Як вибрати садові гойдалки

  1. Види гойдалок і їх особливості
  2. Матеріал каркаса - основа ціни і безпеки
  3. опори гойдалок
  4. Конструкція сидінь в садових гойдалках
  5. Матеріал подушок і спинок, чохли
  6. підвісна механізм
  7. Можливість розкласти сидіння
  8. Додаткові зручності і особливості
  9. 9 порад щодо вибору садових гойдалок

Якщо ви живете в приватному будинку або володієте заміським будиночком з присадибною ділянкою, то напевно велика увага приділяєте благоустрою території

Якщо ви живете в приватному будинку або володієте заміським будиночком з присадибною ділянкою, то напевно велика увага приділяєте благоустрою території. Адже після робочого дня так хочеться відпочити на свіжому повітрі, насолоджуючись тишею - садові гойдалки справжня знахідка для цього!

Щоб вибрати цей острівець спокою, потрібно розуміти, що садові гойдалки багато в чому відрізняються від тих, що ви звикли бачити на дитячих майданчиках. Перед їх покупкою варто ознайомитися з деякими особливостями, щоб в майбутньому не виникло неприємностей під час відпочинку.

Види гойдалок і їх особливості

Для дорослих гойдалки - це відпочинок. Для дітей же вони є засобом розваги. Виходячи з цього гойдалки можна розділити на кілька видів:

Дитячі гойдалки . Вони легкі, найчастіше одномісні. Діти не хочуть мирно погойдуватися під сонечком, їм важлива амплітуда і швидкість. В цьому випадку при виборі гойдалок потрібно орієнтуватися на безпеку дитини. Жорсткі металеві або дерев'яні конструкції безпечніше мотузкових. На гойдалці повинні бути встановлені обмежувачі, що перешкоджають сильному розгойдування і не дають провернути «сонечко». Переконайтеся в наявності на сидіннях страхувальних кріплень, які не дозволять маленькій дитині випасти під час катання.

Садові гойдалки . Комфортні і м'які підвісні диванчики, які здатні винести більше навантаження. На таких гойдалках можна відпочивати цілою компанією або ж дрімати в тиші власного саду. У деяких моделях є захист від сонця у вигляді декоративного навісу, а самі гойдалки виконані з привабливих матеріалів, щоб прикрашати присадибну ділянку.

Гамак-гойдалки. Призначені для комфортного відпочинку на лежаку. У більшості випадків дозволяють розгойдуватися вліво-вправо, на відміну від класичних гойдалок.

Матеріал каркаса - основа ціни і безпеки

При виборі садових гойдалок визначитеся з матеріалом каркаса. У всіх видів є свої переваги і недоліки, які балансують в співвідношенні ціна / якість / привабливість.

Пластикові каркаси - найдешевші і легкі. Їх зручно перевозити, вони не бояться води і не втрачають презентабельний вигляд через вплив погоди. Такий каркас не страждає від мікроорганізмів, але має ряд недоліків. Наприклад, не всі види пластика стійкі до морозів, а міцність гойдалок на пластиковому каркасі поступається дерев'яним і металевим.

Дерев'яні каркаси виглядають солідно, надають більш природний вигляд присадибної ділянки, та й загалом дерево приємніше на дотик і не так нагрівається на сонці. На противагу можна сказати, що дерев'яні каркаси все ще не такі міцні, як металеві, що не дуже люблять вологу навіть при наявності спеціального водостійкого покриття. Їх можуть зробити вибір комахи і дерево зажадає регулярного догляду.

металеві каркаси - найміцніші і довговічні. Вони надійно стоять на землі, їм не страшні навантаження, а якщо ви турбуєтеся, що метал може виглядати непрезентабельно, то зверніть увагу на декоративні моделі, які іноді прикрашають куванням ручної роботи.

Сучасні гойдалки на металевому каркасі, розраховані на трьох осіб, можуть витримувати масу до 320 кілограмів. При цьому варто звернути увагу на діаметр трубок несучих опор гойдалок. Чим він більший, тим важче і міцніше буде каркас. Важку конструкцію складніше переміщати по ділянці, а й шанси зрушити її розгойдуванням менше.

опори гойдалок

Опори гойдалок - один з основних елементів каркаса, що надає гойдалок стійкість. Уявіть місце, де будуть стояти гойдалки, в залежності від цього підбираються і опори.

Гойдалки на опорах у вигляді ніжок вимогливі до поверхні, на якій встановлені.

Опори у вигляді звичайних ніжок - зустрічаються в більш дешевих моделях гойдалок. Такі гойдалки краще встановлювати на тверді поверхні на зразок бетону або тротуарної плитки. При установці на м'який грунт, ніжки поступово в ньому загрузнуть і гойдалки втратять стійкість, що загрожує перекиданням або, як мінімум, дискомфортом при розгойдуванні.

Опори у вигляді масивних металевих дуг - у просунутих гойдалок, завдяки такій конструкції гойдалки надійно стоять на будь-якій поверхні, розподіляючи навантаження. Щоб такі дуги не стукали по кам'яному покриттю, на них встановлюються пластикові опори, які є і захистом від перекидання.

Конструкція сидінь в садових гойдалках

Сидіння в садових гойдалках є комфортні диванчики або крісла, на яких зручно не тільки сидіти, а й лежати. При виборі гойдалок варто докладно вивчити конструкцію - в підставі сидінь використовується два види матеріалів: тканина і металева сітка.

Сидіння на тканинній основі - притаманні дешевим моделям гойдалок, не люблять вологу і не розраховані на великі навантаження. Згодом можуть прийти в непридатність.

Сталева плетена сітка в сидіннях практично вічна і не втрачає форму. Вона добре тримає будь-яку масу, але при її використанні є деякі нюанси. Наприклад, при покупці гойдалок переконайтеся, що в комплекті є спеціальна підкладка, яка укладається між сіткою і сидіннями дивана, особливо якщо вони не суцільні.

Без підкладки чохли дивана можна запросто порвати про елементи сітки. Також підкладка врятує руку, яка ненавмисно зісковзнула між подушками сидінь.

Матеріал подушок і спинок, чохли

В якості м'якого елемента диванів використовуються різні матеріали. У дешевших сидіннях і спинках це крихта поролону, яка з часом може втратити свою форму. Краще, якщо в якості наповнювача виступає щільний листової поролон, обшитий тканиною. Він довше зберігає первинний вигляд і його можна з легкістю замінити.

Переконайтеся, що чохли на сидіннях можна зняти - це дозволить прати їх разом зі звичайними речами, не вдаючись до чищення. У деяких моделях подушки мають дві робочі поверхні. Це означає, що, якщо з одного боку підкладка втратила презентабельний вигляд, її можна просто перевернути іншою стороною і використовувати як нову.

підвісна механізм

Сучасні садові гойдалки підвішуються за допомогою декількох потужних сталевих пружин, кожна може витримати масу в кілька сотень кілограм. Пружини приємно амортизують посадку на диванчик і не видають неприємних звуків в процесі похитування.

Втім, все ще є шанс зустріти моделі на жорсткій основі, де в якості елемента розгойдування використовуються звичайні петлі. З такими зв'язуватися не варто - вони обов'язково почнуть скрипіти згодом.

Можливість розкласти сидіння

Сидіння в гойдалках бувають двох видів:

  • фіксовані
  • розкладаються

Фіксовані диванчики закріплені на зварений рамі і кут нахилу сидінь в цьому випадку змінити не можна. Такі моделі дешевше і повністю розслабитися на них не вийде.

Садові гойдалки з розкладний спинкою - в просунутих гойдалках спинка або повністю відкидається, або має механізм регулювання нахилу, що ще зручніше. Парою рухів можна перетворити такий диван в повноцінне двоспальне ліжко, на якій вийде розтягнутися в повний зріст.

Деякі гойдалки забезпечені додатковим механізмом фіксації. Щоб зупинити розгойдування, досить закріпити їх на бічній стійці за допомогою спеціального замка.

При виборі варто орієнтуватися на правило: чим простіше механізм, тим він надійніший і дешевше в ремонті. Звичайна ланцюжок може виявитися ефективніше, ніж складне важільне пристрій на кшталт тих, що встановлені в автомобілях.

Додаткові зручності і особливості

Для максимального комфорту в садових гойдалках передбачені додаткові опції, які присутні не у всіх моделях. Відмітьте найбільш зручні для себе, після чого можна приступати до вибору:

Спеціальні столики - встановлюються на бічних штангах і підлокітниках деяких гойдалок. Зручно класти журнали, часто в таких підставках є поглиблення для чашок і склянок.

Самі підлокітники можуть бути як металевими, так і обшитими м'якою тканиною з наповнювачем. В цьому випадку ви не ризикуєте обпектися, спершись на розпечену літнім сонцем опору.

Тент від сонця - їм обладнані майже всі садові гойдалки. При покупці зверніть увагу на один нюанс: чим легше гойдалки, тим охочіше тент виконає роль вітрила, несучи за собою всю конструкцію по ділянці. Можливість легко зняти тент в вітряну погоду стане незаперечним плюсом, в іншому випадку краще взяти гойдалки важче. Також переконайтеся в тому, що навіс не пропускає вологу.

Протидощові накидка - йде в комплекті з багатьма садовими гойдалками. Нею можна швидко накрити своє місце відпочинку від раптового дощу, це захистить стійки гойдалок від корозії, а оббивку сидінь від псування вологою, та й сідати на мокрий диван не дуже приємно.

Протимоскітні сітки для садових гойдалок просто необхідний атрибут для відпочинку на природі, щоб вас не з'їли кровожерливі комахи. Уточнюйте наявність такої сітки в комплекті до гойдалок. Якщо вона не передбачена виробником, краще відразу ж докупити її.

9 порад щодо вибору садових гойдалок

При покупці гойдалок на присадибну ділянку слід виходити зі своїх фінансів і потреб. Простий рецепт для звичайної невеликої сім'ї укладений в наступному:

  1. краще купувати тримісні садові гойдалки на основі металевого каркаса з січнем опор не менше 40 мм, в ідеалі - 60 мм. Опори у вигляді ніжок не надійні, зробіть свій вибір на користь масивних дугових - їх можна поставити на будь-яку поверхню без втрати стійкості.
  2. Перевагу варто віддавати на користь каркасів, пофарбованих спеціальної полімерною фарбою. Вона приємна на дотик і матеріал не буде піддаватися корозії.
  3. Як підвісної механізму найкраще підійдуть прості пружини. Максимальне навантаження необхідно розраховувати виходячи з правила не менше 95 кг на людину, таким чином тримісні гойдалки повинні витримувати принаймні 280 кг.
  4. Сталева плетена сітка - кращий матеріал для основи сидіння. На відміну від тканини, вона не деформується роками і приємно пружинить при навантаженні. Між сіткою і сидіннями повинна бути спеціальна захисна підкладка з поліпропілену або іншого матеріалу.
  5. В якості м'якого наповнювача сидінь найкраще показують себе суцільні листи поролону або іншого матеріалу. Вони не так деформуються, як поролонова крихта, і слухняно приймають форму тіла.
  6. Чохли на сидіннях повинні бути знімними для зручності прання.
  7. Для максимального комфорту необхідно вибирати гойдалки з відкидними сидіннями та регулюванням кута нахилу спинок.
  8. Краще, якщо підлокітники обшиті м'якою тканиною з наповнювачем, на них присутні додаткові кишені для зберігання газет і журналів, а також встановлені спеціальні столики з підстаканниками.
  9. Гойдалки повинні бути обладнані сонцезахисним тентом, який не пропускає вологу і легко знімається. Вкрай рекомендуються протидощові накидка і проти москітна сітка.

Всі ці особливості можна уточнити у консультантів при виборі товару. При вдалій покупці садових гойдалок, вони прослужать вам багато років і доставлять багато радості вашим близьким. І пам'ятайте - на дачі можна відпочивати!


Вибрати садові гойдалки

Рейтинг статті:

рейтинг: 4 голосів: 14

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация