Як одеситу втекти від кризи в моря

  1. Орфографічна помилка в тексті:

16 серпня 2009, 11:13 Переглядів: 16 серпня 2009, 11:13 Переглядів:   Мореплавець - одна з найпопулярніших професій в Одесі

Мореплавець - одна з найпопулярніших професій в Одесі. А сьогодні спокуса піти в моря особливо великий. Адже якщо на суші середня заробітна плата в місті дорівнює двом тисячам гривень, то в море ставка матроса стартує від 400 "зелених", що становить як мінімум 3400 грн. у місяць. Однак для того, щоб піти в рейс, доведеться розщедритися.

У крюїнгових компаніях запевняють, що зараз влаштуватися важче, ніж, скажімо, півроку тому. У зв'язку з кризою суду позбавляються замовлень і простоюють. Є й інші причини, перш за все - висока конкуренція з боку філіппінців і індонезійців. Вони беззаперечно виконують свою роботу, краще знають англійську, та й коштують дешевше. Середня зарплата матроса-філіппінця - близько $ 350.

Шанси початківців потрапити до солідного судновласнику (Великобританія, Голландія, Німеччина) - невисокі. "У деяких компаній є спеціальні програми -" кадетські ", - розповів нам курсант мореходки Степан Савичев. - Вони підписали договір з нашим навчальним закладом. За цією програмою можна піти в рейс кадетом або матросом, пройшовши курс на матроса другого класу (близько 1000 грн .) ". Крім того, курсанти відзначають, що більше шансів піти в рейс у тих молодих людей, чиї родичі також моряки і вже зарекомендували себе з хорошого боку. Певні труднощі є і у бувалих. "Якщо кілька років тому я ще міг вибирати і відмовлявся від некомфортного судна з зарплатою в 3,5 тисячі євро, то зараз таку роботу ще пошукати треба, - зізнався помічник капітана Михайло Опяткін. - Просто наші моряки, будучи в море, ледь почули про кризі, відразу ж продовжили контракти, не сходячи на сушу ".

Роботодавців ж більше цікавлять моряки з досвідом і хорошим знанням англійської. У крюингу кажуть, що найчастіше наймають старпомів і стармеха, а також друге і третє помічників, механіків. Рідше капітанів, зменшився попит і на рядовий склад: стюардів, помічників кухарів і кадетів. "Рядовий склад ми припинили брати ще півроку тому. Зараз беремо тільки офіцерів. Приходять багато, але відправляємо в рейс не всіх. Скажімо, з 10 - одного-двох. У нас високі вимоги", - розповів директор крюінгового агентства "Лоуленде" Юрій Малишевський .

Якщо років 8-10 тому обов'язковою була хабар менеджеру крюїнгу, то тепер у моряків інші статті витрат: за пересертифікацію і підвищення кваліфікації потрібно викласти від двох тисяч доларів. Це неофіційна ціна, а офіційне переоформлення коштує значно дешевше, але на нього піде пару місяців. "Я працюю два через два місяці, тому на курсах сидіти особливо ніколи. Щоб було швидше, багато хто їде переоформляти в Миколаїв чи Іллічівськ, платять великі гроші", - поділився досвідом електромеханік Слава Зальскій. Кожному потрібно пройти медогляд. "Зрозуміло, що хворого в море ніхто не випустить, але до будь-якої дрібниці можуть причепитися, та й черги. Дешевше дати 50-100 доларів і отримати" красивий "медліст", - додає Слава.

НА ДЗВІНКИ РІДНИХ

У рейсі моряку доведеться витратитися на зв'язок. Одесити купують за кордоном місцеві телефонні картки, або користуються супутниковим зв'язком на судні. Багато компаній оснащують суду IP-телефонією, дозволяють по 10-15 хв. кожен день говорити з рідними і спілкуватися по інтернету.

Ольга Князь

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як одеситу втекти від кризи в моря". інші Новини Одеси дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация