Агент «Аполлон», або міфи сучасної Великобританії. Коментар Георгія Бовта

Російський дипломат, який працював на MI6 під таким позивним, за даними британських ЗМІ, дав свідчення у «широкому спектру інформації» про міжнародну шпигунської мережі Москви і назвав справжні імена Олександра Петрова і Руслана Бошірова, підозрюваних в отруєнні Скрипаль Російський дипломат, який працював на MI6 під таким позивним, за даними британських ЗМІ, дав свідчення у «широкому спектру інформації» про міжнародну шпигунської мережі Москви і назвав справжні імена Олександра Петрова і Руслана Бошірова, підозрюваних в отруєнні Скрипаль   Георгій Бовт

Георгій Бовт. Фото: Михайло Фомічов / ТАСС

Помічник президента Росії Юрій Ушаков заявив, що нічого не чув про російському дипломатові, ще в квітні втік до Великобританії з Італії. Його завербувала британська розвідка, і саме він нібито впізнав в Олександрі Петрові і Руслані Бошірове, підозрюваних в отруєнні Скрипаль, агентів ГРУ. Про російському агента, який працював кілька місяців на MI6 під позивним «Аполлон», написав таблоїд Daily Express . Що ще нового може з'явитися в цій справі? Про це в коментарі Георгія Бовта.

Британська влада видають інформацію у справі Скрипаль порціями, як частини серіалу, сценарій якого пишуть на ходу. Лондон діє у зв'язці з Вашингтоном, підштовхуючи його до введення ще більш жорстких, «пекельних», як уже кажуть, санкцій проти Росії.

Саме тому, а зовсім не з побоювань за долю британських уболівальників під час чемпіонату світу з футболу, як вони стверджують , Британська влада притримали інформацію, отриману навесні від агента на прізвисько «Аполлон». Тепер вона приурочена і до підготовки так званих хімічних санкцій адміністрацією Трампа і до початку розгляду нового жорсткого характеру санкції закону Конгресом США.

Москва зайняла позицію, як тепер модно говорити, тупого отріцалово, яке у вузькому контексті справи Скрипаль викликає у обивателів наївні питання. Мовляв, чому Росія не пред'явить цих Петрова і Бошірова і не спростує мерзенні наклепи інспекторів лейстредов з Скотленд-Ярду, адже про них же відомо все аж до номерів паспортів. На худий кінець, повинна ж бути хоч якась легенда прикриття, думає обиватель, якому неприємно, що його країну звинувачують у використанні хімічної зброї.

З іншого боку, Скрипаль, як не крути, зрадник, який, як з'ясовується, не залишив роботу проти своєї країни на іноземні розвідки. Так думає інший обиватель, якому Скрипаля зовсім не шкода. На цьому тлі російські представники кажуть, що їм нічого не відомо про Петрова і Бошірове, а про якийсь «Аполлоні» - тим більше. І взагалі, ви все брешете. Якась слабенька лінія захисту.

Однак мені здається, що на цю історію варто подивитися в ширшому контексті - в контексті протистояння Росії і Великобританії і їх спецслужб з широкого кола питань. І я належу до числа тих, хто допускає, що до рішення про звільнення або, як мінімум, залякуванні Скрипаля могли бути причетні колишні або діючі силовики, однак для таких дій зовсім не було потрібно резолюції вищого державного рівня.

Що стосується видачі або невидачі підозрюваних, ось як ця проблема може виглядати з боку російської влади. А хіба Лондон конструктивно співпрацював з Москвою хоча б по одній справі про видачу російських злодійкуватих банкірів і корупціонерів або раніше чеченських сепаратистів? А звинувачуючи Москву у використанні хімічної зброї на священній британській землі, хіба Лондон, як мінімум, не лукавить, покриваючи, скажімо, організацію «Білі каски»? Є підстави підозрювати її не тільки у співпраці з ісламськими терористами в Сирії, але і в безпосередній участі в акціях, пов'язаних з хімічною зброєю, які в Москві вважають інсценуванням з метою знайти черговий привід для удару по її союзнику Башару Асаду.

А якщо мова йде про війну без правил або за подвійними стандартами, то чому від Москви вимагають діяти за деякими правилами і стандартам, які позначаються без її участі? Приблизно такий хід думок, мені здається, може стояти за тією лінією поведінки, яку вибрали в Росії щодо справи Скрипаль.

Що стосується санкцій проти російських чиновників, топ-менеджерів держкорпорацій і найбільших приватних компаній, якими тепер загрожують британська влада в багатомільярдних масштабах, то на це можна зауважити, що списку санкцій політика Заходу проти Росії вже близько підійшла до тієї межі, за яким подальше посилення тиску і спроби перетворення Росії в країну-ізгоя можуть спричинити за собою тяжкі наслідки для всієї світової економіки і фінансової системи. Незважаючи на невелику частку російського ВВП в світовому, якщо ринки починають чхати всього лише від падіння турецької ліри або аргентинського песо, то спровокований економічний колапс Росії може обернутися куди більш серйозними наслідками.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Що ще нового може з'явитися в цій справі?
А хіба Лондон конструктивно співпрацював з Москвою хоча б по одній справі про видачу російських злодійкуватих банкірів і корупціонерів або раніше чеченських сепаратистів?
А звинувачуючи Москву у використанні хімічної зброї на священній британській землі, хіба Лондон, як мінімум, не лукавить, покриваючи, скажімо, організацію «Білі каски»?
А якщо мова йде про війну без правил або за подвійними стандартами, то чому від Москви вимагають діяти за деякими правилами і стандартам, які позначаються без її участі?
Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация