Агідель - слов'янська Богиня води

  1. Агідель - Богиня води Агідель - Богиня води у північних слов'ян. Обов'язкове розселення наших предків...
  2. Легенди і міфи про Агідель
  3. Як для слов'ян Богиня Агідель проявляється
  4. Оберіг-символ Богині Агідель
  5. Атрибути Богині Агідель
  6. Богиня Агідель в північному ворожінні і магії
  7. Свята, коли запрошують Агідель

Агідель - Богиня води

Агідель - Богиня води у північних слов'ян. Обов'язкове розселення наших предків у річок, озер і морів призвело до великої кількості шанованих повелителів води:

  • Богиня Дану (Дана);
  • Богиня Агідель;
  • Водан - водій;
  • Морський Цар;
  • Ний - Бог морів, океанів, якого ще Нептуном на заході величають;
  • Чудо-юдо Морське;
  • Водяний з чарівними русалками;
  • Ящір - Повелитель моря;
  • Переплут - морський Бог;
  • Дунай - син Переплута;
  • Могли і Кострому Богинею Води величати;
  • Сітіврат (Ситіврат) - син Перуна, Бог води, що ллється з Небес, дощів, посівних.

Багато було ще й інших Богів у слов'ян. До Переплуту часто моряки зверталися, шануючи як Бога Води, господаря водяних духів і покровителем рибалок, моряків. А в відомої багатьом билині про легендарного Садко розповідається про Водяники, Піддоном царя - Бога морів. Водяника могли величати просто - Морський Цар, Чудо Морське. А ще відають казали, що у слов'ян під цим Водяники могли ще й ящера розуміти. До Дунаю ставилися, як до господаря річок, почитали покровителем рибалок, батьком всіх русалок. Передання нам передають, що Дунай - це син Переплута.

За книгами О.Бояновой ми читаємо так:

Тобі вже має бути Певна про стихії, що Яв складають. коли Рід - Творець всього сущого задумав Яв створити, то зробив тоді чотири речових початку Мiра Яви. Вогонь, Землю, Воду і Повітря. Так була створена Природа. Але тільки тоді все стало живим, коли Боги наповнили своєю присутністю речові початку. Три стихії наповнилися відразу - Мати - сиру Земля, Стрибог - Бог Вітру, Семаргл - Бог Вогню зайняли свої місця.

А ось з водою так просто не вийшло. Розлилася вода за всіма низин, утворився окиян-море, річки наземні і підводні, озера, та хмари на небі. І тоді дозволив Рід багатьом Духам бути в воді. Водяні, русалки, та цар морський, багато їх тепер знаємо. Різні Боги і Богині. Тут, на півночі, ми кличемо Богиню Агідель, дівчину-річку, що одного разу врятувала Землю від спека небесного. Так стихії з'єднали явну Природу, яку ти відчути можеш, і Богів Рідних, який покликати на допомогу можеш.

Агідель в пантеоні слов'янських Богів

Агідель - внучка Бога Сварога . Єдина дочка у Ільма Сварожича, сина Сварога, та Аліни Святогоровни, дочки Святогора.

Слов'янська Богиня Агідель чиста своїм серцем, душею. Тільки їй було підвладне одного разу звільнити Землю від згубного дихання гаспида , Що з Хаосу в Мiр прийшов. Її відвага коштувала їй життя, адже вона перевтілилася в чудову річку, що нонче Північної Двіною зветься. Несе свої потоки Агідель до моря Білому, відбивається своєю красою в кожній крапельці.

Детальніше " Пантеон слов'янських Богів ».

Легенди і міфи про Агідель

Ось і розповімо вам про те, як так сталося, що Агідель в дівчину-річку повернулася. Відімкнула вона води світові, щоб текли по явного світу та поїли все живе на Землі. Слідом за нею текли звільнені води - куди ступала нога Агідель, там і ключі бити починали, над якою землею пролетіла, там річки і озера заповнювалися.

А ось і оповідь.

Страшне одного разу сталося на Землі. Гідра, що з Хаосу-Утгарда з'явилася в Мiр', сіла на світовий потік, перекрила його каменем Аспіда чорним. Ось і перестали річки, моря та озера чистою водою наповнюватися, всихати на очах почали. прийшов до Сварогу Дон - Повелитель річок, озер, та й звістка сумну повідав про те, що недобре коїться на Землі з водоймами.

Задумалися Боги, як бути їм. спершу до Макошь звернулися за допомогою, а та підказала, що саме внучка Сварога здатна води відчинити. Думали так ворожили, яка ж з них - багато адже у Отця Небесного дітей, онуків та правнуків.

Дізнайтесь більше
про Богині Агідель:

  • Легенда про те, як Агідель відчинила води: книга «Ігри, в які грають Боги».
  • Легенда про те, як Агідель допомагала врятувати землі від посланниця Хаосу: книга «Магія слов'янських рез Рода»

І знайшли, що Агідель, дочка Ільма Сварожича, і є та сама, якою сил дістане здолати чорний камінь. А як здолати щось? ось Хорс прийшов - подарував золоті лук і стріли юної дівчини. Ось Макошь підійшла та амулет наділу, покарала так: «Підкаже тобі, донечко, що робити буде треба». Провели брати Седьмакі і Велес Батюшка Агідель в печеру заповітну, де джерело світових вод, замкнених. А заточив світові води чорний камінь Аспид, з-під якого отрута шкідливий дарує.

Пустила Агідель стрілу позолочену та прямо в чорний камінь. Поділився камінь, покрився тріщинами дрібними, немов павутиною, розламався, розкришився та в пил перетворився. Відразу хлинула вода життєдайна. І тут Агідель почула, як амулет їй голосом Макоші кричить: «Біжи! Води за собою веди! ». Вибігли всі з печери слідом за АГІДЕЛЬ, та й потоки за нею кинулися.

Обернулася дівчина до друзів, подякувала, попрощалася. Бігла Агідель по Землі, по горах, лісах, а потім розкинула руки, як птах вгору зметнулася - так амулет велів. Так посолонь все захоплювала вона потоки світових вод, все по Сонечку, все за ним.

Де бігла вода - коливалася трава, зеленіли ліси і гаї. Над землею вона злітала, розкривала крила орлині - спадав з небес благодатний дощ. І цвіли сади, колосилася жито, і плескалися риби в озерах, птиці півчі пісні співали. І з'явилася радість на всій Землі

Так і стали міфи і билини казати, пісні складати і говорити про Агідель. Перетворилася і вона в річку, та понесла потоки свої до БІЛОВОДИ. І відтепер не одна річка несе тепер і її ім'я - Агідель. Пам'ятають люди про жертовний подвиг Богині з золотим волоссям.

Як для слов'ян Богиня Агідель проявляється

Шанування Богині Агідель у слов'ян було як до Сили життєдайної. З її допомогою втомлені подорожні могли напитися, відпочити. Вона була пролита на землю благодатним дощем, щоб вчасно насіння зійшли, паростки пустили, так багатий урожай вродили. Це Богиня Світла в розумінні слов'ян. Вона життя дарує всім живим істотам на землі.

Стихія Води - одна з основних. Шанувалася в народі тією стихією, що тіло людини наповнює. Вода -Агідель здатна не тільки тіло очищати, а й душу в рівновагу приводити, виводячи з неї все гидоти нажиті. Лікувальні властивості води також не був проти північним слов'янам. І понині користуються знаткі чарівними змовами:

Куди вода потекла, туди моя хвороба йди.

Такий змову особливо сильний, коли настає час льодоходу, і все люди починають вмиватися талою студеною водою. У кого руки болять, у кого ноги, хто застудився або жар в голові - завжди вода льодоходу допоможе. Особливо, якщо її таким сильним змовою скріпити.

Вважалося, що стихія води всередині людини озера (слов'янські чакри) Персі наповнює.

Детальніше про це можна подивитися сторінку « слов'янські чакри ».

Оберіг-символ Богині Агідель

Божество Води має символ «Безодні Небесні» Божество Води має символ «Безодні Небесні».

Оберегом служить сама жива Вода - так розуміли предки північних слов'ян. Тому і не творили тоді ніяких однозначних оберегів з каменю, дерева, або металу. Ось Чур Агидели є. Це прекрасна діва, звертатися до якої дуже любили дівчата, щоб посилить свою красу та зміцнити любов.

Знак «Безодні небесні» обережет від:

  • злих помислів;
  • біди або невдачі;
  • нечистоти духовної.

Знак цей ще може додати сил для:

  • посилення інтуїції;
  • залучення щастя і удачі;
  • збереження духовної чистоти.

Детальніше Знак Богині Агідель

Детальніше   Знак Богині Агідель

Які бувають обереги,
дають захист Агідель?

дізнатися

Атрибути Богині Агідель

Птах - лебідь малий.

Дерево - верба.

Предмет - вінок, що люди пускають по воді.

Треба (підношення) - квіти і чиста вода.

Приказки / прикмети, які розкривають образ Богині:

«Вода вимиє, хліб вигодує».

«І тиха вода підмиває береги».

«Поки є хліб та вода - все не біда».

«Снігу надує - хліба прибуде: вода розіллється - сіна набереться».

«Хліб - Батюшко, вода - Матушка».

Богиня Агідель в північному ворожінні і магії

Реза Богині Агідель   - входить в систему Оракула «   Слов'янські Рези Рода   » Реза Богині Агідель - входить в систему Оракула « Слов'янські Рези Рода ». Оракул створений для ворожіння і північних магічних діянь.

Номер Рези - 32

Ворожіння. Про що запитували Богиню. Прихід Рези в розкладі говорить Запитують про те, що настав час допомагати іншим. Богиня підказує, що допомога іншим і тобі обернеться на благо. Можливо, людина давно вже нікому нічого доброго не робив, а ось тепер прийшов час себе проявити в такій якості. Треба простежити ще за собою, чи не занадто ви часто стали очікувати від оточуючих визнання власних заслуг. Можливо, ви захопилися притягненням уваги на себе, перестали пам'ятати про інших людей. Рада Богиня подає такий: «Граючи ставитеся до внутрішніх змін».

Детальніше - в розділі « Слов'янські Рези Рода »

Північна магія:

Так як Агідель - це стихія Води, яка завжди присутня в північній магії, то і звернення до Неї йде при кожній зустрічі з Рідними богами. Її шанують і звертаються до Неї нарівні з Матір'ю - сирої Землею , Богами Вогню і богами Повітря.

Детальніше - на сторінці « Магічні обряди слов'ян »

Славиться Агідель своєю красою і понині. А так як вона готова була розлитися по Землі потоками вод, то і вмиватися нею - значить, примножити свою красу. Але тільки водою привертають до себе красу - є серед знатков спеціальні вузлики - наузи. Вони так і називаються « на красу ». Носиш на собі заговорений Наузен і поступово стаєш гарний і міцний душею і тілом. Краса адже, як і чистота, не тільки в тілі, а й дусі.

Детальніше " слов'янські наузи »

Свята, коли запрошують Агідель

Всі відають, які донесли до цього дня знання предків, однаково вважають, що свято в честь Агидели суміщений з Великими святом Літнього сонячного Зламу - Купало. Найбільше дівчата любили радувати Агідель красивими віночками з чарівними вогниками, які запалювалися і пускалися по воді. Красні дівиці в таку ніч не забудуть звернутися до води, щоб та допомогла їм відшукати свого судженого. Агідель завжди підтримає здоров'я, красу і міцність духу людей. Саме таку роль вода споконвіку грала (і донині грає) для слов'янського роду!

Детальніше - стаття «Народний календар»

Детальніше - розділ « свята »

А як здолати щось?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация