Анонсувавши польоти з Києва та Львова за ціною від 19,9 євро. У перший же день виникла незрозуміла ситуація з базовим аеропортом, так як різні джерела згадували і "Бориспіль" і "Жуляни".

Так у чому тиск?
І чого в такому разі більше: «тиску» з боку держави або відвертого шантажу з боку «аеропорту»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация