Як платять аліменти в різних країнах

Цікаво, чи залежить відповідальність батьків від державної політики в області аліментів?

У різних країнах з недбайливими батьками надходять по-різному: десь штрафують, десь - позбавляють прав, а десь - не чіпають.

В Японії держава взагалі не втручається в справи з аліментами - але у них і відсоток розлучень один з найнижчих в світі, всього 25% від загального числа сімей.

А найменше турбує проблема аліментів індійців: тут тільки 1% сімей розпадаються при живих батьках. Так що і проблеми такої в державному масштабі - несплата аліментів - просто не існує.

У Німеччині виплати на дитину не виражені у відсотках, а зафіксовані в сумі: від 200 до 700 євро залежно від обставин. Платять їх мами і тата дітям до 25 років, а якщо будуть пручатися - держава забирає і розпродасть майно на користь дитини. Чи не буде чого розпродавати - посадить на три роки до в'язниці, щоб схаменулися. Потенційних аліментників в Німеччині теж чимало: 50%.

У Латвії до аліментника відносяться строго: мінімальний розмір аліментів становить 25-30% від середнього заробітку по країні (так що фінт з зарплатою не вийде), за ухилення від сплати - позбавлення водійських прав, відмова в реєстрації авто і відмова у видачі талонів техогляду. Відсоток розлучень при цьому в Латвії один з найвищих в країнах ЄС.

У Канаді з неплатниками теж не церемоняться: забирають права, позбавляють ліцензії на полювання і рибну ловлю, публікують фото ухильників в Інтернеті, і взагалі змушують оплачувати навчання аж до 27 років, якщо дитя вирішить так довго вчитися. Самі ж аліменти обчислюються з доходу і, як правило, залежать від домовленостей.

Тюремне покарання світить безгрошовим татам в Азербайджані, Франції та Італії, зате в Росії такого батька якщо і посадять, то максимум на три місяці. Тут же у нього не стануть забирати ні авто, ні майно - пошкодують.

А ТИМ ЧАСОМ В РОСІЇ:

19 червня 2013 13:12

Радіо "Маяк" в Томську

Понад 11 тисяч виконавчих проваджень про стягнення аліментів знаходяться в даний час в службі судових приставів Томської області. Таку інформацію ми отримали від відомства. Відзначається, що в відношенні одного боржника може бути заведено, наприклад, два або три виконавчих провадження стосовно кількох дітей від декількох стягувачів.

Кількість тих, хто платить аліменти добровільно, за інформацією служби судових приставів, знижується. А ось число злісних неплатників аліментів зростає. За чотири роки кількість таких людей в області зросла майже в два рази. У минулому році в відношенні них було винесено понад 700 вироків. При цьому майже третина злісних неплатників аліментів - це жінки, говориться в повідомленні служби судових приставів.

Цікаво, чи залежить відповідальність батьків від державної політики в області аліментів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация