Як проходить Хадж: одяг без швів і метання між пеклом і раєм

  1. Щорічно мільйони від королів до президентів роблять те, що виконала проста жінка
  2. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  3. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  4. Уроки тисняви ​​2015 року
  5. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  6. Міна: табір на 3 млн осіб і вулиця для гоління
  7. АВТОР:
  8. Орфографічна помилка в тексті:

24 вересня 2018, 4:20 Переглядів:

Щорічно мільйони від королів до президентів роблять те, що виконала проста жінка

24 вересня 2018, 4:20 Переглядів:   Щорічно мільйони від королів до президентів роблять те, що виконала проста жінка   Аль-Харам

Аль-Харам. Всі три мільйони паломників повинні мати можливість зробити одночасне обертання навколо Кааби, яка знаходиться всередині "Священної мечеті".

У кожній релігії є місце, куди віруючий хоч раз в житті повинен здійснити паломництво. В ісламі кожен правовірний мусульманин досяг повноліття, фізично здоровий і матеріально забезпечений зобов'язаний здійснити обряд хадж - паломництво в Мекку і Медину. У Мецці знаходиться, як вважають мусульмани, перший храм на Землі з вмонтованим в його стіну каменем з Раю - Кааба. А в Медині похований пророк Мухаммад (571 - 632 рік). Цього року автор побував в цих священних місцях і готовий поділитися побаченим з читачами "Сегодня".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Чому Мекка?

Місце для хаджу було визначено Всевишнім Аллахом. Саме він наказав пророку Аврааму (в Корані він носить ім'я Ібрагім) відвезти дружину Хаджар і їх новонародженого сина Ісмаїла в долину, "де нічого не росте". Зараз, коли ми під'їжджали до Мекки, ми там не побачили, наприклад, пустелю, як у Єгипті: ми спочатку побачили розжарені камені, скам'янілу землю, ніякої рослинності і над усім цим палюче сонце. Десь з століттями з'явилися водойми або оазиси, а тут нічого не змінилося за дві тисячі років. Лише в центрі з'явилася Кааба і мечеть навколо неї.

Згідно з повір'ям мусульман, Авраам відвів дружину з дитиною в долину Мекка і залишив під розпеченим сонцем. Жінка запитала: "На кого ти нас залишаєш?". Але Авраам мовчав. "Це тобі господь наказав?". "Так", - відповів чоловік. "Він нас не залишить", - тоді сказала жінка і покірно залишилася на місці з немовлям на руках. Хаджар відразу почала шукати воду. Вдалині з'являлися міражі з водною гладдю, і жінка бігла туди. Але кожен раз натикалася на кам'яний пагорб. Між горбами аль Сафа і аль Марва Хаджар металася сім разів і тепер під час хаджу паломники повинні пройти цей обряд "пошук води" - сім разів пройти між пагорбами. На сьомий раз жінка побачила чудо - там, де лежав її дитина почала бити джерело. Сьогодні це колодязь Замзам. Він має в глибину 30 м і за хвилину набирає 60 тис. Куб. м води. Вчені так і не змогли пояснити, звідки береться так багато води.

Хаджар обклала джерело каменем, щоб вода не витікала і залишилася жити поруч з ним. В ті часи ця місцевість була безлюдна, потужне королівство процвітало на місці сьогоднішнього Ємену. Тут була своя дамба, але вона обрушилася і жило тут могутнє плем'я курайшити - засновники арабської нації - вирушили на північ в пошуках нового придатного для життя регіону. Вони побачили, як птахи кружляють над однією долиною і спустилися туди. Там вони наткнулися на джерело і опікати його жінку з дитиною. Ватажок підійшов до неї і попросив напитися. Хаджар відрізнялася розумом і мудрістю. Побачивши перед собою величезну армію, виснажені спрагою, поставила умову: дозволяю вам користуватися джерелом, але ваше плем'я повинно осісти тут і платити мені на утримання сина, а мій син на рівних повинен рости і навчатися серед ваших дітей. Через тисячоліття пророк Мухаммед написав, що Хаджар вибрала майбутнє арабської рації і майбутні її риси. З тих часів благородність, щедрість і захист жінок стали основою будь-якого справжнього арабського чоловіка. І це плем'я стало населяти Мекку. Коли підріс Ісмаїль, майбутній ісламський пророк, з Палестини повернувся Авраам. Він настільки був вражений тим, що сталося в "мертвій долині", що разом з сином почав будувати Каабу (символічну назву "Священний будинок") поруч з джерелом.

Право звести за наказом Аллаха "будинок для людей (мечеть)" - Кааба - було віддано благородній племені. Після завершення будівництва ключі від Кааби були віддані представнику цього племені. Сьогодні ключі від священного місця знаходяться у сина нащадків представників того племені, який згодом став главою одного із знатних родів відновився саудівського королівства. У Корані сказано: "Передайте цінне на зберігання людям, які це цінують". Навіть якщо король Саудівської Аравії захоче туди увійти, йому двері відкриває хранитель ключа.
У східний кут Кааби вмонтований камінь з Раю. Є кілька повір'їв, коли Аллах дарував землянам цей камінь. Можливо, коли Адам був вигнаний з Раю і він прихопив з собою цей камінь, або коли за наказом Аллаха майбутній пророк Ібрагім мав принести в жертву свого сина, але коли він спробував зробити це ніж перетворився в білий камінь. У момент появи каменю він був білосніжний, але доторкнувшись до Землі, наповненою гріхами людства, став чорним. Цей камінь не має ніякої сили. Але на вимогу пророка Мухаммеда - з нього треба починати кружляння, і з нього після семи кіл закінчувати.

Щорічно туризм збільшує ВВП Саудівської Аравії на $ 22,6 млрд, і більше половини цієї суми припадає на хадж і умру (малий хадж). В майбутньому Ер-Ріяд планує приймати вже п'ять мільйонів паломників в рік, а до 2030 року - до 30 млн. Завдяки тому, що саудівський король опікується Мекку і Медину, він має і незаперечний вплив в арабському світі. І саудівці мають не менше амбіцій, ніж ті ж англійці, які побудували Біг-Бен і весь світ став орієнтуватися на час за Гринвічем. У Мецці з будь-якої точки видно своя вежа - найвищий в світі готель заввишки в 601 метр Абрадж аль-Бейт з найвищим розташуванням в світі годин і півмісяцем на шпилі. А годинник на сьогодні все ще найбільші в світі: стрілка в довжину - 12 м, працюють на точному швейцарському механізмі. В арабському світі вже не пишуть "за лондонським часом", вже говорять "за Меккою". Під циферблатом - рядок, що біжить, яка буде інформувати всі навколо, який обряд зараз потрібно проводити і які словами вимовляти.

Балкони найдорожчих номерів, де ціна від $ 800 до кількох тисяч за ніч, виходять на Каабу. У півмісяці, згідно з чутками, перебувають спеціальні королівські палати виключно для короля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Шита одяг під забороною

Дух хаджу проникає в тебе задовго до початку обрядів. Уже в Стамбулі, де ми пересідали на рейс до Мекки, ми повинні були переодягнутися в одяг без швів, останній раз помитися миючими засобами і поголитися, одягатися в два шматка білої непрозорої тканини. Один знизу -
Ізар, другий накидка - ріда. Згідно вимогою Ер-Ріяда, перед вильотом потрібно зробити щеплення від гепатиту.

Уже після прильоту ти розумієш, який потужний організаційний механізм задіяний. Люди прилітають потоками, кожну країну чекають свої автобуси і супроводжуючий. Для паломника розраховане все до пляшечки води, яку потрібно пити, щоб не було зневоднення в 50-градусну спеку.

У готелі необхідно здати паспорти. 50 років нелегали використовували хадж для міграції в королівство. В результаті навколо Мекки можна побачити дивні споруди - це житла дітей нелегалів, у яких немає шансу на підданство. У боротьбі проти цього явища в посольствах королівства збираються біометричні дані паломників, потрібно здати відбитки всіх пальців. Замість паспорта нам видали іменні бейджики та браслети з даними. З цього браслету будь офіцер за допомогою планшета визначить місцезнаходження твоєї групи.

Уроки тисняви ​​2015 року

Міністерство Хаджу і Помру видає квоти країнам на паломників. Квота України - 1000 чоловік. Є країни, де і 150 тисяч. Цих дозволів не вистачає, щоб кожен мусульманин до кінця життя встиг здійснити хадж. Люди чекають своєї черги по 5-7 років. Немусульманин не може ступити на землю Мекки. Для представників неарабських народів потрібно показати документ, що ця людина вимовляв шахаду (фраза "Аллах акбар!", Повторена три рази) в присутності імама. Хадж для українця коштує $ 5000. І щороку десять громадян України можуть зробити головну справу свого життя за рахунок короля - як його гостя.

На координацію мільйонного потоку паломників кинута вся армія і Нацгвардія Саудівської Аравії. Крім безпеки, вони грають для іноземців роль помічників. Через кожні 10 м стоїть група військових, і, коли, наприклад, хтось виявляється проти натовпу, офіцери одразу наполегливо розгортають його в потрібному напрямку. Не можна зупинятися і навіть поправити шнурки, тому в хадж всім рекомендується відправлятися в сандалях. Це - урок 2015 року, коли в тисняві, влаштованої іранськими паломниками, загинули 2100 осіб. Правоохоронці кажуть:

"Ми - ваші слуги, ми зобов'язані вам забезпечити комфортний хадж, але ви зобов'язані дотримуватися наші правила".

Паломників саудівці вважають і своїми особистими гостями. Уздовж доріг на нашому шляху стояли дорогі машини з відкритими багажниками, де в холодильниках були вода і їжа. Все це наполегливо пропонувалося нам. У супермаркетах і бутіках коштують столики з кавою та солодощами, де людина з бейджом "Хадж" може перекусити.

"Раз на рік у нас весь світ. Ми хочемо, щоб про нас залишилися найкращі спогади", - говорять саудівці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Кааба: покривало розшивають золотом

В ході тисячоліть люди забули час Ісмаїла і Авраама. Але з приходом пророка Мухаммеда (571-632) він отримав небесне послання Коран і розповів мусульманам про все, що відбувається навколо Кааба. Він навчив мусульман основам хаджу. Хадж - це повторення того, що зробила проста жінка Хаджар і її чоловік Авраам. І сьогодні кожен король, кожен президент і кожен простий мусульманин повторює дії цих людей.

З відновленням Об'єднаного саудівського королівства в 1932 році саудівці надали особливого значення цим обрядам і з кожним роком робили хадж більш незалежним від інших країн.
Там, де люди роблять обертання навколо Кааби, століттями був пісок, сьогодні все вкрите білим мармуром, а навколо побудована найбільша в світі мечеть аль-Харам (Заповідна мечеть), площа якої постійно розширюється. З підстави Саудівського королівства кожен король брався розширювати аль-Харам і покращувати інфраструктуру. Під час короля Сауда ібн Абдул-Азіз Аль Сауда (правил з 1953 по 1964 рік) і Фейсала ібн Абдул-Азіза Аль Сауда (правил з 1964 по 1975 рік) мечеть була збільшена на два поверхи, а площа навколо Кааби розширена. Звичайно, від центру до краю площі радіус збільшується, але паломники з задоволенням роблять кружляння, незалежно від того, ближче вони до центру або далі.

До 1970-х багато багаті арабські країни допомагали королівству з накриттям Кааби Кисва, з організацією хаджу і охороною, з розміщенням і годуванням людей. Але корона саудитів розуміла: управління найголовнішою святинею ісламу має бути повністю в їх руках. До 1980 років цього вдалося досягти.

Рекордсмен. Цей годинник на вежі готелю видно з будь-якої точки Мекки

Були побудовані аеропорти, готелі, табори для паломників, відкрилася сучасна фабрика з виготовлення кісви. Щороку покривало для Кааби має бути новим і раніше мусульманські країни змагалися між собою за право зробити його. Сьогодні представники однієї єдиної арабської сім'ї цілий рік тчуть кісви з чорного шовку і вручну вишивають на ній золотими і срібними нитками фрази з Корану. Щороку шрифт для священних фраз вибирається новий, а каліграфію розробляють представники однієї сім'ї, яка з давніх часів цим займається.

Старі екземпляри кісви зберігаються в Мецці в музеї, а частково розрізають на сувеніри. Привілей дарувати шматочки кісви тільки у короля, і дістаються вони виключно високопоставленим людям або в якості нагороди. Також їх підносять мечетей в інших країнах. В Україні цієї реліквії поки немає. Ще однією нагородою вважається відвідування Кааби. Хранитель ключа відкриває цей храм тільки на прохання короля, який водить до каменя з Раю високопоставлених гостей. Пересічний громадянин може удостоїтися цієї честі лише за заслуги перед королівством або ісламом.

На 10 день місяця Зу-ль-хіджа напередодні Курбан-байраму Кааба переодягається. У цьому році вона сама дала сигнал - на дев'ятий день Зу-ль-хіджа несподівано в цій частині кам'яної пустелі пройшла гроза з ураганним вітром, який зірвав кісви. Це сталося ввечері, напередодні ранкового "перевдягання". На церемонії повинен бути присутнім король, а сама процедура демонструється в онлайн-режимі по каналу, який мовить на весь світ. За всім хаджем можна спостерігати в онлайні.

Розміри Кааби обрані волею випадку. За часів пророка Мухаммеда першу Каабу зруйнувало повінню, і він звернувся до місцевих язичників з ідеєю побудувати новий храм. Язичники відповіли: заплатите грошима, заробленими чесним шляхом - нема на азартних іграх, які не трофеями і т. Д. Чи вдалося зібрати дуже мало, що вистачило на храм розміром 11 м на 12,8 м і висотою 13,1 м. Коли прийшов час вмонтувати чорний камінь, між знатними родами мало не почалася війна. Тоді пророк запропонував главам сімейств нести святиню на плащі, а вже він вставить камінь. Старійшини прийняли пропозицію, і це було розцінено як предзнаменует лідерства Мухаммеда.

Майстер. Цілий рік на кісви він вишиває фрази з Корану

Міна: табір на 3 млн осіб і вулиця для гоління

На 8 день хаджу все повинні відправитися на гору арафія (арафія - простір між пеклом (Джахане) і раєм (Джаннат). Це місцевість з невеликим пагорбом, на якому пророк Ібрагім був готовий принести в жертву Аллаху сина. Є одна тільки ніч, коли паломники повинні тут помолитися і до заходу сонця на 9-й день місяця Зу-ль-хіджа - покинути арафія. У цей момент можна зрозуміти, що таке судний день: три мільйони чоловік з 94 країн одночасно залишають долину автобусами, пішки, на інвалідних візках, вголос повторюючи молитву. Все направляються в долину М на, куди потрібно дістатися до початку Курбан-байраму. Там розбитий найбільший в світі наметовий табір - 100 тисяч наметів. Тут можна відпочити за все ніч.

В долині Міна відбуваються два головних обряду - кидання каменів в стовпи Джамарат (в шайтана) і жертвопринесення. Біля стовпів, що символізують шайтана, стоять урни з щебенем. Береш і кидаєш, вимовляючи "Аллах акбар". Зробивши це сім разів, можна йти в спеціальний намет, де здаються гроші на жертвоприношення. А потім усім трьом мільйонам потрібно поголити голову (для жінок пасмо волосся обрізати), після чого можна зняти одяг паломника. Уявіть, ціла вулиця перукарів, до яких стоять величезні черги. А хтось голить один одного. У цей момент ти вже переходиш зі стану харам (заборонений) в стан хахяль.

У Мині прожити можна три дні, а потім потрібно залишити долину. З цього моменту починаються кружляння навколо Кааби. Після семи кіл все йдуть до криниці Замзам, випити священну воду. Це - завершення хаджу. На останній обряд є добу, після паломники повинен покинути Мекку. Ви повертаєтеся додому в тому ж безгреховности стані, як і народилися.

Наші. В цьому році українських паломників було видно здалеку. Фото: Facebook

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Хадж-2018: закрите місто Мекка розкрив свої таємниці". інші Інші країни дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Фараджаллах Мохаммад

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Жінка запитала: "На кого ти нас залишаєш?
Це тобі господь наказав?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация