Як стати адвокатом в Росії? З чого почати діяльність?


Престиж професії адвоката є причиною того, що щорічно велика кількість людей вступають до вищих навчальних закладів юридичного напряму для того щоб в майбутньому працювати саме з цієї спеціальності. Але якщо, закінчивши звичайний ВНЗ, наприклад, за фахом інженер-будівельник ви відразу ж можете працювати в цій якості, то в ситуації з професією адвоката все складніше.

Отримання відповідної освіти зовсім не є достатньою умовою для роботи адвокатом. До речі, наявність саме вищої освіти за спеціальністю юрист є першою умовою для того щоб в майбутньому працювати за обраною професією. Навчання можна проходити в будь-якому ВНЗ, що має пакет дозвільних документів на здійснення подібної діяльності.

Свідченням про закінчення навчання є диплом. Зрозуміло, що ніякі курси (очні або заочні) не можуть бути приводом для присвоєння в майбутньому звання адвоката.

Другим обов'язковою умовою для отримання професії адвоката є не менш ніж дворічна робота по будь-якої спеціальності юридичної спрямованості Другим обов'язковою умовою для отримання професії адвоката є не менш ніж дворічна робота по будь-якої спеціальності юридичної спрямованості. Це може бути робота в нотаріальній або адвокатській конторі, помічником судді, юрисконсультом на підприємстві і так далі.

Для тих, хто прагне отримати професію адвоката якомога швидше важливо пам'ятати, що дворічний термін обов'язкової роботи за фахом, пов'язаної з юриспруденцією, починає відраховуватися тільки з моменту отримання диплома про вищу освіту. Якщо ви почали трудову діяльність під час навчання, то цей період не буде зарахований при обчисленні стажу.

Після здобуття вищої юридичної освіти і проходження дворічної стажування претендент на присвоєння адвокатського звання повинен пройти випробування. Воно складається з усної та письмової частини і здається в відповідної комісії.

Для допуску до іспиту необхідно написати заяву з проханням. До заяви обов'язково повинні бути додані копії паспорта та диплома про вищу освіту, витяг з трудової книжки, яка свідчить про проходження дворічної стажування, анкета і характеристики з місця проходження стажування.

Через два місяці вас повинні допустити до перевірочних випробувань. Відмова у допуску до випробувань повинен бути мотивований і в письмовому вигляді спрямований претенденту. Це може статися, наприклад, якщо з'ясується, що претендент на статус адвоката надав недостовірні відомості про себе або скоїв інший протизаконний вчинок.


Зверніть увагу! Інформація з даної статті може бути не повною, через частої зміни законодавства. Крім того, саме ваша ситуація можливо вимагає, більш детального вивчення. Тому радимо проконсультуватися з нашими фахівцями за телефонами: в Москві +7 (499) 938-44-32 , в Санкт-Петербурзі: +7 (812) 467-34-03 , По всій Росії 8 (800) 511-81-26 - це безкоштовно, анонімно і професійно!

Порядок проходження випробування, список питань і завдань встановлений спеціальною постановою Федеральної адвокатської палати. Під час іспиту підлягають перевірці не тільки теоретичні знання випробуваного зі спеціальних питань, але і його особистісні характеристики.

У разі невдалої здачі тестових випробувань претендент має право подати повторну заяву на проходження іспиту. Зробити це можна не раніше, ніж через рік. Відмовити у присвоєнні адвокатського звання на цьому етапі можна якщо стануть відомі якісь нові факти про претендента, що унеможливлюють виконання його роботу в даній професії.

Якщо іспит пройдено успішно і ніяких перешкод для отримання адвокатського статусу немає, претендент повинен принести присягу. Після цього комісія присвоює йому звання адвоката і всі необхідні дані про нього заносяться в регіональний адвокатський реєстр. Присвоєння адвокатського статусу здійснюється на безстроковій основі.

Обмежень за віком для отримання звання адвоката і заняття цією діяльністю немає.

Після присвоєння необхідного статусу адвокат повинен пройти стажування у практикуючих фахівців Після присвоєння необхідного статусу адвокат повинен пройти стажування у практикуючих фахівців. Термін стажування може бути різним, але не повинен бути менше шести місяців. До речі, оплачувати стажування доведеться з власних коштів. І тільки після цього ви зможете самостійно займатися адвокатською діяльністю.

Безстроковість дії адвокатського статусу зовсім не означає, що його не можна призупинити або припинити.

Призупинення можливо якщо громадянин переходить на роботу в державні органи, відсутність можливості виконувати свої професійні обов'язки в протягом шести місяців, визнання громадянина офіційно зниклим без вести. Рішення про призупинення адвокатського статусу приймається регіональної колегією.

Припинення адвокатської роботи можливо, якщо сама людина виявляє таке бажання, в результаті смерті або визнання його недієздатним, вчинення злочину або здійснення адвокатської діяльності в умовах, коли людина не мала на це права і в деяких інших. Припинення дії звання здійснюється також за рішенням регіональної колегії адвокатів.


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация