Яхонтовий мій: старовинні назви каменів. Частина друга

шляхетний смарагд

«Це кільце з смарагдом ти носи постійно, кохана, тому що смарагд - улюблений камінь Соломона, царя Ізраїльського. Він зелений, чистий, веселий і ніжний, як трава весняна, і коли дивишся на нього довго, то світлішає серце; якщо подивитися на нього з ранку, то весь день буде для тебе легким ». (О. І. Купрін «Суламіф»)

Ще одне давня назва дорогоцінного каменю - смарагд. Цей зелений і прозорий кристал відомий з давніх-давен. А зараз він відомий як смарагд.

Слово «смарагд» походить від перс.-араб. і перекладається як - «зелений дорогоцінний камінь». Стародавні греки і римляни називали смарагди «камінням зеленого сяйва».

Кііра Корпі

Смарагд - це прозорий різновид берилу зелених тонів, іноді з просинню. Його темно-зелені різновиди цінують вище за алмаз. На Русі смарагд вважали каменем мудрості, холоднокровності і надії.

Смарагд - подібно сапфіру і рубіну оцінюється в залежності від його місця видобутку. Якщо для рубіна "паролем" є Бірма, а для сапфіра - Кашмір, то для смарагду - це Колумбія, точніше, шахта в Музо, неподалік від Боготи, де видобуваються камені найкрасивішого трав'янисто-зеленого кольору.

Смарагди також видобуваються і в Росії, на Уралі. Смарагдові копальні Уралу були відкриті Максимом Кожевниковим і Яковом Коковина в 1831 році в місці впадання річки Токовий в річку Великий Рефт, в 90 км на північний схід від Єкатеринбурга. Вони славляться унікальними по своїй величині кристалами смарагду.

Завдяки яскравому сяйву зеленого кольору смарагд вважається унікальним і єдиним у своєму роді коштовним каменем. Зразки дійсно хорошої якості досить рідкісні, рівності кольору часто заважають включення. Дрібні включення ніяким чином не зменшують вартості каменя. Навпаки, смарагд яскравого глибокого зеленого кольору навіть з включеннями цінується більше, ніж найчистіший смарагд блідо-зеленого кольору.

Ірина Слуцька

Ірина Слуцька

Біблійна легенда свідчить: сатана під час свого повалення в пекло, випустив з своєї корони один з дорогоцінних каменів - смарагд. Дорогоцінний камінь перетворився в чашу, яка при загадкових обставинах потрапила до цариці Півдня.

Згодом цариця Шеви піднесла смарагдову коштовність перед царем Соломоном. Соломон був сином Давида. А його нащадком був Ісус Христос, якому дісталася в спадок ця чаша. Христос користувався чашею в свою останню Святу Вечерю (Таємну Вечерю), повчаючи учнів Хліболамання.

Після жертвопринесення себе не порочного за людські гріхи, Йосипу Арімофейскому вдалося зібрати в смарагдову чашу кров Ісуса розп'ятого на хресті і стати засновником ордена Святого Грааля ... Вважалося, що вона придбала чудодійну силу - дарувала багато років життя тому, хто пив з неї.

За однією з легенд, чаша була перенесена на Небо, а з іншої - переходила з рук в руки, поки її не викрали у останнього хранителя - Персеваля - лицаря "Круглого столу" легендарного британського короля Артура.

Сережки з смарагдом символізують Орден Святого Грааля. Нічого не відають господині ювелірної прикраси, мають силу магів і чарівників, перебуваючи в постійному контакті з сутностями тонкого світу, іншими словами, що живуть на небесах.

Єлизавета Туктамишева

В Індії вважають, що цей самоцвіт здійснює зв'язок з світом духів, він володіє сильною позитивною прання, розсіює згустки злих думок. По численних легендах і переказах, він протегує також матерям і мореплавцям. Той, хто його носить, чи не зробить невірного кроку і не проллє безвинної крові; воїну він додасть хоробрості і врятує від ворожої засідки, переможцеві додасть милосердя.

Олена Леонова

Олена Леонова

Він загострює розум і пам'ять, оживляє винахідливість і кмітливість, відганяє душевну тугу і меланхолію, дарує всім радість і втіха. Навіть бачити смарагд уві сні вважалося - до веселощів, тим більше що сни у людини, що носить цей самоцвіт, збувалися особливо часто. Усуває прикрощі та захищає від вельми настирливих відвідувачів, дарує проникливість і інтуїцію, душевну гармонію і надію, розвиває талант і витонченість, заохочує відчуття власної гідності, стимулює мову і красномовство, зберігає любов і подружню вірність. Його вважали найкращим подарунком нареченим, так як він зміцнює почуття подружжя і зберігає між ними атмосферу юної любові, яскравіше сяє, коли любов розгорається в серці і розколюється при порушенні обітниці вірності.

морські скарби

Давним-давно з південних земель з'являлися на Русі і дивовижні морські камені. Назва Бурміцька зерна сягає своїм корінням до стародавнього міста на березі Перської затоки. Саме там колись почали добувати перли і відправляти його в руські землі.

Якщо вірити легендам, цариця Семіраміда любила прикраси з перлів і надягала на свята намисто з яскраво-рожевого перлів. А цариця Клеопатра, згідно з переказами, розчинила у вині величезну грушоподібної перлину і випила на очах у Марка Антонія. Вся справа в їх суперечці, Клеопатра обіцяла приготувати найдорожчий вечерю. Клеопатра виграла спір.

Олена Радіонова

Олена Радіонова

Ксенія Столбов / Федір Климов

Ксенія Столбов / Федір Климов

Перли - одне з перших прикрас, які використовувалися людиною. Стародавні греки вважали його застиглими сльозами прекрасної морської німфи, слов'яни - відображенням блискавки, а китайці - скам'янілим місячним світлом.

Назва походить від латинського слова "pernula" - морська раковина. Слово "перли" походить від китайського "чженьджу", арабського "зеньчук", татарського "зеньджу". Інші назви мінералу і його різновидів: скатень, перли, орієнталь, Магара, перлова зернь, бісер.

Мао Асада

Мао Асада

Натуральний чорний перли вперше став відомим в Європі завдяки Ернандо Кортесом (1458-1547), іспанські конкістадори і підкорювач Мексики, і пізніше завдяки дослідженням «кольорового перлів», виявленого в Каліфорнійській затоці. Ла-Пас в Байа, Каліфорнія, став всесвітнім центром чорного перлів.

Олена Радіонова

За порадою грецького філософа Аристотеля, Олександр Македонський перед нападом на Індію насамперед захопив острів Сокотра, який славився гарним чорним перлами. Чорні перлини захопили полководця, і, з'єднавши їх з сліпучо-білими і злегка рожевими, він послав ті й інші в Грецію. Після цього почалося повальне захоплення схожими колекціями.

Ксенія Столбова / Федір Климов

Ксенія Столбова / Федір Климов

«Перли завжди правий» - сказала Коко Шанель і зробила перли найбільш демократичним прикрасою, яке йде будь-якій жінці і підходить до будь-якого одягу. Вона перша затвердила поєднання білого перлів з чорним светром, темним елегантним жакетом, маленьким чорним платтям. Поєднання «маленької чорної сукні» і чудових бус з перлів свого часу було еталоном стилю. Довжина перлового намиста, введеного в ужиток Коко Шанель, становила понад 90 сантиметрів. Завдяки цьому незвичайному якості намисто було названо «мотузкою».

Катерина Боброва

Ім'я Маргарита в перекладі з грецького означає перли. Греки вважали, що перли благоволить сімейному щастю, запобігаючи сварки.

Маргарита Дробязко / Повилас Ванагас

Коли хрестили Людовика 13 його мати, королева Франції Марія Медічі, одягла сукню розшите перлами. Перлин було ні більше, ні менше - тридцять тисяч.

Кейтлін Вівер / Ендрю Поже

Кейтлін Вівер / Ендрю Поже

Ксенія Столбова / Федір Климов

Ксенія Столбова / Федір Климов

У раковині найбільшого з двостулкових молюсків, тридакна, зустрічаються і помітно більші екземпляри. Наприклад, 6 грудня 2009 року, на аукціоні Bonhams, який пройшов в Музеї природної історії, в Лос-Анджелесі, була виставлена на торги друга в світі за величиною перлина - «Принцеса Палавана». Її вага склала 2,3 кілограма, а діаметр більше 150 міліметрів.

Єлизавета Туктамишева

Природний перли, особливо придатний для ювелірів в наш час вкрай рідкісний. Вся справа в тому, що в 19-му столітті перли почали добувати в варварських масштабах. Через однієї перлини, торговці були готові відловити і розкрити до 10 тисяч раковин. Через кілька десятиліть були знищені цілі покоління раковин-жечужніц, так що природний перли майже зник. У 1952-му році видобуток природного перлів була заборонена у всьому світі. Культивований перли зростає в природних умовах, в раковині, але відрізняється від істинно природного причиною утворення: затравкой з твердого тіла або м'якого органічного імплантанта, що вводиться людиною в живого молюска.

Початок: Гранатовий браслет

Яхонтова моя: старовинні назви каменів. Частина перша

источни до

джерело

джерело

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация