Як отримати аліменти на неповнолітню дитину через суд

  1. загальні положення
  2. Виплата після 18 років
  3. Як отримувати виплати після 18 років

Стягнення аліментів на повнолітнього дитини студента цілком допускається російським законодавством в певних випадках.

Аліменти - це грошові кошти, які виділяє один з батьків на утримання чада до досягнення нею повноліття. Це пов'язано з обов'язком обох батьків брати участь у вихованні та матеріальному забезпеченні.

Розмір виплат залежить від багатьох чинників: рішення суду, кількості дітей, деяких інших особливостей, які можуть вплинути на розмір. Наприклад, якщо малюкові потрібно регулярна медична допомога, обстеження і ліки, виплачують більшу суму.

Заява на виплату допомоги подає позивач - батько, з яким залишається дитина, зазвичай це мати. Платник в судовій практиці є відповідачем.

Розлучення, при необхідності виплачувати грошову допомогу, проходить строго через суд. Найшвидший і простий варіант для батьків - це домовитися заздалегідь про суму платежів.

У разі згоди обох сторін суд пройде досить швидко. В іншому випадку необхідно буде не один раз відвідати судові засідання.

загальні положення

Аліменти можуть виплачуватися на підставі: Аліменти можуть виплачуватися на підставі:

  1. Позовної заяви, якщо немає даних про роботу або доходи відповідача.
  2. Судового наказу.

Якщо батьки не домовилися про суму заздалегідь, розрахунок аліментів відбувається по одному з двох варіантів:

    1. Якщо відповідач має постійний стабільний дохід, він зобов'язаний виплачувати відсоток: чверть доходу на одну дитину, третина - на двох, половину - на трьох і більше число.

Зверніть увагу: не має значення, чи будуть діти від одного шлюбу або різних: якщо за рішенням суду платник змушений платити на двох дітей від різних шлюбів більше третини (чверть на одного і чверть - на іншого), він може просити про зниження суми виплат.

    1. Якщо дохід відповідача нерегулярний або він не працює, то суд призначає виплату певної суми.

Це необхідно для захисту інтересів дитини. Якщо він потребує додаткового джерела фінансування (дорогого лікування, поїздках в лікарні, спеціальних ліжках та інших медичних апаратах), позивач повинен включити їх вартість на суму допомоги на тимчасовій або постійній основі. Підтвердити необхідність можна чеками і виписками з лікарень.

На допомогу можуть претендувати:

  1. Неповнолітні, навіть має своє джерело доходів (роботу).
  2. Повнолітні діти-учні очної форми вузів, коледжів і військових училищ, аспіранти, які не мають свого джерела доходу.
  3. Неповнолітні інваліди.
  4. Інваліди 1 групи в будь-якому віці.

Виплата після 18 років

Законодавчо вважається, що з настанням повноліття дитина стає повністю дорослим зі своїми правами та обов'язками Законодавчо вважається, що з настанням повноліття дитина стає повністю дорослим зі своїми правами та обов'язками.

Батьки не зобов'язані підтримувати дорослої людини коштами, навпаки - борг цього «дорослого» починати піклуватися про них. Це може порадувати платника, але в деяких ситуаціях виплата аліментів продовжується і після повноліття.

З чим зазвичай у зв'язку з припиненням виплат? З отриманням дитиною власного джерела доходу, зазвичай - роботи і заробітної плати. Після 18 років багато хто продовжує вчитися на очній формі і не мають можливості отримати хорошу роботу і зарплату.

Багато батьків в цій ситуації підтримують дітей, забезпечуючи їх матеріально. На грошову допомогу можуть претендувати наступні категорії повнолітніх дітей:

  1. Учні вищої форми навчання очної форми.
  2. Учні середньої спеціальної училища або коледжу.
  3. Учня середньої загальноосвітньої школи.
  4. Інваліди.

Втім, останні потрапляють в окрему категорію громадян, стягнення допомоги для яких судова практика розглядає окремо. Заборгованість також розглядається окремо.

Як отримувати виплати після 18 років

Щоб отримувати аліменти, необхідно довести, що чадо не має власного джерела доходу і потребує матеріальної допомоги Щоб отримувати аліменти, необхідно довести, що чадо не має власного джерела доходу і потребує матеріальної допомоги. Для цього необхідно зібрати наступні документи:

  • свідоцтво про народження малюка і його паспорт, довідку про навчання;
  • свідоцтва про шлюб і розлучення;
  • довідку про місце проживання батьків;
  • заяву про продовження виплат з вказаною сумою;
  • повне обгрунтування необхідної суми: оплата навчання і необхідних підручників, транспорт, витрати на харчування та інше;
  • якщо заяву подає не саме дитина, а його мати, потрібно її паспорт.

Щоб заощадити час і сили, платник і одержувач грошової допомоги можуть домовитися про все заздалегідь, визначивши суму і порядок її передачі. У цьому випадку суд тільки приймає заяву і тут же оголошує рішення, з яким всі згодні.

Якщо ж платник відмовляється від оплати, суд може затягнутися надовго. У цьому випадку може знадобитися допомога адвоката і додаткові документи.

Таким чином, якщо після настання 18 років чадо все ще потребує матеріальної допомоги, він може отримати її у вигляді аліментів. Для цього необхідно подати заяву в суд і надати необхідні документи. У деяких випадках матеріальна допомога може бути виражена в оплаті навчання студента або проживання дитини.

Як стягуються аліменти на повнолітнього дитини, дивіться в наступному відео:

З чим зазвичай у зв'язку з припиненням виплат?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация