Яйця Фаберже: історія створення, фотографії, подарунки для імператорської сім'ї, музеї.

  1. Спогад - в подарунок
  2. Свобода творчості і три умови придворному ювелірові
  3. Сюрприз всередині кожного яйця
  4. Сімейна традиція разом з престолом
  5. Фаберже і компанія
  6. У дусі часу
  7. кримінальний інтерес
  8. За мотивами Фаберже
  9. клеймо Фаберже
  10. Побачити своїми очима

«Дорого яєчко до Христову дню». Прислів'я набуває особливого змісту, коли мова йде про яйця Фаберже. Чи не проста писанка або яйце, пофарбоване цибулевим лушпинням, а золото, емаль, дорогоцінні камені, гірський кришталь і тонка робота ... 10 фактів про вершинах ювелірної майстерності роботи Фаберже.
«Дорого яєчко до Христову дню»

Яйце «Коронаційне»

Спогад - в подарунок

Прообразом першої роботи Фаберже стало яйце з датської королівської скарбниці. У ХVIII столітті в Данії виготовляли ювелірні великодні яйця з курочкою-сюрпризом всередині. За принципом матрьошки в курочку зберігалася корона. Імператор Олександр III подарував дружині Марії Федорівні, колишньої датської принцесі Дагмар, аналог - роботи Карла Фаберже. Цей подарунок і послужив основою цілої колекції.

Свобода творчості і три умови придворному ювелірові

Беручись за роботу, Карл Фаберже повинен був дотримуватися форми яйця. Вміст пов'язувати з життям царської сім'ї і не допускати самоповторов. Імператор в нетерпінні цікавився сюжетом нової роботи, на що ювелір відповідав: «Ваша Величносте буде досить».

Сюрприз всередині кожного яйця

Фаберже виправдовував високий статус придворного ювеліра, зберігаючи інтригу. Зроблено 71 яйце, 54 - імператорські. І кожен сюрприз - чудо в мініатюрі. Найзнаменитіший - точна копія карети коронації Миколи II, найнесподіваніші - манікюрний набір і карта імперії з Транссибірської магістраллю.

Найзнаменитіший - точна копія карети коронації Миколи II, найнесподіваніші - манікюрний набір і карта імперії з Транссибірської магістраллю

Яйце «Георгіївський»

Сімейна традиція разом з престолом

Після смерті Олександра III його наступник Микола II продовжив традицію батька. Тепер подарунки роботи Фаберже отримували дві вінценосні дами - дружина і мати імператора. Лише один подарунок - «Георгіївська» яйце - Марія Федорівна змогла вивезти в 1918 році, їдучи з Росії в Данію.

Фаберже і компанія

Карл Фаберже - ювелір з діда-прадіда і над царськими подарунками трудився цілий концерн. У числі майстрів - найвідоміший Михайло Перхин і єдина жінка-художник Алма Піхл, яка придумала паморозь на кришталі - «Зимове яйце». На кожну роботу бригада ювелірів витрачала рік - якраз до нової Великодня.

На кожну роботу бригада ювелірів витрачала рік - якраз до нової Великодня

Яйце «Військове сталеве»

У дусі часу

У ювелірній роботі використовували не тільки благородні метали. У передреволюційні роки багато майстрів фірми Фаберже вирушили на фронт, і в важкі для країни часи Олександра Федорівна отримала в подарунок яйце «Військове сталеве». А в 1917-му для Марії Федорівни було виготовлено яйце з карельської берези.

кримінальний інтерес

Яйця Фаберже і кримінальний інтерес до них - улюблена тема для кінематографістів. Радянські - «Слідство ведуть знавці» і західні - одна з серій бондіани, картини з Міком Джаггером, Одрі Хепберн, Мартіном Лоуренсом. А для фільму «12 друзів Оушена» зробили металеву копію яйця Фаберже. Робота обійшлася в чотири тисячі доларів.

За мотивами Фаберже

Ювелірні фантазії на пасхальну тему не дають спокою модельєрам. За мотивами робіт імператорського ювеліра створюють цілі модні колекції. Перша - Валентина Юдашкіна з сукнями в формі яєць в стилі Фаберже - викликала фурор на показі в Парижі. Першим з успіхом привітав молодого колегу П'єр Карден.

Першим з успіхом привітав молодого колегу П'єр Карден

Яйце з карельської берези

клеймо Фаберже

Знак двоголового орла - клеймо Фаберже - додає ювелірним яйцям художню цінність і додає до ринкової вартості додаткові нулі. Працювати «під Фаберже» намагалися багато, і в кінці ХХ століття в Нью-Йорку навіть відбулася виставка підробок. Справжні роботи є в колекціях п'яти країн - Росії, США, Великобританії, Монако, Швейцарії.

Побачити своїми очима

Після продажу більшовиками царського спадщини лише частина виробів Фаберже повернулася на батьківщину. Найбільша в світі колекція яєць знаходиться в Санкт-Петербурзі, в музеї Фаберже . Друга за розмірами - в палаті зброї . Ще по одному - в експозиції Ермітажу і Мінералогічного музею. де знаходяться ще вісім імператорських подарунків - до сих пір невідомо.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация