Як Порошенко і його особистий банкір Пасенюк знищували АНТК Антонов заради наживи

У серпні 2014 року інвестиційна компанія ICU Макара Пасенюка і Валерії Гонтаревої спільно з власниками терміналів міжнародного аеропорту Одеса підприємцями Гуртовим і Кауфманом розробили пропозиції щодо «можливої ​​реструктуризації АНТК Антонов». Цей документ партнери намагалися провести через Мінекономрозвитку, куди був призначений міністром близький до бізнесменів Айварас Абромавічус. Мета - виділити зі складу АНТК аеропорт Гостомель і комплекс ангарів в Святошино для подальшого присвоєння.

У моєму розпорядженні опинилися документи, які є чудовою ілюстрацією того, як близькі до президента бізнесмени вибудовують схеми по дерибану і присвоєння державного майна. У серпні 2014 року інвестиційна компанія ICU підготувала для власників міжнародного аеропорту Одеса Григорія Гуртового, Бориса Кауфмана і Алекксандра Грановського презентацію можливих шляхів реструктуризації державного авіаційного концерну Антонов.

В рамках цієї реструктуризації директор департаменту інвестиційно-банківських послуг Групи «Інвестиційний Капітал Україна» (ICU) Руслан Патлавський готує ряд пропозицій, метою яких є поділ цілісного майнового комплексу концерну Антонов на кілька складових частин. В яких виробничі потужності пропонується зберегти за державою, а вивільняються частини майнового комплексу - вивести з власності держави.

Як «непотрібних» Антонов активів компанія Макара Пасенюка бачить:

  • аеропорт Гостомель
  • комплекс ангарів в районі метро Святошино в Києві

Відкрити документ в новому вікні

Ця пропозиція пан Пасенюк погоджує з колишнім гендиректором компанії «Аеросвіт», партнером Кауфмана-Грановського, бізнесменом Григорієм Гуртовим. А той, у свою чергу, 22 січня 2015 року направляє його Руслану Коржу - за 14 днів до його призначення заступником міністра Мінекономрозвитку, якому в той період підпорядковується АНТК Антонов.

Далі між Коржем і Гуртовим відбувається цікава листування, в якій майбутній заступник міністра називає запропонований план по реструктуризації АНТК Антонов - «спробою дерибану активів».

загрузка ...

Відкрити документ в новому вікні

Тут потрібно зробити невеличкий відступ, щоб розібратися в ролях всіх учасників афери по дерибану держконцерну і зрозуміти, що ключова з них - відведена пану Пасенюку, який діє в інтересах Порошенко. А Кауфман-Грановський-Гуртовий виконують роль «вирішував» і «транзитерів» - людей, через яких пройдуть активи.

Для цього повернемося в 2013 рік. Восени 2013 року акціонери інвестиційної компанії ICU Валерія Гонтарєва і Володимир Демчишин входять до наглядової ради банку «Авангард», а Макар Пасенюк стає членом наглядової ради Платинум Банку.

В цей час йде процес покупки Платинума, і за даними Forbes, Пасенюк виступає в цій угоді партнером Бориса Кауфмана. Ще одним реальним власником банку виступив одеський бізнесмен Олександр Грановський, а оформили актив на Григорія Гуртового.

Продавцями Платинума виступали Horizon Capital (володіла 45% акцій) і East Capital (24% акцій), які тоді очолювали Наталія Яресько та Айварас Абромавічус. Перша з них при Порошенко стала міністром фінансів і провела саму провальну реструктуризацію держборгу в історії України. Другий став міністром економіки, якому і був підпорядкований на момент описуваних подій АНТК Антонов.

1 серпня 2014 року держпідприємство Антонов заявило про спробу рейдерського захоплення. Незадовго до цього, в квітні 2014 року, був звільнений голова правління Державного авіабудівного концерну «Антонов» Дмитро Ківа. За таким рішенням уряду пішов мітинг працівників авіазаводу. 24 липня 2014 року на посаду в.о. президента-генерального конструктора був призначений Сергій Меренков (з моменту звільнення Ківи функції в.о. президента виконував Володимир Король). Але його так і не допустили до робочого місця.

4 вересня 2014 року Окружний адміністративний суд міста Києва виніс постанову, згідно з яким Дмитра Ківу відновили в якості керівника ДП «Антонов». Генпрокуратура і Мінпромполітики намагалися скасувати постанову Окружного адміністративного суду міста Києва, але безрезультатно. 31 березня 2015 року уряд прийняв постанову про включення «Антонова» до складу державного концерну «Укроборонпром» і пізніше 19 червня 2015года в.о. президента державного підприємства призначили депутата Верховної Ради від «Блоку Петра Порошенка» Михайла Гвоздєва .

Призначення Сергія Меренкова відбувалося в той же період коли Група «Інвестиційний Капітал Україна» була зацікавлена ​​активами ДП «Антонов» і підготувало вищенаведену презентацію.

Призначення Сергія Меренкова відбувалося в той же період коли Група «Інвестиційний Капітал Україна» була зацікавлена ​​активами ДП «Антонов» і підготувало вищенаведену презентацію

Вчорашній матеріал Дубинського - Таємниці особистого борту №1 Порошенко - журналістське розслідування

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация