Як вкласти гроші в Облігації - Інвестиції в Облігації - рентабельність і ризики інвестицій в облігації на Invest Rating

  1. Цілі і завдання інвестування в облігації
  2. Об'єкт інвестування в облігації
  3. Класифікація інвестування в облігації
  4. Класифікація по компанії-емітенту
  5. Способи інвестування в облігації
  6. Ризики інвестування в облігації
  7. Результат інвестування в облігації

Цілі і завдання інвестування в облігації   Інвестиції в облігації є одним з достатньо надійних і дохідних способів вкладення грошових коштів, який може бути рекомендований всім бажаючим знизити ризик втрати капіталу і отримати дохід вище, ніж за банківським депозитом

Цілі і завдання інвестування в облігації

Інвестиції в облігації є одним з достатньо надійних і дохідних способів вкладення грошових коштів, який може бути рекомендований всім бажаючим знизити ризик втрати капіталу і отримати дохід вище, ніж за банківським депозитом.

Основний сенс інвестицій полягає в отриманні власником облігацій фіксованого доходу у вигляді регулярних виплат відсотків. В цілому, інвестиції в облігацію багато в чому схожі з внеском в банку: інвестор вкладає кошти під уже відомий відсоток на досить тривалий термін. Однак облігації відрізняються більш високою прибутковістю і можливістю в будь-який момент забрати вкладені кошти, не втративши при цьому накопичені відсотки.

Об'єкт інвестування в облігації

Облігація являє собою цінний папір, що випускається компанією-емітентом. Купуючи облігацію, інвестор перетворюється на кредитора компанії, при цьому компанія-емітент зобов'язується виплатити інвестору номінальну вартість облігації після закінчення терміну її звернення. Крім того, компанія зобов'язується регулярно виплачувати інвестору дохід у вигляді заздалегідь встановленого відсотка від вартості облігації.

Такого роду паперу випускають, як правило, великі компанії, зацікавлені в залученні інвесторів.

Облігація найчастіше дійсна протягом 4-5 років. Інвестор (держатель облігації) має право продати її в будь-який момент або ж дочекатися терміну погашення компанією-емітентом. У момент продажу (або закінчення терміну дії облігації) номінальна вартість цінного паперу і дохід у вигляді відсотків перераховуються інвестору.

У порівнянні з акціями, облігації вважаються менш ризикованим способом вкладення коштів. Це пов'язано з пріоритетом власників облігацій перед власниками акцій компанії в разі ліквідації останньої.

Класифікація інвестування в облігації

Існує кілька типів облігацій, серед яких можна виділити наступні основні групи.

Класифікація по компанії-емітенту

  • Державні облігації - випущені держкомпаніями. Як правило, дохід від таких облігацій не обкладається податком.
  • Муніципальні облігації - випущені областями \ регіонами з метою залучення коштів для реалізації проектів.
  • Корпоративні облігації - випущені великими компаніями.
  • Іноземні облігації - випущені іноземними компаніями, ці папери відрізняються високою вартістю.

Класифікація за типом доходу

  • Дисконтні облігації. Купити таку цінний папір можна нижче її номінальної вартості, а погасити - за номіналом. При цьому дохід у вигляді відсотків для таких облігацій не передбачений.
  • Купонні облігації. Дозволяють інвестору отримувати стабільний дохід у вигляді відсотків, відомих заздалегідь (існують також купонні облігації і з відсотком, які змінюються разом з плином часу).

Класифікація за терміном погашення

  • Короткострокові облігації (до 5 років).
  • Середньострокові облігації (до 10 років).
  • Довгострокові облігації (понад 10 років).
  • Безстрокові облігації (термін погашення не визначений).

Класифікація за ступенем забезпеченості

  • Забезпечені облігації - мають заставу у вигляді інших цінних паперів, майна і т.д.
  • Незабезпечені облігації - не мають ніякого застави.
  • Гарантовані облігації - виплату інвесторам за такими облігаціями гарантує не тільки компанія-емітент, а й інша організація.
  • Субординовані незабезпечені облігації - в разі банкрутства компанії-емітента інвестор має право вимагати виплат в останню чергу.

Цілі і завдання інвестування в облігації

Основне завдання інвестора, що здобуває облігації, полягає в забезпеченні надійності вкладення коштів. У порівнянні з депозитом у банку, покупка облігацій є більш надійною, особливо якщо купуються облігації великих компаній. Купівля облігацій означає, що інвестор кредитує компанію безпосередньо, а, отже, може сам управляти кредитною якістю свого портфеля. Портфель облігацій ж може бути проданий інвестором в будь-який зручний йому момент без втрати відсотків.

Способи інвестування в облігації

Придбати облігації можна на біржі ММВБ, попередньо відкривши рахунок у брокера. Як правило, облігації продаються поштучно. Найбільш поширений номінал - 1000 рублів, ціна облігацій на ринку незначно відрізняється від номіналу. На біржі прийнято виражати ціну облігації не в рублевому еквіваленті, а у відсотку від номіналу. Тобто, якщо облігація торгується на рівні 98%, а її номінал становить 1000 рублів, то ціна облігації - 980 рублів.

Купуючи облігації, інвестор повинен пам'ятати, що крім вартості самого цінного паперу він також повинен сплатити так званий накопичений купонний дохід, тобто той дохід, який встиг накопичитися за облігацією до моменту її придбання інвестором.

Ризики інвестування в облігації

Незважаючи на те, що вкладення в облігації вважаються найбільш надійними, їм притаманні певні ризики. Серед основних ризиків - такі:

  1. Ризик дефолту - ключова небезпека при вкладенні коштів в облігації. Ризик дефолту передбачає, що компанія-емітент не зможе виконати зобов'язання перед інвесторами. Як правило, чим вище у облігації прибутковість до погашення, тим вище і ризик, тому при покупці таких облігацій слід бути насторожі. Висока прибутковість до погашення завжди означає знижену ціну на облігації - отже, справи у компанії-емітента йдуть не дуже добре, і ризик дефолту великий.
  2. Ризик інфляції - небезпека того, що поточний рівень інфляції перевищить прибутковість облігацій.
  3. Процентні ризики. Цей вид ризиків пов'язаний з властивістю середньоринкової процентної ставки регулярно змінюватися. Для уникнення цього ризику рекомендується купувати облігації зі змінним відсотком або ж довгострокові.

Управління ризиками при покупці облігацій досягається за рахунок складання портфеля з цінних паперів, випущених різними емітентами. Крім того, при покупці державних облігацій інвестор страхує себе від втрати коштів за рахунок держави - адже такі вкладення мають гаранта в особі самої держави. Причому, на відміну від депозитів, держава відповідає перед інвестором по всій вкладеної суми, а не по відсотку від вкладу. Корпоративні облігації з високим кредитним рейтингом і муніципальні цінні папери також мають менший поріг ризику, ніж інші облігації.

Результат інвестування в облігації

При інвестуванні в облігації необхідно розуміти, що прибутковість такого роду вкладень майже завжди нерозривно пов'язана з ризиком. Але, чим ризикованіше облігація, тим вище її прибутковість.

Поточна прибутковість облігації може бути обчислена в такий спосіб: річний дохід по купону слід розділити на поточну вартість облігації, а результат помножити на 100%. Прибутковість за дисконтними облігаціями може бути обчислена шляхом ділення дисконту на число, отримане відніманням дисконту з номінальної вартості.

Крім поточної прибутковості, важливо також враховувати прибутковість до погашення - це більш значимий параметр. Доходність до погашення - це, по суті, дисконтна ставка, при якій дохід по облігації буде дорівнює її поточної вартості. Доходність до погашення дозволяє визначити реальну цінність інвестиційного портфеля і допомагає інвесторові прорахувати свою майбутню вигоду.

Інвестиції в Облігації - всі матеріали

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация